Autor Wątek: Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK  (Przeczytany 2037 razy)

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Ja dostrzegam tu pewien problem. Dlaczego pod każdym newsem o wypadku pożarze czy innej akcji, w której strazacy uratowali życie nie ma takiego zachwytu jak w tej sytuacji. Wydaje mi się, że jest to spowodowane tym, że zrobiono to czego od nich oczekiwano.

W tej sytuacji odnoszę wrażenie że postępowanie tego strażaka było nie standardowe i nie mieści się w standardowych codziennych obowiązkach dyżurnych PSP. I tematem do dyskusji powinien być właśnie zakres czynności wykonywanych przez dyżurnych. Mam czasem wrażenie, że strażacy wciąż zapominają, że do ich obowiązków należy ratownictwo medyczne i dlatego tego typu działania budzą zdziwienie.

Uważam, że mówienie o bohaterskim zachowaniu dyspozytora i jest sporą przesadą.

Z tego co wiem takie instrukcje są standardowo udzielane przez dyspozytorów pogotowia ratunkowego w sytuacjach zagrożenia życia i tam nikt z tego powodu wielkiego halo nie robi.

1. Czy dyżurni PSP ograniczają się do przyjęcia zgłoszenia, zadysponowania zastępów i jednostek czy też tak jak w tym przypadku udzielają instruktarzu osobom zgłaszającym?
2. Czy prowadzenie blisko 18 minutowej rozmowy ze zgłaszającym i blokowanie przez ten czas linii alarmowej w sytuacji, gdy ktoś inny może potrzebować pomocy jest słusznym postępowaniem?
3. Czy powinno się upubliczniać tego typu nagrania?
4. Może należałoby nagrodzić rodziców za skuteczne RKO?
brak słów jak czytam takie wypowiedzi małe masz pojęcie dzieciaku o pracy strażaka cykaj sobie fotki i na tym poprzestań

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2012, 10:15:30 »
Regulamin
Cytuj
[...]4.   Każdy użytkownik tego forum, przez fakt skorzystania z możliwości wypowiedzenia się w tym miejscu, zobowiązuje się do nie publikowania fałszywych informacji lub niedopowiedzeń oraz sformułowań obraźliwych, nieprzyzwoitych, poniżających, wyrażających nienawiść, naruszających cudzą prywatność oraz gróźb i treści z innych względów prawnie niedopuszczalnych w miejscach publicznych. [...]
13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
14.   Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 10:19:39 wysłana przez Sylwek »

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2012, 11:48:48 »
popieram! dlaczego usunięto moją odpowiedz prawda boli to po co jest to forum? :gwiazdki: chyba każdy ma prawo do własnego zdania