Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Likwidacja Pa

<< < (3/8) > >>

Kola:
Likwidacja PA pewnie jest nieuchronna. Tylko jak wszystko, trzeba to robić z głową żeby nie obudzić się z ręką w nocniku. :o  

lang:

--- Cytuj ---może oszczedność, może wygoda, ale co z jednostką kiedy zastęp wyjedzie do akcji- zostaje sprzęt wozy, a oprócz tego na koszarach stacjonuje pogotowie, kto za to wszystko bedzie odpowiadał podczas wyjazdu. A tak na marginesie- łączość z naszym Pa jest fatalna a co dopiero z PSK
--- Koniec cytatu ---

Polecam artykuł autorstwa bryg. Waldemara Michałowskiego z PP 6/2003. W 2003 roku planowali wprowadzić taki system w Zielonej Górze (pełna automatyka - alarmowanie pododdziału, wydruk kart zgłoszenia, zapowiedź, dzwonki, bramy - otwarcie i zamknięcie, uruchomienie systemu antywłamaniowego - wszystko sterowane przez komputer). Ja sobie wyobrażam taki system, nawet robiłem projekt logiczny i UML czegoś takiego na zaliczenie z projektowania obiektowego.

Ajax:
Może i gdzie niegdzie PA jest zbyt wiele? Miały powstać CPR-go, co najwyżej kilka na woj. Pytam więc, gdzie są i ile <_< Zgadza się, że z czasem napewno część tych Punktów ulegnie likwidacji jak i zapewnie JRG. Kiedyś może p.wojewoda lub starosta dojdzie do wniosku, że lepiej opłaca mu się nawet zapłacić dobrze wyszkolonym ochotnikom kilkadziesiąt lub set razy za przepracowane na  interwencjach godz. niż non-stop utrzymywać obiekt i garstkę ludzi, niejednokrotnie z trudem w pełni obsadzającą 1 samochód :( .
Ja myślę, że kiedyś to nastąpi. Kwestia zmiany mentalności, pewnych przyzwyczajeń i nade wszystko różnych przepisów, prawa.
Puki, co taka pełna automatyka, informatyka, itp. to w naszych obecnych realiach - czyste s-f  :) . Nie mówię, że nie. Wiele m.in.  na pozór niemożliwych, kiedyś rzeczy z tej literatury jest już obecnie. Więc napewno melodia przyszłości.
Pozdr.

gorex:
jestem ZA. da to spore oszczędności, więcej ludzi w podziale.
technika nie jest kosmiczna...przesyłanie statusów oraz sygnałów dla wyświetlaczy, alarmów i bram..
nad sprzętem bedzie czuwał alarm albo nikt..

bartek6:
likwidacja PA? to jakaś paranoja- ja sobie tego niewyobrażam, no ale cóż wszystko jest możliwe

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej