Autor Wątek: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK  (Przeczytany 32627 razy)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 20, 2012, 21:07:47 »
Też uważam że ów strażak ( piszę tak, bo nie wiem jakie stanowisko zajmuje) zasługuje na pochwałe - spisał się bardzo dobrze i z pewnością powinien byc z siebie zadowolony.
Łukasz jednak słusznie zauważa że  za tą sytuacją kryją sie pewne problemy.  Warto się zastanowic nad jego uwagami, bo wcale nie są głupie. Jednak nie powinniśmy tutaj  oceniac tego konkretnego przypadku, bo  właściwie nikt z nas nie zna  wszystkich szczegółów, a  takowych przecież całe mnóstwo mogło wpływac na zachowanie  takie a nie inne.   Trudno więc wyciągac wnioski co do tej sytuacji , ale można wyciąga wnioski tak bezosobowo  po to aby usprawnic i ułatwi pracę  ludzi przyjmujących  zgłoszenia alarmowe. I wydaje mi się że taki cel miał Łukasz zadajac te pytania.
 A co do upubliczniania nagrania rozmowy alarmowej tez uważam że nie powinno coś takiego miec miejsca.  wiem że ktos chsiał się pochwalic, a media lubią takie newsy , ale nie tędy droga.  Są dwie strony  tego medalu - nigdy nie wiadomo  do czego zostanie wykorzystane to nagranie za  jakiś czas, jak to  skomentuja  sąsiedzi i znajomi itp. 
Wg mnie rozmowy są rejestrowane dla celów dochodzeniowych , ewentualnie szkoleniowych , ale nie dla mediów.  Czy tajemnica słuzbowa  i ochrona danych osobowych jest zachowana , to pewnie bardziej wykształceni w tych sprawch moga więcej powiedziec.

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 20, 2012, 21:41:43 »
Nie zdarzyło wam się "blokować"linii 998 udzielając wsparcia osobie w stanie roztrzęsienia, która to znajdowała się mieszkaniu gdzie dym wdzierał się do mieszkania drzwiami?Strażacy potrzebowali trochę czasu na dotarcie do bloku mieszkalnego.Miewałem sytuację gdzie musiałem instruować kobietę i wspierać psychicznie świadomie nie odbierając drugiej linii ponieważ obsadzam sam PSK.W takich okolicznościach samemu nie zdziałamy za wiele.
A tak przy okazji w rzeczonym zdarzeniu to zapewne miał kto z drugiej linii powiadomić pogotowie.

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 20, 2012, 22:12:25 »
Pomijając rolę strażaka (pełny spokój i opanowanie) wydaje mi się, że dziecko nie było w ogóle zatrzymane. Odjechało tylko w wyniku odwodnienia. Praktycznie niemożliwe jest by po 10 - 12 uciśnięciach klatki wrócił oddech i krążenie i świadomość. Dodatkowo jutro ma opuścić szpital. Pokażcie mi proszę oddział szpitalny w Polsce, który wypuści 4 letnie dziecko po nzk w 3 dobie pobytu.

Jako, że sam pracuję na dyspozytorni PR - biję brawo strażakowi. Naprawdę niewielu dyspozytorów zrobiło by taką robotę. Niestety - często po zebraniu wywiadu rozmowa jest zakończona.


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 21, 2012, 09:45:19 »
Cytuj
Nagroda dla strażaka
Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych przyznał nagrodę finansową w wysokości 4 tysięcy złotych dla starszego ogniomistrza Krzysztofa Zahorowskiego. W piątek (17 lutego br.) strażak pełniący służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku pomógł uratować życie czteroletniego chłopca, który przestał oddychać.Krzysztof Zahorowski przez telefon instruował rodziców, jak reanimować nieprzytomne dziecko. Chłopca udało się uratować. Z wnioskiem o nagrodzenie strażaka wystąpił komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

Dziś o godzinie 11.00. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się spotkanie Macieja Żywno, wojewody podlaskiego ze starszym ogniomistrzem Krzysztofem Zahorowskim. Wojewoda podziękuje strażakowi za uratowanie życia czteroletniemu chłopcu. W spotkaniu będzie uczestniczył m.in. komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/9629/Nagroda_dla_strazaka.html

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 21, 2012, 10:05:27 »
@Łukasz Telus
Cytuj
2. Czy prowadzenie blisko 18 minutowej rozmowy ze zgłaszającym i blokowanie przez ten czas linii alarmowej w sytuacji, gdy ktoś inny może potrzebować pomocy jest słusznym postępowaniem?
Tak to bardzo naganne postępowanie. Blokowanie linii tylko po to, żeby komuś uratować życie jest karygodne. Dyspozytora trzeba ukarać!!!  :gwiazdki: :wall:
PS. Człowieku ogarnij się. Stawiasz pytanie, na które odpowiedź jest oczywista.
Dzwoniąc na nr alarmowy,i prosimy o pomoc w wypadku, a wtym konkretnym przypadku pomocy udzielił dyspozytor weź sie chłopie ogarnij, bo z tego co wiem drugi z dyspozytorów w tym samym czasie dzwonił po pogotowie

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2012, 10:32:53 »
W praktyce u dzieci juz po kilku wdechach po zatrzymaniu oddechu mozna uzyskac efet terapeutyczny jesli zostalo one wykkoanne naatyychmiast. Zalecenia ERc nie wziely sie z nieba. Pierwsze co robimy to 5 wdechów u dzieci .
Byc moze serce dawało słaby puls ale oddechowo było zatrzymane (brak ruchów klp sine).
Dzięki szybkiej reakcji efekt jest takki a nie inny.

Praktycznie jest to mozliwe rowniez u dorosłych (pomijajac madre ksiegi medyczne ktore o tym pisza pisze na pdostawie wlasnego doswiadczenia)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Korba112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2012, 11:14:37 »
Tu oczywiście masz rację. Różne rzeczy już widziałem. Faceta z VF, który ze mną rozmawiał czy takiego, który po strzale podnosił się i krzyczał.


Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 11:29:28 wysłana przez maniek11 »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 21, 2012, 11:53:46 »
W krakowie chlopaki bawili sie AED- VF bylo potwierdzony, po pierwszym strzale babce wrocila przytomnosc.
ZRM nie widza takich rzeczy bo teleportacja nie jest jeszcze naszym standardowym wyposazeniem.
Ostanio bylem na wypadku jako cywil- potracenie pieszego. NZK- po 3-4 min masazu wrocilem mu tetno. w ZRM tego nie uswiadczysz
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 12:24:23 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Belmondo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 26, 2012, 11:03:53 »
Te dwa ciekawe bohaterskie przypadki strażaka i policjanta ukazują jedną prawdę: dwóch na stanowisku powiatowym jest wstanie prowadzić takie skomplikowane akcje i porady. Natomiast jeden na PSK przez 17 minut prowadzący ciągłą korespondencję nie ma szans na wykonanie w tym samym czasie telefony do pogotowia,  prowadzić innych akcji i odbierać telefonów 998 i 112.

W komendach powiatowych policji pracują po dwóch a u Nas 1 od wszystkiego: dyspozytor, ratownik, sekretarka, informacja i  terapeuta w jednym.

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 26, 2012, 13:43:31 »
U nas jestem sam,we wtorek miałem identyczna sytuację.z kobietą nie można było podjąć rozmowy.pracując samemu i prowadząc z kimś rozmowę jakim cudem mam dokonać powiadomienia dyspozytora pogotowia jednocześnie prowadząc konwersację?!
inny wątek,osobą zgłasza mi na 112 próbę samobójstwa.w trakcie rozmowy z ta osobą cudem udaje mi się powiadomić w tym czasie policję.

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 12, 2012, 15:02:39 »
"Dziecko mi się krztusi!". Uratował je policjant udzielał instrukcji przez telefon.

http://www.tvn24.pl/-1,1737844,0,1,dziecko-mi-sie-krztusi-uratowal-je-policjant,wiadomosc.html


Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 12, 2012, 15:36:53 »
Tylko szkoda,że policjanci jako pierwsi na miejscu wypadku nie garną się do podjęcia pierwszej pomocy.owszem, zdarzyło się,że podczas
wypadku policjant dokonał RKO ale to marginalny przypadek

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 12, 2012, 16:43:18 »
Tylko szkoda,że policjanci jako pierwsi na miejscu wypadku nie garną się do podjęcia pierwszej pomocy.owszem, zdarzyło się,że podczas
wypadku policjant dokonał RKO ale to marginalny przypadek

Tu na drugim zdjęciu strażnik miejski pomaga przy RKO.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=41372

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 12, 2012, 18:15:00 »
kolejny przykład na to,że jednak ci ludzie coś umieją i chcą działać.jeśli chodzi o mnie to każdy kto nosi mundur powinien umieć się odnaleźć w takich sytuacjach
i umiejętnie nieść pierwszą pomoc.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 01, 2012, 18:17:44 »
Cytuj
Policjant uratował noworodka.
Spokój i opanowanie policjanta uratowało życie 2-tygodniowemu Nikodemowi. W sobotni wieczór do komisariatu w Grodkowie zadzwonił ojciec dziecka z informacją, że chłopczyk przestał oddychać. Dzięki instrukcjom funkcjonariusza, ojcu udało się przeprowadzić skuteczną reanimację.

http://kontakt24.tvn.pl/temat,policjant-uratowal-zycie-noworodka-przez-telefon,40171.html?categoryId=2

"Po chwili usłyszałem, że dziecko zaczęło oddychać"

http://www.tvn24.pl/-1,1740206,0,1,po-chwili-uslyszalem--ze-dziecko-zaczelo-oddychac,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2012, 16:28:09 wysłana przez grzela »

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 15, 2012, 20:12:56 »
Cytuj
Rodzice natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy 112. Przez kilkanaście minut, jeszcze przed przybyciem ratowników (instruowani przez telefon przez dyżurnego pogotowia) sami prowadzili akcję resuscytacyjną. Po paru chwilach czynności życiowe u chłopca zaczęły powoli powracać.

kolejny przykład. Tym razem z moich okolic... Oby więcej taki dyspozytorów

http://grodzisk.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1363655,albertowsko-dziecko-wpadlo-do-stawu-zdjecia,id,t.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2012, 20:16:46 wysłana przez meli »
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 15, 2012, 20:34:25 »
Jest ich duzo, tylko media wczesniej mialy to w d... sam prowadzilem reanimacje niemowlaka przez telefon. a moje kolezanki z duzo wiekszym stazem "nie takie rzeczy ze szwagrem po pijaku" :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 15, 2012, 20:38:00 »
tylko pogratulować :)
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 08, 2012, 13:14:29 »
Policjant uratował roczne dziecko przez telefon

Cytuj
Dyżurny łęczyckiej policji uratował roczne dziecko udzielając wskazówek przez telefon. Dziewczynka zadławiła się ciastkiem i zaczęła tracić przytomność - podało Radio Łódź.
Policjant telefonicznie poinstruował rodziców jak mają postępować i prawdopodobnie w ten sposób uratował dziecku życie - mówi aspirant Agnieszka Ciniewicz z komendy powiatowej policji w Łęczycy.
- Policjant, zachowując zimną krew, informował kobietę o kolejnych czynnościach, które przywrócą dziecku oddech. W tym samym czasie, z drugiego aparatu łączył się z dyspozytorem pogotowia - opowiadała aspirant Cinkiewicz.
Życiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo. Do zdarzenia doszło w małej wsi w powiecie łowickim.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/policjant-uratowal-roczne-dziecko-przez-telefon,1,5124622,region-wiadomosc.html

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2012, 19:44:14 »
Kolejny przykład:

Policjant pomógł ocalić dziecko. "Bałam się masakrycznie"

Cytuj
Proszę pana, szybko pogotowie na Siemianowicką. Dziecko ma bezdech, nie oddycha już długi czas - usłyszał w sobotę Marek Nowok z bytomskiej policji. Funkcjonariusz przez telefon udzielił przerażonej kobiecie niezbędnych rad. Po chwili niespełna dwumiesięczna dziewczynka zaczęła oddychać. - Bałam się masakrycznie. Błagałam Boga, żeby ona zaczęła oddychać normalnie - wyznała ciotka niemowlęcia, która je reanimowała.

http://www.tvn24.pl/-1,1744609,0,1,policjant-pomogl-ocalic-dziecko-balam-sie-masakrycznie,wiadomosc.html

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dyspozytor PSP, ratownik medyczny instruował rodziców dziecka w NZK
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 25, 2012, 17:28:51 »
"Pomocy, halo, dziecko mi się zakrztusiło"
Cytuj
Policjant ze Zduńskiej Woli przez telefon pomógł uratować trzytygodniowe dziecko. Poinstruował matkę noworodka, które zadławiło się podczas podawania posiłku i zaczęło tracić przytomność. Chłopczyk jeszcze przed przybyciem karetki odzyskał oddech.

http://www.tvn24.pl/pomocy-halo-dziecko-mi-sie-zakrztusilo,260792,s.html