Autor Wątek: Podwyżki 2013!?  (Przeczytany 45449 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:07:36 »
25 czerwca Poseł na Sejm RP Krystyna Łybacka skierowała do Premiera RP interpelację dotyczącą braku środków na program modernizacji służb mundurowych w tym m.in. Policji na lata 2012 - 2016.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2108:k-ybacka-co-z-programem-modernizacji&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:18:01 »
Panowie z całym szacunkiem,

Wiem że każdy chce na dla siebie jak najlepiej i walczy na swoim "małym podwórku" żeby być jak najlepiej opłacanym tym bardziej że praca strażaka jest ciężka. Ale Wy macie pensje, dodatki itd i to nie najgorsze a chcecie jeszcze więcej a są ludzie którzy dziękują Bogu za 980 zł które dostają za pracę 7 dni w tygodniu po 8 h. Trzeba patrzeć realnie na sytuację na rynku pracy i poczekać aż będzie lepiej.

Czasem wstyd mi jest za ludzi którzy protestują bo nie dostali podwyżki lub ogranicza im się przywileje emerytalne a w "tle" widzę swoją babcie która ma 78 lat i dostaje 540 zł emerytury a wychowała 7 dzieci pracując po 12 h w PGRze...

pozdrawiam,
szeregowy
"By inni mogli żyć.."

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 26, 2012, 13:55:53 »
z całym szacunkiem ?
jakie 980 zł za pracę 7 dni w tygodniu - nie wypisujmy bredni :zamknij: 
przeciętny szeregowy zarabia nieco powyżej minimalnej krajowej, ponadto może nie pracuje codziennie lecz godzinowo przepracowuje tyle samo, co więcej stale wyrabia nadgodziny na które nie ma pieniędzy lub dostanie jakieś ochłapy a nie wynagrodzenie.
Patrząc na rynek pracy każdy kto ma coś powyżej minimalnej krajowej zarabia więcej niż strażak, który pełni służbę!
Na koniec mogę jedynie poprosić o nie pisanie takich bredni i wybudzenie się ze snu o dobrze płatnej służbie, o kto w jakich przywilejach, służba ta już wcale nie jest atrakcyjna więc nim ktoś wstąpi w te szeregi niech się poważnie zastanowi co robi! :gwiazdki:

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 26, 2012, 16:00:59 »
z całym szacunkiem ?
jakie 980 zł za pracę 7 dni w tygodniu - nie wypisujmy bredni :zamknij: 
przeciętny szeregowy zarabia nieco powyżej minimalnej krajowej, ponadto może nie pracuje codziennie lecz godzinowo przepracowuje tyle samo, co więcej stale wyrabia nadgodziny na które nie ma pieniędzy lub dostanie jakieś ochłapy a nie wynagrodzenie.
Patrząc na rynek pracy każdy kto ma coś powyżej minimalnej krajowej zarabia więcej niż strażak, który pełni służbę!
Na koniec mogę jedynie poprosić o nie pisanie takich bredni i wybudzenie się ze snu o dobrze płatnej służbie, o kto w jakich przywilejach, służba ta już wcale nie jest atrakcyjna więc nim ktoś wstąpi w te szeregi niech się poważnie zastanowi co robi! :gwiazdki:

To nie są brednie tylko realia regionu. Na ponad 26 tys mieszkańców powiatu w urzędzie pracy jest 18 ofert pracy.
W mojej miejscowości ostatnio otworzono pizzerie i na jedno miejsce pracy zgłosiło się kilkadziesiąt osób i nikt nie pytał ile dostanie byle tylko pracować.
Z tego co pisał @adamjrg to wcale nie są to płace "nieco" powyzej krajowej. A co do nadgodzin to już inna bajka. Większość patologicznych pracodawców stosuje zasadę pracuj ile trzeba jak Ci nie pasuje to jest 10 innych na Twoje miejsce.

pozdrawiam,
szeregowy
"By inni mogli żyć.."

Offline Shaggy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 26, 2012, 18:38:48 »
Ciekawe rzeczy prawisz Szeregowy. Nie wiem gdzie mieszkasz ale w mojej dość sporej mieścinie to takie grosze zarabia się w Biedronce przy czym tam narażanie życia wygląda podczas sprzedawania alkoholu pijakowi. Ja przyszedłem do tej instytucji nie dla pieniędzy ale dla tego że mi się podoba. Co prawda jeszcze mam rok stażu ale niestety z powodów finansowych rozważam zrezygnowanie z mojego powołania - bo poprostu na nic mnie nie stać.  A ile można mieszkać z rodzicami bo o kredyt mieszkaniowy przy dochodzie 1500 to się śmieją ze mnie. Zawsze można patrzeć ile osób ma gorzej ja patrzę ile osób ma lepiej. Bo trzeba sobie stawiać wyższe cele.

homohomini

  • Gość
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 26, 2012, 20:52:35 »
Witam
Niestety coraz częściej posiadam podobne odczucia co ty kolego mimo , że pracuję 5 latek utrzymanie się z samej strażackiej pensji graniczy z cudem .Wstąpiłem w nasze szeregi z identycznych pobudek co twoje ,niemniej jednak w tej chwili to                 nie wystarczy , ponieważ po służbie zapiedzielam jak dziki osioł żeby starczyło na pampersy praktycznie widząc rodzinę od 19 ej
Pozdrawiam brać strażacką

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 27, 2012, 06:36:43 »
do szeregowy:
Bez obrazy ale jesteś typowym przykładem który naoglądał się TVN-u. Człowieku w Polsce nie ma kryzysu, tylko polityka i media establishmentowe tak to nagłaśniają i nakręcają żeby właśnie społeczeństwo nie chciało podwyżek, nie walczyło o nie bo to nieetyczne w "kryzysie". To idealna sytuacja dla 'kolesi biznesmenów" naszych polityków. U nich trzeba szukać pieniędzy, a nie cały czas tworzyć im strefy bez płacenia podatków po czym po kilku latach zmieniają nazwę i od nowa. Zobacz jak eis mają właściciele supermarketów, ale prawo na koniec roku pozwala generować im sztuczne koszty i nie płacą podatków lub płacą w rajach podatkowych... Trzeba walczyć o swoje a nie dać się okradać we własnym kraju.

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 27, 2012, 19:10:22 »
poza tym na nagrody dla siebie na święta ministerstwa wydały 65mln zł za "szczególne osiągnięcia" i na to pieniądze są...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 10, 2012, 14:55:08 »
Wystąpienie FZZSM do Prezesa RM z dnia 9.08.2012

http://www.morski.strazgraniczna.org/plikidopobrania/f25.pdf

Offline makleso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 29, 2012, 00:16:48 »
Średnio podwyżki w MSW w 2011 wyniosły 800 zł hehe strażak ma dostać być może coś można śmiało powiedzieć degrengolada .... Nie dawno ktoś mi powiedział jak to jeden z pseudo komendantów powiatowych kupił mównicę dla 30 strażaków za 3 tysiące haha aby nie wiem co może kazania głosił a co dopiero myśleć o podwyżkach .......... było dziadostwo a jest ch....two .... a najgorsze to ze nikt tego w żaden sposób w ogóle nie kontroluje.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 04, 2012, 12:20:24 »
W założeniach budżetu na 2013r. rząd planuje zamrozenie płac w budżetówce na 2013r., tak wiec wcześniejsze obietnice premiera o tym że jest "wola podwyższenia uposażenia dla PSP na następny rok" możemy miedzy bajki włożyć. Swoją drogą, patrząc na te założenia widzę ze kroi się dymania społeczeństwa ciąg dalszy.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 04, 2012, 14:18:11 »
Cóż, nie pozostaje nic innego jak zlot w Warszawie i przypomnienie, że słowa należy dotrzymywać. W Grecji, Belgii i Hiszpanii potrafili, więc my chyba też...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rdKtBfQikCI[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aqW-fAkXCB8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8L6W8tgCNUQ[/youtube]

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:46:00 »
Nonsens. Jeśli rozporządzenie ustali należność za stopień o 300 zł większą to tak już musi pozostać na wieki wieków - tzn następnej podwyżki.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:32:14 »
Nonsens. Jeśli rozporządzenie ustali należność za stopień o 300 zł większą to tak już musi pozostać na wieki wieków - tzn następnej podwyżki.
Żaden nonsens.Przeczytaj jeszcze raz post do którego się odniosłeś.Premier obiecał służbom mundurowym iż jest wola aby od stycznia dali kolejną podwyżkę.No niestety ale nici.Zobaczymy jak to będzie w odnisieniu do całej budżetówki bo w tym jeszcze nie kończącym się roku 2012 też mieli nie dostać a przypomnę iż rząd od sierpnia we wszystkich ministerstwach dał sobie po 800 zł podwyżki.Brawa i oby tak dalej w kolejnym roku dwa razy tyle.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 04, 2012, 23:08:50 »
Dzięki Siusiek. To właśnie jest esencją tego o czym piszę. Ryflak zachłysnął się już tą podwyżką październikową, że zapomniał że to nie podwyżka, a jedynie marna namiastka wyrównania "posuchy" z lat 2009-2012 (a może i wcześniej). A podwyżka miała być realnie dopiero w 2013, ale jak to okazuje się przeważnie w naszej historii kontaktów z władzą, wola sprawcza to najczęściej zwykła próba uciszenia mord i wzięcia ich pod but za pomocą gróźb i straszeniem kryzysem i "dyscypliną budżetową". Ciekaw jestem czy ZZ-ki pławią się już w oparach sukcesu odtrąbionego po zapewnieniu braci strażackiej kasy z dniem 1 października, a wywalczonego "bezwzględną i nieustępliwą" walką o godny byt formacji. Ciekawe czy za teraz milczeniem pominięte zostanie ogłoszenie budżetu w takim kształcie, najlepiej "morda w kubły panowie, nie odzywać się, może nikt nie będzie pamiętał, że obiecane było coś więcej w następnym roku, jakby co, to pokrzyczymy troszkę, i samo rozejdzie się po kościach".

sorbent

  • Gość
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 05, 2012, 09:30:21 »
Koledzy, mam prośbę nie napędzajcie nadziei  he he.

Wg obietnic polityków, to wszyscy obywatele Polski mogliby tylko siedzieć i pachnieć.

Ja już wiem, że podwyżka jest wtedy jak na pasku przybędzie - i tylko wtedy.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 05, 2012, 10:12:43 »
Koledzy, mam prośbę nie napędzajcie nadziei  he he.
Wg obietnic polityków, to wszyscy obywatele Polski mogliby tylko siedzieć i pachnieć.
Ja już wiem, że podwyżka jest wtedy jak na pasku przybędzie - i tylko wtedy.

Kolego do usuwania plam z jezdni :) To jest temat o podwyżkach na rok 2013, i nie rozmawiamy już o tym co dostaniemy na następną wypłatę.
Ale skoro wywołałeś do tablicy to odpowiadam drogą wyjątku: Ja również wychodzę z założenia, że jak widzę na koncie to znaczy, że dostałem. Ale my nie napędzamy nadziei. Do komend zostało rozesłane pismo z datą 28go sierpnia informujące o podwyżce, kwocie bazowej itd, a mające na celu wnoszenie ew. uwag, których, co oczywista oczywistość, brak. No może poza banałami że chcielibyśmy nie 300 a 1300 :) Także mam pełne prawo pisać że chyba tylko lądowanie kosmitów, względnie podniesienie się wód Bałtyku tak do linii Gorzowa, Bydgoszczy, Białegostoku itp, mogłoby nasze podwyżki (o których uparcie powtarzam że są tylko namiastką wyrównania) zablokować bądź cofnąć. 
A teraz wracamy do tematu tego co nam obiecano na 2013, a z czego elegancko, jak to mówił Borowski wczoraj o Rostowskim, wirtuoz finansów się wykręcił, utwierdzając nas w przekonaniu, że mamy kryzys, bezrobocie, biedę i ogólnie rzec by można siedzimy w czarnej dupie. Tylko że jak patrzę dookoła to jednak ludzie biegają po sklepach, wszyscy dookoła co chwila zmieniają samochody, biura podróży nie upadają dlatego że mają małą klientelę, a do amber gold nawet straruszki przynoszą po 150 tys. odłożone w skarpetce. Może to i odrobinę zafałszowany obraz tego co się dzieje, bo bieda jest, gdzieniegdzie to aż łzy lecą jak się patrzy że dzieciak głoduje bo stary chleje cały dzień, ale ogólnie to my naszymi rękami budujemy sobie świat i otoczenie i nie dajmy sobie wmówić przez cwaniaków z kalkulatorami w rękach, zza szklanych klatek zwanych bankami, że nic od nas nie zależy.

Swoją drogą, pytanie do admina, czy ten temat nie mógłby się już znaleźć jako podpięty obok podwyżek na 2012? Bo tamten powoli się wyczerpuje a na aktualności zyskuje ten na rok 2013?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2012, 10:20:48 wysłana przez trb »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 05, 2012, 18:11:08 »
Ok. Zamrożone ale na poziomie z ostatniego grudnia tego roku. Przypominam że podwyżki 300 zł dostajemy  w tym roku. Koledzy straszący że 300 zł dostaniemy tylko na 3 miesiące nie mają racji. Jeśli wejdą w życie (owe podwyżki) zgodnie z projektowanym rozporządzeniem nie można ich cofnąć. No bo jak - wydać rozporządzenie zmieniające wysokość dodatku za stopień w dół o 300 zł ? Był kiedyś rząd który OBNIŻYŁ pensje służbom mundurowym ? Ten pierwszy taki odważny ?

Offline strazak.poznan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 05, 2012, 19:45:27 »
Mam pytanko.
Jestem dosyć nowy i chciałbym się dowiedzieć, czy podwyżki będą obejmować także takich zwykłych strażaków po kursie?

Nawet jak są starzystami?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 05, 2012, 20:49:07 »
Tak kolego. Stażystów tez obejmą. Są to podwyżki w stopniu, wiec jak masz jakiś, to dostaniesz podwyżkę :)
Ryflak, kolego... Ja nie wiem skąd takie pomysły ze ta podwyżka mogłaby być tylko na 3 miechy. Ja wiem ze tam gdzie kończy sie logika, zaczyna sie PSP, ale bez jaj. Kasa dana w tej podwyżce zostanie utrwalona na kolejne lata. Są już wyliczenia jak to wpłynie na nagrodę roczna, stawkę za nadgodziny, itd. Wydaje mi sie tylko ze cały czas nie możemy rozgraniczyc tej podwyżki pazdziernikowej od tego ze rząd rownież coś obiecał na rok kolejny, i nie chodzi tu wcale o ze ta "pazdziernikowa" kasa ma przejść na rok kolejny, tylko o to ze w 2013 miało być coś ponad to.

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 05, 2012, 20:52:56 »
Więc cały czas mówię to samo co Ty. Jednak pojawiło się tu kilka wpisów sugerujących że jest tylko do końca roku.

sorbent

  • Gość
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 06, 2012, 08:01:20 »
Wcale mnie to nie satysfakcjonuje ale tak jak napisałem kilka postów wyżej - obietnice to tylko obietnice niestety.

Nie dotrzymali "kobyły" (jak to określił trb) jaką była ustawa modernizacyjna - i nic się nie stało to po co mają czegokolwiek przestrzegać.
Dlatego nawet jak napiszą jakąś ustawę, rozporządzenie to i tak nie ma się co podpalać dopóki kasa nie wpłynie na konto.


Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki 2013!?
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 06, 2012, 13:11:21 »
co do "kobyły" to był to zaledwie projekt uchwały Rady Ministrów i to przed wyborami  :fiuu: