Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 224459 razy)

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 21, 2011, 22:57:40 »
KU.............  takiemu  Żelichowskiemu  to się  w dupie  poprzewracało. Ludzie  trzeba ostro zagrać. Kur.....  flagi  wywiesić - do dupy niech ZZ  sobie je włożą i machają gdzie trzeba. jak nie będzie komu wozów obsadzić to się obsrają/ a chorować każdy może . tylko trzeba złapać się za  jaja, nie bać d-cy jrg, km ,kp  bo oni na pewno się nie wychylą za nas. 25 stycznia 2012 - epidemia grypy w PSP .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 23:04:32 wysłana przez strazakpomorze »

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 21, 2011, 23:24:09 »
Pamiętajcie jeszcze o tym, że teraz zostaniemy sami. Znakomita część policjantów po obietnicy 300 zł postanowiła siedzieć cicho. Wprawdzie jest ich ponad 3 razy tyle niż nas, jednak kto był na protestach ten widział, mało który z nich się angażuje w podobne "awantury", i nie pojawiło się tylu ile było przewidzianych. Teraz pewnie będzie jeszcze mniej. Na SG nie wiem czy można liczyć, może ktoś z was ma jakieś kontakty. Natomiast SW to już kompletny margines :), i to w niektórych miastach. Miłościwie panujący wykonali bardzo sprytne posunięcie. Postarali się o podzielenie mięska przed ugotowaniem, i teraz każde w osobnym garnuszku będą dusić. W nadziei, że nie wykipi. Coś trzeba zrobić, ale to musi zaboleć, inaczej nikt nas nie usłyszy. Na media raczej bym nie liczył.
A to na "osłodę". Niestety "fakt", ale w normalnej prasie też to było:
 http://www.fakt.pl/Kryzys-a-rzad-rozdaje-sobie-nagrody-,artykuly,140403,1.html

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 22, 2011, 09:55:12 »
Proponuję zebrać punkty protestu bo tak możemy pie...ć do usranego.
Ja podałem:
1. wotum nieufności dla komendanta głównego
2.podobnie dla naszych przełożonych, którzy nie utożsamiają się z nami (nie dość że nie angażują się w akcje to jeszcze przeszkadzają)
3.na 24 grudnia ustalić dzień oddania krwi
4.po świętach L4 ąz do nowego roku
5.tam gdzie nie wymaga szybki dojazd np. plama oleju itp. powolna jazda aby zblokować ulice
6. blokować ulice przy każdej nadażającej się sytuacji (była o tym mowa)
Pierwszy pkt. już chyba grzela też narzucił (dlaczego -wyśmienicie to podał) tak samo powinno być z naszymi przełozonymi
Pozostałe punkty wg mnie powiny zostać (też są powielane)
Tylko w pkt.3 i 4 ustalić inne daty- ale nie tak odległe jak sie proponuje 25 styczeń.
Mam takie wrażenie, że zachowujemy się jak przedstawiciele ZZ (wg przysłowia jak cnotka nie wydymka- niby chce ale czegos się obawia)- też niby chcą ale...... do 28 wywieszenie flag itp. , potem może do końca stycznia nie będziemy się szkolić, potem do końca lutego nie będziemy...... i tu pomysłów brak a przed Euro Tusk rzuci 200 zł. jednorazówki i zz uzna to za zwycięstwo

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 22, 2011, 10:34:05 »
No fajnie piszesz ale np w mojej kp 80% to strażacy 3-5 lat służby powiedz mu żeby postawił się d-cy, to prędzej pierwszy pójdzie poskarżyć że  ""coś knujesz na niego ale on jest z d-cą""
Policjanci częściowo wyjdą , młodzi maja to daleko w.... łapią stanowiska i mówią  "ze idzie nowe"
Nadzieja w Straży granicznej i SW ale Straż graniczna ma rygor mundurowy (nie to co u nas) i jeszcze więcej chętnych do służby niż u nas , SW ma nowego ministra  z jajami  który zapowiedział im podwyżki gdyby nawet musiał odejść .
Panowie  nie zastanawiacie się nad jednym , że po euro może nastąpić reorganizacja służb ,MSW jest już osobnym ministerstwem  ,a nas Starostwa chętnie przejmą z subwencją na płace a w zamian będą mieli mobilną służbę powiatową do wszystkiego.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 22, 2011, 12:13:19 »
Przed Euro 2012 zabraknie strażaków?

(22.12.2011) Strażacy z „Solidarności” postanowili o przystąpieniu do akcji protestacyjnej. Związkowcy są oburzeni brakiem podwyżek płac w przyszłym roku.

 - Obawiamy się, że przed Euro 2012 w straży pożarnej może zabraknąć doświadczonej kadry. To nie jest tylko protest dotyczący płac. Chodzi o ratowanie całej formacji – mówi Robert Osmycki, przewodniczący Sekcji Krajowej Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

 Do 28 stycznia oflagowane zostaną jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Przed Nowym Rokiem powinny być znane dalsze formy protestu. – Nie mamy prawa do strajku, dlatego nie możemy protestować tak jak w normalnych zakładach pracy. Nie możemy sobie pozwolić na utratę wiarygodności w oczach społeczeństwa. Formy protestu będą raczej uciążliwe dla administracji a nie dla ludności – zastrzega Osmycki.

 Wczoraj sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, odrzuciła wniosek o przyznanie środków finansowych na podwyżki dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz innych służb podległych ministrowi. Zgodnie z zapowiedziami premiera, płace wzrosną jedynie w Policji. Zdaniem związkowców to złamanie porozumień, które wcześniejsze rządy zawierały ze strażakami w sprawie dochodzenia ich płac do wysokości wynagrodzeń policjantów.

 Płace to nie jedyny powód protestu. Od kilku lat ciągnie się sprawa nierozliczonych nadgodzin wypracowanych przez strażaków. Obecnie to prawie 8 mln nadgodzin. Kolejny powód to zmiany w systemie emerytalnym. Zdaniem Osmyckiego w tej sprawie jest ciągle za dużo znaków zapytania. – Na razie mówi się jedno a robi drugie. Obawiamy się, że ze służby z tego powodu może zrezygnować dużo doświadczonej kadry. I to przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej – dodaje.

Związkowcy przestrzegają, że brak poważnego traktowania problemów straży pożarnej może być groźne dla bezpieczeństwa publicznego. Atrakcyjność pracy w straży pożarnej spada. Może się zdarzyć sytuacja, że z powodów finansowych w miejsce odchodzących ze straży funkcjonariuszy nie będą zatrudniani następni, co ogranicza zabezpieczenie operacyjne.

Dział Informacji KK, fot. W. Obremski

http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/przed-euro-2012-zabraknie-strazakow.html

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 22, 2011, 13:25:28 »
jedyny działający związek to "solidarność"
D-ca zmiany 16 lat służby jak patrze teraz na młodych to strach pomysleć co będzie się diziało jak odejdzie kadra doświadczona nie da sie osób wyszkolonych zastąpić od tak -klaskając w ręce.
I tak ta służa robi się "smieszna" przyjmuje sie osoby których wiedza jest przerażająca pomimo ukonczenia kursu nie daja sobie rady.
Rząd mysli ze to praca dla każdego,-wielce się myli i oby nie obudziłsie za późno.
Czy odejdę- mocno o tym myślę.

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 22, 2011, 13:40:57 »
A jakie jest stanowisko KG i 001  :zamknij:  ??????? czy jest im to obojetne bo ich pensje są ok  :fiuu: ??????
tyle tu się huczy o strajku ale nie znamy zdania naszych przełorzonych bo oni milczą, a może czas coś wyjasnić i stanąć za strażakami w końcu :tuba:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 22, 2011, 16:32:15 »
Cytuj
jedyny działający związek to "solidarność"
tak a reszta to spi i nic nie robią ;)


troszkę inaczej to odebrałem - a mianowicie, że u kol. w Komendzie działa tylko jeden ZZ, a nie jak np. u mnie - dwa, a w wielu innych komendach nawet trzy; fakty sa takie, że obecnie dialogowi ze strona rządową nadaje ton FZZSM, a "S", choć nie współtworzy FZZSM, to jednak nie stawia się w opozycji, a wręcz przeciwnie:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 22, 2011, 18:22:33 »
Zobaczcie koledzy strażacy czy KG wstawia się za nami czy walczy o nasze podwyżki wiecie coś na ten temat. ???
Zaglądając na stronę KG widzimy jak KG chlubi się strażakami tymi z niskiej "półki" i nie tylko http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=33816 bo to oni pracują na jego sukcesy na zdjeciach w wiekszosci ogniomistrzowie, aspiranci, sekcyjni, ochotnicy,  oficerowie a obok nich KG co drugie zdjęcie. To my napędzamy jego wizerunek to dzieki takim jak ludzie tu na zdjeciach ma pozytywną opinię ale dlaczego nas nie widzi kiedy my jesteśmy w potrzebie. Chcemy aby ktoś z górnej "pólki" stanął i wstawił się za nami dlaczego nie, to nasz najwiekszy szef powinien ująć się za nami niech pokaże ze jestesmy jedną wieką rodziną w dobrych i złych czasam- bo ja nie odczyuwam abym mógł na "szefa" liczyć. Obym się tylko mylił.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 22, 2011, 18:44:23 »
ktoś z górnej półki.... nasz szef.... za nami...? wyobrażasz sobie że poświęci swoją karierę żeby się za nami wstawić? przecież to polityczny stołek który się nie wychyla :tuba:

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 22, 2011, 19:15:34 »
Zobaczcie koledzy strażacy czy KG wstawia się za nami czy walczy o nasze podwyżki wiecie coś na ten temat. ???
Zaglądając na stronę KG widzimy jak KG chlubi się strażakami tymi z niskiej "półki" i nie tylko http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=33816 bo to oni pracują na jego sukcesy na zdjeciach w wiekszosci ogniomistrzowie, aspiranci, sekcyjni, ochotnicy,  oficerowie a obok nich KG co drugie zdjęcie. To my napędzamy jego wizerunek to dzieki takim jak ludzie tu na zdjeciach ma pozytywną opinię ale dlaczego nas nie widzi kiedy my jesteśmy w potrzebie. Chcemy aby ktoś z górnej "pólki" stanął i wstawił się za nami dlaczego nie, to nasz najwiekszy szef powinien ująć się za nami niech pokaże ze jestesmy jedną wieką rodziną w dobrych i złych czasam- bo ja nie odczyuwam abym mógł na "szefa" liczyć. Obym się tylko mylił.

Kolego jeśli miałoby być tak jak ty piszesz, to przy każdej akcji protestacyjnej mielibyśmy zmiany kadrowe na tym stanowisku. Nie wiem czy wyszłoby to na dobre służbie. KG nie podskoczy ministrowi, tak samo KW nie podskoczy KG czy wojewodzie, i niżej dokładnie to samo. ZZ jako przedstawiciele wszystkich strażaków mają dostęp i do ministra i do samego jaśnie panującego KG. Podejmują rozmowy, negocjacje i chwała im za to. Jeśli to nie przynosi rezultatu to wtedy protest.

Offline nevada998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 22, 2011, 21:46:24 »
Zobaczcie koledzy strażacy czy KG wstawia się za nami czy walczy o nasze podwyżki wiecie coś na ten temat. ???
Zaglądając na stronę KG widzimy jak KG chlubi się strażakami tymi z niskiej "półki" i nie tylko http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=33816 bo to oni pracują na jego sukcesy na zdjeciach w wiekszosci ogniomistrzowie, aspiranci, sekcyjni, ochotnicy,  oficerowie a obok nich KG co drugie zdjęcie. To my napędzamy jego wizerunek to dzieki takim jak ludzie tu na zdjeciach ma pozytywną opinię ale dlaczego nas nie widzi kiedy my jesteśmy w potrzebie. Chcemy aby ktoś z górnej "pólki" stanął i wstawił się za nami dlaczego nie, to nasz najwiekszy szef powinien ująć się za nami niech pokaże ze jestesmy jedną wieką rodziną w dobrych i złych czasam- bo ja nie odczyuwam abym mógł na "szefa" liczyć. Obym się tylko mylił.

Kolego jeśli miałoby być tak jak ty piszesz, to przy każdej akcji protestacyjnej mielibyśmy zmiany kadrowe na tym stanowisku. Nie wiem czy wyszłoby to na dobre służbie. KG nie podskoczy ministrowi, tak samo KW nie podskoczy KG czy wojewodzie, i niżej dokładnie to samo. ZZ jako przedstawiciele wszystkich strażaków mają dostęp i do ministra i do samego jaśnie panującego KG. Podejmują rozmowy, negocjacje i chwała im za to. Jeśli to nie przynosi rezultatu to wtedy protest.
Nasze związki zawsze szły na układ z KG KW coś za coś.Jak chcecie żeby ZZ coś zadziałały to od 1stycznia nowe władze w ZZ,którym będzie zależeć na strażakach,które będa rozmawiać z rządem z KG,które bedą w stanie coś wywalczyć,albo masowe rezygnacje.Jak nie bedzie członków to nie trzeba nieudolnych przedstawicieli.A co do protestów to mozna się skrzyknąć i wystąpić jako niezrzeszeni.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 22, 2011, 21:54:13 »
Cytuj
A co do protestów to mozna się skrzyknąć i wystąpić jako niezrzeszeni.

Już widzę jak "góra" przystępuje do rozmów  :rofl:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mistic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 22, 2011, 22:26:14 »
Wg mnie ciągle odchodzimy od tematu!

Tak z BHP, jak się w którymś punkcie mylę to wyprowadźcie mnie z błędu ;))

§10. 2. Wyjazd z jednostek ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej na drogę´ publiczna zapewnia dobra widoczność i jest oznakowany znakami ostrzegawczymi.

3. Na najbliższych drogach publicznych prowadzących do obiektów przeznaczonych dla jednostek ratowniczo- gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej zainstalowane są uliczne sygnalizacje ostrzegawcze, uruchamiane w chwili ogłoszenia alarmu i wstrzymujące w tym czasie ruch pojazdów na tych drogach.

U mnie tego nie ma, nie wiem jak u Was. Chyba czas złożyć wniosek o postawienie sygnalizacji :)!

§ 14. 1. Garaże jednostek ratowniczo- gaśniczych wyposaża się w:
2) mechaniczną instalację´ wyciągu spalin.

Jeżeli nie ma takich wyciągów to patrz niżej!

5. W przypadku braku możliwości adaptacji pomieszczenia garażu w celu spełnienia warunków określonych w ust.1, załoga zajmuje miejsca dopiero po wyjeździe pojazdu z garażu.

Kierowca czeka aż brama otworzy się do końca, załoga ubiera się w garaż i opuszcza go. Dopiero wtedy kierowca może odpalić samochód! Załoga wsiada w momencie, kiedy pojazd zatrzyma się przed garażem.

§ 21. 2. Użytkowanie sprzętu, o którym mowa w ust. 1, uwzględnia:
1) obsługi przez wykwalifikowany personel zapoznany z instrukcja i przeszkolony w zakresie używania sprzętu;

3. Zapewnia się terminową konserwację, przeglądy techniczne i naprawy sprzętu, o którym mowa w ust. 1, przez wykwalifikowany personel techniczny.

Ten pkt. interpretuję jako nie wykonywanie przez operatorów sprzętu specjalnego napraw drobnych i większych w jakimkolwiek sprzęcie, ponieważ nie są wykwalifikowani w naprawach tylko obsłudze!

§ 26. 1. Akcje ratownicze, ćwiczenia lub szkolenie, stwarzające w ocenie kierującego akcja ratownicza lub organizatora ćwiczeń lub szkolenia ryzyko wystąpienia obrażeń wymagających podjęcia medycznych czynności ratunkowych, zabezpiecza zespół ratownictwa medycznego, o którym mowa w ust. 3.

Każde szkolenie/ćwiczenia ze sprzętem typu piły, pilarki, sprzęt hydrauliczny, pneumatyczny może stwarzać zagrożenie. Można domagać się ściągnięcia zespołu pogotowia ratunkowego. Jeżeli nie ma takiego to odmawiamy przeprowadzenia ćwiczeń!

3. Ćwiczenia lub szkolenie, o których mowa w ust. 1, są zabezpieczane przez zespoół ratownictwa medycznego inny niż pozostający w gotowości na danym terenie.

Niech sobie ściągają nawet z sąsiedniego województwa, ma być i koniec.

§ 28. W przypadku, gdy strażak uległ skażeniu materiałem potencjalnie zakaźnym, substancjami niebezpiecznymi lub doznał urazu w wyniku oddziaływania innych czynników szkodliwych dla zdrowia, podlega niezbędnemu badaniu lekarskiemu.

Chyba proste w interpretacji, nie przemywamy sobie rączek sami po wypadku drogowym, kiedy krew jakimś cudem dotarła do naszej skóry, żądamy kontaktu z lekarzem.

§ 29. W przypadku bezpośredniego kontaktu odzieży i sprzętu specjalistycznego strażaka z materiałem potencjalnie zakaźnym, substancjami niebezpiecznymi i innymi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, kierownik jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej zapewnia odkażanie tej odzieży i sprzętu.

To samo, wracamy po akcji jw. I wycofujemy samochód/ludzi do momentu, gdy oni sami lub sprzęt nie zostanie dokładnie odkażony, przecież po śmietniku sraczki można dostać ;) .


Jak już przyjedzie do nas wspomniany wcześniej zespół pogotowia…

Ćwiczenia.. ciężki temat, bo to przecież zaprzestanie prowadzenia i nieuczestniczenie niedopełnienie obowiązków służbowych, a co za tym idzie np. obniżenie dodatku służbowego ( w niektórych przypadkach i tak już śmiesznego) :/
Ale od czego jest bhp?! Stosowanie rozp. przecież będzie trwało chwilę! Zanim wszyscy i wszystko się ogarnie przyjdzie pora obiadu!


§ 31. 1. Strażak uczestniczy w ćwiczeniach lub szkoleniu po uprzednim ukończeniu szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny służby i okazaniu aktualnego orzeczenia lekarskiego o zdolności do pełnienia służby.

Przed ćwiczeniami lub szkoleniem prowadzący prosi o pokazanie wszystkich zaświadczeń i badań. Nie ma? Do d-cy lub szafki.. dalej nie ma? Strażak nie uczestniczy w ćwiczeniach.

§ 34. 1. Przed przystąpieniem do ćwiczeń lub szkolenia strażak dokonuje oceny sprawności używanych środków ochrony indywidualnej.

2. W przypadku stwierdzenia podczas cwiczeń lub szkolenia niesprawności środków, o których mowa w ust. 1, strażak informuje o tym prowadzącego, który wymienia niesprawne Środki ochrony indywidualnej na sprawne.

Wizualna kontrola sprzętu ochrony indywidualnej. Ja to widzę tak, pojedynczo strażak podchodzi do prowadzącego ćwiczenia i oglądają sprzęt ;)) 13 na zmianie.. hm.. czas ucieka.

§ 37. 1. Nie stosuje się kryterium czasowego w zakresie…

Z tym mam dziwny problem .. co to za kryterium czasowe i czego ono tak naprawdę dotyczy??

§ 38. Dla każdego stanowiska do ćwiczeń lub szkolenia opracowuje się instrukcję bezpieczeństwa, z która zapoznaje się strażaka.

Sam zdziwiłem się, że coś takiego jest tam napisane. Nie ma instrukcji, strażak nie przystępuje do szkolenia/ćwiczenia. :D

§ 51. 1. Pojazd pożarniczy dysponowany do akcji ratowniczej jako pierwszy lub samodzielny posiada pełną obsad´.

Trochę mnie zbija z tropu, bo w mojej KM są określone minimalne, a nie pełne obsady i z takimi jeździmy. Powstaje pytanie, czy kierownik jednostki organizacyjnej ma prawo ustalić taką minimalną obsadę (zmniejszyć ja z 6 do 4 osób) wydając jakieś tam pismo?

2. Kierujący akcja ratownicza, w zależności od rodzaju wykonywanych czynności ratowniczych oraz panujących warunków atmosferycznych:
1) dokonuje odpowiednio częstej wymiany strażaków;
2) zapewnia strażakom możliwość ogrzania się i wymiany
potrzebnych Środkow ochrony indywidualnej;
3) zapewnia strażakom napoje i posiłki.

Rozumiem to jako .. wsparcie, wsparcie, wsparcie. Duuużo wsparcia ? Chyba nigdzie nie jest napisane, że przy jednej piwnicy i wydmuchaniu jednego aparatu strażak nie potrzebuje ochłonąć i ogrzać się ?

§ 54.2. Strażakom w strefie zagrożenia wyznacza się dwóch strażaków do asekuracji.

Dużo wparcia na miejscu w czasie działań .... chyba, że takie sytuacje tłumaczycie stanem wyższej konieczności?

§ 58. W przypadku uzyskania informacji o wystąpieniu zagrożenia dla i ze strony zwierząt, kierujący akcja ratownicza współpracuje z lekarzem weterynarii lub innymi specjalistami.

Każdy kotek i gołąbek wedle tego przepisu wymaga obecności na miejscu lekarze weterynarii lub innego specjalisty (?) ??? Też się przyda.

2. Dowódca lub dysponent pojazdu nie może żadac zwiększenia prędkości pojazdu, natomiast może, ze względów bezpieczeństwa, nakazać jej zmniejszenie.

Przecież żaden kierowca nie będzie szalał w czasie szczytu i łamał przepisów, jazda wyłącznie z zachowaniem zasad ruchu drogowego.

§ 61. Na miejscu akcji pojazd ustawia się w sposób zapewniający bezpieczeństwo załogi i pojazdu, z zachowaniem możliwości manewrowania, w tym odjazdu lub ewakuacji.

§ 66. W przypadku, gdy akcja ratownicza jest prowadzona na drodze publicznej lub w jej pobliżu:
1)   każdorazowo przed wejściem na drogę´ strażak zachowuje szczególną ostrożność, upewniając się, że nie ma zagrożenia ze strony innych pojazdów;

Sam nie raz (mimo zachowania ostrożności) prawie zostałem przejechany przez pajaca omijającego nas w czasie prowadzonych działań. Blokowanie całej ulicy/pasów ruchu jak najbardziej zasadne!



Offline orl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 22, 2011, 22:29:27 »
A myślicie, że POlicjanty coś dostaną ???  Ten rudy lis wie, co robi. Naobiecywał a PO „igrzyskach” przyjdzie kryzys i nikt nie dostanie. Hah !!!  :rolleyes:

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 23, 2011, 03:35:33 »
Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy, jestem funkcjonariuszem Straży Granicznej.

Chciałbym Was zachęcić do udziału w akcji MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI. Zanim nasze, Wasze i całej reszty związki zawodowe, wyprowadzą w bój miliony granatowo-czarno-zielonych wojowników, możemy w inny sposób pokazać rządowi, co sądzimy o jego arogancji i pogardzie dla służb. Oto link do strony: http://www.facebook.com/events/342767539072183/.

A oto jeden z plakatów, które są tam dostępne: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=178499872247184&set=o.342767539072183&type=1&ref=nf

Razem możemy więcej! Łączmy siły, łączmy pomysły, łączmy energię!

Pozdrawiam serdecznie.
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 23, 2011, 08:36:59 »
Witam Pana R. Sz. ze Straży Granicznej. Bardzo fajny pomysł.

Ludziska z PSP i innych formacji - ustalmy termin  i idziemy na L 4- jeden tydzień dla pokazania, że trzymamy się razem i nie damy się tym razem oszukać.  Niech wprowadzą  system 24/ 24 na ten czas. Prędzej się KG, komendanci miejscy i powiatowi , dowódcy JRG na emerytury przeniosą niż nam pomogą.   Niech nasz 01 KG wypowie się w tv, innych mediach że ludzie mają dość, dlaczego strajk. Nie ma poparcia ze strony naszych bosów- nie ma stołka dla cykorów. Jak ktoś napisał - wotum nieufności dla Pana 01- jeżeli nie będzie  z nami - jeżeli nie ogłosi tego w masmediach  i  nie  zacznie robić czegoś w tym kierunku.  Piszmy  listy do KG, premiera. Ja osobiście już napisałem do Pana 01 i Pana Tuska.

Flagi już wiszą........  pora na mocniejsze uderzenie ( jak już pisałem - zgrana akcja L 4  we wszystkich służbach - jest to do zrobienia )
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2011, 08:40:39 wysłana przez strazakpomorze »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 23, 2011, 10:18:22 »
A może za pomocą portali społecznościowych przeprowadzić skoordynowaną akcję spamowania skrzynek pocztowych Rządu, WSZYSTKICH MINISTERSTW, Komend Głównych, Sejmu, Senatu, Kancelarii Prezydenta.
Internet to potęga i siła.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 23, 2011, 10:38:29 »
Dla Was- Strażaków kasy nie mają ale sobie nie odmówią:

"Posłowie dali sobie po 500 zł podwyżki!"

http://supernowosci24.pl/poslowie-dali-sobie-po-500-zl-podwyzki/

Coraz częściej zastanawiam się czy ubiegać sie dalej o przyjęcie do PSP...

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 23, 2011, 10:43:04 »
500 zł podwyżki dla posłów  :o :gwiazdki: :wall:
Posłowie to cynicy. Sobie dać podwyżki i owszem. Innym tylko obiecać. O 300 zł więcej mieli w 2012 roku otrzymać strażacy, funkcjonariusze Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. Niestety, mogą o tym tylko pomarzyć. Wskazujemy winnych tej sytuacji – to posłowie z sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, którzy nie zgodzili się na przekazanie na ten cel 100 mln zł z tzw. rezerwy celowej. Jak wam nie wstyd panowie posłowie!
Dziękujemy za taki prezent na Święta!
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

dominikmak

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 23, 2011, 11:18:15 »
"Strazak niech sie bierze za porzadki w straznicy anie protestować ,. Policjant to co innego ten nadstawia karku w kazdej sytuacji na ulicy w domu w pracy . Strazak ma wyplate a nawiasem mówiąc w strazy siedzą same koligacje rodzinne mama z corką tatus z synkiem wujek z chrzesniakiem itd. kopa i do roboty albo niech się zwolnią i szukaja pracy bez ukladow"

Tak własnie ludzie sądzą o naszej slużbie!!!!!!

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 23, 2011, 11:41:47 »
Dokladnie, a my przejmujemy sie, ze stracimy poparcie spoleczenstwa...

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 23, 2011, 12:48:51 »
Dla Was- Strażaków kasy nie mają ale sobie nie odmówią:

"Posłowie dali sobie po 500 zł podwyżki!"

http://supernowosci24.pl/poslowie-dali-sobie-po-500-zl-podwyzki/

Coraz częściej zastanawiam się czy ubiegać sie dalej o przyjęcie do PSP...

500zł*460posłów*12miesięcy to 2,76 mln zł, to nieporównywalnie mniejsza niż wpomnianie wyżej 100 mln zł

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 23, 2011, 12:52:13 »
Dla Was- Strażaków kasy nie mają ale sobie nie odmówią:

"Posłowie dali sobie po 500 zł podwyżki!"

http://supernowosci24.pl/poslowie-dali-sobie-po-500-zl-podwyzki/

Coraz częściej zastanawiam się czy ubiegać sie dalej o przyjęcie do PSP...

500zł*460posłów*12miesięcy to 2,76 mln zł, to nieporównywalnie mniejsza niż wpomnianie wyżej 100 mln zł

Tak,  ale w takiej sytuacji nie robi się takich podwyżek. Kryzys, akcja protestacyjna -  a oni sobie muszą oczywiście jeszcze życie polepszyć... Mogli się wstrzymać.