Autor Wątek: Czas służby  (Przeczytany 27632 razy)

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 25, 2011, 19:40:06 »
Jeśli chodzi o te 48 tygodniowo, to to był tylko przykład i nie patrzyłem na to. Jeśli chodzi w wpisywanie kursu k8 to muszę to sprawdzić i porównać jakie będą zmiany.
Ale z tego co nam mówiono w grafiku - na dole - wpisuje się tylko K (bez 8 ) i wtedy system liczy tylko godziny zgodnie z harmonogramem - czyli z górą. Kwiatki tego są takie, że ci co są na kursach nie mają nadgodzin - bo wg harmonogramu nie możesz zaplanować nadgodzin!!!.

Wpisując K8 system zapewne będzie liczył wszystkie 8 godzin!!! Wtedy nadgodzin byłoby że ho ho.
Mówimy oczywiście o systemie zmianowym, bo 8 godzinni rządzą się swoimi prawami.
Jak wrócę  po ..... no właśnie wolnej służbie to poczytam instrukcję i pokombinuję.

Lang wolna służba to już chyba nasz taki slang branżowy, bo jak powiedzieć, że mam wolny dzień czy odpoczynek, przerwa. Wolnych dni od pracy mam 10 plus te dodatkowe kiedy nie idę do pracy, by nie mieć nadgodzin.
Dla tych co może nie załapią:
Czemu wolnych 10 dni, bo idąc do pracy na służbę pracujemy dwa dni 8)

 

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 26, 2011, 07:43:48 »
pytanie do znawców pisma: skąd wzięło sie ogólne przekonanie, że strażacy służący w systemie codziennym nie mogą miec godzin ponadnormatywnych? to jedno, a drugie jest takie: jezeli już mają, to niby dlaczego nie moga mieć za nie zapłacone?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 26, 2011, 08:49:30 »
Nie mogą nie mieć!
Inna sprawa jest taka, że w wielu komendach 8godzinni mają nakaz odebrać te nadgodziny tak szybko, żeby wyszli na zero w półroczu.

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 26, 2011, 11:15:19 »
Lang z niektórymi rzeczami można się zgadzać albo nie, ale nie zawsze ma się rację. W przypadku szkół lub kursów w ośrodkach PSP rozporządzenie mówi wyraźnie, jak ten czas rozliczać -  "W celu rozliczenia, w przyjętym okresie rozliczeniowym, wymiaru czasu służby strażaka skierowanego na naukę do szkoły lub ośrodka szkolenia Państwowej Straży Pożarnej, w kartach ewidencji czasu służby ewidencjonuje się jako czas służby czas w wymiarze odpowiadającym wymiarowi czasu służby określonemu w harmonogramie" - i tu nie ma co gdybać. Jeśli chodzi o chorobowe, to rozliczamy tak samo. Przy kursach organizowanych w inny sposób poza miejscowością, w której mieści się Komenda - jak delegacje, a kursy czy szkolenia w miejscu pełnienia służby zgodnie ze stanem faktycznym.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 26, 2011, 17:14:33 »
wszystko byłoby pięknie, gdyby nie naturalna skłonność do takiego ułożenia harmonogramu półrocznego, żeby walnąć tego strażaka prostego jak najbardziej; nie mówiąc juz o patologii związanej z brakiem harmonogramów półrocznych; łatwo mi sobie wyobrazić, że jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności jeden będzie miał zawsze zaplanowane wolne w okresie zjazdów, a drugiemu jakoś dziwnie zawsze służby przypadną; pkt 6 powinien mieć zastosowanie tylko do dłuższych kursów (pow. dwóch tyg.), a nie do zjazdów w SGSP lub SA (CS); dramatu by też nie było, gdyby całkowicie ten punkt z rozporządzenia wykreślić - niepotrzebnie zamęt wprowadza; popatrzcie jak to może przykładowo wyglądać: KW organizuje kurs doskonalący dla księgowych i kwatermistrzów trwający 32h i realizowany w weekendy (2xsob.-niedz.) w ośrodku szkolenie KW PSP; to jak - ku chwale służby osoby te mają poświęcić czas, czy może jednak należy im się czas wolny (jeden dzień w tygodniu muszą mieć wolny) lub rekompensata? o chorobowym już mi się pisac nie chce, gdyż to jest ocean patologii w ewidencjonowaniu czasu służby, zwłaszcza w jednostkach, gdzie "nie przyjęło się" sporządzanie półrocznych harmonogramów...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline almsherfa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 27, 2011, 08:20:13 »
Moim zdaniem nie ważne kto, gdzie, i w jakim celu wykonuje czynności służbowe, najważniejsze jest to że pozostaje w stosunku pracy na rzecz PSP czy tez innej instytucji i powinien mieć wpisywany rzeczywisty czas pracy. Dlaczego uczestnik kursu uzupełniającego będący cały tydzień na zajęciach a w weekend ma jeszcze służbę ma nie generować nadgodzin ? Jeżeli złamie nogę w sobotę to co wtedy, był w pracy czy nie ? Jak pracował 68 godzin w tygodniu to moim zdaniem tyle powinien mieć zapisane. Co to za problem sporządzić listę godzin i przesłać mailem do jrg ?
Wiem że trochę pojechałem, ale koledzy w świecie poza PSP tak właśnie wygląda.
Czytałem rozporządzenie i umiem prowadzić godziny ale nie ukrywam że przydała by się interpretacja tego przepisu przez jakiegoś dobrego prawnika, bo w różnych JRG różnie jest to zapisywane i w tym jest chyba największa niesprawiedliwość.
Pozdrawiam wszystkich w.......

Offline wacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 10, 2011, 23:34:07 »
Witam wszystkich. I stało się.
Zrobiła się taka zadyma z tymi godzinami i interpretacją przepisów przez różnych d-ców jrg, że nadszedł czas na ujednolicenie interpretacji przepisu w podległych k-towi jednostkach.
I tak strażacy delegowani do S.A. ( jak również S.G.) mają mieć wpisywane w rubryce stan faktyczny p8. 

Decyzja K-ta !!

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 11, 2011, 00:24:54 »
To chyba dobrze?? Skąd ten post żalu???

Mam nadzieję, że potwierdzą się inne zasłyszane przeze mnie informacje... od nowego roku (przynajmniej na Mazowszu) ma obowiązywać nowy szablon rozliczania czasu służby...
Pomijając już kwestie tego, że aktualny po prostu działa w 100% jeżeli ktoś potrafi pisać prawdę i go użytkować, mam nadzieję, że nowego użytkować będzie potrafił każdy użytkownik...
i będzie h..owo ale jednakowo!!!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 11, 2011, 01:07:00 »
obecnie przy kursie wpisuje się k8 (dni zajęciowe) i k0 (dni bez zajęć - np. niedziela). Analogicznie z chorobowym: c8 (dni powszednie) i c0 (wekendy, święta) - co skutkuje tym, że bedąc na chorobowym nie generujemy nadgodzin. Na kursie nadgodziny możemy robić, jeśli zajęcia dotyczą również sobót.
Mnie zastanawia sprawa urlopów, a mianowicie idąc na dłuższy urlop jeśli w systemie mamy zapisane wolne to system zinterpretuje w tym dniu odbiór godzin, natomiast nie zabierze nam 24 godz. urlopu. Oznacza to, że nie ma ciągłości urlopu. I teraz zagwozdka: urlop dodatkowy 13 dni możemy podzielić tylko na dwie części, np. 1 dzień i 12 dni. biorąc 12 dni tego urlopu, czyli 4 służby, z których jedna ze środkowych miała być wolna system zliczy nam 9 dni urlopu i 24 odbioru godzin. A co za tym idzie pozostanie jeszcze 3 dni urlopu do odbioru. Tylko jak już wiemy, urlopu tego nie można dzielić na 3. Ktoś to wytłumaczy?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 11, 2011, 08:32:10 »
To jest minus arkusza ECS, chyba, że ktoś zna sposób jak prawidłowo rozliczyć w takim przypadku u. okolicznościowy.Prawdopodobnie pozostaje zmiana harmonogramu (co tez nie jest dobre)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 11, 2011, 09:52:19 »
Nic nie trzeba zmieniać.
W dolnej rubryce trzeba wpisać wartość godzin urlopu - jeżeli w harmonogramie zaplanowany jest dzień wolny a osoba bierze urlop - wtedy dolna rubryka powinna wyglądać tak: u16 u8. Wtedy nalicza godziny urlopu i czas służby a nie czas wolny.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 11, 2011, 18:22:16 »
Aha, no muszę sprawdzić i będzie wtedy ok. Do tej pory wpisywałem ludziom "u" i zabierało nadgodziny.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 11, 2011, 19:15:55 »
Nic nie trzeba zmieniać.
W dolnej rubryce trzeba wpisać wartość godzin urlopu - jeżeli w harmonogramie zaplanowany jest dzień wolny a osoba bierze urlop - wtedy dolna rubryka powinna wyglądać tak: u16 u8. Wtedy nalicza godziny urlopu i czas służby a nie czas wolny.
czytam ten post i nie mogę wyjść z podziwu jak można spieprzyć proste liczenie...
jak ktoś ma u góry zaplanowaną wolną służbę to NIE MOŻE MIEĆ U DOŁU URLOPU!!!!.

16 8 .. .. 16 8 .. .. 16 8 .. .. - - .. .. 16 8 .. .. 16 8 .. ..
16 8 .. .. u  u .. ..  u  u .. .. - - .. ..  u  u .. .. 16 8 .. ..

opis:
16  8  - wiadomo co to (służba)
.. ..    - wolne po służbie
- -     - dzień wolny od śłużby
u u    - urlop przypadający na planowanie 16 8
i opis gość bierze sobie 9 dni urlopu - w tym z harmonogramu wynika mu jedna wolna służba w urolpie
pisze wniosek na 9 dni urlopu od ... do ... i w tym czasie ma zaplanowaną wolną służbę _ u mnie z reguły po koleżeńsku nie ściąga się takiego człowieka z wolnej służby - o ile są inni do ściągnięcia (np wyznaczeni dyżurem) I nie uwierzycie. System się sprawdza!!! I wszystko chodzi jak w zegarku... Zero kombinacji - grafik jest tak pięknie zrobiony na koniec półrocza że nie ma się specjalnie do czego doczepić....
 
EGO = 1 / wiedza

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 11, 2011, 20:23:58 »
i tak to powinno wyglądać, jak robn przedstawił - nie będzie wtedy żadnych różnic pomiędzy rozliczaniem urlopów w systemie codziennym i zmianowym, o ile służby w harmonogramie będą zaplanowane równomiernie;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 11, 2011, 21:23:17 »
no to pytanie, urlop planuje juz teraz, bo tak kazali. a harmonogram powstanie dopiero po świętach. jak zaplanuje urlop dodatkowy np. 12 dni między w maju i 1 dzień w sierpniu, a następnie wyjdzie mi w harmonogramie wolne w tym urlopie 12-dniowym to 3 dni urlopu są przeniesione na inny okres. Tylko, że tego urlopu nie można dzielić na 3.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 11, 2011, 22:24:20 »
z ustawy:

Cytuj
art. 71e
1. Urlopów, o których mowa w art. 71, 71a, 71c i 71d, udziela się w dni, które są dla strażaka dniami służby lub dyżuru, z wyjątkiem dyżuru domowego, o którym mowa w art. 35 ust. 8, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu służby, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego czasu służby lub dyżuru w danym dniu. Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom służby lub dyżuru.

2. Do urlopów, o których mowa w art. 71 i 71a, w zakresie nieuregulowanym niniejszą ustawą, stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.

jak dla mnie, to z tego wynika, że szczegółowego planu urlopów nie można stworzyć przed harmonogramem, ale można zaplanować terminy przybliżone (i z doświadczenia wiem, że tak to właśnie wygląda); co do samego harmonogramu, to jak czytamy w rozporządzeniu:

Cytuj
§ 12.
1. Kierownik jednostki organizacyjnej ustala harmonogram służby w jednostce, obejmujący przyjęty okres
rozliczeniowy, w którym, w sposób równomierny, określa się dni i godziny służby poszczególnych strażaków,
zgodnie z normą czasu służby określoną w art. 35 ust. 1 ustawy, oraz dni i godziny wolne od służby. Liczba
kolejnych godzin wolnych od służby określonych w harmonogramie nie może być większa niż 120. Ustalony
harmonogram podaje się do wiadomości strażaków, nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem danego okresu
rozliczeniowego.

niby tylko trzy zdania, nawet nie za specjalnie złożone, ale jednak sprawiające często olbrzymie problemy interpretacyjne spowodowane w dużej części przez naleciałości z dawnych czasów, kiedy planowało się WS lub tez WZS; a wystarczyłoby zaakceptować fakt, że obecnie nie planujemy czasu wolnego od służby, a czas służby, że służby powinny być rozłożone RÓWNOMIERNIE w okresie rozliczeniowym, że obowiązującą normą czasu służby jest 40h/tydz., że "nadgodziny" muszą wynikać z bieżących potrzeb służby i nie mogą być planowane, że czas wolny pomiędzy zaplanowanymi służbami nie może przekraczać 120h (5 dni - po staremu jedna WZS) i najważniejsze - że harmonogramy na półrocze trzeba sporządzać; ba! mało tego - trzeba zainteresowanych zapoznać z nimi najpóźniej na siedem dni przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego; to ostatnie w wielu jednostkach organizacyjnych się najzwyczajniej "nie przyjęło"; może i nie byłoby to problemem, gdyż zawsze można górny wiersz w ECS dostosować do rzeczywistości, albo i nawet przy okazji mocno ją odkształcić, ale mnie osobiście przeraża okoliczność, że jest to aprobowane przez plebs, który nie dostrzega, że harmonogram na cały okres rozliczeniowy służy ochronie jego szeroko rozumianych interesów pracowniczych;


obecnie przy kursie wpisuje się k8 (dni zajęciowe) i k0 (dni bez zajęć - np. niedziela). Analogicznie z chorobowym: c8 (dni powszednie) i c0 (wekendy, święta) - co skutkuje tym, że bedąc na chorobowym nie generujemy nadgodzin. Na kursie nadgodziny możemy robić, jeśli zajęcia dotyczą również sobót.
Mnie zastanawia sprawa urlopów, a mianowicie idąc na dłuższy urlop jeśli w systemie mamy zapisane wolne to system zinterpretuje w tym dniu odbiór godzin, natomiast nie zabierze nam 24 godz. urlopu. Oznacza to, że nie ma ciągłości urlopu. I teraz zagwozdka: urlop dodatkowy 13 dni możemy podzielić tylko na dwie części, np. 1 dzień i 12 dni. biorąc 12 dni tego urlopu, czyli 4 służby, z których jedna ze środkowych miała być wolna system zliczy nam 9 dni urlopu i 24 odbioru godzin. A co za tym idzie pozostanie jeszcze 3 dni urlopu do odbioru. Tylko jak już wiemy, urlopu tego nie można dzielić na 3. Ktoś to wytłumaczy?

ten sposób rozliczania bardzo mi się podoba, ale pamiętam, że gdy takie rozwiązanie proponowałem (jeszcze przed tegoroczną nowelizacją rozporządzenia), to spotkałem się z powszechnym niezrozumieniem i kpinami;

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline wacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 15, 2011, 21:26:43 »
Witam wszystkich.

 zero-11 sprawdziłem program nie nalicza , ani nie zabiera godzin jeżeli w harmonogramie masz wolną służbę a ty jesteś na urlopie.
 1  2   3   4  5   6   7   8   9  10 11 12   13  14  15  16  17  18

16  8  ..  16  8   ..  16  8   ..  -   -    ..   16   8   ..   16 8 .. ..
16  8  ..   u   u   u   u   u   u  u   u   u     u    u    u   16  8 .. ..
 u nas  po prostu urlop przedłuża się o tą wolną służbę ,a w harmonogramie jest tak zapisane 
1  2   3   4  5   6   7   8   9  10 11 12   13  14  15  16  17  18 

16  8  ..  16  8   ..  16  8   ..  -   -    ..   16   8   ..   16  8   ..   ..
16  8  ..   u   u   u   u   u    u  u   u   u    u    u    u   u    u   u   

lang też dobrze pisze.
Pozdrawiam

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 15, 2011, 21:46:26 »
Witam wszystkich.

 zero-11 sprawdziłem program nie nalicza , ani nie zabiera godzin jeżeli w harmonogramie masz wolną służbę a ty jesteś na urlopie.
 1  2   3   4  5   6   7   8   9  10 11 12   13  14  15  16  17  18

16  8  ..  16  8   ..  16  8   ..  -   -    ..   16   8   ..   16 8 .. ..
16  8  ..   u   u   u   u   u   u  u   u   u     u    u    u   16  8 .. ..
Pozdrawiam
No a jak ja sprawdzałem, to w tym układzie system naliczył mi 72 godz. urlopu oraz zabrał 24h z nadgodzin.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline wacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 15, 2011, 22:14:25 »
witam
 zero-11  sprawdziłem jeszcze raz i pod wolną służbą wymazałem ''u'' przez trzy dni i nie zabiera godzin .

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 15, 2011, 22:24:47 »
to logiczne, ale w tym układzie nie masz ciągłości urlopu i teoretycznie mogą Cię ściągnąć do pracy.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline wacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 15, 2011, 22:45:34 »
teraz mam wolne do końca roku ale jak wrócę to zapytam 11-go jak to mogłoby być w tym konkretnym przypadku. jak na razie u nas działa to bez problemu , a można nas ściągnąć w ramach WO jak i CO przez sms-a w przeciągu 40 min. bez względu na zmianę.
Pozdrawiam

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 15, 2011, 23:12:38 »
to logiczne, ale w tym układzie nie masz ciągłości urlopu i teoretycznie mogą Cię ściągnąć do pracy.
Teoretycznie zawsze mogą Cię ściągnąć z urlopu.
Art. 72. Ustawa o PSP
1. Strażaka można odwołać z urlopu wypoczynkowego z ważnych względów służbowych, a także wstrzymać udzielenie mu urlopu w całości lub części. Termin urlopu może być przesunięty na wniosek strażaka umotywowany ważnymi względami.
3. Odwołanie strażaka z urlopu ze względów służbowych wymaga zgody przełożonego uprawnionego do powołania lub mianowania.
4. Strażakowi, który nie wykorzystał urlopu w danym roku kalendarzowym, urlopu tego należy udzielić w innym terminie.

Jeszcze raz napiszę: u mnie pisze się wniosek urlopowy od .... do... z dniem obejmującym wolną służbę, wypisuję się datę wolnej służby na wniosku, żeby kadry wiedziały o co chodzi, a i jest umowa koleżeńska że nie ściąga się takich ludzi bez nadzwyczajnych okoliczności. Wszystko chodzi bez zarzutu. Godziny grają, dni urlopu też.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 00:39:57 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 16, 2011, 00:01:04 »
No tak, masz rację. Ale dyżuru domowego zaplanować w urlopie już mi nie mogą, a na takiej wolnej służbie jak najbardziej.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 16, 2011, 00:24:04 »
No tak, masz rację. Ale dyżuru domowego zaplanować w urlopie już mi nie mogą, a na takiej wolnej służbie jak najbardziej.
A w jaki sposób wpisywane są dyżury domowe - bo to jest zasadnicze pytanie: przed służbą czy w czasie wolnej służby (różnie to różne jednostki robią)? Muszą być minimum po służbie 24 godz. - prawda?
Na urlopie nie dasz dyżuru domowego, bo nie możesz a jak człowiek jest na wolnej służbie w urlopie to tez mu nie możesz dać dyżuru domowego (jesli ma dyżur wyznaczony przed dniem kolejnej służby, bo mu jeden dzień a w zasadzie 8 godzin dyżuru zachodzi na urlop. A ECS tego nie zrozumie i pokazuje błąd. Pozostaje ponownie umowa koleżeńska, że takim osobom nie dajemy dyżuru domowego - można się przecież dogadać.
podsumowując:
1. TAK NIE MOŻE BYĆ:
16 8 .. .. 16 8 .. .. 16 8  ..  ..   _   _  .. .. 16 8 .. .. 16 8 ..
16 8 .. .. u   u .. .. u   u .. r16 r08 _  .. ..  u  u .. .. 16 8 ..
bo r16 wypada na dniu urlopu a nie może być w tym dniu dyżuru

2.  TAK NIE MOŻE BYĆ:
16 8 .. .. 16 8 .. .. 16 8  ..  ..   _   _  .. ..  16 8 .. .. 16 8 ..
16 8 .. .. u   u .. .. u   u ..  ..   _   _  .. r16 u u  .. .. 16 8 ..
bo nie moze mieć r08 w dniu urlopu

3. TAK MOGŁOBY BYĆ:
16 8 .. .. 16 8 .. .. 16 8  ..  ..    _   _   .. ..  16 8 .. .. 16 8 ..
16 8 .. .. u   u .. .. u   u ..  ..   r16 r08 .. ..  u   u .. .. 16 8 ..
ale nie bądźmy świniami.... koledzy przecież kiedyś też będą w takiej sytuacji - dogadajmy się, żeby nie pisać dyżurów w takie dni.

EGO = 1 / wiedza

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Czas służby
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 19, 2011, 15:59:16 »
Do forumowiczów z Mazowsza, czy ma ktoś możliwość udostępnienia arkusza o którym wspomniał dee jaki ma obowiązywać zamiast ECS??? Przyznam, że jest to dla mnie nowość nic do tej pory nie słyszałem o ewentualnych zmianach jakie mają nastąpić i czym ma się on różnić od obecnie obowiązującego :mellow: