Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2012 roku?  (Przeczytany 460050 razy)

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 11, 2011, 14:14:55 »
powodzenia wam życzę chłopaki. ja niby też się dostałem ale dalej sobie biegam i chciałbym poprawić czas na 1000m tak żeby złamać granicę 2:50 no i drążek na maxa. Powodzenia

Offline 89ziomus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
  • CSPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 11, 2011, 17:55:42 »
Pamiętajcie o maksymalnym wyproście łokci. Jak byłem na egzaminach do cs, chłopak też mówił, że wyciska 25 na drążku, po czym policzyli mu 8. Ja ja wchodziłem po nim to sędzia mu policzył 5 razy drugie podciągnięcie:) Dokładność przede wszystkim:) Nie ma opierdalania się!
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”
Richard M. Devos

Offline SwedishHouse

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 11, 2011, 20:57:12 »
Najważniejsze to cięzka praca. Nie ma co liczyc na farta bo naprawde z roku na rok jest coraz ciężej się dostac. Spiąłem posladki w tym roku i udało się. W moim wypadku to do 3 ray sztuka. Na egzaminie adrenalina osiąga apogeum! ale fajna atmosfera jest. Poczatek najgorszy kiedy widzi sie tylu chetnych. Pogoda tez swoje robi. Tragedia w takim upale biegac jak buło w tym roku. Martwiłem sie, bo uwazałem, ze nie byłem do konca przygotowany ze sprawnosciówki bo kontuzja wykluczyła mnie na 3 miesiące z treningów, ale chęć udowodnienia sobie, ze naprawde stac mnie na wiele była bardzo silna i w efekcie wybiegałem dwie zyciówki. Panowie nie zapominajcie o teorii bo to ona zweryfikuje najwięcej. Sporo czasu przed Wami, ale szybko zleci, uwierzcie. I jak kolega wyzej powiedział_ nie ma OPIERDALANIA SIE! Ogien! Nie moge doczekac sie juz wrzesnia i przyszłorocznego naboru kiedy to ja w koncu bede mogł na lajcie patrzec na startujacych. Powodzenia

Offline bonzo19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 11, 2011, 21:25:18 »
dokładnie teoria daje najwięcej. Startowałem w tym roku razem z kolegą i on na sprawnościówce był blisko maksa a ja miałem zaledwie trocche ponad 30pkt a po teorii to ja się dostałem a nie on. Dlatego nie można zapominać o teorii bo to na tym można najwięcej zyskać i stracić. Poza tmy fajnie jest naraz ćwiczyć sprawność i wiedze. Powodzenia w przyszłym roku ;)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 12, 2011, 17:34:53 »
Pamiętajcie o maksymalnym wyproście łokci. Jak byłem na egzaminach do cs, chłopak też mówił, że wyciska 25 na drążku, po czym policzyli mu 8. Ja ja wchodziłem po nim to sędzia mu policzył 5 razy drugie podciągnięcie:) Dokładność przede wszystkim:) Nie ma opierdalania się!

W tym roku w Krakowie naliczyli mi 25 bez żadnego błędu  -_-

Pozdro

Offline 89ziomus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
  • CSPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 13, 2011, 18:49:59 »

W tym roku w Krakowie naliczyli mi 25 bez żadnego błędu  -_-

Pozdro

No widzisz, ty jak powiedziałeś tak zrobiłeś:) Mówię, ku przestrodze, żeby nie przygotowywać się po łebkach...
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”
Richard M. Devos

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 14, 2011, 00:34:30 »
Jak to wcześniej powiedziałeś 89ziomus: NIE MA OPIERDALANIA SIE :D
W tym roku mi brakło bo nie uczyłem sie testów ;/ i na tym miałem mało punktów, ale w przyszłym roku bedzie lepiej

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 16, 2011, 22:48:00 »
Ja wiem, że to forum ściśle strażackie, ale mam pytanie, czy nie próbował ktoś do innej służby mundurowej? Policja, wojsko, SG? ( wszystko z pominięciem darmozjadów z SM)? Ja zawsze miałem taką alternatywę, że jak nie dostanę się do SA , będę próbował do Policji. Czekam właśnie na egzamin, ale oczywiście tak jak większość tutaj, zaczynam studia na kierunku ratownictwo-medyczne. Życie bywa okrutne i zawsze plan B, a nawet C powinno się mieć.

Pozdrawiam.

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 16, 2011, 23:10:29 »
Mój plan B jest wykonany i jestem zabezpieczony - mam już zdobyty zawód i z łatwością zdobędę prace w nim. Gorzej jednak, że z tego nie ma... satysfakcji. Jeśli ktoś został stworzony by być strażakiem, poczuł, że to, to... w niczym innym nie będzie się już czół dobrze. Myślę, że plan B a właściwie każdy powinien mieć minimum trzy plany:
Plan A - SA PSP
Plan B - Wolny nabór
Plan C - inny zawód
... jest, a właściwie powinien być ostatecznością. Jest kilka sposobów aby "wedrzeć się" do straży: np. WSP (choć wiadomo - większość jednostek jest likwidowana). Wolny nabór. Z wolnego naboru po pewnym czasie, można wystartować do zaocznego SA. Fakt, trzeba czekać w kolejce (tak mi tłumaczono) - ale egzamin jest łatwiejszy. Egzamin wtedy jest z teorii pożarnictwa. Nie ma sprawnościówki (skoro jesteś w PSP - musisz zaliczyć wewnętrzny egzamin), nie ma fizyki, nie ma chemii... Ale trzeba czekać... po zdanym egzaminie wpisują cię na listę oczekujących na miejsce...

Mnie nie ciągnie do wojska, ani do policji. Mam szacunek do tych służb. Ale nie można nic na siłę. Nie można robić czegoś w czym się dusimy. Znalezienie alternatyw nie jest takie proste.

Offline 89ziomus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
  • CSPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 16, 2011, 23:11:55 »
Lekki offtop;) też myślałem o policji jako plan B, po za tym można do 28 roku życia. Jednak Policja to niewdzięczny zawód i generalnie straż mnie bardziej jara. Na komisji w Katowicach, chłopaki robili badania równolegle z nami do służb więziennictwa i właśnie do Policji. Też dużo osób na jedno miejsce ...
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”
Richard M. Devos

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 16, 2011, 23:31:56 »
Nie taki znowu Off top... temat dotyczy rekrutacji do SA PSP - można chyba wymienić się planami co jeśli... z policją nie jest tak do końca jak mówisz spójrz jaka jest rotacja w szkołach gdzie kształcą szeregowców do Policji, a jaka jest rotacja w SA PSP. Policja - kurs 6 miesięcy SA PSP - 2 lata  - jest różnica.

Offline 89ziomus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
  • CSPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 17, 2011, 01:40:25 »
7 miesięcy masz szkółkę przez zwykły nabór. Szkoła Policyjna np. w Szczytnie to już 2 lata(bodajże) ;) Po za tym przez Euro 2012 został w tym roku zwiększony nabór do Policji. Cały czas są niedobory w Policji, tylko nie ma kasy, żeby te dziury uzupełnić. Myślę, że do Policji łatwiej się dostać niż do straży. Wiele osób daruje sobie właśnie przez fiz i chemie. A do policji masz tor przeszkód i test wiedzy ogólnej (głównie wos i administracja). Pytania krążą po necie, to można sobie opracować i nauczyć na pamięć. Tyle, że do Policji są cięższe testy psychologiczne. Jakby nie patrzeć dostajesz broń do ręki...
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”
Richard M. Devos

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 17, 2011, 15:58:04 »
Jak juz sie dostaniesz do policji (a nie jest łatwo, troche siedze w tym) do szkoła policyjna trwa 6 miesięcy chyba ze jestes po prawie administracji bezpieczenstwie wewnetrznym i bez. narodowym... moze dojsc jescze do tego jakis kierunek nie pamietam to szkołe policyjna masz tylko 3 miesiące. w szczytnie jak narazie nie ma kursów podstawowych... ale maja wrócic:)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:03:40 »
Ja właśnie jestem w trakcie naboru z ulicy,  zobaczymy co z tego bedzie. a nawet jak sie dostane to i tak do SA  bede startował w przyszłym roku  :straz:. Plan B: założę własną działalność

Offline tygrysion

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 17, 2011, 21:58:53 »
Miker startujesz do Bielska jeżeli chodzi  o nabór z ulicy prawda ?
Kto cierpliwy ten szczęśliwy.
http://www.humanitarni.pl/

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 17, 2011, 22:24:53 »
Tak do Bielska, Ty też ?

Offline tygrysion

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 17, 2011, 22:38:04 »
Nie :) Ja jeszcze się uczę ,ale jestem z tych terenów co TY, więc zapytałem.
Kto cierpliwy ten szczęśliwy.
http://www.humanitarni.pl/

bajbo

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 17, 2011, 23:18:28 »
macie panowie pewność ze mozna startowac do SA PSP na dzienne studium bedac strazakiem przyjetym z ulicy?

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 18, 2011, 16:02:36 »
Z tego co wiem to nie.
Jest taka możliwość ale tak jak kolega wyżej napisał zaoczne i trzeba czekać.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 18, 2011, 17:35:42 »
Z tego co wiem to nie.
Jest taka możliwość ale tak jak kolega wyżej napisał zaoczne i trzeba czekać.

Otóż mylisz się. Możesz normalnie startować w ustawie nawet o tym pisze, ktoś nawet kiedyś na forum też napisał że można

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 18, 2011, 20:11:14 »
Dokładnie tak jak mówi Bydlak hehe  :straz: 

Offline zizur_5

  • www.sportpozarniczy.cba.pl
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Sport Pożarniczy
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 18, 2011, 22:11:39 »
Witam, w 2012 CSPSP po raz drugi :P
kto z pomorza sie tam wybiera?

bajbo

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 18, 2011, 22:36:40 »
Można jeżeli spełniasz wszystkie kryteria ktore są ustalone na stronach poszczególnych szkół. Nie ma ograniecznei wiekowego, masz szkołe średni itp.
ale jesli jestes przyjety do PSP z ulicy i chcesz sie do SA PSP dostać to wymaga to zgody komendanta czy jak?

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 19, 2011, 11:25:39 »
Kolego zizur_5 tak z ciekawosci jestes z okolic bytowa, słupska? Widze ze reklamujesz na www Mirka Cyrsona i sport pożarniczy...
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 19, 2011, 18:45:19 »
Ja jestem z pomorza a dokładniej okolice Kościerzyny i jak Sheldon Brus ;)