Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2012 roku?  (Przeczytany 460019 razy)

Offline 111pilsudski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #350 dnia: Listopad 28, 2011, 16:21:08 »
A jeśli już dostajesz "podział"?

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #351 dnia: Listopad 28, 2011, 16:23:21 »
to raz na 3 tygodnie zależy od pisarza;]
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "

sawyer

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #352 dnia: Listopad 28, 2011, 17:51:57 »
no witam wszystkich :) ja również w tym roku startuję do SA PSP ( poznań ). jeśli chodzi o moje przygotowania to bieganie zaczynam na wiosnę , drążek polecam stronę ( podciaganie.pl). jeśli chodzi o naukę to już jestem w trakcie i z tego co mówią moi korepetytorzy i tak będzie ciężko zdążyć wiec lepiej nie czekajcie na ostatnią chwilę :)

p.s. ja startowałem już raz w 2010r i trochę się przeliczyłem jeśli chodzi o teorie , sprawnościowa nie jest zła :)

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #353 dnia: Listopad 29, 2011, 21:48:39 »
Panowie... i Panie. Jak myślicie, czy cięcia budżetu państwa odbiją się na tegorocznym naborze?

Offline 111pilsudski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #354 dnia: Listopad 29, 2011, 22:23:40 »
Moim zdaniem strażak to nie fryzjer, wolny etat musi być uzupełniony z wiadomych przyczyn.

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #355 dnia: Listopad 30, 2011, 06:34:02 »
Moim zdaniem strażak to nie fryzjer, wolny etat musi być uzupełniony z wiadomych przyczyn.

Zgoda, ale w u nas brakował, brakuje i będzie brakować etatów.

Na polskiego (jednego) strażaka przypada 10m2 naszego kraju, a w dużo większej (fakt i bogatszej) Ameryce - jedyne 7 m2, licząc nie użytki. Aby w Polsce uzupełnić tą lukę i dorównać poziomowi ochrony ppoż. Ameryce, musielibyśmy zrobić dodatkowe 14.000 etatów. Wiem, że trudno porównywać poziom zapotrzebowań w ochronie ppoż. z Ameryką. W Ameryce trzeba brać pod uwagę dodatkowe czynniki zwiększające zagrożenie, a więc: gęstość zaludnienia, typ budownictwa, itd. Jednak, i tak sądzę, że etatów brakuje - patrząc po swoim terenie. PSP ratowana jest tu przez Ochotników, których czas wyjazdu wydłuża się ( z znanych przyczyn), ale za to uzupełnia lukę tych kilku tysięcy.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #356 dnia: Listopad 30, 2011, 16:17:59 »
Jedno jest wiadomo na pewno.. Że przez ten błąd jaki był w tym roku do SA w przyszłym roku będzie mniej miejsc

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #357 dnia: Listopad 30, 2011, 20:46:26 »
Z tymi miejscami, to nie ma co tutaj przewidywac, to nie od nas zalezy, przyjma tyle na ile bedzie zapotrzebowanie. W Czestochowie nie ma tak kolorowo z przepustkami, nawet jak dostaniesz stalke od 15 do 21 to i tak pojdziesz 2 razy a pozniej Ci sie znudzi, oczywiscie pisze tu o osobach ktore maja daleko do domu i nie maja nikogo w Czestochowie. Lepiej maja Ci co mieszkaja w CZestochowie, to dla nich taka stalka to jest cos, przepustki sa co 4 dni, tak jak napisalem. Ci co sie wybieraja do Centralnej niech sobie cwicza wytrzymalosc, bo unitarka to nie przedszkole.

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #358 dnia: Grudzień 01, 2011, 21:46:30 »
sprzedam rozwiązane testy z ubiegłych lat do szkół aspiranckich (z wyjaśnieniem dlaczego tak a nie inaczej) + materiały do poczytania

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #359 dnia: Grudzień 02, 2011, 22:56:47 »
A co jeśli planuje jeszcze uzupełnić wykształcenie o studia inżynierskie (politechnika) po CSPSP ? Zaocznie ? Czy ma to sens ?
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #360 dnia: Grudzień 03, 2011, 17:37:34 »
Wszystko ma jakiś sens.  :wacko:

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #361 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:03:19 »
szczerze mówiąc wolałbym zrobić studia inż na SGSP i otrzymać stopień mł ktp, bo po Politechnice będziesz miał tylko tytuł inż. no ale jak kto woli :)

Offline orzelosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #362 dnia: Grudzień 05, 2011, 21:00:37 »
prawdopodobnie i ja bede startował, zastanawiam sie nad poznaniem i krakowem

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #363 dnia: Grudzień 05, 2011, 21:15:18 »
Czym sie kierowaliście przy wyborze szkoły oprócz odległosci od domu?

Offline samstrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #364 dnia: Grudzień 05, 2011, 22:49:05 »
pewnie też i renomą :) ja drugi raz do Krakowa,mam nadzieje ze OSTATNI!!:/

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #365 dnia: Grudzień 06, 2011, 08:39:43 »
pytałem o późniejszą edukację - czy po prostu będzie taka możliwość, edukacji dalej ? ale skoro można prowadzić działalność gospodarczą, to chyba na studia też pozwolą. Chyba że jest inaczej ? A dlaczego wolę zaoczne studia ? Bo raz do sgsp na pewno się nie dostanę, na to nie mam nawet co liczyć, dwa nie ma na sgsp kierunku, który by mi pasował.
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline bzykol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #366 dnia: Grudzień 07, 2011, 15:31:23 »
...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2013, 21:10:08 wysłana przez bzykol »

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #367 dnia: Grudzień 07, 2011, 16:23:31 »
pytałem o późniejszą edukację - czy po prostu będzie taka możliwość, edukacji dalej ? ale skoro można prowadzić działalność gospodarczą, to chyba na studia też pozwolą. Chyba że jest inaczej ? A dlaczego wolę zaoczne studia ? Bo raz do sgsp na pewno się nie dostanę, na to nie mam nawet co liczyć, dwa nie ma na sgsp kierunku, który by mi pasował.

Nikt Ci nie zabroni studiować czegokolwiek cywilnie, czy to polibuda czy sgsp dla cywili możesz studiować. Problem może wystąpić jedynie w dopasowaniu dni wolnych, żeby jechać na zjazd do szkoły. Średnio wypada 7 służb w miesiącu i między służbami masz zawsze 48 godzin przerwy także w przypadku polibudy gdzie zaoczne studia są sobota i niedziela to raczej sobie dopasujesz służby. Gorzej w przypadku studiów w których zjazdy trwają 3 dni - piątek, sobota, niedziela (np. sgsp). Tu może być troszkę gorzej ale jak bardzo chcesz to do opanowania, gorzej jeżeli wypadną 3 zjazdy w miesiącu a tak się zdarzyć może, wtedy chyba bez wykorzystywania urlopu nie da rady.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #368 dnia: Grudzień 07, 2011, 21:27:00 »
Tomekkula - dzięki za dobrą odpowiedź !
Obecnie robię ciekawy kierunek w technikum, mechatronikę, chciałbym kontynuować ją, ale jednocześnie w ciekawy sposób połączyć ze strażą. W sumie, jeśli odpadnę na naborze do aspirantki, pójdę na studia dzienne na polibudę, ale ciągnie mnie jakaś niewyjaśniona siła do aspirantki.

Jeszcze jedno, do SGSP potrzeba rozszerzonej matury z chemii i fizyki ? Czy podstawowa wystarczy ?
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #369 dnia: Grudzień 07, 2011, 21:42:00 »
mozesz mieć podstawe tylko pkt liczone są tak że z rozszerzenia masz tyle pkt co procent z matury poziomu rozszerzonego a wynik z matury poziomu podstawoweo jest liczony *0.7, wiec zdając np mature z chemii na 100% uzyskasz 70pkt za podstawe, a jesli napiszesz mature z rozszerzenia na 75% to dostaniesz 75pkt
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 21:46:43 wysłana przez muniek »

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #370 dnia: Grudzień 07, 2011, 22:30:20 »
Tomekkula - dzięki za dobrą odpowiedź !
Obecnie robię ciekawy kierunek w technikum, mechatronikę, chciałbym kontynuować ją, ale jednocześnie w ciekawy sposób połączyć ze strażą. W sumie, jeśli odpadnę na naborze do aspirantki, pójdę na studia dzienne na polibudę, ale ciągnie mnie jakaś niewyjaśniona siła do aspirantki.

Jak by Ci się w tym roku nie powiodło, to się nie przejmuj. Ja rok studiowałem na polibudzie mechanikę i budowę maszyn bo się nie dostałem do straży, a teraz jestem w aspirantce.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline nabial91

  • cel cspsp
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #371 dnia: Grudzień 07, 2011, 23:28:31 »
Witam sporadycznie tu wchodzę . Więc mam pytanie dla tych ,ktorzy juz są w SA PSP: Ile wkladaliscie serwca w przygotowania ? sami robuliscie zadania ,czy z pomoca innych no i jak wam szło z chemi i fizy w liceum???
WkS Zawisza Bydgoszcz

andrzejsapsp24

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #372 dnia: Grudzień 09, 2011, 14:41:56 »
Ja w przygotowania włożyłem całe swoje serce i siły, kosztowało mnie to dużo wyrzeczeń i się dostałem, ale nie jest tak jak się wydaje. Szybko się zmienia zdanie o szkole.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.135
  • KM PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #373 dnia: Grudzień 09, 2011, 21:35:10 »
Szybko się zmienia zdanie o szkole.
Dlaczego tak sądzisz? Możesz przybliżyć temat?

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #374 dnia: Grudzień 09, 2011, 22:21:13 »
może zbyt łatwo jednak Ci to przyszło że teraz tego nie doceniasz
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2011, 22:59:27 wysłana przez muniek »