Autor Wątek: Program Strażak z OSP  (Przeczytany 16788 razy)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Program Strażak z OSP
« dnia: Październik 26, 2011, 21:13:20 »
„STRAŻAK Z OSP” to program o pasji i akcji, którego misją jest edukacja. W każdym odcinku pokazujemy od kuchni pracę strażaków ochotników, ich fascynację, odwagę i poświęcenie.

Prezentujemy najciekawsze jednostki ochotnicze z całej Polski i ludzi, którzy wybrali drogę niesienia pomocy innym, nierzadko ryzykując własne zdrowie i życie.

"Strażak z OSP" pokazuje co zrobić gdy jesteśmy świadkami wypadku lub pożaru. Jak zachować się kiedy w naszej obecności ktoś traci przytomność, topi się lub dochodzi do innych zdarzeń zagrażających zdrowiu czy życiu - jak udzielić pomocy innemu człowiekowi.

Tego wszystkiego dowiedzą się nasi widzowie w każdą niedzielę o godzinie 19:00.

Powtórki:

wtorek, godz. 17:00,
środa, godz. 19:30.
Prowadzący: Kevin Aiston


http://www.tvr24.pl/program-Strazak_z_OSP-92.html

Odcinek 1
http://www.youtube.com/watch?v=L8oYT8L2YAw&feature=player_embedded

Odcinek 2
http://www.youtube.com/watch?v=yeNlGCmNvdo&feature=player_embedded

Odcinek 3
http://www.youtube.com/watch?v=qg5c-gO2AIw&feature=player_embedded

Offline rondelSTWO

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2011, 16:36:12 »
Tia prawdziwy Strażak GBA z GCBA nie powinien mylić  :szalony: Jak dla mnie to jest zbyt dużo pomyłek i niejasności  :straz:

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2011, 22:36:19 »
Może to wynika z jego braków językowych i tak sobie dobrze radzi.
Na robocie się z pewnością zna swoje w Anglii zrobił. Mimo drobnych pomyłek to program ukazuje pozytywny obraz
naszych OSP.

Nie ma co sie czepieć  -_-   

Offline slav90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2011, 23:13:32 »
Też wydaje mi się że te pomyłki wynikają z trudności wymowy naszego pięknego języka polskiego.
Co do programu... z odcinka na odcinek robi się coraz ciekawszy. Chwalić takie OSP jakie pokazują w programie.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2011, 02:12:49 »
   W pierwszym odcinku strasznie się motał (Kevin) o ile GCBA\GBA można wybaczyć, to 75/52 i zdziwienie to już nie;)
   Ale nie wróże w tej konwencji dłuższej serii temu programowi, bo ileż można pokazywać sprzęt, (w 3odcinku już zacząłem omijać  niektóre fragmenty , a wypowiedzi na temat traw już w drugim), pogawędki też nie trafiać będą do ludzi, gdy będą na okrągło, tematyka naszych działań też jest ograniczona: wypadki, pożary, osy, podtopienia, rat.wodne, itp, a w taktykę działań raczej nie będą wchodzić.
   W sumie nie wiem kto na dłuższą metę ma być odbiorcą: dla strażaków nic nowego, dla reszty na dłuższą metę nuda....
   Oczywiście to wrażenia po pierwszych 3odcinkach (i godziny 2rano) , może się rozkręci
   No i rzecz najważniejsza w straży - strażacy. Tu wielki plus dla programu, że pokazuje (a przynajmniej ma w planie) nasze zaangażowanie i poświecenie. W sumie to mam nadzieję, że na to będzie nakierowany ten program, a nie na sprzęt (bo ileż można go oglądać)

  W sumie pierwszy odcinek kiepski, drugi taki see..., trzeci ciekawa jednostka.
   I brakuje mi dźwięku syreny....
   I idę spać, bo się będę czepiał...
   ...i dobrze by było, gdyby co robić i jak się zachować mają świadkowie zdarzenia opowiadał ktoś inny, nie Kevin
   W sumie nie odczuwam go jako autorytetu ( w sensie jako widz) w tej tematyce, może to wina jego pomyłek technicznych i językowych, a może z powodu "Europa da się lubić" - ale to tylko moja takie tam..
  Dobranoc
 

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2011, 10:32:14 »
Przegląd sprzętu nie jest zły, ale jeszcze lepiej gdyby to poszło w kierunku nowinek technicznych. Sądzę, że producenci są chętni na testy sprzętu itd.

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2011, 22:10:27 »
Napiszę kilka zdań na ten temat.

Nareszcie pojawił się program, którego ideą jest ukazanie najciekawszych jednostek OSP w Polsce oraz ludzi (nas strażaków ochotników), którzy bezinteresownie i nierzadko z narażeniem własnego życia niosą pomoc innym. Było już kilka programów o tematyce strażackiej, przytoczę chociażby niezbyt przyjętą przez widzów i samych strażaków "Sekcję 998". Druhowie, mamy nowy program. Ludzie, którzy go realizują chcą, aby był ciekawy i jak najwierniej i w jak najbardziej przystępny sposób przedstawiać widzom tajniki strażackiej działalności, działanie sprzętu pożarniczego oraz zasady zachowania w wypadku zaistnienia zagrożenia. Kevin naprawdę się stara, chociaż zdarza mu się popełnić błąd np. źle nazwać element armatury wodnej, czy ocenić ilość wody w GBCA. Ale, czy z punkty widzenia przeciętnego "Kowalskiego" jest to błąd nie do wybaczenia ??? Otóż, nie !!! Ludzie oglądając tego nie wiedzą, a widzą zaangażowanych strażaków OSP. Program pokazuje straże PSP, zakładowe, lotniskowe, ale przede wszystkim chce pokazywać NAS - strażaków z OSP !!!

Zamiast oceniać, biadolić, pomóżmy podpowiedzieć prowadzącemu i Pani reżyser jak chcemy się zaprezentować. Co warto pokazać w tym programie. Zgłaszajcie się do programu, jeśli robicie coś interesującego, nietypowego i wartego, aby inni to zobaczyli. Abym nie był gołosłowny, zapraszam do siódmego odcinka programu tj. 11 grudnia w niedzielę przez telewizor na kanał TVR 24 o godz. 19.00. Staramy się w nim, aby "coś się działo" oraz naszym celem było, aby widzowie dowiedzieli się czegoś na temat działania strażaków z OSP. Zaprezentuje się moja OSP Karsin (woj pomorskie). Jeśli tylko zechcecie i pomożecie to może być to NASZ najlepszy program, z nowościami pożarniczymi, a przy okazji ciekawy dla widzów. Pewnie moi koledzy z OSP i ja osobiście popełnię wiele błędów na ekranie, ale biorąc udział w programie, chcieliśmy pokazać widzom, że strażacy z OSP to ludzie z pasją i nietuzinkowi.

Ps. Na tym forum jest paru strażaków, którzy z pewnością wzbogaciliby ten program swoim "występem", a przede wszystkim wiedzą ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 23:44:25 wysłana przez komendant74 »

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2011, 22:54:18 »
Cytuj
Zaprezentuje się moja OSP Karsin
Wyszło szydło z worka. A taki byłem zdziwiony czytając tego posta, że wszystkie opinie wyważone, trochę krytyki, trochę pochwał, a tu stosunkowo wręcz eksplozja pochwał. Nie uważasz, że to niestosowne?
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2011, 23:01:58 »
he he Jak mogę się chwalić skoro sam zastawiam się jak odcinek w którym występuje moja OSP wyszedł  :huh: Staraliśmy się zaprezentować jak najlepiej. A jak wyszło? Zobaczymy ... Tak na marginesie moje wpisy mają za zadanie uaktywnienie kolejnych jednostek OSP do udziału w programie.

A tak poważnie to wcześniejsze odcinki miały swoje zalety, ale też i wady. Wkurza mnie tylko, że siedzą ludzie za kompem i tylko narzekać potrafią, a jest okazja, aby pokazać innym, jacy jesteśmy MY STRAŻACY Z OSP. Nie chwalę wcale mojej OSP, bo jak pisałem "Ten nie robi błędów, kto nic nie robi". Jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem swojej OSP w programie i ma wizję "swojego odcinka" to piszcie na:  strazak@tvr24.pl

Ps. Myślę, że "Siedemsetter", czy "Miko" powinniście pomyśleć o udziale w programie z własną OSP.  Jakieś pytania do mnie to na priv napiszę co i jak.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 23:07:16 wysłana przez komendant74 »

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2011, 23:26:26 »
Fajny program :) można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2011, 08:41:55 »
A ja się boję, że ten program odbije się trochę czkawką, jeżeli będą cały czas pokazywane OSP posiadające nowoczesne łodzie, SCANIE, MANy, remizy jak z obrazka. Szczególnie chodzi mi o pozyskiwanie funduszy od sponsorów... "Po co im kasa jak OSP mają się aż tak dobrze, a pewnie nie maja bo... a przecież inni potrafią"

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2011, 12:04:31 »
Ps. Myślę, że "Siedemsetter", czy "Miko" powinniście pomyśleć o udziale w programie z własną OSP.  Jakieś pytania do mnie to na priv napiszę co i jak.
I przez pół godziny będą pokazywać ten jeden samochód i parę małych pomieszczeń? Myślę, że to średni pomysł. Żeby w takim programie wystąpić to trzeba mieć jeszcze co pokazać, a w wypadku ojej jednostki może to być najwyżej reportaż o jedynej OSP w kraju, która dzieli budynek z blokiem socjalnym. :rofl:
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:54:22 »
Czyli jednak "Siedemsetter" jesteście nietypową OSP. Z blokiem socjalnym remiza to raczej wyjątek. Piszę poważnie. Do tego grupka zapalnych strażaków, którzy opowiedzą o swojej OSP i odcinek gotowy.

Ideą programu nie jest pokazywanie tylko jednostek jak piszesz "Max" wypasionych w cyt. "nowoczesne łodzie, SCANIE, MANy, remizy jak z obrazka". Jednostka do której przyjedzie ekipa TVR  powinna robić coś nietypowego np. mogą jechać do akcji konno lub biec pieszo, byleby mieli zapał i wyróżniali się na tle innych jednostek w Polsce. Jest wiele OSP, które robią różne ciekawe rzeczy. Program na obalić stereotyp strażaków ochotników "spod budki z piwem", czy "podpalaczy za kilka złotych". Mówmy w programie, że robimy to społecznie, a ekwiwalent w większości OSP jest przekazywany na rzecz celów statutowych jednostki. W ten sposób możemy pokazać ludziom z dużych miast i naszych wsi na czym polega prawdziwy etos STRAŻAKA OCHOTNIKA biegnącego na ratunek, a nie czekającego na zapłatę. Społeczność dzięki pokazanemu sprzętowi w programie ma dowiedzieć się jak ważna jest dobrze wyszkolona i doposażona najbliższa jednostka OSP. Może nie jeden widz /potencjalny sponsor/ zainteresuje się jakie potrzeby ma jego najbliższa i chroniąca jego dobytek OSP.

Aby skontaktować z redakcją programu trzeba ... wysłać e-miail z opisem i propozycją co chcecie pokazać  :straz:


« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 22:01:04 wysłana przez komendant74 »

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2011, 16:32:48 »
I jak Panowie, odcinek 7 z udziałem strażaków OSP Karsin spodobał się?  :straz: Staraliśmy się, aby zrobić go jak najlepiej. Niestety, czas antenowy nie pozwolił na emisję całego materiału, który został nakręcony. Wiele sprzętu nie zostało pokazane m.in. pirometr, przenośne działko wodno - pianowe z deflektorem, sprzęt hydrauliczny w systemie Core, generator piany lekkiej itd. Mam nadzieję, że jednak nikt nie zasnął podczas emisji. Co jeszcze chcielibyście obejrzeć w programie? Podpowiedzcie chłopakom, którzy wystąpią w następnych odcinkach  :rofl:

Jacek2310

  • Gość
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:01:44 »
a mógłby mi ktoś dać link do Odcinka 7 ? :straz:

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:05:22 »
W necie jeszcze go nie ma. Musimy poczekać kilka dni. Będą jeszcze powtórki odcinka w najbliższą sobotę o 8.30 i 13.00. Jeśli nie obejrzysz musisz poczekać jak będzie na stronie programu.

Jacek2310

  • Gość
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:12:24 »
to niestety muszę czekać aż będzie na stronie, bo nie posiadam tej telewizji ;/

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 15, 2011, 00:19:34 »
Dla mnie ten cały program jest smieszny. Powinny go oglądac osoby które chcą wstąpic do strazy lub dzieci. Praktycznie kazdy zna sprzet jaki jest na samochodach a Kevin opowiada to jakby robił film instruktazowy. Duzo ostrzega o pozarach  i wypadkach.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 15, 2011, 20:59:22 »
jest już 7 część na stronie TVR :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Jacek2310

  • Gość
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 15, 2011, 21:29:05 »
dzięki ;)

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 15, 2011, 22:42:49 »
"staroman 25"  - gdybyś poczytał wcześniejsze posty to wiedziałbyś, że ten program nie jest dla nas strażaków z OSP, ale .... o nas !!! To duuuuuża różnica. Przecięty Polak ma się dowiedzieć, czym dysponują jednostki OSP /jedne mają więcej sprzętu, inne mniej/ i jak nim działają. A swoją drogą, to nie za bardzo wierzę, że już znasz każdy sprzęt pożarniczy i program nigdy Cię nie zaskoczy jakąś nowością.

Nikt nie zmusza Cię, abyś oglądał. Ja z chęcią obejrzę kolejne odcinki, gdyż w wielu jednostkach jest coś ciekawego, nietypowego.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 16, 2011, 00:11:59 »
do kol. @Jacek2310 i ewentualnie inny potencjalnie zainteresowanych
TVR jest kanałem niekodowanym, jeżeli posiadacie telewizje satelitarną a dekoder wam automatycznie stacji nie wychwycił to można ustawić ją ręcznie:
http://www.hdtv-sat.eu/tunery_satelitarne,parametry_odbioru_polskich_kanal,8,1,polskie_kanaly_fta_z_satelity_ho,43.html


Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 16, 2011, 08:28:25 »
pokazują jednostki osp... Wiele osp ma nowy sprzęt i nowe wozy, tyle wywnioskowałem - właściwie chyba wszystkie do tej pory pokazane jednostki są świetnie wyposażone :D Niech pokażą też jednostkę, która ma braki w sprzęcie i stary pojazd... Bo nie wszędzie jest tak kolorowo jak w tym serialu.
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline maciejz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 16, 2011, 22:02:37 »
No przecież ta ostatnia to nie ma nowych samochodów, ale strażak na paralotni z silnikiem to całkiem ciekawy pomysł. Kiedyś pokazywali taką co się buduje. Programu gratuluję, pamiętam jak po wyemitowaniu 28 sekund padały pomysły, żeby pokazać jak OSP walczy w akcjach. Nie wiem do końca, jak by to wyglądało, bo skąd mam wiedzieć, że akurat dana jednostka będzie zadysponowana, co cały dzień siedzieć w remizie z kamerą? Pokazują co mogą, może to też będzie zachętą dla tych co popadli w marazm i w jednostkach się nic nie dzieje. Szkoda, że nie puszczają tego w jakiejś bardziej oglądalnej telewizji.
OSP Kraków osiedle Zbydniowice:http://osp.krakow.pl/user_news.php?user_id=30

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 16, 2011, 23:50:04 »
Pozazdrościć sprzętu i podejścia do tematu działania OSP :)
F/StrazPszczolki