Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2012 roku?  (Przeczytany 460017 razy)

maciekm90

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #375 dnia: Grudzień 10, 2011, 17:15:42 »
może zbyt łatwo jednak Ci to przyszło że teraz tego nie doceniasz

a może jest akurat na odwrót?

Offline dragoon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • OSP Warta
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #376 dnia: Grudzień 10, 2011, 17:30:44 »
Ile wkladaliscie serwca w przygotowania ?

kolego to jest oczywiste że sto % :)
"Co ma się spalić to i tak się spali"

Offline CS PSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #377 dnia: Grudzień 10, 2011, 19:25:28 »
Jestem tu nowy więc serdecznie wszystkich witam! Jesli chodzi o temat to ja również będę startował :) Mam do was takie małe pytanko, bo tak na początku tylko myślałem o CS PSP Częstochowa chyba z racji tego, że do szkoły mam 35 km, ale ostatnimi czasy pomyślałem tez o SA Kraków i teraz do Was taka prośba czy podpowiecie mi która szkoła jest lepsza, ma lepsza renomę? liczę na pomoc :)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #378 dnia: Grudzień 10, 2011, 19:41:37 »
Każdy będzie chwalił szkołę którą kończył taka prawda. Wszystkie trzy szkoły mają bardzo zbliżony poziom.
Jak masz do częstochowy 35km to się nie zastanawiaj, jak po mieszkasz trochę na koszarach to będziesz tęsknić żeby chociaż na jeden dzień pojechać do domu i po mieszkać w "normalności" :)

może zbyt łatwo jednak Ci to przyszło że teraz tego nie doceniasz
Nie wiem o co konkretnie autorowi chodziło, ale ja cieszę się niezmiernie, że jestem w SAPie nie chciałbym wrócić z powrotem na polibudę mimo że praca po niej na pewno dużo lepiej płatna, włożyłem w to dużo wysiłku, dostałem się za drugim razem. Ale każdy kto dostał się do SAPu miał jakieś wyobrażenia na temat tych dwóch lat, jakoś sobie po swojemu wyobrażał tryb życia koszarowego. I tutaj można się w wielu kwestiach rozczarować, zderzenie z rzeczywistością nigdy nie pokrywa się z wyobrażeniami. Ile byś nie wysłuchał opowieści kolegów którzy w szkole byli / są, to i tak życie w koszarach będzie dla Ciebie zaskoczeniem a dla niektórych rozczarowaniem, szczególnie na początku. Później się człowiek przyzwyczaja. (nie wiem czy ja już się przyzwyczaiłem bo minęło dopiero 1,5 miesiąca czasu "po unitarce" :) )
O unitarce w ogóle nie ma co dyskutować, jest przekichane na całej linii i tyle/.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

brygadierka

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #379 dnia: Grudzień 10, 2011, 21:38:34 »
Jestem tu nowy więc serdecznie wszystkich witam! Jesli chodzi o temat to ja również będę startował :) Mam do was takie małe pytanko, bo tak na początku tylko myślałem o CS PSP Częstochowa chyba z racji tego, że do szkoły mam 35 km, ale ostatnimi czasy pomyślałem tez o SA Kraków i teraz do Was taka prośba czy podpowiecie mi która szkoła jest lepsza, ma lepsza renomę? liczę na pomoc :)
   

Najlepszy jest Kraków, ponieważ ma własną jednostkę. Nic nie zastąpi doświadczenia. Co z tego, że 90 % wyjazdów to płonące śmietniki albo otwarcie drzwi, doświadczenie jest najważniejsze.

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #380 dnia: Grudzień 10, 2011, 22:03:49 »
Ten komu bardzo zależy, nie ważne co tam zastanie to i tak nie bedzie niezadowolony, dostaniesz po dupie na unitarce, ale jak sobie przypomnisz ile poswięcenia włożyłes by się tam dostać to wydaję mi się ze to wszystko rekompensuje. miejsc jest mało a chetnych bardzo duzo. Poza tym po skonczeniu obojętne której szkoły strażackiej, ma się juz dobrą perspektywę na życie, patrzac na dzisiejsze realia naszej wspaniałej polski...

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #381 dnia: Grudzień 11, 2011, 09:47:49 »
Panowie, unitarka pozostala tylko w Czestochowie, na temat innych szkol nie bede sie wypowiadal, w tym roku w Poznaniu i Krakowie nie bylo zadnej unitarki.

Offline dawido92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #382 dnia: Grudzień 11, 2011, 10:12:00 »
chyba ktos tu pozjadal wszystkie rozumy i myśli że jak on mial unitarke w czestochowie to byla najgorsza najtrudniejsza i w ogole bo w innych szkolach to przeciez chlopaki sobie przelezeli dwa miesiace.. :wall:

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #383 dnia: Grudzień 11, 2011, 10:55:38 »
a wie ktoś może czy w poznaniu unitarka trwała 2 miesiące? wiem tylko ze w krakowie unitarka nie była na poligonie pod namiotami tylko na szkole.

Offline CS PSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #384 dnia: Grudzień 11, 2011, 11:43:35 »
Dzięki :) a więc do zobaczenia na rekrutacji w Częstochowie :)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #385 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:15:44 »
chyba ktos tu pozjadal wszystkie rozumy i myśli że jak on mial unitarke w czestochowie to byla najgorsza najtrudniejsza i w ogole bo w innych szkolach to przeciez chlopaki sobie przelezeli dwa miesiace.. :wall:

Dokładnie...  Też to chciałem skrytykować ale sie powstrzymałem.

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #386 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:42:14 »
Spokojnie panowie, każdy ma swoje zdanie. Nie powinno się porównywać dwóch miejsc skoro tylko w jednym miejscu się było.

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #387 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:50:19 »
Swiadczy o tym chociazby liczba alarmow nocnych w kazdej ze szkol, po za tym bylem na szkole w Krakowie zaraz po unitarce i rozmawialem ze starymi i mowili jak wygladala w Krakowie unitarka, ale kazdy moze mowic ze bylo ciezko. Bez napinki, nikomu nic nie zarzucam, tylko stwierdzam fakty.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #388 dnia: Grudzień 11, 2011, 17:05:26 »
Może w tym roku mieli w Krakowie słabszą unitarke bo mieli na szkole ale w latach wcześniejszych to słyszałem co tam sie działo.

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #389 dnia: Grudzień 11, 2011, 17:15:44 »
W końcu po coś chyba jest unitarka - uświadamianie, kto ciągnie klocki, a kto jest faraonem.
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline dawido92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #390 dnia: Grudzień 11, 2011, 18:39:39 »
Swiadczy o tym chociazby liczba alarmow nocnych w kazdej ze szkol, po za tym bylem na szkole w Krakowie zaraz po unitarce i rozmawialem ze starymi i mowili jak wygladala w Krakowie unitarka, ale kazdy moze mowic ze bylo ciezko. Bez napinki, nikomu nic nie zarzucam, tylko stwierdzam fakty.

OK, w takim razie ile było alarmów w Poznaniu i ile w Krakowie? bo wnioskuję, że w twojej Czestochowie bylo najciezej, wiec według Twojego toku myślenia było ich najwięcej. Skoro juz o tym rozmawiamy to według mnie nie tylko ilość się liczy, ale także jakość.

Danza

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #391 dnia: Grudzień 11, 2011, 19:27:01 »
Panowie, faktycznie w Poznaniu w tym roku nie było unitarki, to był 'obóz dzieci wątłych'  :straz:

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #392 dnia: Grudzień 11, 2011, 19:42:33 »
Panowie taka dyskusja jest bez sensu, każdy ma swoje zdanie a poza tym i tak żaden z was nie ma na to wpływu. W każdej szkole jest inna kadra pedagogiczna od której wszystko zalezy wiec po co sie bez sensu przegadywac o ilosci alarmów czy tez gdzie było lepiej a gdzie gorzej.

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #393 dnia: Grudzień 11, 2011, 19:43:44 »
Zgadzam sie ze nie liczy sie ilosc, ale jak w Krakowie mieli ok 20 alarmow to nie ma mowy tutaj ani o ilosci ani o jakosci ;) A skoro dla Ciebie 20 porzadnych alarmow swiadczy o ciezkosci unitarki, to powodzenia. W ogole jestes juz gdzies w szkole? Czy dopiero sie wybierasz?

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #394 dnia: Grudzień 11, 2011, 20:45:21 »
Panowie, faktycznie w Poznaniu w tym roku nie było unitarki, to był 'obóz dzieci wątłych'  :straz:
Danza wie co mówi;]
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #395 dnia: Grudzień 11, 2011, 21:20:07 »
a to o tym poznaniu jakies pewne info jest czy jak? jakie macie dowody na to ze prawdziwej unitarki tam nie było?

Offline Żyłka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #396 dnia: Grudzień 11, 2011, 22:23:50 »
Częstochowa 140 alarmów i na pewno nie były to alarmy przeliczeniowe także panowie :) nie wiem jak było w Poz i KRK ale tu na pewno Ciężko

Offline Żyłka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #397 dnia: Grudzień 11, 2011, 22:25:12 »
Jeżeli ktoś chce się dobrze przygotować polecam moje testy i rozwiązania , w formie zeskanowanej i wrzuconej na pocztę , wiele osób  z tego korzystało i również to poleca , za drobna opłatą ,zainteresowanych proszę o kontakt 9562652  Ja się dostałem do Cs PSP z 10 miejsca także to nie jest sciema 

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #398 dnia: Grudzień 12, 2011, 10:17:49 »
Tak jak mowilem, mam pewne info ze w Krakowie i w Poznaniu unitarka nie wygladala tak jak kiedys. Jeszcze 2-3 lata temu w Krakowie byla naprawde bardzo ciezka unitarka, pod namiotami na poligonie, a w tym roku na szkole, alarmy do 22, to co to za alarmy ;)

star 2,7/25

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #399 dnia: Grudzień 12, 2011, 11:35:01 »
W Krakowie są łóżka piętrowe, więc alarmy są niezgodne z BHP.