Autor Wątek: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..  (Przeczytany 67519 razy)

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 14, 2012, 11:37:32 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:26:47 wysłana przez strazak1982 »

Offline Markpol5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 24, 2012, 20:25:57 »
Witam serdecznie
Dzisiaj otrzymałem pocztę z Sąd Okręgowy w Warszawie z prośbą (pod rygorem karnym należy odpowiedzieć) o przeniesienie mojej sprawy (odwołanie od waloryzacji) do właściwego Sądu Okręgowego w Kielcach nie wiem dla czego w na drugi koniec Polski bo jestem z woj. Lubuskiego a nie Zielona Góra czy Gorzów Wlkp. lub chociaż Poznań czy Wrocław ale może to celowe żebym czasem do sądu nie pojechał na drugi koniec naszego ciekawego kraju bo tam nie pojadę a wówczas albo odrzucą sprawę albo dowalą karę za nie obecność na sprawie, dla tego proszę światłych kolegów o radę co z tym zrobić i jakie konsekwencje mogą mnie spotkać w związku ze zgodą lub odmową zgody. Na dole pismo które otrzymałem. Serdecznie pozdrawiam i proszę o radę

http://imageshack.us/photo/my-images/198/75049730.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/542/46726427.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/10/74088555.jpg/

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 24, 2012, 21:58:45 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:26:16 wysłana przez strazak1982 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 24, 2012, 22:39:42 »
Witam serdecznie
Dzisiaj otrzymałem pocztę z Sąd Okręgowy w Warszawie z prośbą (pod rygorem karnym należy odpowiedzieć) o przeniesienie mojej sprawy (odwołanie od waloryzacji) do właściwego Sądu Okręgowego w Kielcach nie wiem dla czego w na drugi koniec Polski bo jestem z woj. Lubuskiego a nie Zielona Góra czy Gorzów Wlkp. lub chociaż Poznań czy Wrocław ale może to celowe żebym czasem do sądu nie pojechał na drugi koniec naszego ciekawego kraju bo tam nie pojadę a wówczas albo odrzucą sprawę albo dowalą karę za nie obecność na sprawie, dla tego proszę światłych kolegów o radę co z tym zrobić i jakie konsekwencje mogą mnie spotkać w związku ze zgodą lub odmową zgody. Na dole pismo które otrzymałem. Serdecznie pozdrawiam i proszę o radę

http://imageshack.us/photo/my-images/198/75049730.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/542/46726427.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/10/74088555.jpg/

1. skąd wytrzasnąłeś ten rygor odpowiedzialności karnej?
2. Kielce wyglądają na oczywistą pomyłkę - nawet gdybyś złożył ten wniosek (co jest zbędne i nic nie daje - SO w Warszawie chce sobie odjąć spraw) to i tak SO w Kielcach musiałby przekazać sprawę wg właściwości;

generalnie najlepiej nie odpowiadać na to pismo - nie ma zgodnego wniosku - nie ma przeniesienia sprawy; szkoda drukarki, czasu i znaczka;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Markpol5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 24, 2012, 22:59:30 »
no OK nie pod rygorem karnym tylko "pod rygorem uznania"  człowiek jak widzi pismo z sądu i naogląda się TV co z ludźmi można zrobić (zniszczyć, posadzić itp.) to od razu myśli o najgorszym.
Dziękuję za odpowiedź, za radą kolegów nie będę tracił czasu i pieniędzy na zbędne konwersacje z Sądami.
Serdecznie Wszystkich pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 25, 2012, 04:54:45 »
Ja dostałem identyczne korespondencje jak Markpol5 , chociaż mam już zawieszoną sprawę w sadzie . Jaki w tym cel widzi ZER aby wystąpić z takim wnioskiem -bo chyba nie dobro emeryta ,chyba liczy na odwieszenie i szybkie zakończenie sprawy przed orzeczeniem TK .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 25, 2012, 10:35:38 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:25:24 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 25, 2012, 12:30:01 »
Ja wysłałem pismo numer 1 ale coś tam dodałem od siebie . Myślę że nie spodziewali się ,ze aż tylu będzie się odwoływać .Jeżeli chodzi o mnie to wysłałem moje odwołanie zaraz jak dostałem decyzje, czyli można przyjąć od razu...I chyba tak podzieli nasze odwołania .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Markpol5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:44:16 »
Witam
Ja wysłałem odwołanie 6 czerwca 2 dni po otrzymaniu waloryzacji kwotowej wzór krótszy czyli nr 1 oczywiście do ZER-u i Sądu za potwierdzeniem odbioru 12 czerwca przyszło potwierdzenie odbioru z Sądu i 13 czerwca z ZER-u. 20 czerwca dostałem z sądu pismo " W załączniku przedstawiam odwołanie Pana xxxxx ja xxxxxx od decyzji Dyrektora ZER MSWiA w Warszawie z dnia 29 lutego 2012 celem rozpatrzenia. Z poważaniem Sędzia Wizytator xxxxx imię i nazwisko xxxxx i podpis" a 20 września dostałem znowu pismo z Sądu z Warszawy o przeniesieniu sprawy do Sądu w Kielcach tak jak wyżej pisałem.
Nie chcę snuć teorii spiskowej każdy ma swój rozum i potrafi wyciągnąć swoje wnioski ale logiki tu nie ma a może i o to tu chodzi (kolega Lang napisał, że Kielce to oczywista pomyłka może i tak ale weź potem tą pomyłkę odkręć a czas leci a potem przedawnienie i nie wiadomo co jeszcze nie takie rzeczy się zdarzają - oczywiście pozdrawiam kolegę Langa pełen szacun).
Ja w każdym razie za radą kolegów nie wyrażam zgody (milcząc i nie odpowiadając na pismo) na przeniesienie sprawy z Sądu Warszawy do Kielc.
Pozdrawiam Wszystkich kolegów i dziękuję za konstruktywną radę.

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 26, 2012, 11:37:39 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:22:25 wysłana przez strazak1982 »

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 20, 2012, 14:36:31 »

 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:21:34 wysłana przez strazak1982 »

Offline Markpol5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 20, 2012, 18:33:54 »
Witam strazak1982 no niestety w naszym kraju tak jest szuka się pieniędzy i oszczędza wszędzie tylko nie u siebie, na nowe telewizory do hotelu poselskiego trzeba znaleźć kasę, samo życie  :wall: "Świat jest teatrem, aktorzy są wszędzie, kto nie chce pić niech patrzy płacić i tak będzie" jak będę miał jakąś informację to przekażę pozdrawiam serdecznie

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2012, 18:26:08 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 05, 2012, 20:58:20 »
Po długim czasie oczekiwania w końcu doczekałem się pisma z sądu, ale jeszcze nie o zawieszeniu sprawy a jedynie o odpowiedzi ZER na moje pismo procesowe. Dość ciekawie przedstawiony jest argument odnośnie zapłaty za zastępstwo procesowe.

http://i46.tinypic.com/2r77g54.jpg

http://i50.tinypic.com/2zqtr2r.jpg

http://i50.tinypic.com/2hpsknq.jpg

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 05, 2012, 22:09:13 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:21:00 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 13, 2012, 08:38:51 »
Bardzo ciekawa jest argumentacja radcy co do kosztów - powiem Ci ,ze Ja mam zamiar dać dowody na to ,ze mój radca wcale się nie napracował  :co więcej mam już przygotowane pisemko :kwit: w tej sprawie  :fiuu:. Ale z tego co wiem i Twoja pani pracuje ciężko na zasadzie= KOPIUJ W KLEJ = pozdrawiam.....

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 16, 2012, 13:32:36 »
ostatnio wysłałem maile do klubów parlamentarnych RP (oczywiście domyślacie się w jakiej sprawie i w a jakim tonie ) o to pierwsza nadeszła odp.: SLD
 
Cytuj
W odpowiedzi uprzejmie informuję, że w dniu 9 listopada br. posłanka SLD Anna Bańkowska zaapelowała do Trybunału Konstytucyjnego, by jeszcze w 2012 roku zajął się wnioskami dotyczącymi kwotowej waloryzacji emerytur i rent w 2012 r. - Prezydenta i Rzecznika Praw Obywatelskich. Posłanka przypomniała również, że Prezydent podpisał ustawę, ale skierował ją w trybie następczym do TK. Warto przypomnieć, że Prezes TK zapowiedział priorytetowy bieg i ustalił, że Trybunał rozstrzygnie te sprawę najpóźniej w październiku br.

Jesteśmy przekonani, że decyzja TK jest potrzebna jeszcze w tym roku, bo jeśli TK będzie zwlekał z wydaniem orzeczenia, może to bardzo skomplikować sytuację świadczeniobiorców. W związku z tym rozważamy możliwość złożenia w drugim czytaniu poprawki do projektu ustawy budżetowej, która zabezpieczałaby ewentualne skutki orzeczenia Trybunału.

Warto również zwrócić uwagę, iż poza wspomnianym apelem nie mamy formalnych narządzi mogących wpłynąć na dalsze postępowanie w tej sprawie przez TK.



                                               Małgorzata WINIARCZYK-KOSSAKOWSKA

                                               Dyrektor Biura KP SLD


"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 16, 2012, 18:04:09 »
Po długim oczekiwaniu wczoraj doczekałem się postanowienia sądu o zawieszeniu postępowania do czasu wydania orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny.
Dość długo to trwało ale najważniejsze, że jest decyzja. Kolega dostał propozycję o przeniesieniu rozprawy do innego sądu, ale nie odpowiedział na pismo, które skutkowało że nie wyraża zgody na przeniesienie.
Teraz czas na decyzję TK, ta ich zwłoka w działaniu pojmowana jest jak wspieranie rządu.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 21, 2012, 16:55:45 »
Witam. Dziś otrzymałem pismo z Wawki informujące mnie o przeniesieniu sprawy do sądu w Zielonej Górze  :kwit: czyli sprawa w rodzinnym mieście  :wacko: . Pożyjom uwidim  :fiuu:. Pozdrawiam Wszystkich walczących.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 22, 2012, 13:13:26 »
Projekt ustawy był konsultowany przez:

Cytuj
2. Zakres konsultacji społecznych:
Lista partnerów społecznych, którym projekt aktu prawnego został przesłany do
zaopiniowania:
Organizacje związkowe:
1) NSZZ „Solidarność”, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk;
2) Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, ul. Kopernika 36/40,
00-924 Warszawa;
3) Forum Związków Zawodowych, ul. Pl. Teatralny 4, 85-049 Bydgoszcz.;
4) Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Al. Jerozolimskie 30, 00-024
Warszawa.
Organizacje pracodawców:
1) Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Brukselska 7, 03-973 Warszawa;
2) Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, ul. Klonowa 6,
00-591 Warszawa;
3) Związek Rzemiosła Polskiego, ul. Miodowa 14, 00-246 Warszawa;
4) Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4, 00-074 Warszawa;
5) BCC – Związek Pracodawców, Plac Żelaznej Bramy 2, 00-136 Warszawa.

Do 15 grudnia wszyscy partnerzy społeczni mieli czas na przedstawienie swoich opinii w tej sprawie.

Jak na razie:

Cytuj
Waloryzacja kwotowa rent i emerytur jest niesprawiedliwa społecznie i może być niezgodna z prawem - uważają przedstawiciele BCC oraz OPZZ. Zastrzegają, że są to na razie ich wstępne wnioski. W przyszłym tygodniu mają przedstawić szczegółowe opinie w tej sprawie.

http://www.rp.pl/artykul/767585.html?print=tak&p=0
Nie prawda że wszyscy co poszli na emkę się tym nie interesują i że wszyscy są tu młodzi ale jak zwykle bywa póki ich to nie dotyczy to nie interesuje a po tym budzą się z ręką w nocniku i biadolą
Pozdrawiam Cięń em.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 28, 2012, 10:52:58 »
W końcu coś ruszyło, czekamy do 19 grudnia.
Cytuj
Sygnatura: K 9/12
Termin: 19 grudnia 2012 roku, godz. 9:00
Miejsce: duża sala rozpraw Trybunału Konstytucyjnego
Wnioskodawca: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Rzecznik Praw Obywatelskich

Trybunał Konstytucyjny rozpozna połączone wnioski:
Prezydent RP wniósł o zbadanie zgodności:
1) art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w związku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw z art. 2, art. 32 ust. 1 i art. 67 ust. 1 Konstytucji RP,
2) art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw z art. 2 Konstytucji RP,
3) art. 5 ust. 1 pkt 4-6 i pkt 12 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw w zakresie, w jakim różnicuje wysokość świadczeń przyznawanych w relacji do najniższej odpowiedniej renty ustalonej zgodnie z ustawą o emeryturach i rentach z FUS, w zależności od daty ich przyznania z art. 2 i art. 32 ust. 1 Konstytucji RP.

Rzecznik Praw Obywatelskich wniósł o zbadanie:
1) art. 4, art. 5 ust. 1 oraz art. 7 pkt 1-4 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw z art. 67 ust. 1 w związku z art. 2 i art. 32 ust. 1 Konstytucji RP,
2) art. 2 oraz art. 5 ust. 1 pkt 9 i 10 powołanej wyżej ustawy z art. 19 Konstytucji RP.

Trybunał Konstytucyjny rozpozna połączone wnioski w pełnym składzie. Rozprawie będzie przewodniczyć Wiceprezes TK Stanisław Biernat, sędzią-sprawozdawcą będzie Prezes TK Andrzej Rzepliński.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 28, 2012, 13:50:31 »
No panowie teraz to wóz albo przewóz  jak mawiał mój dziadek : Oby było po naszemu - pozdrawiam i życzę wszystkim którzy walczą  o pozytywne rozstrzygnięcie  dla nas wyroku .

Chyba  dobrze ze przewodniczy Stanisław Biernat...;
Cytuj
Urodził się 2 sierpnia 1949 r. w Tarnowie. W 1971 r. ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1976 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych, a w 1985 r. doktora habilitowanego. Jego rozprawa habilitacyjna otrzymała I nagrodę w konkursie "Państwa i Prawa". W 1995 r. otrzymał tytuł profesora nauk prawnych, a od 2000 r. jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W latach 1971-1973 odbył aplikację sędziowską w Sądzie Wojewódzkim w Krakowie. W latach 1994-1998 był kierownikiem studium doktoranckiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od 1995 r. jest kierownikiem Katedry Prawa Europejskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1991-2004 prowadził zajęcia w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie.
Od 2001 do 2008 roku był sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego. W latach 2005-2008 - naczelnik Wydziału Prawa Europejskiego w Biurze Orzecznictwa NSA.
Od 1989 do 1992 i od 1998 do 2001 był członkiem Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów.

Od 2004 r. jest członkiem Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, a od 2007 r. jego wiceprzewodniczącym. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego, członek zarządu Societas Iuris Publici Europaei. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Studiów Europejskich (PECSA), Societas Humboldtiana Polonorum, European Constitutional Network oraz European Group of Public Law.
W 2001 r. otrzymał od Komisji Europejskiej tytuł Jean Monet Professor of European Law. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest autorem wielu książek i prac z dziedziny prawa publicznego i europejskiego.

W czerwcu 2008 r. został wybrany przez Sejm RP na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. W grudniu 2010 r. został powołany przez Prezydenta RP na stanowisko Wiceprezesa TK.

Komunikat
Cytuj
Szanowni Państwo,

19 grudnia 2012 r. (środa) odbędzie się rozprawa przed Trybunałem Konstytucyjnym, w pełnym składzie, w sprawie połączonych wniosków Prezydenta Rzeczypospolitej i Rzecznika Praw Obywatelskich dot. waloryzacji emerytur i rent w 2012 roku,  Sygn. akt K 9/12;  początek o godz. 9:00.

W związku z dużym zainteresowaniem możliwością przysłuchiwania się rozprawie informujemy, że o wstępie do sali rozpraw (otrzymaniu karty wstępu) decydować będzie kolejność przybycia na rozprawę. Liczba miejsc w sali rozpraw jest ograniczona.

Siedziba Trybunału będzie otwarta dla publiczności od godz. 8:15.

Przed 19 grudnia br. zgłoszenia na rozprawę, ani osób indywidualnych ani grup zorganizowanych, nie będą przyjmowane.

Jednocześnie informujemy, że - zgodnie z przyjętą praktyką - rozprawa będzie transmitowana na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego.

Biuro Trybunału Konstytucyjnego
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2012, 16:21:21 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 29, 2012, 11:23:00 »
A skoro jestem przy temacie mam pytanko czy ktoś wie coś o likwidacji 3 grupy inwalidzkiej od przyszłego roku i jak to ma wyglądac właśnie mam 3 w wyniku wypadku w pracy i orzeczenie zdolny do pracy poza resortem. Jestem na emce + dodatek
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 29, 2012, 16:16:55 »
A skoro jestem przy temacie mam pytanko czy ktoś wie coś o likwidacji 3 grupy inwalidzkiej od przyszłego roku i jak to ma wyglądac właśnie mam 3 w wyniku wypadku w pracy i orzeczenie zdolny do pracy poza resortem. Jestem na emce + dodatek

TUTAJ MASZ ŹRÓDEŁKA :
 http://bip.msw.gov.pl/portal/bip/242/21707/Projekt_zalozen_projektu_ustawy_o_funkcjonowaniu_komisji_lekarskich_podleglych_m.html
 http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/10389/Nowy_system_rentowy_sluzb_mundurowych_MSW.html
 http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3877.3180.html

Ale pozwolę sobie wkleić mój post ,który napisałem na tym forum :
Cytuj
Chciałbym was zachęcić do dyskusji na temat zmian w III grupy ,gdyż na róznych forach zapisy niektórych wyrażeń z ustawy budzi wątpliwości a mianowicie :
1.
Cytuj
Nowe przepisy zachowują prawa nabyte dla obecnych rencistów w aspekcie funkcjonowania III grupy inwalidzkiej.
2.
Cytuj
Natomiast orzeczenia czasowe będą obowiązywały do czasu następnego badania kontrolnego.
CO do pierwszego cytatu to chyba jest dosyć jasno określony i nie zostawia złudzeń co do pozostania III grupy dla już będących emerytami do 30 czerwca roku 2013 .Co do drugiego cytatu to już takie pewne nie jest ? może być tak: że jak  minie czas określony przez komisje (np.3 lat) to gdy wstawisz się już na ponownej komisji to będzie orzekany  po nowemu , lub jak inni uważają komisja przedłuży ci ponownie III grupę na kolejne lata (aż w końcu na stałe) .Dlatego ponawiam i zapraszam do dyskusji jak Wy patrzycie na te zapisy z ustawy . Pozdrawiam

Dlatego temat także mnie bardzo interesuje,  gdyż czeka mnie 2  komisja i nie wiem co będzie ? ten  drugi punkt nie bardzo kumam ...Bo różnie go interpretują .   

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 30, 2012, 11:10:31 »
Dzięki od początku śledzę ten wątek. Dla tego trochę mi rozjaśniły dołączone linki z których wynika że czy tak czy tak obetną 5% z 15 do 10% na nowych zasadach z grupy inwalidzkiej jeśli w ogóle przyznają .Moja trzecia komisja przypada na rok 2015 ale dzięki za rozjaśnienie mnie ciemnego.
Pozdrawiam Cięń em.