Autor Wątek: Samochody  (Przeczytany 2467 razy)

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Samochody
« dnia: Listopad 30, 2005, 19:48:19 »
Jakis czas temu ukazal sie artykul w gazecie gdzie nasz pan minister sie wypowiadal razem z naszym nowym KG i mowili jak to w KW KP KM zuzywa sie za duzo bezyny a szcegolnie w samochodach ktore sa nie oznaczone.

dzis oto moim oczom ukazal sie ciekawy widok Cinquecento nie wiem czy 700 czy 900 niebieski z paskiem czerwonym na boku i napisem STRAZ
Dosc ciekawie to wyglada szczegolnie ze fiacik nie jest zbyt reprezetacyjny
i teraz ludzie patrzac na ten wechikul pomysli czy straz az tak zbiedniała czy sobie jakis chlopczyk samochód obkleił

zdarzenie to ma miejsce w KM w Krakowie
Jestem bardzo ciekaw czy w innych komendach tez dzieja sie takie rzeczy

 :D  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Samochody
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2005, 20:06:21 »
też, to nowe zarządzenie- wszystkie mają byc oznaczone..
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Samochody
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2005, 20:51:50 »
I będzie można się pochwalić ile to samochodów zlikwidowano w administracji w ramach  oszczędności.

Offline Waldi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
    • http://
Samochody
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2005, 20:59:28 »
Z tego co mi wiadomo, wozy w PSP muszą być koloru czerwonego, a nie jak to ma
miejsce np. czarne z paskiem czerownym i napisem straż. niby jest na to jakiś przepis.
Nieważna jest ilosć wiadomości, ale ich jakość.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Samochody
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2005, 22:29:32 »
Napewno nie muszą być akurat koloru czerwonego ;) Nie znam, co prawda akurat jakiegoś szczegółowego przepisu w tej sprawie - o ile wogóle taki istnieje?, ale mało który z ostatnio zakupionych tzw. operacyjnych, był tej barwy :) Z kolei zawsze pozostawiano sobie zwykle jeden pojazd nie oznakowany do dyspozycji wiadomo... :(
Wg. mnie bardzo dobrze, że nie będzie pojazdów "widmo" tylko do obsługi i mycia, czyszczenia - o różnych porach doby. Niech mi nikt nie wpiera, bo zbyt długo to na codzień widzę i osobiście tym się jakiś czas zajmowałem, że pojazdy te jeźdzą tylko służbowo.
Tak bardzo delikatnie mówiąc u mnie np. 75-80% to różne jazdy prywatne pod nieraz zupełnie dziwnymi pretekstami, ale tak naprawdę, kto to uczciwie, rzetelnie /cel, czas,km, zużycie, dyspozycja itd.../ sprawdza? Dlatego kwitnie to w najlepsze od góry w dół :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Samochody
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2005, 14:11:41 »
Witam
Też jestem zdania, że pojazdy w takich służbach jak nasza powinny być oznakowane. Chociaż nie wieżę aby samo oznakowanie jakoś specjalnie wpłynęło na oszczędności w zużyciu paliwa, ale to juz inna sprawa.
Odnośnie wypowiedzi, dotyczącej przepisów w sprawie kolorów samochodów strażackich! Mówią  o tym przepisy!
Np. rozporządzenie Ministra Infrastruktury mówi że pojazdy samochodowe straży pożarnej muszą mieć kolor czerwieni sygnałowej (lub khaki), nie dotyczy to samochodów osobowych operacyjnych - z kolei zgodnie z instrukcją oznakowania pojazdów (dział IV) powinny mieć kolor czerwony, biały lub kremowy.
W całej sprawie nowością jest to że Komendant Główny zdecydował, że wszystkie samochody osobowe które są zarejestrowane w PSP mają spełniać warunki samochodów operacyjnych uprzywilejowanych w ruchu.
Pozdrrawiam Leszek
 

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Samochody
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2005, 20:24:20 »
A w mojej KP jest koloru srebrnego i też oznakowany .hehe
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Samochody
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2005, 21:56:55 »
Cytuj
W całej sprawie nowością jest to że Komendant Główny zdecydował, że wszystkie samochody osobowe które są zarejestrowane w PSP mają spełniać warunki samochodów operacyjnych uprzywilejowanych w ruchu.

Ale się porobiło he..he.. alarmowo zamawiają oznaczenia, sygnały, galeryjki itp. :D Trochę to ukróci samowolkę i anonimowość pewnych osób.
Jedna z nielicznych udanych decyzji KG PSP. Lepiej późno niż wcale. ;)
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Samochody
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2005, 19:00:20 »
co do cinquecento to policja też ma takie "cacka"

Offline cichy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Samochody
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2005, 11:07:37 »
Nie widzę problemu aby samochody były oznakowane, daje to pełną przejrzystość sytuacji, nie będzie podejrzeń co do celowości wyjazdów. :rolleyes:  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Samochody
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2005, 11:18:43 »
Oznakowanie sam.operac. - a celowość wyjazdów? To dwie różne sprawy. Łączy je jednak pewna rzecz!  Trudniej się jedynie - po prostu wówczas zgubić w "tłumie" ;)
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Samochody
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2006, 12:38:35 »
U nas też Komendat oznaczył swoją Octavie... skończy się tajniactwo  B) , choć raz jakis pozytyw z KG.... jak to mówia Nowa Miotła wymiata lepiej...  B)
 
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Samochody
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2006, 19:13:08 »
:P u nas znakuje sie samochody bez belki na dachu. Czy jest to zgodne z przepisami?  A co z samochodami w KG PSP i KWPSP? Te samochody nadal jeżdżą nieoznakowane...
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Samochody
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2006, 19:15:49 »
U mnie widziałem Czarną Octavie, z otoczką czerwoną i napisem Straż ... :P
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep