Autor Wątek: Kwalifikacje Oficerów  (Przeczytany 65784 razy)

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 21, 2005, 04:15:46 »
Panowie nie rozumiem za bardzo o czym piszecie. Mogę prosić o rozjaśnienie tematu? Jestem absolwentem studiów cywilnych, zostałem przyjęty do PSP, ale kierują mnie na kurs szeregowych po którym trafięna podział jako młody, więc o jakich pseudooficerach piszecie? Może czegoś nie wiem?

aspirantos

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 21, 2005, 09:42:25 »
Ratownik81, a na jakie stanowisko trafiłeś teraz??? Czyżby na 8 h ?
 

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 21, 2005, 10:01:54 »
nik to masz bojowy a nie biurowy :P
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 21, 2005, 13:52:52 »
Na podział bojowy jako stażysta, stanowisko ratownik kierowca. Nikt nie wysyła mnie na żaden kurs oficerski, ani nawet o tym nie wspomina.  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 21, 2005, 14:41:48 »
ratownik... Po prostu narazie dla przede wszystkim - własnego i pośrednio innych dobra o tym... nie myśl ;)
Nie wiem jakie studia /kierunek/ "cywilne" ukończyłeś, ale taka normalna ścieżka awansu zaw. napewno Ci nie zaszkodzi, a wręcz niejednokrotnie pomoże-przyda :) Z czasem szybko sam się zorientujesz, o co w tym wszystkim "biega" Obyś wybrał najlepiej. Powodzenia!
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2005, 15:15:51 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 21, 2005, 15:22:09 »
Ukończyłem Akademię Medyczną, Ratownictwo Medyczne. Pewnie, że narazie nawet nie myślę o awansach, stopniach itp. Oczywiście chciałbym w przyszłości zostać oficerem, bo jestem uważam ambitny, ale wiem, że najpierw muszę skończyć kurs szeregowych, szkołę podoficerską, aspirancką i główną i może ok. czterdziestki dostanę gwiazdki na pagony, ale przedtem chcę poznać tę służbę od podstaw. Szmata, sprzątanie, nauka, ćwiczenia, zdobywanie doświadczenia, tak widzę moją służbę.
Pozdrawiam.

aspirantos

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 21, 2005, 16:25:06 »
Kurs szeregowych - tak, kurs podoficerski, a potem wystarczy tzw. kurs oficerski, o którym tak dużo się ostatnio pisało i jak nic nie zmienią to będziesz oficerem. Jak będziesz miał szczęście to zajmie Ci to 3-4 lata.


A ty Bulon jesteś naprawdę WYBULONY


edit bu bulon ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2005, 06:18:25 wysłana przez bulon »

Offline Marko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 21, 2005, 19:02:42 »
Nie wiem czemu Polacy są tacy zawistni. Nikt nie broni nikomu się uczyć, aż na usta ciśnie się kawał modli się amerykanin Panie Boże spraw żebym miał tyle krów co mój sąsiad. Modli się polak Panie Boże spraw żeby mojemu sąsiadowi wyzdychały wszytkie krowy i żeby nie miał nic jak i ja nic niemam :(
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2005, 19:03:26 wysłana przez Marko »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 22, 2005, 06:19:31 »
marko
modlitwa polaka pod koniec filmu dzien swira:)

aspirantos no jestem :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 22, 2005, 12:03:22 »
Ratownik81: wiesz, nie wiem jak to u Ciebie wyglada dokładnie ale z tego co mi wiadomo ratownictwo medyczne to jest studium a nie studia wyzsze (chyba ze miales inaczej) a dopiero po studiach wyzszych mozesz byc skierowany na przeszkolenie oficrskie do sgsp, a tak w ogole to ratownik med to fajna sprawa:)

Pozdrawiam

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 22, 2005, 13:43:45 »
sa uczeknie wyższe, które kształcą Ratowników medycznych. Zabawne jest to, że ten kierunek jest "nieprzydatny" w PSP.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 22, 2005, 15:25:51 »
przydatny-nie przydatny ten który to wymyslił musiał mies zajeb......e poczucie humoru:):):)

BROKS

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 22, 2005, 18:47:56 »
Rzecz jasna są kierunki studiów cywilnych przydatne w PSP........
1. Ratownictwo medyczne.....jak najbardziej.... istnieje 2-letnie studium medyczne oraz studia na akademiach medycznych.
2. Chemia.....również bardzo przydatna, zwłaszcza dla strażaków z jednostek chemicznych.
3. Dobry elektryk i mechanik to też specjalności według mnie przydatne w PSP.

Inne kierunki typu....W-f, historia, socjologia itp. to moim zdaniem wymysł paru twardogłowych z KG....bo nijak się mają do zawodu strażaka.
Patrzę na to z perspektywy podziału bojowego....bo jeśli osoba po studiach cywilnych typu ratownictwo medyczne czy chemia jest zatrudniana w PSP ale piastuje stanowisko w komendzie i nie ma z niej żadnego pożytku przy działaniach ratowniczych czy ćwiczeniach to takie rozwiązanie również mija się z celem (przykład niektórzch koordynatorów medycznych.....w mojej JRG był ostatnio 4 lata temu).
A właśnie dla PSP największą hańbą są przypadki przyjmowania osób po studiach cywilnych, nawet tych przydatnych, do komendy (broń Boże do JRG bo na myśl o tym dostają gęsiej skórki)....i przekształcanie w ekspresowym tempie w oficera.
Pozdrawiam wszystkie Panie sekretarki, księgowe i kadrowe co bezstresowo i ekspresowo zdobyły "szlify oficerskie"....... :angry:    

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 22, 2005, 20:58:44 »
Macie wakat na stanowisku dowódczym i wybór: przyjmujecie albo absolwenta świeżo po SGSP albo oficera po studium oficerskim z kilkunastoletnim stażem, który brał udział w setce akcji. Kogo przyjmujecie?

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 23, 2005, 04:36:24 »
Huncio. Dlaczego uważasz, że Ratownictwo Medyczne jest nieprzydatne w PSP? Przecież jest mnóstwo akcji, gdzie strażacy udzielają pomocy medycznej. Komendant jak mnie przyjmował powiedział, że jest to jeden z ważniejszych argumentów dlaczego wybrał właśnie mnie.
 

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 23, 2005, 08:33:48 »
1/
Cytuj
przydatny-nie przydatny ten który to wymyslił musiał mies zajeb......e poczucie humoru:)

tez tak uwazam :)

2/psp udziela pomocy medycznej ale tylko na poziomie aktualnych wytycznych ktore nie przewiduja niczego wiecej gdy  masz wyksztalcenie medyczne.

3/jesli tylko cos sie ruszy w psp ratownicy medyczni beda masowo zatrudniani w psp

4/ja wybieram na dowodce goscia doswiadczonego po kursie a tego sgsp jesszcze na troche do wozu

5/wyksztalcenie medyczne pomaga przy udzielaniu pierwszej pomocy medycznej w ramach ksrg ale nie pozwala na robienie czegokolwiek wiecej- odbarczanie odmy, intubacja
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 27, 2005, 23:25:32 »
Dzień dobry.
Dawno mnie tu nie było ale widzę, że znowu rozgorzała dyskusja między tymi co się męczyli przez 5 lat, a teraz muszą wsiadać do tyłu samochodu choć ktoś im naopowiadał, że są urodzonymi d-cami, z tymi co przez 10 lub więcej lat jeździli z tyłu i zostali d-cami po nabraniu doświadczenia, przejściu normalnej drogi awansu (tak jak to jest w normalnych krajach) i zdobyciu odpowiedniego wykształcenia.
Pozdrawiam jednych i drugich.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 28, 2005, 18:30:05 »
Cytuj
Huncio. Dlaczego uważasz, że Ratownictwo Medyczne jest nieprzydatne w PSP? Przecież jest mnóstwo akcji, gdzie strażacy udzielają pomocy medycznej. Komendant jak mnie przyjmował powiedział, że jest to jeden z ważniejszych argumentów dlaczego wybrał właśnie mnie.
to była ironiczna wypowiedz, sam studiuje ratownictwo medyczne i twierdze ze ten kierunek jest bardzo potrzebny w PSP. Chociazby do tworzenia koordynatorow medycznych w POWIATACH, ktorzy by szkolili innych ratownikow, pozatym lepiej zeby w niebezpiecznych zdarzeniach pomocy medycznej udzielal ratownik med. - strazak niz lekarz w drewniaczkach, ktory nie chce nawet zblizyc sie do wraku samochodu.

"Przydatne" kierunki studiow sa dla strazakow podzialowych i wydzuialow liniowych. Okresla to projekt rozporzadzenia organizacji komend.

Offline rainman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 01, 2005, 19:29:48 »
widzę, że strażacy po SGSP troche zachowują się niedowartościowani , mam wrażenie że tylko ci , którzy mieli kłopoty z matematyką albo chemią - ja też jestem po SGSP a mój kolega robi je jako 2-gi fakultet (po chemi na polibudzie ) i sorry ale merytorycznie ocenia ją jako szkołę ...powiedzmy delikatnie  nie tylko dla orłów mówiąc szczerze i wszyscy to wiemy że jest to szkoła dla garbów ...i w większości to jest ta "elita" pożarnictwa. gratuluję nam wszystkim
p.s. taka "szkoła" chyba funkcjonuje tyklo w Polsce i gdzieś w demoludach (może na Kubie albo w Korei Płn.)
Uważam że ofiecrowie powinni wyrastać na drodze "ewolucji zawodowej" a nie kończąc śnmieszną szkółkę

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 01, 2005, 20:32:10 »
Cytuj
Uważam że ofiecrowie powinni wyrastać na drodze "ewolucji zawodowej" a nie kończąc śnmieszną szkółkę
Też tak uważam ale i na tej płaszczyźnie działa silnie odgórna protekcja i tu też nie brakuje "garbów".  

GOO

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 01, 2005, 23:56:42 »
Doskonale Rainman i Nowy. Racja w 100 %. Największy problem  wychowawczy w SGSP to wmawianie podchorążym że są jedyni, najlepsi i tylko ta droga którą oni wybrali jest słuszna. A to przecież zwykła bzdura. Botem chłopaki nie dostają dowódczych stanowisk i mają kompleksy. Wystarczyło by tylko poczekać i dobrze wykonywać swoje obowiązki na obecnym stanowisku to i awans by się pojawił. Pozdrowienia dla jednych i drugich. Ja należe do tych drugich czyli niby gorszych.  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 02, 2005, 07:53:55 »
Myślę, że nowi decydenci policzą ile kosztuje utrzymanie SGSP i dobrze się zastanowią czy nie można lepiej wydać tej kasy.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 02, 2005, 09:34:23 »
witam

mam wrazenie ze cała dyskusja dotyczy dziennych studiów w sgsp, a co Wy na kewalifikacje strazaków kórzy kończą studia przemiennne, po asporantkach, z doświadczeniem zawodowym..... bo według mnie to jest nieco inne wykształcenie niz młodego chłopak prosto po liceum któremu sie pakuje do głowy ze jest najlepszy (jak wyzej ktos  naisał)

Pozdrawiam

Offline Schulmeister

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 03, 2005, 20:13:23 »
Witam Wszystkich.
 Kiedy czytam niektóre wypowiedzi, jak np. ostatnią GOO, zastanawiam się skąd czerpiecie taką wiedzę. Może wyjanie więc pare kwestii.

Offline Schulmeister

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 03, 2005, 20:49:52 »
Studiuje na sgsp. Nie mogę się wypowiadać za wszystkich,ale znam swoich kolegów z roku od kilku lat i dlatego wiem, że WIĘKSZOŚĆ z nich nie pasuje do modelu lansowanego przez niektóre osoby na tym forum.
Większość osób które dostały się do sgsp i po 4 latach zostają oficerami nie staje się przez ten czas zapatrzonymi w siebie i swoje wielkie niby-zdolności panamioficerami. Zdają sobie sprawe, że po szkole czeka ich najcięższa praca, bo zdobywanie doświadczenia od osób które przepracowały na podziale ładny kawałek swojego życia(w końcu w szkole nie zdobywa się praktycznie żadnego doświadczenia). Nie przypominam sobie też kogoś kto wmawiałby w sgsp podchorążym, że są urodzonymi dowódcami(swoją drogą jak to miałoby niby wyglądać, staje wykładowca na środku sali i zaczyna wszystkim słodzic jacy są niesamowici i świetni, jest miło i przyjemnie??). Nie znam osób na moim roku, które miałyby pretensje o to, że siadają "z tyłu"-wydaje się to być całkowicie naturalną koleją rzeczy. Insynuowanie, że jest inaczej wydaje się być nie na miejscu-chyba tylko ktoś, kto ma niepoukładane pod sufitem, przychodząc do jednostki, nie mając żadnej poważnej praktyki(wyjazdy na akcje w szkole nie są poważnymi praktykami z wielu powodów, ale to nie temat na ten post) i wspomnianego już doświadczenia, mógłby mieć pretensje o to, że nie dowodzi ludźmi do których poziomu doświadczenia nie zbliży się  przez kilka lat.
Nie ma złudzeń, ta szkoła nie jest idealna, ale uczy ogólnie o pożarnictwie i daje porządne podstawy do późniejszego rozwoju i pracy w PSP.