Autor Wątek: Program Strażak z OSP  (Przeczytany 16787 razy)

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:00:33 »
Może kilka słów. OSP Karsin, która się zaprezentowała w 7 odcinku nie ma żadnych nowych samochodów /tak ma marginesie dokładnie GCBA "Steyr 9/5,5 ma 37 lat !!!, GBA "Star" 17 lat, a SRt "Ford" 3 lata (wycofany z policji i przekazany do nas). Także z takim leciwym taborem też można pokazać się w TV. Ważne, że sprzęt działa i ludzie są chętni do pracy w OSP  :straz:

Z tego co wiem, to jest pomysł, aby ten program "sprzedać" do telewizji publicznej TVP 1 lub TVP 2. Nie wiadomo tylko czy się to uda. Oglądalność jest cały czas monitorowana. A więc Druhowie z całej Polski, oglądajmy NASZ STRAŻACKI program na TVR to znajdą się sponsorzy programu i nie zniknie on z anteny. Moi koledzy z OSP oglądają każdy odcinek, aby się czegoś nowego dowiedzieć i nauczyć. Nie udawajmy, że wszystko już wiemy i potrafimy, bo to zła droga.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 19:42:03 wysłana przez komendant74 »

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:43:22 »
No Ford 3 letni... Zazdroszczę. U nas średni wiek 2 aut - 40 lat :D
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 17, 2011, 23:53:32 »
Samochody, samochodami ale najważniejsze jest zaangażowanie i poświęcenie
Dam sobie rękę uciąć, że za narzekanie na walnym zebraniu jednostki takie jak OSP Karsin tego sprzętu nie dostały
Znam jednostki w których się nic nie działo a w ciągu kilku lat z potrafiły zorganizować sobie np. 3 samochody  (SLOp, GBA, GCBA), sprzęt i wejść do KSRG,
są jednostki które prężnie działają pomimo uporczywego im w tym przeszkadzania ze strony samorządu, są jednostki które mają żuczka a strażacy są świetnie wyszkolenie;
Owszem medialnie na początek trzeba przyciągnąć widzów, ale tym co powinno być głównym celem to pokazania społeczeństwu naszego zaangażowania, poświęcenia, zafascynowania tym co robimy.
Dla mnóstwa ludzi OSP= pijaństwo i potańcówki w remizach, ten program ma szanse to zmienić.
Poza tym może włodarze naszych gmin i miast zrozumieją jak ważna jest straż pożarna, wyszkoleni ratownicy a przede wszystkim ludzie, którzy własnym kosztem odwalają robotę za nasze Państwo, które powinno nam to zapewnić, bo powiedzmy sobie szczerze obecnie w oparciu o samą PSP przeciętny Polak nie ma zagwarantowanego bezpieczeństwa, ba nawet zaryzykował bym stwierdzenie, że jeśli przyleciała by zła czarownica i za pomocą różdżki miała spowodować zniknięcie jednej z formacji to gorsze w skutkach było by zniknięcie OSP niż PSP (oczywiście mam na myśli rozmieszczenie, ilość i liczbę funkcjonariuszy poszczególnych JRG). I może nasi włodarze zrozumieją, że to nie jest latanie z sikawką tylko poważne sprawa i dotrze do nich jak powinno wyglądać poważne ratownictwo w XXIw. i że pieniądze na ten cel muszą być i nie są wyrzucane w błoto (bo podobno życie ludzkie jest bezcenne)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2011, 00:33:15 wysłana przez malpa151 »

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 20, 2011, 23:34:31 »
Szczerze to po obejrzeniu właśnie tego odcinka nr 7 wydał mi się ten program coś w stylu "gażet z tvn turbo" odniosę się do tego  konkretnego odcinka OSP chwali się swoimi zabawkami, których w akcji ratowniczo-gaśniczej użyje może kilka razy w roku przy dobrych wiatrach, ale nie o to chodzi program poruszający problematykę OSP w Polsce powinien pokazać szerzej zjawisko ochotników w naszym kraju. Pokazywanie remiz po 10 odcinkach znudzi się i to na pewno. Warto pokazać też firmy, które sponsorują i pomagają w znaczącym stopniu jednostki OSP w swoim regionie, prezentować sylwetki ludzi nie tylko strażaków, którzy przyczyniają się do poprawy wizerunku OSP. Należy również pokazać działania samych jednostek OSP, jak na przykład pomoc ochotników, dla ochotników z terenów objętych powodzią w 2010.

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 21, 2011, 01:08:35 »
hmm ....  piszesz, że gadżety pokazane w odcinku 7 będą użyte kilka razy w roku. Otóż kamera użyta jest podczas każdego pożaru wewnętrznego, a do poszukiwań ostatnio tj. 2 dni temu w nocy. Dla takich chwil jak ta opisana poniżej (użyto paralotni OSP) warto. Poczytaj i pomyśl, czy nie warto mieć gadżetów  :rofl:

http://www.remiza.com.pl/aktualnosc/281/Gmina_Skorcz_Dzieki_lotniarzowi_odnaleziono_85_letnia_kobiete.html

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/14/4991

http://powiatkoscierski.pl/powiat/sprawozdania_org_pozarzadowe/newsItem,1032

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 21, 2011, 23:12:50 »
hmm ....  piszesz, że gadżety pokazane w odcinku 7 będą użyte kilka razy w roku. Otóż kamera użyta jest podczas każdego pożaru wewnętrznego, a do poszukiwań ostatnio tj. 2 dni temu w nocy. Dla takich chwil jak ta opisana poniżej (użyto paralotni OSP) warto. Poczytaj i pomyśl, czy nie warto mieć gadżetów  :rofl:

http://www.remiza.com.pl/aktualnosc/281/Gmina_Skorcz_Dzieki_lotniarzowi_odnaleziono_85_letnia_kobiete.html

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/14/4991

http://powiatkoscierski.pl/powiat/sprawozdania_org_pozarzadowe/newsItem,1032

Akurat przykład z tym lotniarzem to się za bardzo nie udał, a czemu, bo to raczej ktoś wykorzystał swoje hobby do działań poszukiwawczych, a nie da odwrót. Inna problemem jest to, aby wykorzystać taka para-motolotnię w działaniach to trzeba na niej, albo przy jej użyci latać i to wiele godzin liczonych pewnie w setkach, a mało jest jednostek OSP, które stać na wyszkoleni ludzi do pracy z taki sprzętem. Jak pisałem w poprzednim pości to program ten powinien pokazywać takich ludzi "hobbystów", którzy łączą swoją pasję z działaniami ratowniczymi, opowiedzieć jak zacząć dla ludzi chcących się zająć takim, czy innym hobby jak latanie paralotnią na przykład.
Co do gadżetów to z większością miałem do czynienia i wiele jest wręcz niezbędnych jak kamera termowizyjna, która powinna być moim zdaniem w każdej profesjonalnej OSP czy detektory wielogazowe,  a niektóre to naprawdę zabawki jak pneumatyczne nosze czy ten pożal się boże AC Hot Stick

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:34:47 »
Nie rozumiem Cię "łun". Oczywiście, że połączyliśmy pasję latania z ratownictwem. Nasz pilot ma za sobą ponad 1000 godzin w powietrzu, w tym sporo podczas akcji. Jednak coraz więcej OSP szuka nowych sposobów na "innowacyjne metody" ratownicze. Pewnie nie słyszałeś, ale w najbliższych latach Związek OSP będzie dotował zakup i przeszkolenie pilotów wiatrakowców. Ten latający pojazd zostanie wyposażony m.in w kamerę termowizyjną i zestaw medyczny. Jedni się z tego pomysłu śmieją, inni nad nim zastanawiają, a jeszcze inni ... już kupili wiatrakowiec /1 OSP w Polsce na razie/.
Tak czy inaczej, my wyprzedziliśmy przyszłość i już mamy "latającego strażaka" .

Jeśli chodzi o "gadżety" w straży to jest ich sporo i każdy czeka na swoje 5 minut, aby pomóc ratować zdrowie i życie. Nam kamera i AC Hot Stick wiele razy się przydała. Ale oczywiście masz prawo inaczej uważać. A może po prostu znasz ten sprzęt tylko z widzenia lub targów? My go używamy na co dzień.
 

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 23, 2011, 20:13:16 »
Nie rozumiem Cię "łun". Oczywiście, że połączyliśmy pasję latania z ratownictwem. Nasz pilot ma za sobą ponad 1000 godzin w powietrzu, w tym sporo podczas akcji. Jednak coraz więcej OSP szuka nowych sposobów na "innowacyjne metody" ratownicze. Pewnie nie słyszałeś, ale w najbliższych latach Związek OSP będzie dotował zakup i przeszkolenie pilotów wiatrakowców. Ten latający pojazd zostanie wyposażony m.in w kamerę termowizyjną i zestaw medyczny. Jedni się z tego pomysłu śmieją, inni nad nim zastanawiają, a jeszcze inni ... już kupili wiatrakowiec /1 OSP w Polsce na razie/.
Tak czy inaczej, my wyprzedziliśmy przyszłość i już mamy "latającego strażaka" .

Jeśli chodzi o "gadżety" w straży to jest ich sporo i każdy czeka na swoje 5 minut, aby pomóc ratować zdrowie i życie. Nam kamera i AC Hot Stick wiele razy się przydała. Ale oczywiście masz prawo inaczej uważać. A może po prostu znasz ten sprzęt tylko z widzenia lub targów? My go używamy na co dzień.

Kolega "latający" o ile dobrze zauważyłem ma jeszcze inne zainteresowanie. Jest krótkofalowcem?
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 23, 2011, 21:08:57 »
Tak, to jego kolejna pasja. Oczywiście jest bardzo dobrym strażakiem - ratownikiem, zwłaszcza podczas wypadków drogowych.

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 24, 2011, 15:36:35 »
Nie rozumiem Cię "łun". Oczywiście, że połączyliśmy pasję latania z ratownictwem. Nasz pilot ma za sobą ponad 1000 godzin w powietrzu, w tym sporo podczas akcji. Jednak coraz więcej OSP szuka nowych sposobów na "innowacyjne metody" ratownicze. Pewnie nie słyszałeś, ale w najbliższych latach Związek OSP będzie dotował zakup i przeszkolenie pilotów wiatrakowców. Ten latający pojazd zostanie wyposażony m.in w kamerę termowizyjną i zestaw medyczny. Jedni się z tego pomysłu śmieją, inni nad nim zastanawiają, a jeszcze inni ... już kupili wiatrakowiec /1 OSP w Polsce na razie/.
Tak czy inaczej, my wyprzedziliśmy przyszłość i już mamy "latającego strażaka" .

Jeśli chodzi o "gadżety" w straży to jest ich sporo i każdy czeka na swoje 5 minut, aby pomóc ratować zdrowie i życie. Nam kamera i AC Hot Stick wiele razy się przydała. Ale oczywiście masz prawo inaczej uważać. A może po prostu znasz ten sprzęt tylko z widzenia lub targów? My go używamy na co dzień.

Kamerę w moim OSP zakupili chyba w październiku 2010, a tą "pałkę" znam ze swojego JRG, gdy przyszła działała ciekawie potem elektrosmog czyli te 50/60 Hz pokazywała wszędzie nawet  na wolnym powietrzu  przy każdej ustawionej czułości, i tu nasuwa się pytanie, czy wato kupować sprzęt za te 3000 zł, czy lepiej oprzeć się na doświadczeniu energetyków i stosować sprzęt jakiego oni używają na co dzień.
Co do pilota to już Ci tłumaczę chodzi mi o to, że w takim programie o OSP powinni poświęcić jeden odcinek cały o "gościu", który swoją pasję wykorzystał bardzo poztywnie i tylko pozazdrościć, bo chyba szybciej jest zmibikizować paralotniaża niż helikopter z policji do poszukiwań. A ci co się z tego śmieją to durnie zwykli. 

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 24, 2011, 16:22:41 »
I tu się zgadzam z Tobą. U nas jak na razie detektor pracuje bez zarzutu, ale to tylko urządzenie i trzeba mieć ograniczone zaufanie do naszych strażackich "zabawek" - jak mówi Kevin w programie.

Może i masz rację, ale ideą programu jest pokazywanie działalności jednostek OSP. Może kiedyś inna TV zrealizuje Twój pomysł na program. A może TVN, który masz jako logo  :straz:^_^

Nie wiem, czy w święta będzie program, ale pewnie tak. Jutro zapewne wystąpią strażacy z OSP Starogard Gdański. To kolejna po Karsinie jednostka z woj. pomorskiego.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 29, 2011, 15:38:32 »
Jest już odcinek 8 na internecie. Ja jeszcze nie oglądałem - oglądam żeby podnieść oglądalność:)

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 29, 2011, 16:01:01 »
Taki troche smętny ten 8 odcinek. No ale jak święta to święta :rofl:
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:29:28 »
Kamerę w moim OSP zakupili chyba w październiku 2010, a tą "pałkę" znam ze swojego JRG, gdy przyszła działała ciekawie potem elektrosmog czyli te 50/60 Hz pokazywała wszędzie nawet  na wolnym powietrzu  przy każdej ustawionej czułości, i tu nasuwa się pytanie, czy wato kupować sprzęt za te 3000 zł, czy lepiej oprzeć się na doświadczeniu energetyków i stosować sprzęt jakiego oni używają na co dzień.

Jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt elektryków to myślę, że nawet nie bardzo by ktoś to potrafił obsłużyć o serwisowaniu czy badaniach nie wspominając.
Jeśli macie kłopot z AC HotStickiem to albo nie przeczytaliście instrukcji albo jest uszkodzony. Proponuję zacząć od założenia dobrych baterii bo jak piszczy to może się właśnie tego domaga.

Does the unit require recalibration?
No. The unit runs a 3 second self-test during turn-on from a built-in AC source. In use the battery voltage is monitored continuously. If the batteries should run down, a continuous tone is heard.

Jeśli dalej źle działa - serwis.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 29, 2011, 21:33:57 »
Z jednej skrajności w skrajność, już pomijając pierwszego strażaka RP i sztuczność odrobinkę odcinka, to KURDY niech ten program przed puszczeniem na antenę przejdzie przez ręce kogoś kto się zna, bo takie niby bzdury jak chociażby nazwy funkcji i mylenie formacji w podpisach to jest już jak dla mnie, żenujące i świadczy chyba o tym, że autorzy programu do końca nie wiedzą o czym mówią.
A poza tym wkurza mnie jak podpisują dh Pawlaka jako szefa OSP albo prezesa OSP (bo z moje jednostki do ZG ZOSP jest jak stąd do nieba), a nie kompetencja dziennikarzy w kwestii podpisów jest na porządku dziennym w każdej stacji . Swoja drogą dziwne, że rzecznik prasowy KG PSP nigdy nie zareagował, bo pod jego nazwiskiem to już różne cuda widziałem

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 29, 2011, 21:41:02 »
Mi osobiscie rzuciły się w oczy te dzieciaki w koszu a szczególnie to dziecko w granatowym płaszczu stojące w rogu, ZERO zabezpieczenia. Lekkie zachwianie i dziecko na ziemi... Nawet nie wspominam o tym strażaku, który ma być przykładem, bez hełmu, bez nomex-a, bez rękawic...

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2011, 21:46:43 wysłana przez max[] »

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 30, 2011, 17:06:28 »
No właśnie też tak zwróciłem uwage na fakt zabezpieczenia dzieci jak i samego strażaka . Przecież to ma byc program promujący bezpieczeństwo i pokazujący jak sami ochotnicy o nie dbają. U mnie jak mieliśmy szkolenie za wzwyżce to nie było gadania że gorąco jak w piekle tylko trzeba było być w całym Nomexie i szelkach oraz przypiętym do kosza. Dbajmy o własne bezpieczeństwo!!
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2012, 09:15:34 »
Co do zdjęcia faktycznie - mrozi lekceważenie bezpieczeństwa.

I tu moje ukłony w stronę ekipy Raddemenesa na Edurze - wszyscy jadąc w górę byli zapinanie w uprzęże, nawet dzieciaki dostawały specjalnie.
http://www.youtube.com/watch?v=k5aBvVRhi0M
Bynajmniej nie odbierałem tego jako brak zaufania dla sprzętu a po prostu profesjonalne podejście do tematu. Zaimponowali mi tym.

Słyszałem o przypadku z podnośnikiem innej firmy, gdzie takie zapięcie uratowało 2 strażaków po awarii poziomowania kosza.

A tu przykład, gdzie ludzie nie mieli tyle szczęścia: http://www.pip.gov.pl/html/pl/info/html/lupa/10/11100089.htm

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:29:30 »
I jak wam druhowie podoba się 10- ty odcinek?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 31, 2012, 23:40:26 »
a jest już 10ty odcinek bo nie widziałem :huh:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 31, 2012, 23:46:21 »
a jest już 10ty odcinek bo nie widziałem :huh:
Piotr ten program leci w TV i jeszcze nie został wrzucony przez producentów na ich stronę www :)

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 05, 2012, 16:40:04 »
Jest już w internecie odcinek z udziałem mojej OSP ^_^

Zachęcam do oglądania:
http://www.youtube.com/watch?v=WrzKo8tmhoc&feature=related       (cz.1)
http://www.youtube.com/watch?v=dqa1NND3Q1Q&feature=related      (cz.2)

Będę wdzięczny za wasze opinie o programie z udziałem mojej jednostki :straz:

A tu dodatkowo filmik z przejazdu całej kolumny pojazdów alarmowo :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 16:46:25 wysłana przez daiman998 »

Offline bartek406

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 08, 2012, 00:03:21 »
Tutaj filmik z alarmowego przejazdu kolumny pojazdów OSP Gąbin  :straz:

http://www.youtube.com/watch?v=_YdQdS8teqA

P.S. kolega zapomniał chyba linku wkleić ;)

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2012, 18:16:43 »
http://www.tvr24.pl/program-Strazak_z_OSP-92.html
Widzieliście nową technikę zakładania kołnierza ortopedycznego w najnowszym tj. 17 odcinku? Cudowna... ten program chyba ma za zdanie ośmieszyć OSP a nie je promować...
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: Program Strażak z OSP
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 15, 2012, 19:04:29 »
Hehe, w sprawie odcinka dot. ratownictwa drogowego producenci programu dzwonili do naszego naczelnika, ale na szczęście skutecznie wybiliśmy mu z głowy ten pomysł uznając, że tego typu promocja nie jest nam potrzebna :mellow:
Pozdrawiam kolegów z Kobyłki, odcinek wyszedł całkiem przyzwoity