Autor Wątek: Podwyżki 2013!?  (Przeczytany 45450 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Podwyżki 2013!?
« dnia: Czerwiec 25, 2011, 11:01:45 »
Temat podwyżek na 2011 i 2012 można spokojnie zamknąć.
Trwają prace nad projektem ustanowieniem programu modernizacyjnego dla służb mundurowych 2012-2016:

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/218/19745/Projekt_uchwaly_Rady_Ministrow_w_sprawie_ustanowienia_programu_wieloletniego_pod.html

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=847:program-modernizacji-2012-2016&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

W kwestii podwyżek dla PSP:

Cytuj
e. wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy
Kontynuacja Programu, umożliwi dalszy wzrost uposażeń funkcjonariuszy, co wymiernie wpłynie na realizację ustawowych zadań nałożonych na Państwową Straż Pożarną.
Projektowany wzrost uposażenia pozwoli przeciwdziałać odchodzeniu ze służby wyszkolonych kadr oraz stworzyć lepsze warunki dla pozyskania do służby kandydatów o wykształceniu specjalistycznym.
Projekt Programu przewiduje przeznaczenie w ciągu trzech lat kwoty 180.579 tys. zł na wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń.
Do kalkulacji kwoty niezbędnej do przeprowadzenia zamierzenia założono coroczny wzrost wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenia strażaka Państwowej Straży Pożarnej o 0,10 rocznie w latach 2013-2015, co daje łącznie 0,30, tj. do 3,06 w ostatnim roku realizacji przedsięwzięcia. Oznacza to w okresie trzech lat podwyżkę przeciętnego miesięcznego uposażenia funkcjonariusza (z 1/12 nagrody rocznej), przy kwocie bazowej dla funkcjonariuszy wynoszącej 1.523,29 zł, łącznie o 457 zł.

http://bip.mswia.gov.pl/download.php?s=4&id=9152

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2011, 11:05:20 »
Jakoś szczerze wątpię w takie plany...

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2011, 14:52:08 »
Powiem tak motywacyjny jest w mojej jednostce dla przydupasów -tak takie czasy ten co wozi wołowinkę, ziemniaczki, marchewke dla 01 to chłopak na medal. Układy układy układy.

gość050771

  • Gość
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2011, 15:24:24 »
koledzy jest to tylko projekt i dziwne że przez cztery lata go Rząd nie zrealizował ?
dla mnie jest jasne Przed Wyborcza kiełbasa !  A po wyborach znowu wszystkiemu bedzie winien kryzys ... nawet ten w Grecji

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2011, 18:41:47 »
Czytając ten projekt aż mnie skręca !!!. To jest totalne zaprzeczenie twierdzeń jakimi podpierali się podczas pisania projektów emerytalnych. Coś mi się widzi że te plany są tylko na papierze i tylko przed wyborami by sobie zjednać wyborców. Od kilku lat nie mamy podwyżek. Stopa inflacji co roku skacze ok. 3%, teraz już ponad 4%, a więc zarabiamy coraz mniej !!!. Niech podniosą min. o to co już straciliśmy i co roku o średni % inflacji.

marcel_1977

  • Gość
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:36:28 »
Dodatki motywacyjne były i zawsze będą dla przydupasów, ale nie tylko 01 bo nawet dla 11 w mojej JRG w Kielcach.
Długo nie trzeba będzie czekać, po wyborach jeżeli tylko PO dojdzie do ponownego władania to odbiorą nam większość przywilejów i mogą sobie szukać chętnych do pracy w straży. ZUS tylko czeka żeby nas  wchłonąć. Ta studnia bez dna może się nami napasie.
A na EURO 2012 PO-wcy już mają na nas sposób żeby uzupełnić braki policjantów i zabezpieczyć całą imprezę. Jedynki - to ich sposób na nas. OSP się nie podeprą, bo ich nikt nie zmusi do poddańczej pracy dla władzy. Ci mają najlepiej z nas wszystkich.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2011, 09:28:47 »
Nic w tym dziwnego że odkopali projekt.Po może się teraz pokazać z dobrej strony.W którymś poście pisałem iż TEN projekt jest nie rządowy a poselski - PIS-u.Zresztą powstał zaraz po zamknięciu poprzedniego projektu modernizacji służb.
KIEŁBA PRZEDWYBORCZA

Offline capt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2011, 17:34:27 »
Ha, ha, ha, ale smaczna ta kiełbaska, mniam, mniam.

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2011, 21:21:37 »
Dodatki motywacyjne były i zawsze będą dla przydupasów, ale nie tylko 01 bo nawet dla 11 w mojej JRG w Kielcach.
Długo nie trzeba będzie czekać, po wyborach jeżeli tylko PO dojdzie do ponownego władania to odbiorą nam większość przywilejów i mogą sobie szukać chętnych do pracy w straży. ZUS tylko czeka żeby nas  wchłonąć. Ta studnia bez dna może się nami napasie.
A na EURO 2012 PO-wcy już mają na nas sposób żeby uzupełnić braki policjantów i zabezpieczyć całą imprezę. Jedynki - to ich sposób na nas. OSP się nie podeprą, bo ich nikt nie zmusi do poddańczej pracy dla władzy. Ci mają najlepiej z nas wszystkich.

Może nieco jaśniej ? O co chodzi z tym Euro ?
A na dodatek może po prostu nie zasłużyłeś ? I wtedy najłatwiej sobie powiedzieć o tych przydupasach ?

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2011, 22:45:46 »
A na dodatek może po prostu nie zasłużyłeś ? I wtedy najłatwiej sobie powiedzieć o tych przydupasach ?
Z tymi dodatkami to taka kość niezgody. Są 01 którzy oczywiście dbają o przyd...... są też tacy co dzielą sprawiedliwie, za faktycznie dodatkowo zrobione rzeczy dla służby. Ale są ludzie i ludziska jak w każdej grupie społecznej.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2011, 20:09:41 »
Co to jest dodatek motywacyjny :o :rofl:

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 29, 2011, 08:07:30 »
Dodatek motywacyjny to jest coś takiego jak Yeti. Wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział :)
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline adamjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 29, 2011, 11:51:50 »
Cytuj
wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy.
Projektowany wzrost uposażenia pozwoli przeciwdziałać odchodzeniu ze służby wyszkolonych kadr oraz stworzyć lepsze warunki dla pozyskania do służby kandydatów o wykształceniu specjalistycznym.

Oczywiście - idź prywatnie na studia, żebyś mógł dostać oficera a dostaniesz za to raz na rok 200zł zwrotu kosztów nauki...

A kto nie pójdzie to będzie wiecznym podoficerem... bo szczeniak z byle inżynierem pójdzie szybciej na aspirantkę niż strażak z 10-letnim stażem... a zanim ten już się doczeka swojej kolejki.... to nowy młody inżynier logistyki pójdzie za niego i po 5 latach pracy będzie zastępcą lub dowódcą zmiany lub co gorsza kimś jeszcze ważniejszym.

To jest jawne walenie po twarzy chłopaków, którzy już dawno mogli być dowódcami zastępu lub operatorami ale nigdy nimi nie będą, chociaż mają po kilkanaście lat stażu w straży.

Na aspirantkę zaoczną idzie strażak, który lepiej zda egzaminy... ale wystarczy, że 01 napisze notkę, że ma iść ten drugi lub trzeci bo on jest po studiach a ja potrzebuję oficera.
Mało tego... Wiadomo, że i tak lepiej zda ten który jest zaraz po podoficerce....

Płace płacami ale zablokują w ten sposób możliwość awansowania chłopakom z większym stażem.

CHCĘ ZAZNACZYĆ, ŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE NIE SĄ TYLKO OD SPRAW PŁACOWYCH.
JEŚLI SIĘ NIE ZMIENI SPOSOBU AWANSOWANIA PRZYNAJMNIEJ DO STOPNIA ASPIRANTA TO WIĘKSZOŚCI Z NAS ZABIERZE TO MOŻLIWOŚĆ WYPRACOWANIA SOBIE NORMALNEJ EMERYTURY (ostatnie 3 lata pracy)




Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 29, 2011, 15:13:30 »
grzela moim zdaniem stawiasz sprawę na głowie.
Budzetu na 2012 nie ma. Jutro jest manifestacja S m.in w sprawie naszych podwyzek a TY mówisz: nie walczmy o podwyżki 2012.
Pytam się w Ministerstwei Finansów pracujesz? Uważam, ze należy rozpocząć realne dzialania protestacyjne, a nie mówic nic się nie da. Na początek jutrzejszy protest.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 29, 2011, 17:40:31 »
Podwyżki 2013 ... to zapraszam do lektury.
Uchwała Rady Ministrów Nr - projekt z 16 czerwca w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2012-2016.
Niezłe ale jak ktoś przeczyta to jak i mnie szlag trafi jak nas omamiają ... a zaraz zapomniałem .. przecież 2012 to Uchwała Rady Ministrów w sprawie Bezpieczeństwo EURO 2012 .... no i co za tym idzie oprócz płaconych nadgodzin będą płacili dodatkowo jeszcze za nadgodziny wypracowane dodatkowo.ŚMIECH NA SALI
No i dalej:
3) wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy poprzez podwyższenie wskaźników wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy;
4) wzrost konkurencyjności wynagrodzeń pracowników cywilnych.
4.2. Wysokość wzrostu wskaźnika wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu, określanej według przepisów odrębnych dotyczących tych funkcjonariuszy, umożliwiające wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń od dnia:
a) 1 stycznia 2013 r. o 0,10;
b) 1 stycznia 2014 r. o 0,10;
c) 1 stycznia 2015 r. o 0,10.
5. Okres realizacji Programu
Program realizowany będzie w latach 2012-2016.

I teraz no oprócz tabelek - proszę kawa na ławę:
e. wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy
Kontynuacja Programu, umożliwi dalszy wzrost uposażeń funkcjonariuszy, co wymiernie wpłynie na realizację ustawowych zadań nałożonych na Państwową Straż Pożarną.
Projektowany wzrost uposażenia pozwoli przeciwdziałać odchodzeniu ze służby wyszkolonych kadr oraz stworzyć lepsze warunki dla pozyskania do służby kandydatów o wykształceniu specjalistycznym.
Projekt Programu przewiduje przeznaczenie w ciągu trzech lat kwoty 180.579 tys. zł na wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń.
Do kalkulacji kwoty niezbędnej do przeprowadzenia zamierzenia założono coroczny wzrost wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenia strażaka Państwowej Straży Pożarnej o 0,10 rocznie w latach 2013-2015, co daje łącznie 0,30, tj. do 3,06 w ostatnim roku realizacji przedsięwzięcia. Oznacza to w okresie trzech lat podwyżkę przeciętnego miesięcznego uposażenia funkcjonariusza (z 1/12 nagrody rocznej), przy kwocie bazowej dla funkcjonariuszy wynoszącej 1.523,29 zł, łącznie o 457 zł.
A Wy piszecie że budżet nie został uchwalony, skoro tu wszystko widać jak na dłoni

Offline borovyecky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pozamiatane....
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 01, 2011, 10:28:28 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 01, 2011, 22:12:26 »
ŚREDNIO 452 ZŁ.... no nieźle.Jeśli ktoś z władz chętnie nam pomoże to proszę o wyliczenie ile straciliśmy w przeciągu ostatnich lat posuchy, gdzie buńczucznie PREMIER zapowiada NON STOP iż zrekompensują nam mundurowym braki w uposażeniu.TYLKO, że około 29- 38 % już tych omamionych już w tym okresie odejdzie, dalsze 30 % bedzie po 1999 roku , 25 % bedzie na skraju załamania psychicznego czy odejść czy zostać ...wyliczeniem emy z ostatniego roku.RESZTA to młodzi ... i obyście Panowie mieli po 21 lat bo odechce się Wam służyć w takiej formacji jaką reprezentuje NASZ 01.A czemu tak piszę bo w ostatnim okresie tylko słyszę .... JUŻ ...

Offline Graphic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 01, 2011, 22:38:55 »
a ja tak tylko spytam co to jest te 400 parę złoty?  patrząc na te 3-4 lata  co nie  dostawaliśmy podwyżek to wychodzi że wyliczają nam inflacyjne zaległości a gdzie zapowiadane podwyżki? W końcu czym ten rzad ma zamiar zmotywować nowych funkcjonariuszy do wstępowania w nasze szereg?

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 02, 2011, 18:18:42 »
Panowie już tak nie płaczcie o te zarobki,proponuję zejść na ziemię i się dowiedzieć ile to ludzie nie zarabiają w naszym państwie,jak już ktoś znajdzie to za najniższą krajową(wiadomo ile wynosi brutto!bo bez nadgodzin to poniżej tysiaka na rękę wychodzi) np. w produkcji która jest najszerszą gałęzią,mało jest takich trochę lepiej opłacalnych ,trochę lepiej mają na budowach czy to domów czy dróg trochę lepiej fachowcy operatorzy i górnicy,pomijając już na jakie emerytury odchodzą bo o tym już nie chcę mi się nawet wspominać w porównaniu do naszych....

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 02, 2011, 21:35:09 »
No FANATYK dajesz po bandzie.Owszem ludzie pchają się do naszej profesji ale jest przesiew niesamowity.Może nie u Ciebie ale wzorem mojej JRG nawet nie uwierzysz.Jak zobaczy młody trupa ( nie w wypadku, nie w mieszkaniu , nie w śmietniku) ale w wodzie pod powierzchnią to uwierz że ....
Sam sobie dopisz że za taką kwotę to woli sobie odpuścić.Wiem pos sobie bo jakiś czas temu to samo robiłem ale ze skutkiem pozytywnym.JESTEM STRAŻAKIEM

Gośćiu

  • Gość
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 03, 2011, 17:31:03 »
do Fanatyk,jak myślisz ze my młodzi mamy być całe życie przy mamusi bo nie stać nas na ustatkowanie sie w imię solidarności społecznej to sie mylisz.Jak chcesz to możesz nawet calą swoją wyplate oddac państwu.Dlaczego politycy nie zabiorą sobie może dasz mi odpowiedz "fatanyku ha " :wall:

Offline strzalka78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:34:03 »
Kolego FANATYK my mamy nie narzekać na nasze zarobki,a co ty tyle zarabiasz,to chyba jesteś z biura że masz kasy pod dostatkiem.Więc powiem ci że nasi koledzy Czesi zarabiają prawie dwa razy tyle co my.Dlaczego my mamy nie zarabiać podobnie.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 04, 2011, 11:36:45 »
a ja uważam że podwyżki będą- wlepią nam  13 do pensji  ^_^
post Fanatyka - bez komentarza

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 04, 2011, 18:34:50 »
do Fanatyk,jak myślisz ze my młodzi mamy być całe życie przy mamusi bo nie stać nas na ustatkowanie sie w imię solidarności społecznej to sie mylisz.Jak chcesz to możesz nawet calą swoją wyplate oddac państwu.Dlaczego politycy nie zabiorą sobie może dasz mi odpowiedz "fatanyku ha " :wall:

To co ja myślę to moja sprawa,jak ci jest dobrze u mamusi to siedż bo nigdzie indziej lepiej mieć nie będziesz...Swojej wypłaty nie oddaję nikomu a politycy sobie żle nie zrobią bo to oni rządzą i rozdają karty,więc nie wiem czego chcesz @Gośćiu żebym wyszedł za ciebie na ulicę,do komendanta,do rządzących i krzyczał że Ci jest żle??Ja w swoim poście tylko napisałem o realiach jakie znam,jak znasz inne to się podziel,tylko nie uprawiaj tu opowieści z mchu i paproci...

@strzalka78 narzekać na zarobki zawsze można nikt nikomu tego nie zabronił,zawsze też można się zwolnić i poszukać lepszego zajęcia a nie narzekać.Nasi koledzy Czesi zarabiają więcej ponieważ po wejściu do UE ich kraj czyt.politycy wzięli kasę z tejże Unii na dofinansowanie do sprzętu i uposażeń i stąd wyższe zarobki.Warunkiem było że państwo po trzech latach przejmie te zobowiązania na siebie.U nas tego nie zrobiono...

Offline Marcin Wesołowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 05, 2011, 21:39:36 »
Panowie już tak nie płaczcie o te zarobki,proponuję zejść na ziemię i się dowiedzieć ile to ludzie nie zarabiają w naszym państwie,jak już ktoś znajdzie to za najniższą krajową(wiadomo ile wynosi brutto!bo bez nadgodzin to poniżej tysiaka na rękę wychodzi) np. w produkcji która jest najszerszą gałęzią,mało jest takich trochę lepiej opłacalnych ,trochę lepiej mają na budowach czy to domów czy dróg trochę lepiej fachowcy operatorzy i górnicy,pomijając już na jakie emerytury odchodzą bo o tym już nie chcę mi się nawet wspominać w porównaniu do naszych....
Rozumiem, że kolega nie jest fachowcem i jest zadowolony, że pensji ma tak dużo (względnie pensję wyższą niż jego znajomi na ziemi, na którą bardzo często schodzi :). Ja nie jestem. Tak samo nie jestem szczęścliwy z faktu, że mam przepracowane ponad 1100 nadgodzin w poprzednich okresach rozliczeniowych, za które nikt mi nie zapłaci. Swoją drogą zapytaj znajomych na ziemi, który z nich chciałby pracować przez pół roku za dramo?

Poważnie mówiąc, to Twoje myślenie pachnie trochę czasami słusznie minionymi - wszystkim po równo.
Ja się z takim myśleniem nie zgadzam. Jeżeli ktoś ma kwalifikacjie, doświadczenie i stanowisko, to zarabia więcej od tych, którzy tego wszystkiego nie mają.

Gdyby nie ilość nabitych postów na Twoim profilu pomyślałbym, że to jakaś wrzutka rządu, a tak nie pozostaje mi nic innego jak tylko załamć ręce...

Pozdrawiam
Marcin Wesołowski