Autor Wątek: Kwalifikacje Oficerów  (Przeczytany 65819 razy)

Offline rainman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Kwalifikacje Oficerów
« dnia: Październik 18, 2005, 19:29:33 »
witam
czy ktoś może mi powiedzieć czy oficer po studiach cywilnych ...np awf czy chemia może pracować na podziale bojowym,   czy są jakies odstępstwa od zaasd czy przepisów
pozdrawiam  

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2005, 19:43:09 »
Czegos tu nie rozumiem. Jesli skonczysz awf czy chemie to nie jestes oficerem tylko magistrem lub inzynierem. Zeby byc oficerem musisz skonczyc sgsp, po ktorej skonczeniu czesto trafia sie na podzial bojowy. Czy chodzi ci o to, ze po skonczeniu sgsp i zrobieniu dodatkowych studiow na kierunku chemia lub awf mozesz pracowac na podziale? Ja nie widze przeszkod, ale przepisow nie znam.
Pozdrawiam i przepraszam jesli zle rozumiem twoj post ;)

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2005, 17:46:22 »
rainmanowi chyba chodzi o tzw. kombinowanego oficera (sztuczny twór). Czyli o takiego strażaka który po bylejakich studiach dostanie dystynkcje oficerskie.

Rainman zapamiętaj sobie: nie ma oficerów po studiach cywilnych. Po cywilnych są tylko pseudooficerowie

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2005, 18:23:08 »
Do pagon
"Rainman zapamiętaj sobie: nie ma oficerów po studiach cywilnych. Po cywilnych są tylko pseudooficerowie."
Masz chyba jakis kompleks.
Nie ma reguły, ze ten po SGSP to jest prawdziwy (w praktyce przynajmniej) oficer.  Niejednokrotnie ten własnie kombinowany doskonale ta role spełnia.

 

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2005, 19:47:14 »
witam

Co do pseudoofierów...... to w niektórych przypadkach za takich uważam tych "wykwalifikowanycyh geniuszy" po sgsp którzy uwazaja sie za niewiadomo jakie omnibusy a gdy pojedziesz z takim do akcji to nie wie która reka lewa a która prawa..... oczywiscie ja nie uogolniam, ale tak niesty jest, ze ten który krytykuje tych oficerów po cywilu sam jest pierdołą który z zawisci ze ktos kto nie ukonczył sgsp jest poprostu lepszy, obraza go jak tylko moze... bo w zasadzie tylko tyle potrafi..

jednoczesnie znam tez wielu oficerów po szkole głównej którzy są naprawde dobrymi fachowcami oraz wporzadku ludzmi .

tak więc, nie patrzcie czy ktoś ma papier szkoly głównej czy nie, lecz patrzcie jakim kto jest w pracy i jakim kto jest profesjonalista.

Musze jednak wsopnieć z wielką przykrością, iż chcąc cokolwiek osiągnąc w tej firmie musisz miec papier głównej bo bez tego....... jestes traktowany jak niższa kategoria

Pozdrawiam


Ps. Jeśli ktokolwiek poczol sie urażony, z góry przepraszam

aspirantos

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2005, 20:23:45 »
Ale co powiecie jeśli człowiek nie dał rady w sgsp, po roku przeszedł do szkoły aspirantów, a po jej ukończeniu zaocznie skończył studia i jest teraz " wielkim oficerem'!!! Czy to jest sprawiedliwe.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2005, 20:27:06 »
odpowiem ci prosto a raczej powtórze:

"tak więc, nie patrzcie czy ktoś ma papier szkoly głównej czy nie, lecz patrzcie jakim kto jest w pracy i jakim kto jest profesjonalista."

Pozdrawiam

straz98

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2005, 20:43:02 »
Znowu to zdziawienie że są skłonności do wyróżniania ludzi po SGSP, a niech mi ktoś powie ilu zna architektów których podstawowym wykształceniem jest np.politologia. To tyle bo temat już niejednokrotnie był przerabiany.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2005, 20:46:05 »
witaj

wiesz zgadzam sie z Toba że troche przeceniamy sgsp ale mysle, iz dopoki w psp bedzie sie liczył przedewszystkim papier głównej dotąd ten temat będzie poruszany...

pozdrawiam

straz98

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2005, 20:53:31 »
emer jeśli odpowiadałeś na mój post to źle mnie zrozumiałeś, ja twierdzę że trzeba wyżej w zawodzie pożarniczym traktować SGSP niż inne kierunki. W końcu inżynier pożarnictwa lepiej zna się na pożarnictwie niż np. licencjat politologi. Oczywiście są wyjątki ale jak to z wyjątkami potwierdzają one regułe. Jak już wspomniałem nikt nie zaprzeczy że najczęściej inżynier budownictwa lepiej zbuduje dom niż lekarz ginekolog, i oto właśnie chodzi, więc nie wiem skąd to zdziwienie.  

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2005, 21:01:10 »
wiesz, ja wcale nie neguje poziomu ani  celowości, natomiast z przykrościa i jednocześnie złością mówie o tym, iż teraz jest tak, że ważniejsze jest ze masz papier sgsp a nie umiejętności to mnie wkurza, owszem masz racje główna daje kwalifikacje i kształci ale uwazam, że gość ktory skonczył np. chemie cywilnie i zrobil przeszkolenie w sgsp i jest oficerem, mysle ze maon wieksze umiejetnosci i kwalifikacje niz ktos po "ogólnym" sgsp

Pozdrawiam

straz98

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2005, 21:06:39 »
tak ma on wyższe kwalifikacje w chemi, ale straż ma trochę więcej dziedzin ratownictwa, w związku z tym niestety musimy być mocno uniwersalni, a uniwersalny nigdy nie będzie najlepszy w konkretnym zakresie, wniosek mógłby nasunąć się tylko taki że powinniśmy mieć oficerów z drugim stopniem specjalizacji medycznej w anestezjologi z ukończonymi studiami inżynierskimi w zakresie chemii, budownictwa, ochrony środowiska, mechaniki i jeszcze paru innych dziedzinach. Tylko najpierwsz trzeba znaleźć takiego człowieka a potem jeszcze zmusić do pracy w straży. Ani jedno ani drugie nie jest możliwe do realizacji

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2005, 21:10:41 »
to nie dokońca tak..... wiesz mysle ze jesli ktos chce to potrafi zdobyc wiedze zarówno sgsp jak równiez techniczną cywilna i moze byc dobrym specjalistą i to bez jakiegokolwiek zmuszania tak wiec nadzieja w ambicjach każdego ze strazakow

Offline retro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2005, 21:36:28 »
Panowie trochę pokory!!!!
to prawda że są oficerowie różni i różniaści. a w życiu to wygląda tak że panów po SGSP czasami irytuje fakt że pomimo tego że włożyli trochę pracy no i ostatnim czasem trochę pieniędzyw te POZarnicze studia. to wciąż panowie i panie po np. zarządzaniu czy turystyce czy też innej sztuce są traktowani na równi. Na szczęście to się zmienia i już to widać w propozycjach ustawy.
Poza tym to... proponuje troche ochłonąć
NAJBARDZIEJ WSTYD MI ZA TYCH KTÓRZY ZAPOMNIELI , ŻE U KRESU DRÓG I TAK GROBY NAS ZRÓWNAJĄ... (KTOŚ NAPISAŁ - JA CYTUJĘ) . Miłego dnia
 

Offline Uzi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2005, 22:10:26 »
Witam
człowiek po studiach cywilnych, mgr chemi, podział bojowy od szmaty,szkoła SGSP,
i co ? prawdziwy profesjonalista, bez uprzedzeń do ludzi z dołu (obecnie d-ca jrg).
Rzyczę wszystkim takiego szefa .
Pozdrawiam

aspirantos

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2005, 22:31:51 »
Emer.
Napisałeś,że po chemii może być wielkim profesjonalistą w psp. A ja ci zadam pytanie, czy on może być np. biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa?  Czy myślicie, że psp to tylko podział.  

aspirantos

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2005, 22:34:40 »
A jeszcze dodam, że "najlepsi" są w psp oficerowie WF-u.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2005, 23:25:52 »
ja to niewiem ale jakos w innych krajach gdzie pozarnictwo jest na niezlym poziomie takiej fajnej szkoly gdzie mistrzow matmy i fizyki robi sie dowodcami nie ma i jakos sobie radza, nawet leppiej niz my :)
 
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline arieso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2005, 01:00:55 »
Ale panowie to po co istnieje SGSP?  Moim zdaniem to ona powinna ksztalcic oficerow. Mylicie pojecie oficera PSP z funkcjonariuszem PSP.
 A co do działań ratowniczych to Polska straż pożarna jest bardzo dobrze wyszkolona i jedna z lepszych na świecie, tylko czasami brak nam szczescia czy nawet sprzętu.




Moje odczucie jest takie ze oficerem powinna zostać osoba tylko po szkole oficerskiej, a  pseudooficerowie moga przecież być w innym korpusie ale napewno w nizszym, bo po jasna ... po co byc skoszarowanym 4 lata na terenie SGSP chodzic na zaprawy, apele, czy inne cuda??

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2005, 07:42:42 »
Po pierwsze większość pseudooficerów też skończyło SGSP tylko w innym trybie. Po drugie uważam, że ta szkoła w naszym kraju jest tak potrzebna jak księdzu trypel.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 20, 2005, 08:59:31 »
Cytuj
Moje odczucie jest takie ze oficerem powinna zostać osoba tylko po szkole oficerskiej, a pseudooficerowie moga przecież być w innym korpusie ale napewno w nizszym, bo po jasna

jezu....
jesli to jest argument oficera po sgsp....

Cytuj
po co byc skoszarowanym 4 lata na terenie SGSP chodzic na zaprawy, apele, czy inne cuda??

no wlasnie po co ?
 
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2005, 09:00:36 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

aspirantos

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 20, 2005, 10:15:41 »
Popieram Arieso, że niby po co tyle lat się meczyć jeżeli innym lekką reką podpisują glejt na stopień oficerski. W dodatku takim, którzy wcześniej wylecieli z SGSP. Jak się nie nadawał do tej uczelni, to nie powinien tak szybko zostać oficerem. Nie wierzę,że te 4 lub 5 lat to są same przyjemności. Mają tak samo naukę, albo jeszcze więcej, służby na podziale i wszystko na baczność. A cywil może się z tego śmiać, bo i tak będzie miał to samo bez większego wysilku.
 

BROKS

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 20, 2005, 15:07:02 »
A ja zadam takie pytanie.................
Jakiego oficera można wyżej cenić za fachowość....tego co ukończył SGSP i 5 letnie studia cywilne o kierunku przydatnym w PSP np. chemia.....czy też oficera po studiach cywilnych (niech też będzie chemia) i po kursie oficerskim w SGSP......odpowiedź chyba jest oczywista.....no chyba że ktoś zakłada że oficer po kursie nigdy nie przekroczy progu JRG tylko będzie "piastował" wygodne stanowisko w komendzie.....wtedy ma dużą szansę być lepszym oficerem.....od tego z JRG po SGSP i studiach cywilnych......ale chyba tylko w oczach komendanta i jego nadwornych..... :D
Zgadzam się z aspirantos....oficerowie po W-F są "najlepsi"....choć ostatnio słyszałem w kraju o oficerach "historykach" i "socjologach"....... :lol:  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 20, 2005, 15:30:05 »
Niech ktoś mi odpowie na pytania: po co dają szlify oficerskie po studium oficerskim? Komu to potrzebne? Czy ten kto to wymyślił i wdrożył w kraju chciał wprowadzić kwasy w służbie? Może trzeba skończyć z tą praktyką?

aspirantos

  • Gość
Kwalifikacje Oficerów
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 20, 2005, 18:00:27 »
Widocznie ten co to wymyślił miał w tym jakiś interes, ale czas z tym skończyć, chociaż mnie też by się przydał jakiś licencjat i już były możliwy wyższy stopień, ale tego nie popieram. Tylko po SGSP- stąd powinni wywodzić się prawdziwi oficerowie, nawet jak już będą mieć coś z plecaków.