Autor Wątek: Zastępstwo Naczelnik  (Przeczytany 2655 razy)

Offline lotnik34

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Zastępstwo Naczelnik
« dnia: Czerwiec 17, 2011, 17:30:53 »
Witam
mam pytanie: od jutra naszej jednostce nie ma naczelnika czy wszystkie obowiązki jego przejmuje? zostałem po informowany o przygotowaniu MDP do zawodów.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zastępstwo Naczelnik
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2011, 17:37:15 »
Nie ma, bo wyjeżdża na chwilę? Wyjeżdża na dłużej? Zrezygnował? Zachoruje?
Do czasy wybrania i "ukonstytuowania" się nowego naczelnika, jeśli ten "nie wróci", przekazałbym te wszystkie obowiązki dowódcy plutonu/sekcji, generalnie osobie najbardziej "obcykanej" jeśli chodzi o działalność ratowniczą, bo przede wszystkim za to naczelnik odpowiada.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline lotnik34

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zastępstwo Naczelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2011, 17:45:13 »
wyjeżdża na tydz. czasu. dzis dostałem po informowany i na ten czas co jego nie będzie to obowiązki jego  przejmuje na przygotowanie MDP do zawodów i na wypadek prowadzenia akcja?

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Zastępstwo Naczelnik
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2011, 17:53:43 »
Zgodnie z wzorcowym regulaminem JOTu siłami i środkami JOTu kieruje naczelnik i kolejno po nim zastępca naczelnika (będący równocześnie dca plutonu).
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zastępstwo Naczelnik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2011, 17:57:02 »
A można prosić o pisanie w języku polskim? Nadal nie wiem o co Ci chodzi i o co pytasz. To się w ogóle kupy nie trzyma  :gwiazdki:

Jeśli pytasz jak to wygląda prawnie, to tak, jak już powiedziano, jego funkcje powinien pełnić dowódca plutonu bądź dowódca sekcji (z przeszkoleniem!!). A jeśli chodzi o prowadzenie "akcja", to może mimo wszystko sobie odpuść to...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zastępstwo Naczelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2011, 13:55:50 »
Witam
mam pytanie: od jutra naszej jednostce nie ma naczelnika czy wszystkie obowiązki jego przejmuje? zostałem po informowany o przygotowaniu MDP do zawodów.
Po pierwsze określ się czy jesteś jego zastępcą, dowódcą czy zwykłym strażakiem!
Naczelnika zawsze zastępuje jego zastępca bo właśnie po to została powołana ta funkcja, jeżeli takiej u Was w OSP nie ma, to naczelnika niestety nikt nie zastępuje (a więc nikt nie może wykonywać jego uprawnień i obowiązków wynikających z przepisów).

Do szkolenia członków MDP, czy dowodzenia zastępem podczas działań rat - gaś. nie trzeba być naczelnikiem czy być jakoś specjalnie przez niego wyznaczonym. Wystarczy posiadać przeszkolenie dowódców sekcji OSP i można działać (ale np z uprawnień przewidzianych dla naczelnika w ustawach czy rozporządzeniach skorzystać już nie możesz)
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline lotnik34

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zastępstwo Naczelnik
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:14:28 »
u nasz brak zastępcy naczelnika. MDP byłem dowódcą. Dzięki

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zastępstwo Naczelnik
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:17:38 »
No panowie strażacy dalej nie rozumiecie?  przecież MDP był dowódcą  -_-

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Zastępstwo Naczelnik
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2011, 12:03:31 »
poziom wykształcenia w niektórych jednostkach mnie przeraża...

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Zastępstwo Naczelnik
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2011, 17:18:42 »
Jeśli "MDP dowódca"  :szalony: przejmuje obowiązki naczelnika...

... to ja się pytam o co tu chodzi?
Przecież nawet zastępca naczelnika powinien znać pisownie no i oczywiście regulamin JOT swojej jednostki.