Autor Wątek: Kwalifikacje Oficerów  (Przeczytany 66171 razy)

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 28, 2006, 01:37:56 »
rafal.bula myślę, że sarkazm z twojej strony jest niepotrzebny. Jak widzisz wypowiadają się tu wszyscy i ci po dziennej, zaocznej i po cywilnych.
Zacznę od tego, że jestem podchorążym SGSP (i już widzę wrogość na niektórych twarzach). CZetam ten temat od początku i dochodzę do wniosku, że powinienem sie czuć załamany i oszukany. Otóż:
-zamiast zacząć "porządne" studia jak moi koledzy, uzyskać przyzwoity zawód itp. dostałem się do "elitarnej" szkoły która według was nawet nie powinna istnieć
Większość nie neguje istnienia tej uczelni, tylko zwraca uwagę, że cały system szkolenia w PSP jest jakiś delikatnie mówiąc nieokreślony i nie wiadomo dokąd zmierza.
-zamiast cieszyć się studiami jak należy, wstaję o 6 rano, ide na zaprawe, apel itd. a to, czy moge wogole dokads wyjsc zalezy od widzimisię dowódcy.
To już taka szkoła.
-staram się nauczyć w miarę możliwości jak najwięcej wierząc, że wiedza ta przyda się w służbie, a przecież trzymać prądownice każdy potrafi, no nie? I pierwszy lepszy prawnik wie ode mnie więcej. Więc po co cztery lata studiów? Panowie którzy nie ukonczyli dziennych w SGSP nie maja pojecia o tym.
Mówiąc o dziennych wypowiadamy się na podstawie własnych obserwacji ludzi, którzy trafiają do jednostek (mam taką nadzieję). Na moim przykładzie mogę ci powiedzieć, że ze 100% około 20% to będą dobrzy d-cy. Czują to co robią, potrafią nawiązać dobry kontakt z kolegami i szybko się uczą nie osiadając na laurach.
-wyjdę po szkole zupełnie bez doświadczenia bo przecież my jeseśmy teoretykami. A przecież czy to od nas zależy ile mamy wyjazdów i ile czasu spędzamy na podziale? Nieważne że wielu z nas stara się kombinować, żeby mieć służby jak najczęściej a z wakacji rezygnujemy na rzecz dodatkowych praktyk w JRG
Zapewne tak jest jak piszesz, ale z tymi praktykami to nie jest tak do końca. Jak dotychczas (piszę tylko to co widzę) praktyki są, ale w biurach. Jak dotychczas podchorążowie i kadeci nie trafiają na podział.
-po sgsp bede tym który pozjadał wszystkie rozumy, a co mi tam, musze sobie odbić, no nie? ;P Bądźmy poważni, w SGSP uczą jak dowodzić, jak być dowódcami nieco mniej, jakie mieć podejście do ludzi-to już nie zależy od szkoły tylko od człowieka. Proszę więc nie obrażać oficerów po SGSP, to błędne koło-"my was a wy nas". SGSP tworzy nam najlepsze warunki do zostania oficerami. Kto z tego skorzysta we właściwy sposób będzie dobrym dowódcą, kto nie...bedzie oficerem po szkole i najlepszym tematem do obgadania na forum
Masz rację, ale trzeba umieć z tego skorzystać. Zostać prawdziwym d-cą, to jak być przywódcą. Jak zyskasz uznanie to ludzie pójdą za tobą w dym, jak ich do siebie zrazisz czekają cię ciężkie czasy. Rozkaz to jedno, ale koleżeństwo i zaufanie to nie mniej ważne elementy służby. Piszesz, że SGSP tworzy warunki i niech tak będzie, ale dlaczego obligatoryjnie wszyscy muszą nimi być, nawet ci jak, którzy z tego nie skorzystają. Zła opinia bywa nader często uogólniana.
-trafiając do jednostek bedziemy sie zachowywac jak władcy świata. Ciekawe jak to wygląda... Władza absolutna nad ludzmi z tysiącem wyjazdów a po służbie śmiech na sali z poczynań młodego oficera
Prędzej czy później jakąś władzę będziesz miał, umiejętnie z niej skorzystaj. Wtedy nie będziesz musiał się obawiać takich sytuacji.
Nie będę jednak tutaj udowadniał sensu studiowania w SGSP. Będę to musiał zrobić za dwa lata w JRG.
Niczego nie musisz udawadniać. Życzę powodzenia.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 28, 2006, 19:00:33 »
nowy w odpowiedzi na post kolegi rafal.bula napisal:
Cytuj
Niczego nie musisz udawadniać. Życzę powodzenia.

Popieram w całej rozciagłości

Generanie rzecz biorą, to wszystko co napisał Ci nowy weż do serca, a nie do głowy  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 30, 2006, 00:57:20 »
Małe sprostowanie dla nowego co do praktyk:
SzJRG w Krakowie zatrudnia tylko d-ców i kierowców, jako ratownicy jeżdżą kadeci. Zapewniam Cię, że większość z nich zalicza więcej wyjazdów w roku niż duża część strażaków już pracujący na etacie zwłaszcza w małych jednostkach. Odsyłam na stronę SA PSP w Krakowi i sprawdzenia statystyk.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.957
    • JRG SGSP
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 30, 2006, 07:15:41 »
W SGSP też są tylko dowódcy i kierowcy. Efekt: w ciągu dwóch lat mam 30 wyjazdów. Nie uwazam ze to dużo

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #179 dnia: Maj 30, 2006, 12:52:01 »
W Krakowie jak dobrze trafisz 30 zrobisz w 2-3 miesiące :mellow:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.957
    • JRG SGSP
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 30, 2006, 13:48:05 »
To wy sie tam chyba nic nie uczycie tylko ciągle na podziale ;P

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 31, 2006, 00:09:27 »
Małe sprostowanie dla nowego co do praktyk:
SzJRG w Krakowie zatrudnia tylko d-ców i kierowców, jako ratownicy jeżdżą kadeci. Zapewniam Cię, że większość z nich zalicza więcej wyjazdów w roku niż duża część strażaków już pracujący na etacie zwłaszcza w małych jednostkach. Odsyłam na stronę SA PSP w Krakowi i sprawdzenia statystyk.


Nic nie musisz prostować. Znam tą szkołę, aspirantów po tej szkole i system szkolenia. Natomiast co do wyjazdów to nigdy nie bądź niczego pewny. 30-ści wyjazdów, a 30-ści wyjazdów to różnica. Pisząc o praktykach miałem na myśli nie Szkolną JRG, a praktyki wyjazdowe w KP/KM. Moim zdaniem powinny być dłuższe i zahaczać o JRG.

W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline rainman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 31, 2006, 13:47:22 »
LUDZIE !!! co jesteście tak niedowartościowani i od razu tak reagujecie pytanie było totalnie rózne. Nie wnikałem w wątek kto jest bardziej wartościowym oficerem? Mam świadomość że SGSP to elita chociaż na kursie oficerskim "wykładowca" z SGSP przekonywał chemików, lekarzy i innych cieniasów, że separator słuzy do oddzielenia węglowodanów i wytrwał w tej swojej genialnej wiedzy.
Pytanie dotyczyło jak sprawa oficerów II kategorii wygląda formalnie w odniesieniu do służby w JRG?. Czy np mogą być specjalistami w grupach specjalistycznych i ew. jakie stanowiska mogą formalnie zajmować.
Pozdrawiam strażaków: I, II, i III kategorii

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 31, 2006, 16:02:48 »

 30-ści wyjazdów, a 30-ści wyjazdów to różnica.

Jasne ze akcja akcji nie równa i to fakt, ale poza merytorycznym i praktycznym przygotowaniu podczas akcji jest jeszcze jeden istotny fakt, i nie wiem czy nie najważniejszy, każdy wyjazd, nawet głupie śmieci, kolizja czy trawa daje takim młodym chłopakom coś takiego jak obycie, z akcją ze stresem, z tym co może ich zastać, co mogli zrobic inaczej itd... Przygotowanie psychiczne przedewszystkim. Szczególnie w szkołach, Kraków tez znam, i wiem jak tam jest, wiem jak to jest jak siadasz na wóz we czterech, 3 starych jedem młody a po 3,4 miesiącach sami młodzi i tylko dowódca i kierowca z życiorysem, każde dzwonki do wyjazdu, przejazd przez miasto powoduje że adrenalina się gotuje i nie ważne do jakiego zdarzenia ważne że jedziesz, myślisz,
uodparniasz się. Więc moim zdaniem im więcej tym lepiej, szczególnie w szkołach.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2006, 16:04:19 wysłana przez emer »

Offline k922

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 06, 2006, 19:39:06 »
czytam i oczom nie wierze

w 1991 roku skończyłem SCHP w Poznaniu od 1995r starałem sie do SGSP zaocznie, ale mój oficer komendant nie wyrażał zgody bo jak mówi cyt." nie mam pieniedzy, a oficera to ja moge miec z SGSP". Poszedłem więc na studia cywilne. Za swoją kase sam dojeżdżałem na uczelnie wywalałem 5 tys rocznie i teraz nie dostane stopnia? Ktoś powie nie masz SGSP to sie nie należy moze i racja tylko ze ja jako kierownik sekcji operacyjnej mam pod sobą chłopaka po SGSP i wiece co? Za moich czasów nie skończył by chorążówki. Walaszi by go ze zwykłego BHP uwalił. Skończył warszawke bo wójek jest oficerem i ma znajomości hehe.
Panowie Oficerowie po SGSP mniej kompleksów lepszych od ciebie "pseudooficerów". Więcej pokory.

Ps. Jeszcze jedna myśl> czy aby nie boicie się o to żę po SGSP bedziecie strażąkami na podziale i podlegali "pseudooficerowi"? Osobiście podlegałem przez 1 rok starszemo ogniomistrzowi i wiele, ale to wiele się od niego nauczyłem.

Tylko pokowa was ratuje.

POzdrawiam

Aspirant z SCHP

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 07, 2006, 08:32:59 »
A co szanowny kolega ukończył, że uważa, że oficer mu się należy jak psu buda?
Bo jeśli np. chemię lub budownictwo na polibudzie to faktycznie można przyjąć, że te kierunki mają ze SP coś wspólnego, czego nie mogę powiedzieć o marketingu lub tzw wszechnicy rolniczej.
W jednym na pewno się zgadzamy- pokora moze uratować - nie tylko absolwentów SGSP.
Więcej pokory Panowie.

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 08, 2006, 17:52:34 »
Uważam, że aspirantowi z takiej sytuacji jaką opisał k922 należy się stopień oficerski jak psu buda.
Posiada wyższe wykształcenie (niezależnie jaką uczelnię skończył), wykształcenie pożarnicze, pozycję, stanowisko, i doświadczenie. - to chyba podstawa oficera na jaką dzisiaj stawia system awansowania w PSP. ^_^

Pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 15, 2006, 23:00:34 »
Wyleczyć straz pożarną.
Nadawanie stopni oficerskich doszło w PSP do granic absurdu. Panowie i Panie z KG & odpowiedzialni z MSWiA doprowadzili oto do sytuacji w jakiej mam 3 klasy oficerów: (i niech mnie ktoś poprawi jak się pogubiłem.)
1. podoficer z wyższym wykształceniem, który odbył odpowiedni kurs - oto stał się oficerem
2. aspirant posiadający tytuł technika pożarnictwa i ukończył studia wyższe również mógł stać się jeszcze do niedawna oficerem
3. i najklarowniejszy przypadek ukończenie SGSP - również dostaje człek szlify oficerskie.

Obecnie projektowane przepisy kwalifikacyjne wskazują, że osoba która przebyła ścieżkę nr 2 (zonk) na niektórych stanowiskach jako aspirant posiadałą kwalifikacje potrzebne do zajmowania stanowiska X, a już po otrzymaniu stopnia oficerskiego nie spełnia stawianych wymogów.
Stanowiska te to m.in. Dowódca zmiany, sekcji,

Wniosek aby spełniać ów wymogi trzeba się zdegradować z powrotem do aspiranta, zatem:
                           
Czy ktoś z forumowiczów rozważał aby w sposób jak najbardziej legalny wystąpić do Ministra SWiA aby się zdegradować? To chyba jedyna ścieżka. Nawiasem mówiąc. Wygląda zatem na to, że projektujący przepisy wyszli z założenia, że aspiranci (po szkołach dziennych i zaocznych) Będący np.: dowódcami zmian posiadają pełnię kwalifikacji ale tylko jeden AWANS w stopniu na stopień młodszego kapitana odbiera tym ludziom ich kwalifikacje. Czynności tej dokonuje jeszcze organ państwowy.
Dla mnie osobiście jest to rewelacja. Zatem taki awans w stopniu służbowym nie jest tak na prawnę awansem, a blokowaniem samego siebie.
I na koniec przekornie zapytam: Wniosek do ministra drogą służbową i długo czekać? czy może lepiej ledziutko się napić i poprosić komisję dyscyplinarną o zdegradowanie o jeden korpus.
Pozdrawiam wszystkich strażaków bez względu na przynależność do korpusu.


Offline Evermeet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 23, 2006, 14:43:46 »
I znowu ta sama dyskusja.
Oficer 1. kategorii, oficer 2. kategori, oficer 99999. kategorii. Ludzie! W którym cywilizowanym państwie jest tak (do absurdu) rozbudowany system awansowy nie mający żadnego odzwierciedlenia w kwalifikacjach zawodowych. Po co nam tyle stopni i te kruczki prawne żeby kończyc wyższe studia i dostawac awanse. Po co ubieramy rzesze cywilów w mundury. DLA KASY! Bo gdyby pracował jako cywil, może i bardzo przydatny, to dostawał by dużo mniej. A ponieważ mamy Rzeczpospolitą Kolesiów tro jest jak jest.

Trzeba zaorac wreszcie ten cały system szkolenia (z SGSP) na początku i przejśc na system szkolenia ratowniczego a nie KADRY DOWÓDCZEJ. Stopień jest przypisany do stanowiska (strażak, sekcyjny, ogniomistrz, aspirant, porucznik, kapitan, brygadier - koniec! Po co nam więcej) Gdyby nasi przełożeni zaczynali swoją karierę od szmaty w JRG i dopiero drogą poszczególnych awansów, przy odpowiedniej, selekcji dochodzili do swoich stanowisk, to pewnie wiele tematów na tym forum (czytaj wasze wkurzenie na różne brudy w PSP) nie miało by racji bytu. Niema lepszych i gorszych oficerów. Są tylko ludzie.
Żeby uprzedzic nieco tych którz, skoczą zaraz na mnie z toporkami to informuję, że Alma Mater SGSP znam doskonale i wiem jakie to straszne rygory, nawał zajęc i nauki są zmorą jej studentów i co taki absolwent potrafi.

Pozdrawiam wszystkich kolegów sikawkowych!

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 23, 2006, 18:51:39 »
W LATACH 30    20 WIEKU W NIEMCZECH TEZ BYLO kilku TAKICH CO TO UWAŻALI ŻE JEDNI SA LEPSI OD INNYCH.
A TERAZ DZIEJE SIE TO U NAS BO TO SĄ:
"NAD OFICERY"
"OFICERY"
"POD OFICERY" ( NIE KONIECZNIE  KORPUS LUDZI OD CZARNEJ ROBOTY) (POZDRAWIAM)


LUDZIE CO SIE Z WAMI DZIEJE  PRZECIERZ TO SA TAKIE IDIOTYZMY ZE TRAGEDIA.
A JESTEM PO SGSP NIE WSTYDZE SIE POWIEDZIEC ZE MNIE GASIC TO UCZĄ NADAL JESZCZE cI CO TO NA PODZIALE PO KILKANASCIE LAT PRACUJA. A TU NAGLE CZY OFICER PO TEJ CZY PO TAMTEJ SZKOLE TO JEST LEPSZY. JESLI JEST JUZ OFICEREM TO Z JAKIEJ PAKI MA NIE MIEC KFALIFIKACJI DO PELNIENIA JAKICHS OBOWIAZKÓW.
JESLI ICH NIE MA TO ZNACZY TYLKO TYLE ZE NIE POWINIEN BYC OFICEREM. A SKORO NIM JEST TO MOZE WSZYSTKO. A TO NIE JEST WINA TYCH CO DOSTALI OFICERA PO SGSP CZY PO CYWILNYCH STUDIACH ZE IDIOCI W WARSZAWIE NA TEJ NO "WIEJSKIEJ STREET" TAK USTANOWILI W PRZEPISACH.

PRZY ROZBIORACH POWIEDZIANO ZE Z POLAKAMI NIE MA CO WALCZYC - ONI SAMI SIE POWYBIJAJA TYLKO DAC IM WLADZE. ----- TO CIAGNIE SIE DO DZIS DZIEN


A NA KONIEC CHCE POZDROWIC TYCH WSZYSTKICH Z "PELETONU".


Nie KRZYCZ !!!!
**dago**
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2006, 19:27:42 wysłana przez dago »
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:41:50 »
Koledzy zastanówcie się co piszecie,  cała ta wrzawa bobiega granic absurdu !!!
Sam lat kilka temu skończyłem studia cywilne/ inżynierię środowiska  na politechnice / kosztem własnych urlopów , wolnych służb , zamian koleżeńskich itd. - do tej pory pomimo, iż garbusy dostawali stopnie ja byłem pomijany - ale mam swój honor i nie biadole ,że ktoś stopień dostaje po politologii , religii,  geografi czy rewalidacji  lub innym dziwnym kierunku "bardzo to przydatnym  w straży" . Straż to jedna wielka niewiadoma,  punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i nieważne ,że zajmujesz stanowisko dla oficera , masz kawlifikacje  itd ... To wielki pic,  czyli dano stopnie tym co trzaa- jak mawiał pewien kapral w wojsku!
A ja przcież studiowałem nie dla straży ale dla siebie , bo moze sie tak zdarzyć ,że nie do końca życia bedę strażakiem.
Pozdrowienia dla tych co maja swój honor .
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2006, 18:33:26 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Aladyn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 27, 2006, 15:39:43 »
Ja ukończyłem studia i wcale mi się nie śpieszy do stopnia kpt. Każdy chce być kimś w straży, a tu nie chodzi o to. Patrząc na ilość ludzi w wyższym wykształceniem to byśmy mieli samych oficerów :) Ale cóż są ludzie którzy są rządni władzy w straży i zawsze się tacy znajdą (powinni zminić miejsce i iść do rządu), każdy kto się uczył nie powinien być dyskryminowany. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina, a to czy ktoś jest oficerem czy zwykłym strażakiem nie powinno mieć wpływu na relacje między nimi. Ja się nauczyłem jednego Dowódca jednostki jest jak Ojciec dba o swoich strażaków. A to czy mają wyższe wykształcenie i skończone studia cywilne, czy inne w szkole pożarniczej, to jest nie istotne. Ktoś kto ma stopień oficerski powinien umieć kierować ludzmi, umieć się z nimi dogadywać, a nie tylko nosić gwiazdki na pagonach. Jeżeli teraz mamy strażaka z długim stażem który dogaduje się z ludźmi i nie ma wykształcenia wyższego w szkole pożarniczej, tylko w cywilnej. To wg mnie powinien taki człowiek dostawać awans na oficera. Widać, że są ludzie którzy są w straży dla pieniedzy, a nie dla prestiżu.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 05, 2006, 11:07:36 »
mirek1 napisał;
Cytuj
Sam lat kilka temu skończyłem studia cywilne/ inżynierię środowiska  na politechnice / kosztem własnych urlopów , wolnych służb , zamian koleżeńskich itd.

to akurat słabo trafiony argument,ponieważ każdy kto studiował, lub studiuję na SGSP w trybie zaocznym ma do dyspozycji 28 dni urlopu szkoleniowego na rok akademicki. W semestrze odbywa się 7 zjazdów trwających 3 dni, na ogół weekend. Trafia się, że student pracujący we czwartek i niedziele musi wziąć 5 dni urlopu (1 zjazd), do tego dochodzi sesja egzaminacyjna i powiem Ci, że nie znam osoby która kiedykolwiek powiedziałaby, że jej starcza urlopu? Każdy musi co jakis czas brać Ws lub korzystać z urlopu własnego.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Evermeet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 06, 2006, 20:31:13 »
Mirek1 i Aladyn słuszna droga.
Niech sobie będzie facet nawet i po szydełkowaniu jeżeli się nadaje i sprawdza to powinien dowodzić (w rozumieniu wielu "być oficerem"). Oficer dzięki temu co się u nas dzieje, to pojęcie zbankrutowane i będzie wymagało wiele pracy aby to odbudować. Liczą się tylko ludzie którzy rozumieją ten zawód, tę służbę.

Offline zawisza55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 23, 2006, 15:20:52 »
  Pracuję już ładnych parę lat w tej instytucji jaką jest straż pożarna, ale takiej nienawiści jaka jest teraz wśród strażaków nie było kiedyś.
Te wszystkie nieporozumienia , wzajemne pretensje między 8-godz. a zmianowymi , to między oficerami po sgsp i niby tymi gorszymi  nie prowadzą do niczego dobrego a tylko do rozbicia pożarnictwa. 
Przecież kiedyś to była jedna, wspaniała rodzina , co się z nią stało ?????????
Czy to obecne pokolenie ludzi takie jest, czy może czasy inne i pogoń za forsą to zmieniła ?????????????   
Wielka szkoda że tak sie dzieje!!!!!!!!!!!!!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 23, 2006, 18:02:48 »
Przecież kiedyś to była jedna, wspaniała rodzina , co się z nią stało ?????????
Czy to obecne pokolenie ludzi takie jest, czy może czasy inne i pogoń za forsą to zmieniła ???????

Inni ludzie, inna mentalność.... pier...wyścig szczurów

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 24, 2006, 18:11:37 »
A może tak SGSP dawałaby przygotowanie zawodowe bez stopnia oficerskiego i np. ogniomistrz podchorąży kończący SGSP staje się ogniomistrzem PSP z kwalifikacjami do zajmowania stanowiska oficerskiego, a na stopień musi sobie zapracować.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2008, 21:33:06 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

kazarst

  • Gość
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 24, 2006, 17:57:00 »





Zarząd Główny
Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego
Pracowników Pożarnictwa
00-914 Warszawa ul. Podchorążych 38 NIP-5262729845 REGON-015322077


Konin dnia 2006-10-20

ZG-I – 25 /06

 

 

dr Janusz Kochanowski

Rzecznik Praw Obywatelskich

Aleja Solidarności 77

00-090 Warszawa

 

 

           Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Pożarnictwa wnosi do Rzecznika Praw Obywatelskich stanowczy protest w związku z nie rozpatrzeniem wniosku skierowanego do w/w urzędu w sprawie: Uregulowania sytuacji prawnej w zakresie awansowania i nadawania stopni oficerskich strażakom, którzy ukończyli szkołę aspirantów (lub chorążych) i posiadają wyższe studia, tzw. „cywilne” (pismo ZG-I – 06/06 –  z dnia 10.04.2006r).

 

Prosimy jednocześnie o ponowne rozpatrzenie tego wniosku, gdyż niedopuszczalne jest przychylanie się do wniosków i odpowiedzi stron danej sprawy, bez rozpatrzenia sytuacji prawnej.

Według naszej oceny urząd Rzecznika Praw Obywatelskich przychylił się do udzielonej odpowiedzi przez Komendanta Głównego PSP, który jest stroną w tej sprawie bez rozpatrywania podstaw wniosku Związku. Dodatkowo nadmienić należy, iż wniosek Związku dotyczył sytuacji przed wejściem w życie zmian ustawowych, a odpowiedź Komendanta Głównego (i jednocześnie stanowisko RPO) zawiera interpretacje aktualnego stanu prawnego, bez odniesienia się do postawionych wniosków i pytań.

Chcielibyśmy również wyrazić nasze zaniepokojenie tym, iż urząd Rzecznika Praw Obywatelskich, który ma stać na straży przestrzegania prawa dopuszcza do sytuacji, w której zostaje podważona jego wiarygodność jako urzędu i istota jego działania.

 

Do wiadomości:

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej

 

                                                       Z poważaniem

 

Przewodniczący  ZG NSZZ PP

Krzysztof Hetman

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 26, 2006, 00:38:36 »
Znowu coś się ruszyło. Szkoda tylko, że to jeden związek, a nie wszystkie trzy.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 28, 2006, 14:14:06 »
mozesz przyjacielu pracowac na podziale ni sluchaj tych debili po SGSP mieli tatusia generala albo brygadiera to poszli na SGSP a teraz rozliczac kogos beda

** gościu, nie wiem skąd się urwałeś, ale jeśli zamierzasz dalej pisać takie posty jak powyższy to lepiej przenieś się na ONET.PL.
NIe dość że machnąłeś 30 postów w godzinę, naśmieciłeś gdzie się dało, nie widzisz guzika "modyfikuj" to jeszcze rozpoczynasz na forum od obrażania ludzi... dziwny jest ten świat **

dago

« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2006, 17:44:34 wysłana przez dago »