Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225256 razy)

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 25, 2011, 03:55:59 »
Subiektywne spostrzeżenia kandydata  :straz::

1. Nie ma nas w mediach, a co gorsze nie mamy żadnego wpływu jak nas w szklanym ekranie ludzie od tworzenia informacji przedstawią. W czasach gdy media ulegają wpływom politycznym i z łatwością sterują społeczeństwem (tak ,tak VI władza istnieje i ma moc) jakakolwiek akcja  protestacyjna może nam się odbić sporą czkawką. Sprytne i wiarygodne przedstawienie informacji stworzy opinię w społeczeństwie i nie martwcie się opinia ta na pewno będzie przychylna pomysłom i działaniom rządu.

2. Nasze ZZ, dobre czy złe? Wiem jestem jeszcze młody, mało wiem, mało mogę, a jeszcze mniej mi wolno. Jednak gdy wpisuję w wyszukiwarce hasło "protest strażaków" i znajduję stronę ZZ i paru malutkich dzienników ze wschodu i południa Polski, to chyba coś tu nie gra. Skąd zwykły szary Kowalski nie zainteresowany sprawą ma się dowiedzieć o naszej sytuacji, dlaczego nam źle, po co nam te pieniądze i czy w ogóle nam się należą? Przecież społeczeństwo nam ufa i  darzy nas sympatią (w rankingach jesteśmy wysoko) to gdzie szukać poparcia jak nie w społeczeństwie.

Pomysły i działania związków ciekawie i myślę, że w dużej mierze trafnie przedstawił wcześniej kolega robard . Zachęcam do przeczytania jego wypowiedzi. Jednak w przeciwieństwie do niego uważam że protest jest potrzebny i ma swoje uzasadnione powody.

3. Uświadomienie społeczeństwa. Uzyskanie aprobaty (rozmarzyłem się), lub pokazanie faktów społeczeństwu, przekonujących o słuszności naszej akcji (bardziej realne)  jest kluczem do sukcesu. Przecież Ci ludzie to także elektorat rządzących, a przecież głosów pozbywać się nie będą, bo chyba dobrze im przy naszym polskim żłobie (ubogim)...

Krótkie trzy punkty, choć myślę, że wielce istotne, pozostawiam wszystkim do przemyślenia   -_-

Na Święta życzę spokoju i radości, a w nowym roku dużo sił i wytrwałości, a jeszcze więcej zdrowia.

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 25, 2011, 11:55:58 »
Wydaje mi sie żeby wogóle nas zauważono to musielibyśmy zrobić coś na wzór górników trzeba jechać na warszawke zrobić kilka ognisk z opon itd wtedy przynajmniej zagraniczne media pokażą że coś w naszym kraju mundurowym nie pasuje i to koniecznie przed euro bo potem to możemy sobie nagwizdać. A z okazji świąt taki wierszyk dla wszystkich :

 Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",
tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
pokochał innych przez ciebie,

Zawsze wtedy,
jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa z Kalkuty

pozdrawiam wszystkich

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:25:52 »
Moim skromnym zdaniem przedmowcy maja racje. Jest po prostu za cicho o nas. Male wzmianki przed swietami nie zrobia wielkiego szumu. Wszyscy sa pochlonieci swietami,wydatkami. A panowie wszechmocni wykorzystuja ten czas do rozdawania sobie dodatkowych pieniedzy poniewaz drozeje wszystko! Niestety ci co maja najmniej tych pieniedzy ich najprawdopodobniej nie dostana. I tak jak sie spodziewali co niektorzy ze bedzie sie tworzyl podzial na tych ktorzy chca dociekac swoich i takich, ktorym to wogole nie na reke.
Moze i pomysl z plonacymi oponami np. na Wiejskiej w Warszawie nie jest do konca taki zly. Moze w tym kierunku warto sie ustawiac?

Wszystkim forumowiczom zycze zdrowia, cierpliwosci i podwyzek, aby nasza praca byla nadal satysfakcjonujacym zajeciem,ale tez i oplacalnym dla nas i naszych rodzin!  Pozdrawiam!
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline rafek10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 26, 2011, 13:31:07 »
Zauważyłem, że koledzy bardzo poważnie zajęli sie tylko i wyłącznie tematem podwyżki...jeżeli jest to dla was priorytet, to tylko pozazdrościć...Nie wiem czy wiecie co przygotowuje KG na nowy rok odnośnie czasu służby,delegacji,zerowania nadgodzin w imię urlopu dodatkowego,sztywnego grafiku na pół roku itd...Nie wierzycie, to zapytajcie u siebie w kadrach.
A tak na koniec...Pamiętacie tajną akcję kurierską pod kryptonimem "List od Tuska w jedną noc"?Zaproponowałem na spotkaniu sekcji wojewódzkiej ZZ, aby napisać jednolitym tekstem list do premiera i żeby jednego dnia każdy strażak z osobna wysłał go do kancelarii premiera zarzucając sekretariat listami-koledzy mnie wyśmiali...powiedzieli że nie tędy droga!To ja się pytam :którędy...?
Prawda jest taka:przespaliśmy dłuuuugi okres w którym powinniśmy ostro protestować.Teraz żeby coś ugrać trzeba będzie działać dwa razy dłużej...

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 26, 2011, 15:08:46 »
Właśnie dlatego masowa akcja ze zwolnieniami L-4 ma jak najbardziej sens. Ju.z widzę te nagłówki w gazetach że " Nie ma kto gasić pożarów" itp.... Moim zdaniem właśnie w tę stronę powinniśmy pójść.


I jeszcze jedno , podobno krążą jakieś listy do podpisu w sprawie referedum w/s emerytur, ktoś wie coś na ten temat?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 26, 2011, 19:16:32 »
Właśnie dlatego masowa akcja ze zwolnieniami L-4 ma jak najbardziej sens. Ju.z widzę te nagłówki w gazetach że " Nie ma kto gasić pożarów" itp.... Moim zdaniem właśnie w tę stronę powinniśmy pójść.


I jeszcze jedno , podobno krążą jakieś listy do podpisu w sprawie referedum w/s emerytur, ktoś wie coś na ten temat?

W tę stronę mamy pójść, że nie będzie miał kto gasić pożarów?? Jesteśmy STRAŻAKAMI. Składaliśmy przysięgi, to też do czegoś zobowiązuje. Ja na żadne lewe l4 się nie wybieram bez względu na to co rząd nam przyszykuje. Zawsze można jeszcze w ostateczności odejść ze służby, ALE obniżenie bezpieczeństwa ludzi, którym mamy pomagać, ponieważ strajkujemy jest lekkim przegięciem.
Albo mamy ZZ, które nami mądrze pokierują, albo ich nie mamy. Może panowie przedstawiciele coś mądrego zaproponują, bo same flagi jakoś wrażenia nie robią chyba.

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 26, 2011, 19:26:31 »
Kolego hasici99 w ostatnim zdaniu sam se dałeś odpowiedź na swój wpis.

Z innej beczki , Panowie poczytajcie niektóre wpisy na forach innych służb - jasno dają do zrozumienia ,że jesteśmy podzieleni, tzn "związki" A poza tym od czego jest biuro, nie!!, tam cywile to się nie nadają....................upsss, sorki , księgowa jest po aspirantce, trzy lata u nas pracuje czyli praktykę ma . Co jej szkodzi przez tydzień do pożarów pojeździć. Wypłata  jest drugiego , od trzeciego na podział, jeszcze kasjerka , sekretarka, magazynier........dalej mam wymieniać . A jeszcze z KG od groma ludzi jest , mogą se pojeździć. Pograniczników kiedyś przenosili po otwarciu granic z zachodu na wschód to i oficerowie z KG mogą se po Polsce pojeździć i podział obsadzić. Chyba że mają mniejszą praktykę od księgowej.
A jak czytam posty niektóre to nóz mi się w kieszeni otwiera.Każdy z was myśli aaa co tam zz załatwią i po sprawie , 300 wpłynie na konto  i bez mojego udziału .
Jak mamy tak  się zachowywać to życzę powodzenia. Nie będzie ani 300 ani mundurówki , ani meszkaniówki ani urlopowego ....NIE BĘDZIE NICZEGO  jak mawiał Pan w sweterku w kratkę.http://www.youtube.com/watch?v=EJzuc8SsDFA
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2011, 19:47:40 wysłana przez osppsp »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 26, 2011, 20:34:45 »
I co to da że Pani księgowa z kwatermistrzem pójdą na podział?? Tusk się tym wzruszy? To że PB z biurem jeszcze bardziej się poróżni wcale nie polepszy naszej sytuacji.

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 26, 2011, 20:56:33 »
Ja myślę ,że sie wzruszy , bo jak mu w Gdańsku , czy tam nie wiem w Sopocie garnek po pijaku się zapali , to będzie wolał żeby zdrowy STRAŻak do niego przyjechał , a nie księgowa.
Chyba że ma swoją ........swego........
tak jak na filmach o mafiii :rofl:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2011, 21:08:37 wysłana przez osppsp »

strażak-emeryt

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 26, 2011, 21:57:09 »
Panowie, napiszę krótko: nic nie załatwicie. W samej straży nie ma chęci do działania. Paru ludzi z podziału próbuje coś zmienić, a mają przeciw sobie większość: kolegów, biura, górę, związki. Wszyscy oni albo udają, że pomagają, albo jawnie przeszkadzają. W straży nie było, nie ma i chyba nigdy nie będzie prawdziwej jedności. Związkowcy na stołkach, układy, układziki. Przykre to słowa, ale przepracowałem proro lat w tej firmie, więc wiem o czym piszę. Dobrze to już było.

Pozdrowienia
 

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 26, 2011, 22:12:10 »
Witam jak to czytam to myślę że niektórzy to sie zchoinki urwali OSPPSP chłopie o czym ty piszesz, zastanów się albo wracaj do osp bo tam twoje miejsce. Poszedłbyś to pracy w biurze? pewnie nie. Ale jek skończysz nie daj  boże studia to co wtedy?
Zwolnij się z PSP bo gadać to każdy potrafi ale coś zrobić to dlaczego ja?

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 27, 2011, 00:18:34 »
Niechciałem się wtrącać w wasze sprawy ale ponad 25 lat je obserwuje ……….

Wiecie co powoduje że nie możecie się zjednoczyć - system pracy i możliwość zarobkowania. Z moich obserwacji 20-30 %  traktuje to jako ZUS i szanse wcześniejszej emerytury, a żyje z czego innego ważne, że jak dobrze się pokombinuje wypada 4-5 dni roboczych w miesiącu , a dzięki komórce można i tak firmą zarządzać . Kolejne 30-40 % zapierdala na 2-3 etatach i są zbyt zmęczeni by się bawić w protesty ( pomijam że nie można dorabiać na L4 ) – jak jest możliwość należy odpocząć bo po służbie trzeba do pracy . No i zostaje może 20-30%  którzy teoretycznie żyją z PSP ale intensywnie myśląc znalazłem 1 powyżej 3 lat służby który nic więcej chyba nie robi na 30 na szybko z mojego otoczenia .

Więc przyjmijcie że większość szuka po pierwsze spokoju i niekoniecznie ma czas i energie na protesty . Pomijam że o tym co Ja napisałem wiedzą również politycy – Policji już dawno zakazano pracować nawet na 12 godzinne służby , a więc możliwości mniejsze i mógł bym rozwijać tą teorię – jednak nie chce w żadnym przypadku wywołać u Was agresji . Za dużo mam wśród was kolegów.


Offline chriss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 27, 2011, 06:14:19 »
Do MIKO.
Święte słowa, święte.

Offline rafek10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 27, 2011, 07:29:59 »
Drogi Panie MIKO...
Nie wiem pod czyje dyktando Pan to pisze,ale na 100% ta wypowiedź nie jest tożsama ze zdaniem strazaków.Myslisz że dorabiamy dla własnej przyjemności?otóż nie-dodatkowe zarobkowanie to przykry obowiązek w związku z tym że nasze kochane państwo zagwarantowało nam pensje za którą kilkuosobowej rodziny w zadnym wypadku utrzymać się nie da!Jeżeli masz tylu kolegów wśród strażaków,to powinieneś wiedzieć że podobnymi wypowiedziami raczej im nie pomozesz.Śmiem twierdzić że wychodzi z Ciebie zwykła zazdrość,chociaż swoją drogą czego tu zazdrościć-może tego że po 24 godzinach służby zapierdzielamy przez 48 godzin np.na budowie a po tej super dodatkowej pracy po raz kolejny na 24 godziny służby i tak w koło Macieju.Dziękujemy Ci nasz przyjacielu MIKO za słowa otuchy.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 27, 2011, 08:24:46 »
Ale nie wiem czy mnie przeczytałeś z zrozumieniem – Ja w żadnym momencie nie oceniłem tej sytuacji czy to OK – jedynie odniosłem się czemu nie potraficie się zjednoczyć. 

U mnie jedyną oznaką Waszego protestu ( a pracuje co najmniej dwóch zagorzałych związkowców z Władz związku 500 etatowej Komendy ) jest mała karteczka A4 przyklejona na drzwiach wejściowych. Szczerze nawet nie przeczytałem bo jest za nisko – musiał bym uklęknąć.
 
I na tym koniec protestu który podobno trwa . Jak by tak można było prywatną wojenkę stoczyć z Komendantem o „pietruszkę” to może …………… 

Gdzieś przypadkiem rzuciłem , a gdzie macie transparent – to usłyszałem że u Nas się nie protestuje – dalej nie drążyłem bo w końcu co mnie to …….

PS. @rafek10 i nie wiem czy słowa otuchy dadzą Ci podwyżkę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2011, 08:39:35 wysłana przez MIKO »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 27, 2011, 08:31:20 »
... W tę stronę mamy pójść, że nie będzie miał kto gasić pożarów?? Jesteśmy STRAŻAKAMI. Składaliśmy przysięgi, to też do czegoś zobowiązuje. Ja na żadne lewe l4 się nie wybieram bez względu na to co rząd nam przyszykuje. Zawsze można jeszcze w ostateczności odejść ze służby, ALE obniżenie bezpieczeństwa ludzi, którym mamy pomagać, ponieważ strajkujemy jest lekkim przegięciem...
Premier i pozostali ministrowie też coś ślubowali, a nie to jest ważne.
Jeżeli nie dopuszczamy myśli o odstąpieniu od wykonywania zadań / niesienia pomocy (oczywiście w sposób zgodny z prawem pamiętając o zakazie strajku  :kwit:  to skończmy z dyskusjami o walce o należne świadczenia ...  :piwo:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 27, 2011, 09:00:34 »
W mojej skromnej opinii, cała kwestia DOBRZE/ŹLE, o której dyskusja się toczy na przynajmniej kilku wątkach, rozwiąże się sama. Ani ZZ ani rząd nic tutaj sztucznie nie wyregulują. Jeżeli będzie DOBRZE to ludzie do służby zawsze przyjdą, jeżeli będzie ŹLE to nie przyjdą. Granica, która rozdziela DOBRZE od ŹLE, jest ruchoma i nikt, ani ZZ ani rząd, nie wiedzą gdzie leży. W przyrodzie tak już jest, że wszystko dąży do równowagi i choćby nie wiem jaki cwany był rząd i jakie przezorne były ZZ, to i tak sprawa wyreguluje się sama. Jak zabraknie ludzi do PSP to będą podwyżki ale jak chętni będą walili drzwiami i oknami to ze strony wielu argumentów wieje pustką.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2011, 09:04:11 wysłana przez Liberty »
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 27, 2011, 11:07:02 »
Na początek :

   " HONOROWY  strażak  =  Biedny  strażak.... strażak z podziału "

Panowie strażacy,  Goście.

Od pisania, żalenia się czemu jest tak a nie inaczej nic nie zmienimy. A pisanie o honorze, o przysiędze  to już jest lekka przesada. Do tych co piszą o  przysiędze ( Panie hasici 99 ), człowieku może Tobie wystarcza kasy z wypłaty, może Ty masz inne źródła dochodu.... może  dla Ciebie straż to jedynie sypialnia i opłacony ZUS - dla mnie nie.  Ja wiem tylko  że jeśli będzie akcja w kraju L 4 - to nie będę  myślał o przysiędze, o honorze, a tym bardziej o poparciu społeczeństwa - bo to podwyżek mi nie da. A żeby było zabawniej - moja rodzina, znajomi kiedy słyszą ile zarabiamy   sami mówią - STRAJKUJCIE, walczcie o swoje, wyjdzie na ulice, utrudniajcie życie społeczeństwu,  jeden  kolega powiedział  wprost -  jesteście pi.....  i nie  macie jaj - żałosne ale prawdziwe.  Pamiętajcie od poparcia społeczeństwa jeszcze nikomu  poziom życia się nie podniósł.
Ja nie chce być honorowym - ale biednym strażakiem.  Z roku na rok coraz bardziej kopią nas po dupie. Kiedy mamy się obudzić i ostro zareagować - kiedy zabiorą sorty, wezmą połowę urlopu, kiedy powiedzą że nie będzie kasy za nadgodziny ? ? ? a może  kiedy  powiedzą - wszyscy co nie odchodzą pracują do 55 roku życia ? ? ? Kiedy Panie hasici 99  przestaniesz zasłaniać się przysięgą  -  wtedy kiedy powiesz dziecku, że nie ma na  ubrania, leki, zabawki,  itp itd ? ? ? Przepraszam TY już wyraziłeś swoje zdanie - na L 4  nie pójdę  -boję się, że takich HONOROWYCH jak Ty  będzie więcej...........
 Twoje podejście może jest takie- ja się nie  wychylę, moi koledzy coś wywalczą- nadstawią tyłki a kiedy będą podwyżki to ja też dostane i do tego dowódca, komendant poklepie mnie po plecach i powie - JESTEŚ HONOROWY ....DOSTANIESZ MEDAL....   powiem Ci, że nie chciał bym pracować na podziale, a tym bardziej być na rocie z  takim HONOROWYM strażakiem....

Jak już pisałem- popieram akcje L 4. - spytacie dlaczego - może to Was przekona : protesty lekarzy, pielęgniarek i ich groźba odejścia od łóżek ( nawet to zrobili ) - WYWALCZYLI  SWOJE,  protesty nauczycieli, że z 01. 09 nie rozpocznie się   rok szkolny, że nie   będzie matur - Wywalczyli , protesty innych.

Panowie- skoro nie mają  kasy dla 30 tys strażaków, a mają dla masy policji, wojska i innych, skoro mają kasę na biura poselskie, na tablety i inne pierdoły - to  coś tu jest nie tak.

 A tym co piszą tylko o honorze, przysiędze - załóżcie nowy wątek,  Albo napiszcie -  nie jesteśmy z  Wami koledzy.

Panie Piotr998 -  zgadzam się z Panem.

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 27, 2011, 11:46:26 »
Niech nie mówią że nie jesteśmy potrzebni

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazowieckie/warszawa/news/staz-pozarna-w-pozarach-zginelo-w-swieta-13-osob,1739104,3319
 ile ofiar mogło by być jesli nie strażacy????????????????????????????????????????.

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 27, 2011, 11:53:41 »
Witajcie ponownie.

Z Waszym udziałem, Strażacy, facebookowa akcja nabrała dynamiki. I wydaje mi się, że to jest właściwy kierunek.

Przykro czyta się wypowiedzi, w których apele odnoszące się do etosu służby, kwitowane są oskarżeniami o tchórzostwo. Niestety działamy cały czas osobno. Was jest 30 tysięcy? Nas, w SG, jest jakieś 15 tysięcy. SW? Nie wiem, 20 tysięcy? Razem coś znaczymy. Ale działając osobno, rozdrabniamy się, dodatkowo popadając we wzajemną niechęć.

Zamieszczam tu link do protestacyjnego wątku z naszego niezależnego forum, abyście, Koledzy, mogli się zorientować, jak bardzo jesteśmy podobni w swych środowiskowych dyskusjach. I jak bardzo rażą głosy nawołujące do porzucenia sojuszników z bratnich formacji:

http://forumsg.pl/showthread.php?tid=67

Tylko razem możemy coś wywalczyć. A podstawą jest wiedzieć jak najwięcej o sobie wzajemnie i wymieniać się informacjami. Związki zawodowe za nas tego nie zrobią.
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline gargus190

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 27, 2011, 12:18:03 »
U nas wygląda to tak.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 27, 2011, 13:02:25 »
Cytuj
Witam jak to czytam to myślę że niektórzy to sie zchoinki urwali OSPPSP chłopie o czym ty piszesz, zastanów się albo wracaj do osp bo tam twoje miejsce. Poszedłbyś to pracy w biurze? pewnie nie. Ale jek skończysz nie daj  boże studia to co wtedy?
Zwolnij się z PSP bo gadać to każdy potrafi ale coś zrobić to dlaczego ja?
Drogi kolego macieju
studia skończyłem, w biurze pracowałem i nie wiem co ma piernik do wiatraka. Chłopie już 19 lat zapierdzielam w tej firmie i wszystko już widziałem. I jak czytam posty takich ludzi jak ty to chyba masz rację czas się zwolnić.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.957
    • JRG SGSP
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 27, 2011, 17:34:12 »
Cytuj
protest w W-wie
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,1100-warszawskich-strazakow-czeka-na-podwyzki,352368.html
I tak ma być. Za to w naszej elitarnej cisza jak makiem zasiał...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 27, 2011, 18:48:40 »
protest w W-wie
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,1100-warszawskich-strazakow-czeka-na-podwyzki,352368.html

Cytuj
Czekamy do 28 stycznia, wtedy będzie wiadomo jaki będzie nasz kolejny krok - zapowiada Osmycki.

czekamy do 28 grudnia - albo p. O. się pomylił, albo red-aktorzyna.

Cytuj
W dniu 28 grudnia 2011 roku odbędzie się kolejne spotkanie Ogólnopolskiego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego, na którym zostaną podjęte decyzje dotyczące planowanych czynnych działań protestacyjnych.

http://www.zzsflorian.pl/pokaz_artykul/?id_article=418&id_page_element=49