Autor Wątek: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..  (Przeczytany 67630 razy)

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 06, 2012, 22:04:20 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:04:56 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 12, 2012, 17:53:26 »
Tych, którzy przegapilii transmisję bezpośrednią albo chcą się jeszcze "ponapawać", informuję, że nadal dostępna jest retransmisja. O waloryzacji kwotowej jest tylko pierwsze 20 minut a ile wiedzy można połknąć np. o "orzecznictwie trybunalskim" i " "że waloryzacja ma na celu ograniczenie spadku nabywczego pieniądza a nie jego wyrównanie". Puszczanie oczka POLECAM dobry kabaret się chowa.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transm ... D700441650


Ślijcie masowo poniższe podziękowania !!!
Moi drodzy nadszedł czas powrotu do naszej akcji klikania myszką więc namawiajmy wszystkich znajomych i wysyłajmy masowo podziękowania wybrańcom narodu za wspaniały spektakl za nasze pieniądze na niżej podane adresy:


(Ten tekst apelu kopiujemy i wklejamy w okienko swojej poczty):

Cytuj
(Ten tekst apelu kopiujemy i wklejamy w okienko swojej poczty):

Szanowna Pani, Szanowny Panie.
Szanowni Państwo P OSŁOWIE
Dzięki takiemu dobrodziejstwu jakim jest internet miałem możliwość oglądać w dniu 11 kwietnia 2012 roku w godz. 15.02 do 15.53 relację z posiedzenia Sejmowej Komisji Ustawodawczej dot. m.in. zaopiniowania dla Marszałka Sejmu – w trybie art. 121 ust. 2 regulaminu Sejmu - sprawy zawisłej przed Trybunałem Konstytucyjnym o sygn. akt:, - K 9/11 (pilne) - p. Borys Budka.
Tą samą drogą pragnę „podziękować” Państwu (po raz pierwszy) za tak „merytoryczną” dyskusję w powyższej sprawie. Wasze „zaangażowanie” które było widoczne w trakcie trwania prac Komisji budzi we mnie „uznanie i podziw” Jak ważnym są dla Was słowa - „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej” było aż nadto widoczne.
Dziękuję Wam (po raz drugi), że tak skutecznie podzieliliście nas emerytów na biednych i bogatych, a granicą podziału była wysokość uposażenia emeryta - 1250 zł (netto). Jednocześnie Państwu oraz Waszym rodzinom i znajomym życzę w przyszłości takich samych „waloryzacji” emerytur, jakie nam zafundowaliście w 2012 r.
Tą drogą pozwólcie że przekażę Wam słowa swojego ślubowania „ Ja emeryt - obywatel Rzeczypospolitej Polskiej uroczyście ślubuję, że nie zapomnę Wam tego co dla mnie zrobiliście przy następnych wyborach parlamentarnych”.
Jako „bogaty emeryt” podziękuję Wam (po raz trzeci) zgodnie ze słowami mojej przysięgi przy najbliższej nadarzającej się okazji.

Z wyrazami „szacunku”
(moje Imię i Nazwisko)

ps.
To dla tych Państwa P osłów co nie zrozumieli mojego podziękowania.
Eufemizm - wyraz lub peryfraza zastępująca słowo lub zwrot, które ze względu na tabu kulturowe czy religijne, na zabobon, na cenzurę lub autocenzurę (polityczną lub obyczajową), czy też na normy towarzyskie, pruderię, współczucie (empatia), poprawność polityczną, delikatność, uprzejmość, dobre wychowanie mówiącego nie może lub nie powinno być używane. Jest niejednokrotnie jedynym kryterium odróżniającym go od dysfemizmu i wulgaryzmu.
Jeszcze raz z wyrazami „szacunku”
Bogaty emeryt
[/size]

(Te adresy kopiujemy i wklejamy w okienko swojej poczty):

Wojciech.Szarama@sejm.pl; Witold.Pahl@sejm.pl; Damian.Raczkowski@sejm.pl; Iwona.Arent@sejm.pl; Barbara.Bartus@sejm.pl; Mariusz.Blaszczak@sejm.pl; Krzysztof.Brejza@sejm.pl; Borys.Budka@sejm.pl; Andrzej.Bula@sejm.pl; Renata.Butryn@sejm.pl; Andrzej.Dera@sejm.pl; Ewa.Drozd@sejm.pl; Andrzej.Duda@sejm.pl; Dariusz.Dziadzio@sejm.pl; Agnieszka.Hanajczyk@sejm.pl; Michal.Kabacinski@sejm.pl; Ryszard.Kalisz@sejm.pl; Beata.Kempa@sejm.pl; Eugeniusz.Klopotek@sejm.pl; Jerzy.Kozdron@sejm.pl; Krzysztof.Kwiatkowski@sejm.pl; Krystyna.Ozga@sejm.pl; piechota@piechota.info.pl; Stanislaw.Pieta@sejm.pl; Stanislaw.Piotrowicz@sejm.pl; Marek.Polak@sejm.pl; Stanislawa.Przadka@sejm.pl; Lidia.Staron@sejm.pl; Lukasz.Zbonikowski@sejm.pl; Jacek.Zalek@sejm.pl

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 13, 2012, 21:14:46 »
Pozwoliłem sobie na ponowne wklejenie linka do posiedzenia komisji, gdyż link z powyższego postu jest niepełny i nie działa.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=8F33A569923EF891C12579D700441650

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 16, 2012, 12:39:46 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:04:24 wysłana przez strazak1982 »

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 16, 2012, 12:41:56 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:03:59 wysłana przez strazak1982 »

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 20, 2012, 11:35:11 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:03:36 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 21, 2012, 10:32:11 »
Cześć ,
już dość czekania . Dzisiaj pchnąłem Monit w związku z brakiem decyzji do ZER Wa-wa i swojego biura w Łodzi.

W rozmowie tel .Wa-wa tłumaczy się tym , że jeszcze nie zaczęli drukować decyzji. Co do samych przyczyn zwłoki odpowiedzi sa wymijajace.
Pozdrawiam

Witam .dzwoniłem także do ZER -dostałem info ,że spodziewać sie mam decyzji koniec kwietnia lub początek maja (którego roku nie powiedziała ) więc czekam ...Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 24, 2012, 10:57:07 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:03:09 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 25, 2012, 09:01:25 »
Trybunał Konstytucyjny zajmie się waloryzacją kwotową emerytur najwcześniej w czerwcu
Cytuj
Co prawda wokanda Trybunału Konstytucyjnego już jest ustalona do końca maja, ale według Grażyny Grzegorskiej z TK, teoretycznie może jeszcze ulec zmienie. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że rozprawa w sprawie waloryzacji odbędzie się w czerwcu. Zwłaszcza, że ma klauzulę pilności. Sprawę do tej pory blokował brak opinii z Sejmu, ale właśnie została ona przekazana do TK. Jest to odpowiedź na skargi skierowane do trybunału przez prezydenta i rzecznika praw obywatelskich (RPO).
źródło :  http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/612702,trybunal_konstytucyjny_zajmie_sie_waloryzacja_kwotowa_emerytur_najwczesniej_w_czerwcu.html

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 26, 2012, 15:00:04 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:58:06 wysłana przez strazak1982 »

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 29, 2012, 14:36:27 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:58:32 wysłana przez strazak1982 »

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 29, 2012, 14:39:37 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:59:07 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 02, 2012, 16:21:23 »
ciekawy list adresowany do prezesa TK :   http://speedy.sh/8FMP2/http-62.111.213.54-sprawa-sprawa-pobierz-plik62.asp-plik-F-156153247-K-9-12-MPiPS-2012-03-26-nu-ADO.pdf

Krótko mówiąc przy tyłku się pali panu ministrowi I Dlatego takie pismo wysyła do prezesa TK  :fiuu:  BARDZO BRZYDKO ,ZE NAJPIERW SIĘ ZABIERA A POTEM   :tuba:,Chce się podlizać aby tylko tyłka nie dać ....

PS. oryginał coś nie działa , wiec plik jest do pobrania  (oryginał jest tutaj  ;  http://62.111.213.54/sprawa/sprawa_pobi ... g=K%209/12  )
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2012, 16:29:02 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 04, 2012, 15:35:41 »
Zapewne czują  -, że obsuwa się grunt pod nogami i próbują delikatnego ,,nacisku" na TK. Jak dla nas to dobry sygnał, że jednak mamy nadzieję na pozytywny finał dla nas.



Dziś t.j. 11.05 dzwoniąc do ZE otrzymałem informację, że od wczoraj rozsyłają decyzje waloryzacyjne. Czas stawać w blokach startowych.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2012, 13:55:43 wysłana przez sam998 »

Offline Piecia13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 11, 2012, 18:43:59 »
Sam998 tzn???

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 13, 2012, 22:53:46 »
Sam998 tzn???

tz. że od czwartku 10 maja ZE. zaczął rozsyłać decyzje o waloryzacji świadczeń. nie wiem czy ty masz już taką decyzję i to cię dziwi? bo ja jeszcze jej nie mam.

Offline strażak-ratownik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 15, 2012, 14:20:00 »
 :szalony: Wiem, że nasze forum czytają nie tylko mundurowi, dlatego pozwoliłem sobie na skopiowanie ciekawych obliczeń...
Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych ?

Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600 zł. To znaczy, że średnie
składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały,
określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln pracowników. Możecie te
dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk
GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika ? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego ?
PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i
bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS.
Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta
siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna.
Bawmy się dalej : pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232
800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze ?
Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w
Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 - było ich 4,979 mln. To znowu wg.
oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już
na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka !!!.
Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27.301 zł na emeryta, czyli miesięczna
emerytura średnio powinna wynosić 2.275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych,
oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie
1.721,00 zł. Czyli o 554 zł mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych
statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam
NADWYŻKA rzędu 32 % w stosunku do wydatków na emerytury ( czyli średnio ZUS jest na plusie około
2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie !!! ). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet
dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni ? To przeliczcie
jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd
RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą
wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z
nadwyżką ? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że
Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej
księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także.
Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego
do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć
wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka ? Na
zrzutkę na Greków ? Włochów ? By żyło im się jeszcze lepiej ? Gdzie jest kasa !!!??? Jeśli tak
jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej
osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie, w końcu wyjdziemy na ulice i
zaczniemy walczyć o swoje ( ! ) pieniądze ???

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 15, 2012, 17:10:59 »
:szalony: Wiem, że nasze forum czytają nie tylko mundurowi, dlatego pozwoliłem sobie na skopiowanie ciekawych obliczeń...
Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych ?

Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600 zł. To znaczy, że średnie
składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały,
określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln pracowników. Możecie te
dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk
GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika ? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego ?
PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i
bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS.
Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta
siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna.
Bawmy się dalej : pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232
800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze ?
Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w
Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 - było ich 4,979 mln. To znowu wg.
oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już
na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka !!!.
Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27.301 zł na emeryta, czyli miesięczna
emerytura średnio powinna wynosić 2.275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych,
oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie
1.721,00 zł. Czyli o 554 zł mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych
statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam
NADWYŻKA rzędu 32 % w stosunku do wydatków na emerytury ( czyli średnio ZUS jest na plusie około
2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie !!! ). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet
dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni ? To przeliczcie
jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd
RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą
wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z
nadwyżką ? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że
Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej
księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także.
Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego
do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć
wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka ? Na
zrzutkę na Greków ? Włochów ? By żyło im się jeszcze lepiej ? Gdzie jest kasa !!!??? Jeśli tak
jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej
osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie, w końcu wyjdziemy na ulice i
zaczniemy walczyć o swoje ( ! ) pieniądze ???

I jak w tej sytuacji się nie odwołać ? chyba  nie ma już takich co uważają ze waloryzacja kwotowa to słuszna i sprawiedliwa opcja ...
Ma kotoś już  DECYZJE - ja jeszcze czekam z gotowcem w ręce ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 16, 2012, 08:21:25 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:59:55 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 16, 2012, 14:43:53 »
OPZZ zaskarżyło do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o kwotowej waloryzacji rent i emerytur w 2012 roku
Cytuj
16 maja:  OPZZ złożyło wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności przepisów ustawy o zmienie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz innych ustaw, na mocy której dokonano waloryzacji emerytur i rent od 1 marca
:fiuu: :fiuu: :fiuu:
U mnie w mieście już listonosz nosi decyzje z ZER -koledzy  przychodzą do mnie, abym im pomógł wydrukować odpowiednio pismo na odwołanie, wiec tylko czekam ja na swoją decyzje ..

17 maj - dostałem Decyzje
17 maj - wysłałem odwołanie
A teraz czekam
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2012, 14:30:41 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 17, 2012, 18:44:19 »
Dziś i ja otrzymałem w końcu decyzję i właśnie wypełniam odwołanie i zastanawiam się nad tym, skąd się wziął wskaźnik waloryzacji 105,04%. Było to gdzieś ogłaszane, że o tyle wzrosłaby emerytura?.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 17, 2012, 19:02:18 »
Dziś i ja otrzymałem w końcu decyzję i właśnie wypełniam odwołanie i zastanawiam się nad tym, skąd się wziął wskaźnik waloryzacji 105,04%. Było to gdzieś ogłaszane, że o tyle wzrosłaby emerytura?.
Jeżeli chodzi omnie to sie posiłkowałem tym :
Cytuj
Obliczenie zaniżonej waloryzacji – emeryturę brutto z lutego 2012 r. mnożymy X 105,04%. Od otrzymanego wyniku odejmujemy 71 zł i odejmujemy emeryturę brutto z lutego 2012 r Wpisujemy wynik jaki otrzymaliśmy. Np.: 4000 zł X 105,04% = 4201,60 zł – 71 zł = 4130,60 zł – 4000 zł = 130,60 zł
ALE jak napisał killercop z IFP nie ma znaczenia z jakiego wskaźnika skorzystasz i tak jeżeli uznają naszą racje to oni po swojemu policzą ...Ale jeżeli dobrze pamiętam to na jakieś stronie :   http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=23740&postdays=0&postorder=asc&start=0  była o tym mowa ,chodziło (chyba ) ze Rząd Donalda nie czekał na ogłoszenie GUS (Główny Urząd Statystyczny)i obliczył według prognozy, a ostatecznie było 5,04 % a nie jak podał Donald 4,8%. Dlatego obliczamy według 105,04% a nie 104,08% ...Oczywiście ja to tak rozumie... 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 17, 2012, 19:11:56 »
Właśnie o to mi chodziło, bo ZER w pouczeniu w pkt. 9 i 10 przedstawia jako wskaźnik waloryzacyjny 104,8%.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 21, 2012, 06:01:51 »
Posłuchaj co Tusk planuje na przyszły ok : http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/605629,OPZZ-zaskarzylo-waloryzacje-emerytur-do-TK

A to gnoje co? chyba planują nas dymać dalej .... :wall:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 22, 2012, 09:25:42 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:33:52 wysłana przez strazak1982 »