Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225386 razy)

Offline nevada998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #475 dnia: Styczeń 18, 2012, 17:53:50 »
Pielęgniarki miały swoje białe miasteczko,my zorganizujmy swoje miasteczko i zaprośmy górników oni nam pomogą w proteście.Panowie górnicy mają wprawę w przekonywaniu rządu,a przynajmniej duże doświadczenie w akcjach w W-wie

straz98

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #476 dnia: Styczeń 18, 2012, 17:55:33 »
piotr998 ma rację, niestety nam nie wolno strajkować, a przekroczyć granicę pomiędzy protestem a strajkiem jest dość łatwo i można narazić się na konsekwencje. Za encyklopedią PWN :"strajk [ang.], zbiorowe, dobrowolne, okresowe zaprzestanie podstawowych czynności w procesie pracy (ewentualnie nauki) przez zbiorowość społeczną w celu wymuszenia realizacji jej żądań ekonomicznych (strajk ekonomiczny) lub politycznych (strajk polityczny) przez ośrodek nadrzędny (właściciela przedsiębiorstwa, organy władz państwowych)", a sporządzanie informacji  w SWD i ich przesyłanie to niestety są czynności służbowe.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #477 dnia: Styczeń 18, 2012, 18:03:10 »
Rozmawiałem kilka dni temu ze znajomym (cywilem) który jest krewnym komendanta miejskiego jednej z komend w Wielkopolsce. Rozmawialiśmy o sytuacji PSP, naszych podwyżkach, emeryturach itd itd. Padł też podobny zarzut ze strony znajomego pod adresem jego krewnego w PSP że nie angażuje się w protest strażacki. Odpowiedź tegoż 01 była krótka i coś w ten deseń: "jeśli poprę protest, mam do wyboru: od jutra jestem szeregowym strażakiem lub piszę podyktowany uprzednio przez KW wniosek o wcześniejszą emeryturę".
Komentując tą wypowiedź: nie mamy co liczyć na naszych przełożonych bo oni są albo politycznie (biznesowo) uwikłani, albo siedząc na stołku przyrośli do niego tak bardzo że rozdzielenie z nim byłoby niezmiernie bolesne (kasa, przywileje, prestiż, władza itd.). Z drugiej strony należy stanąć przed lustrem i samemu odpowiedzieć sobie na pytanie: czy gdybym ja był takim 01 to czy zaryzykowałbym to wszystko aby się wychylać? Odpowiedź nie jest prosta ale patrząc na ludzi którzy (rzadko bo rzadko ale jednak) z podziału awansują do biura na wyższe stanowiska dowódców JRG czy 02 itd. mogę stwierdzić że punkt widzenia błyskawicznie ulega zmianie.
Mam też odpowiedź do postu w którym ktoś porównywał nas do środowiska pielęgniarek, lekarzy itd. Tego się porównać nie da, bo tam dla każdego lekarza to jest praca (niech nikt nie pisze o powołaniu bo się uduszę ze śmiechu) i nikt go nie zwolni, bo na stołkach troszkę wyżej też siedzą lekarze i pielęgniarki i środowisko jest zdecydowanie bardziej skonsolidowane, a u nas mundur, rozkaz i wszelkie patologie z tym związane. A że większość komendantów prawdziwą służbę na podziale zna tylko "z lotu ptaka" to inna sprawa. Panowie w większości zaraz po aspirantkach lub głównej trafiali za biurka i praktycznie bez kontaktu ze służbą i brudzenia sobie rączek robili kariery lądując na stołku 01.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 18:09:25 wysłana przez trb »

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #478 dnia: Styczeń 18, 2012, 18:59:30 »
Jak pisałem wcześniej. Piszczałki, flagi i inne pierdoły proszę sobie teraz wsadzić. Emeryci PSP mogą się z nas śmiać pełną gębą - a szczególnie Ci którzy odeszli 3-4 lata temu.
Tylko frajer uwierzy w kolejne obiecanki na przyszłość.

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #479 dnia: Styczeń 18, 2012, 19:55:41 »
Tusku mówi że nie ma pieniędzy i kryzys jest. Tylko z początkiem roku wszyscy posłowie dostali podwyżkę 500zł, każdy  dostał służbowego iPada (bo oczywiście jest to im niezbędne w pracy) no i najlepsze... Wczoraj wyczytałem wiadomość na internecie że będzie rozbudowany sejm za ok. 55milionów. Bo jak stwierdzili posłowie mają za ciasno i nie mają gdzie przeprowadzać komisji (które też są najbardziej potrzebne) i każdy z nich będzie miał swój osobisty gabinet... Mydlą oczka mydlą dalej. A kasy nie ma KRYZYS jest podobno.

Offline LUFA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #480 dnia: Styczeń 18, 2012, 20:09:38 »
No rozbudowa budynku sejmu jest bardzo potrzebna zobaczcie sami http://www.demotywacje.pl/?id=10280 

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #481 dnia: Styczeń 18, 2012, 20:30:47 »
Macie zdrowie tyle lat protestować o to samo

http://www.kronikarp.com/szukaj,2844,tag-690073,strona-4


Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #482 dnia: Styczeń 18, 2012, 20:39:35 »
Walczymy dalej:

COJONES
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #483 dnia: Styczeń 18, 2012, 21:45:39 »
Macie zdrowie tyle lat protestować o to samo

http://www.kronikarp.com/szukaj,2844,tag-690073,strona-4

Gratuluję, wbiłeś się w samo sedno sprawy. Podsumowując kręcą Wami już 21 lat ;)

Offline miras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #484 dnia: Styczeń 18, 2012, 22:16:42 »
Dziwne, że tak mała ilość forumowiczów popiera formę protestu polegającą na blokowaniu ruchu na drogach poprzez ciągłe przechodzenie na przejściach dla pieszych. Jest to forma mało kosztowna i całkowicie zgodna z przepisami. Moim zdaniem ta forma protestu, w przypadku przeprowadzenia jej jednocześnie w całym kraju,  spowoduje duży oddźwięk w społeczeństwie i mediach a tym samym może trafić do rządzących. Miałem nadzieję, że po dzisiejszych obradach związkowców z MSW będą podjęte niezwłocznie zaostrzone formy protestu. Niestety myliłem się. Chyba trzeba zacząć ponownie od dołu bo góra chyba usypia.
 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #485 dnia: Styczeń 19, 2012, 07:17:26 »
Jak pisałem wcześniej. Piszczałki, flagi i inne pierdoły proszę sobie teraz wsadzić. Emeryci PSP mogą się z nas śmiać pełną gębą - a szczególnie Ci którzy odeszli 3-4 lata temu.
Tylko frajer uwierzy w kolejne obiecanki na przyszłość.

Niestety...bardzo dobrze mówisz... bez radykalnych rozwiązań nic nie osiągniecie - przed wszystkim ostre postulaty i ostre działania - a postawić postulat wywalenia komendantów głównych i wprowadzić 3 dniową akcję oddawania krwi na początek, jak nie postkutkuje, zapowiedzieć urlopy na żądanie, a potem powtórkę na EURO, a wcześniej w czasie największej palności traw wiosennych- uprzykrzać życie rządowi - korzystając z uprawnień pracowniczych. Weźcie się chłopy za jaja, a nie słuchacie mdłego gadania Federacji - ona jest po to aby sterować protestami tak, jak chce rząd - zobaczcie : przelewali słowa o ustawie emerytalnej - tak walczyli!!! i co ?? Będzie jak rząd sobie zaplanował...żenada....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #486 dnia: Styczeń 19, 2012, 08:52:27 »
Komunikat FZZSM po spotkaniach w dniu 17 stycznia 2012' z ministrem Gowinem oraz w dniu 18 stycznia 2012' z ministrem Cichockim.

Komunikat

W dniach 17 i 18 stycznia 2012 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości i Ministerstwie Spraw Wewnętrznych odbyły się zapowiedziane spotkania z Ministrem Jarosławem Gowinem i Ministrem Jackiem Cichockim, które poświęcone były możliwościom znalezienia środków finansowych na wzrost uposażeń dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej.
Na spotkaniu w dniu 17 stycznia br. otrzymaliśmy zapewnienie, że Ministerstwo Sprawiedliwości będzie nadal analizowało budżet pod kątem znalezienia środków na podwyżki.
W trakcie spotkania w dniu 18 stycznia br. padła deklaracja z ust Ministra Spraw Wewnętrznych, iż istnieje możliwość przesunięcia środków finansowych z rezerwy celowej jeszcze w trakcie drugiego czytania w Sejmie, projektu ustawy budżetowej na 2012 rok. Jednocześnie Minister zadeklarował, że jest absolutna wola polityczna Premiera RP, aby w budżecie 2013 roku zabezpieczyć środki finansowe z przeznaczeniem na wzrost uposażeń dla Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej.
Podczas spotkania Przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych ponowili wniosek o pilne spotkanie z Premierem RP w celu otrzymania pisemnych gwarancji w tej sprawie.

Ogólnopolski Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny postanawia:
- podtrzymać dotychczasowe stanowisko dotyczące podwyżek dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz
Służby Więziennej w terminie i wysokości jak w Policji i Wojsku Polskim,
- wystąpić do wszystkich Szefów Klubów Parlamentarnych z wnioskiem o poparcie poprawki poselskiej zmierzającej do realizacji wzrostu uposażeń służb mundurowych na zasadach analogicznych jak w Policji i Wojsku Polskim.
Ponadto na dzień 24.01.2012 roku wyznaczono termin kolejnego posiedzenia Ogólnopolskiego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego celem skoordynowania dalszych działań protestacyjnych.

Wiceprzewodniczący ZG NSZZP
Andrzej Szary
Przewodniczący ZK ZZS „Florian” Przewodniczący KKW NSZZ FSG
Krzysztof Oleksak Mariusz Tyl
Przewodniczący ZG NSZZ PP Przewodniczący ZG NSZZ FiPW
Krzysztof Hetman Wiesław Żurawski
Przewodniczący KSP NSZZ „Solidarność”
Robert Osmycki

strazak1982

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #487 dnia: Styczeń 19, 2012, 09:20:51 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:07:08 wysłana przez strazak1982 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #488 dnia: Styczeń 19, 2012, 09:43:47 »
 Federacja związkowa daje 10 dni rządowi na odpowiedż- tak wczoraj wypowiadał się w telewizji przedstawicie, czyli COŚ ruszy 28 stycznia- może jakaś narada zz. W związku tym przypominam mój post z 29 grudnia  -""Mam takie wrażenie, że zachowujemy się jak przedstawiciele ZZ (wg przysłowia jak cnotka nie wydymka- niby chce ale czegos się obawia)- też niby chcą ale...... do 28 wywieszenie flag itp. , potem może do końca stycznia nie będziemy się szkolić, potem do końca lutego nie będziemy...... i tu pomysłów brak a przed Euro Tusk rzuci 200 zł. jednorazówki i zz uzna to za zwycięstwo"- to moje słowa z 22 grudnia. PANOWIE NIECH MI TERAZ KTOŚ NAPISZE ŻE SIĘ MYLIŁEM!!!!!
Kurcze znów się myliłem bo jak mieliśmy szkolenia tak i mamy- żadnej ostrej formy protesu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 10:17:16 wysłana przez BOTmod »

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #489 dnia: Styczeń 19, 2012, 10:00:04 »
Blokowanie ulic i mądre tłumaczenie społeczeństwu naszych postulatów. Rozmawiajmy o tym w domach i powoli zacznie się roznosić...

Offline patito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #490 dnia: Styczeń 19, 2012, 10:01:56 »
to może by tak NA WARSZAWKĘ BEZ ZWIĄZKÓW !!!

Czy nie możemy  protestować w sposób  : ZERO ĆWICZEŃ ZERO ZAJĘĆ TYLKO WYJAZDY DO DZIAŁAŃ !!!! - wiem że to mało  ALE WIĘCEJ NIŻ TE FLAGI (o ile wiszą )

Offline Alan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #491 dnia: Styczeń 19, 2012, 11:06:31 »
A może tak  przestać wyręczać wszystkie służby i właścicieli, dziś sople a jutro powódź skoro ostatecznie to nie do końca nasze zadanie.
http://www.wadowice24.pl/wydarzenia/wieci-z-regionu/1099-strazacy-sie-buntuja-poszlo-o-sople

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #492 dnia: Styczeń 19, 2012, 11:11:22 »
Jeśli parlamentarzysci dostrzegają nasz problem może wrto uderzyć bezpośrednio do nich. Może warto dotrzec na terenie do każdego z nich i zadac proste pytanie - czy będzie Pan - Pani głosować za przyznaniem wszystkim słuzbą mundurowym po 300 zł. Niech złożą jasną deklarację. zobaczymy co zrobia i jaki będzie tego efekt. O opozycje się nie boje gorzej może być z PO i PSL ale warto próbować wszyskiego.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #493 dnia: Styczeń 19, 2012, 11:37:30 »
Jeżeli rozmowy w sprawie podwyższenia uposażeń dla pozostałych służb mundurowych nie dadzą pożądanego skutku, najbardziej rozsądnym rozwiązaniem byłaby zorganizowana akcja protestacyjna pod stadionami w dniu odbywania się meczów w Polsce podczas EURO 2012 r.

Tuskwatch będzie miał zapewnione w tych dniach maksymalne bezpieczeństwo na stadionach i wszyscy będą "służyć na służbie".



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #494 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:12:39 »
Myślę że do postulatu o podwyżki takie jak w policji, powinien dojść również postulat o podniesieniu kwoty bazowej do takiej jaka obowiązuje dla policji. Dawno temu obiecane, bardzo łatwo zapomniane  :kwit:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:20:56 »
My już dzisiaj na służbie przy dwóch wyjazdach do wypadków mieliśmy zablokowane drogi w obie strony...no i zarządca drogi się znalazł aby przekazać mu pisemnie...a i inne służby się znalazły aby skrupulatnie posprzątać...a i policja nie dopuściła do szybszego ruszenia korków...a i ludzie się napewno naklnęli.

strazak1982

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #496 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:23:51 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:06:37 wysłana przez strazak1982 »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #497 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:40:11 »
Wyklęty powstań, ludu ziemi... dobra zagalopowałem się. Jak masz zamiar odwołać J.E.komendanta głównego? Z tego co pamiętam to premier na wniosek ministra MSW, zresztą znajdzie się następny bierny, mierny ale wierny. Co do przetargów to racja, daleko nie trzeba szukać. Ewid2.5 w porywach do 3 i te telewizorki co to je nam powtykali do aut, a co nawet się odpalić nie mogą o działaniu nie wspomnę. Parę ładnych milionów kosztowały, tylko czy ktoś się tym zainteresuje?

Offline szakal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #498 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:40:44 »
Podczas najbliższej manifestacji w Warszfce trzeba przejść się z pod URM  pod siedzibę 01 i wykrzyczeć co o nim i tych wszystkich pierdzi stołkach myślimy  :tuba: :tuba: :tuba:

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 19, 2012, 13:33:32 »
blokować wszystko co się da. Zrobić pikietę po choinkę komu pozwolenie jak policja stanie za nami i kto nas wtedy wyrzuci. Ktoś z rządu przyjdzie na błagać wyśmiejemy go w locie