Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225402 razy)

Offline beton

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #400 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:33:06 »
Koledzy, a ja na pikietę w Gdańsku dotarłem z Kościerzyny dzięki strażakom. Autobus przywiózł ekipę z Bytowa i z Miastka, zabrał kościerskich strażaków, mnie i dwóch kolegów z Policji. Atmosfera była świetna - i na trasie i na miejscu. Naprawdę pokazaliśmy się i pokazaliśmy sobie - że wszystkim nam droga jest jedność służb i poczucie godności, gdy realizujemy działania służbowe. Policjanci zachowali się bardzo koleżeńsko i dali silny, czytelny sygnał, że nie dadzą się kupić "psimi pieniędzmi". A co dostrzegły media? Zapraszam na stronę "Mundurowi dziękują rządowi", gdzie umieściłem trochę linków. Coś tam jednak dostrzeżono. Najważniejsze, abyśmy nie utracili tej mobilizacji. Wręcz przeciwnie - musimy zwiększyć presję.

Gorąco pozdrawiam wszystkich Kolegów-Strażaków. A szczególnie kaszubskich :-)
My też pozdrawiamy kolegów ze Straży Granicznej :) atmosfera w autobusie jaki i na pikiecie w Gdańsku była gorąca :)

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #401 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:49:44 »
A może treba przesłać zdjecie z protestu do KG bo oni tam chyba nie wiedzą lub udają że nie wiedzą. że ich podwładni protestuja bo dzieje im sie krzywda . Są zapewne tam zbyt zajeci  :milcz:

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #402 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:01:48 »
Może w tym temacie nie dostaje się nagród w klasyfikacji na najbardziej aktywną komendę i dlatego nikt nie jest łaskawy nic opublikować :huh: W jedności siła dziś pokazaliśmy, że można i w trudniej sytuacji możemy powiedzieć głośno jednym głosem...teraz czas na odzew rządu, albo zaostrzenie form protestu!!!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #403 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:16:18 »
Pewnie, że media milczą. Wejdźcie na tvn24.pl, onet.pl i spróbujcie znaleźć wzmiankę o proteście. Szukałem 10 minut i się poddałem (a uwierzcie, jak chcę to znajdę to czego chcę) - nie używając wyszukiwarki, ale przeglądając newsy "główne" i te z kraju.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 22:20:29 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #405 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:41:23 »
Brawo KW Poznań w przeciwieństwie do KG na stronie KW Poznań info o pikiecie wraz z zdjęciami. Wysyłamy maile do TVN i dzwonimy do szkła kontaktowego niech się miecugow wytłumaczy z ciszy medialnej

W szkle kontakotwym był materiał z dzisiejszej akcji.

Zgodnie z obietnicą: http://www.lukasz-telus.com/index.php?str=120112_demonstracja


Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #407 dnia: Styczeń 13, 2012, 06:53:47 »
Zamieszczam piarowski link i polecam Waszej uwadze podpis:

DO CZEGO SŁUŻY ZIELONE
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #408 dnia: Styczeń 13, 2012, 08:43:58 »
a gdzie jest Komendant Naczelny i jego Rzecznik? Mogliby zainterweniować w tej sprawie, ponoć szczególnie ten drugi ma wspaniałe relacje z tvn, w głównym wydaniu faktów nie było ani słowa, za to wiele pierduł typu: czy zburzyć pałac kultury? - na to czas na antenie się znalazł - KPINA, ostatnio w faktach był 3 minutowy reportaż o tym jak druhowie nieśli przez 3km rodzącą kobietę, dostali za to medal od Pawlaka, jest to bohaterskie i wogóle, ale....to co było wczoraj jest nie co poważniejszym tematem...i co...i gó...no. panie Rzeczniku Pawle - do roboty! Chyba że się odcinacie z KG od "chołoty" i macie wszystko w poważaniu...w tej sytuacji nie mam pytań i na szczęście prawa już mam.
Pozdrawiam wszystkich protestujących wczoraj.
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)

strazak1982

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #409 dnia: Styczeń 13, 2012, 08:46:25 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 20:54:20 wysłana przez strazak1982 »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #410 dnia: Styczeń 13, 2012, 09:47:38 »
TVN i Polsat straciły w moich oczach... Niby wolne i niezależne media... Nie znaleźli nic ciekawego w naszych protestach... Wiecie dlaczego? Bo nie polała się krew... Nie było aresztowań... A pamiętacie ile czasu poświęcili zamieszkom z 11 listopada... Pokojowa demonstracja nie jest zbyt medialna... Nie sprzedaje sie. Z tego wynika, że tylko TVP jest jako tako bezstronna...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #411 dnia: Styczeń 13, 2012, 09:53:27 »
Szacunek dla wszystkich, którzy wyszli wczoraj na ulice. Mam nadzieję, że w Warszawie również pokażemy swoją siłę.
Korzystając z okazji chciałbym podzielić się refleksją z wczorajszej demonstracji. Otóż z przykrością muszę stwierdzić, że w porównaniu z innymi służbami wyglądamy w tych naszych powycieranych koszarówkach, polarach o różnych wzorach i napisach oraz przeróżnych czapkach jak zbieranina szmaciarzy, a nie poważna formacja mundurowa. Kiedy się to w końcu zmieni ?

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 13, 2012, 11:16:40 »
Cytuj
a gdzie jest Komendant Naczelny i jego Rzecznik? Mogliby zainterweniować w tej sprawie, ponoć szczególnie ten drugi ma wspaniałe relacje z tvn, w głównym wydaniu faktów nie było ani słowa, za to wiele pierduł typu: czy zburzyć pałac kultury? - na to czas na antenie się znalazł - KPINA, ostatnio w faktach był 3 minutowy reportaż o tym jak druhowie nieśli przez 3km rodzącą kobietę, dostali za to medal od Pawlaka, jest to bohaterskie i wogóle, ale....to co było wczoraj jest nie co poważniejszym tematem...i co...i gó...no. panie Rzeczniku Pawle - do roboty! Chyba że się odcinacie z KG od "chołoty" i macie wszystko w poważaniu...w tej sytuacji nie mam pytań i na szczęście prawa już mam.
Pozdrawiam wszystkich protestujących wczoraj.

I tu masz rozwiązanie zagadki, dlaczego protest lekarzy i zmiana ustawy może trwać kilka dni a nasze protesty miesiącami mogą nie przynieść skutku. (prawie) Każdy komendant (KG,KW,KP) nie odważy się nas poprzeć oficjalnie, bo może stracić stołek. Lekarza nikt nie zwolni, bo lekarzy mamy mało. A nawet jak zwolni to założy on sobie prywatną praktykę (o ile jeszcze jej nie ma) i zarobi pewnie jeszcze więcej. A KG przecież nie powie w telewizji że strażacy mało zarabiają i należy im się podwyżka bo kpiną jest brak waloryzacji od kilku lat. Po takiej informacji mógłby wrócić do biura i zacząć się pakować. Jest to wyjątkowo dobra sytuacja dla władz i raczej nie prędko ją zmienią. Nasze argumenty że idzie Euro? heh, do euro będzie przeciąganie liny a po Euro już nie będzie miał kto z nami rozmawiać.
A czemu nas nie ma w telewizji??? Protest lekarzy bulwersuje społeczeństwo, prokurator chciał się zabić (powołać Komisję Śledczą!!!), amerykanie sikają na zwłoki. A że mundurowi protestują? Jeszcze by podali święte dane - średnia płaca 4000zł, emerytura po 15 latach, dodatki, praca 7 dni w miesiącu itp. i dopiero by nas społeczeństwo pokochało...
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #413 dnia: Styczeń 13, 2012, 11:21:53 »
Dlatego wydaje mi się ze związkowcy wszystkich służb powinni zwołać konferencję prasową.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 12:06:44 wysłana przez adam998 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #414 dnia: Styczeń 13, 2012, 11:58:02 »
adamie a jaka telewizja o wyemituje??? co nie uważam, że nie jest głupie. Wówczas nawet na zadawane pytania redaktorków (te wskazujące jak mamy dobrze) padła by rzeczywista odpowiedz np. Ile zarabia strażak przez pierwsze 3 lata-? odpowiedż była by taka (jeśli się nie mylę)- 1700 zł. brutoo to tylko o 200 zł brutto więcej od najniższej krajowej- chyba by trochę szczęka opadła zadającemu pytanie redaktorkowi np. TVN 24.
pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #415 dnia: Styczeń 13, 2012, 12:07:52 »


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Pozdrowienia dla tych co byli w Gdańsku w tym dniu ....Szkoda tylko ze nie było przemarszu przez ulice Gdańska

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #416 dnia: Styczeń 13, 2012, 12:09:05 »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 12:27:02 wysłana przez zeusss »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 925
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #417 dnia: Styczeń 13, 2012, 13:23:36 »
W Gdańsku było bardzo głośno (m. in. dzięki dwóm kolegom, którzy mieli przerobione AODO), z tego co czytam w innych miastach również. Nie dajmy zapomnieć tzw. "władzy", że jesteśmy i że jak ktoś wcześniej napisał my i nasze rodziny mamy takie same żołądki jak policjanci i ich rodziny. Szacun dla policjantów, że byli z nami pod Urzędem Wojewódzkim. 
Si vis pacem, para bellum

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #418 dnia: Styczeń 13, 2012, 13:42:10 »
A ja też byłem w Gdańsku, pobiegałem sobie z aparatem, a kolega z kamerą. Oczywiście w mundurze - z góry dziękuje JRG Lębork za możliwość uczestniczenia i wsparcia :)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

strazak1982

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #419 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:10:07 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 20:53:33 wysłana przez strazak1982 »

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #420 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:26:58 »
Dziewczyny i Chłopaki - z tym dopiskiem Katona to trochę jak z palcem we własnej... Można grzebać, a można po prostu trzymać. Jeśli media nie widzą służb, to nie widzą też zgodnych podpisów. Przepraszam, może grubiańsko, ale już lepiej "numer z Kartaginą" zrobić w oficjalnych wystąpieniach. Nierealne, wiem, ale czasem się człowiek rozmarzy...
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #421 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:18:58 »
Dziewczyny i Chłopaki - z tym dopiskiem Katona to trochę jak z palcem we własnej... Można grzebać, a można po prostu trzymać. Jeśli media nie widzą służb, to nie widzą też zgodnych podpisów. Przepraszam, może grubiańsko, ale już lepiej "numer z Kartaginą" zrobić w oficjalnych wystąpieniach. Nierealne, wiem, ale czasem się człowiek rozmarzy...

tylko widzisz - właśnie takie codzienne powtarzanie tego stało się przyczyną III wojny punickiej, która z militarnego i gospodarczego punktu widzenia była zbędna, ale była to pierwsza wojna totalna; zawołanie było tak powszechne, że wszyscy mieszkańcy Rzymu popierali tą ideę właśnie pod wpływem takiej łagodnej perswazji; na co dzień dajemy sobie wmówić, że integracja europejska jest koniecznością, pomimo tego, że nikt nie określił jak daleko ma ona sięgać, że upadek strefy euro będzie katastrofą gospodarczą dla świata, że kara śmierci jest be i cała masa innych opinii, które stają się "opiniami publicznymi", z którymi przeciętny członek społeczeństwa się utożsamia, chociaż często sam nie wie dlaczego; dlatego właśnie uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń (strażnikom granicznym również, żeby nie było wątpliwości, tak jak i funkcjonariuszom Służby Więziennej);)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #422 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:00:00 »
Lang -> zapomniałeś o czymś  :szalony:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #423 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:23:15 »
nie zapomniałem, tylko lekko zmodyfikowałem przez dodanie kol. z innych służb; czasami dodaje też ", ale nie kosztem policjantów"; poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia, tak samo jak wszystkim innym funkcjonariuszom służb mundurowych;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #424 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:58:41 »
 :wall: tak to jest jak się widzi tylko to co chce się widzieć  :szalony:.

Myślę, że powinniśmy bardziej zainteresować się sprawą Kielecką i tym to się tam dzieje  naprawdę i czy naprawdę NASZ PRZEWODNICZĄCY FLORIAN nie pomaga strażakom a wręcz im przeszkadza, specjalnie dziś przeczytałem statut związków dokładniej - i czekam na dowody a nie pomówienia.

Myślę że i w akcji protestacyjnej będzie to naszym orężem, bo jak pisałeś (Lang) ja również jestem za rozwiązaniami prawnymi i szukaniem dziury w tym co już jest w przepisach.

Jak są łamane przepisy BHP, ilu nas jeździ do wyjazdów jakie są wymogi, jakie co niektórzy w jednostkach posiadają umundurowanie, ile mamy nadgodzin - zgodnie z prawem- którego my nie stworzyliśmy a rządzący.

Zadaniem strażaka jest ratowanie życia i mienia a nie dbanie o przepisy. Cały czas też uważam, że największą rolę w tym wszystkim odgrywa KP/KM, który jest kierownikiem jednostki i jak by nie patrzeć to on łamie przepisy a nie my.

Jeśli Komendanci zrozumieją że nie są naszymi wrogami a sprzymierzeńcami w tej walce i że walczymy w tej samej sprawie i że tak naprawdę to ONI łamią przepisy - narażając siebie na odpowiedzialność , to będziemy wygrani, inaczej legniemy w gruzach chyba że pokażemy jedność strażaków -> tylko minus jest taki, że gdy widzą że robi się ciepło uciekają w spokoju na emkę mając wszystko głęboko w poszanowaniu.
A poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń