Autor Wątek: Ile czasu od alarmu do wyjazdu  (Przeczytany 29119 razy)

Offline Skik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« dnia: Maj 10, 2011, 19:21:12 »
Witam,

ciekawi mnie ile czasu u Was mija średnio od chwili alarmu do wyjazdu?

Chcialbym wstapic do OSP, ale najblizsza jest w sasiedniej gminie oddalona o ponad 10km, sam dojazd do remizy zajmuje mi 10-15min i zastanawiam sie czy jest w ogole sens i czy bede w stanie zdazyc na wyjazd.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2011, 19:25:15 »
nie zdążysz  :mellow:

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2011, 19:32:46 »
Najlepsze OSP wyjeżdzają w czasie 28 sekund, czasem nawet szybciej niż PSP.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 19:36:01 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2011, 19:43:50 »
norą jest 3 minuty w ciągu dnia,a 5 chyba w nocy...

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2011, 20:14:12 »
za dnia nie dłużej niż 2,5 minuty na pierwszy zastęp, ma drugi gdzieś 3-3,5 minuty, zależy czy będą ludzie. Wieczorem tak z 4 minuty... ogólnie sam mam 500 metrów do remizy i rowerem jest mi ciężko zdążyć, ponieważ duża część obsady ma po 50 metrów i są dużo szybciej niż ja.... :)

marcin89

  • Gość
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2011, 20:33:19 »
u nas to różnie to bywa bo kierowcy mieszkają dość daleko od remizy ale przeważnie wyjeżdżamy po około 5 minutach

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2011, 22:52:36 »
5-10 minut
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2011, 23:39:44 »
ja bym powiedział że w zależnosci od pory dnia-wiadomo w nocy ale również w okolicach godziny 10-13 kiedy większosc członków jest w pracy/na zakupach itd.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Nunez

  • Płetwonurek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2011, 00:21:52 »
U mnie średnio 2-3 minuty kiedyś pobiliśmy rekord dokładnie 20 sekund do teraz PSP nie może wyjść z podziwu ale nie wiedzieli że u nas odbywało się zebranie  :rofl: dalej nie wiedzą więc ciiiiiiiii :P

Offline GremlinSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2011, 00:29:39 »
Wiadomo różnie to bywa,ale przeważnie w dzień 3-5 min,w nocy minutę,dwie dłużej. Ale jak przez dłuższy czas(kilkanaście minut)  gotowość do wyjazdu nie jest zgłaszana do dyspozytora to wysyłają inną jednostkę.
"Szczęście sprzyja odważnym"

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2011, 08:05:56 »
U nas też tak 2-3 minut czasem 5 zależy czy jest kierowca czy stoi na światłach na skrzyżowaniu i wogóle, ale pytanie z innej beczki czy mamy gdzieś narzucone czasy wyjazdu od momentu zaalarmowania? chyba nie? Ale nie wiem może znajdzie się ktoś kto coś wie więcej :)
Pozdrawiam

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2011, 08:32:07 »
Fajne czasy osiągacie. Z dedykacją dla kolegów wyjeżdżających w ciągu 2 minut: http://www.youtube.com/watch?v=K9aWPVx0uqc&feature=related

Śpicie w ubraniach strażackich w remizie czy może mieszkając 50 metrów do remizy biegniecie w slipach wskakujecie i tak wyjeżdżacie?


Nie jest sztuką żeby pierwszy przybyły dorwał się do radia i krzyknął  "zgłaszam wyjazd" ale tak naprawdę ten wyjazd następuje jeszcze 2.. 3 minuty później.

Co do 1 posta - faktycznie 10 km to za dużo na częste wyjazdy ale ja obecnie mieszkam 50km od remizy i jakoś nikt mnie ze straży nie wyrzuca i nawet czasem kiedy jestem w domciu rodzinnym na wyjazd się załapię :)

Offline masterekk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2011, 08:54:00 »
Witam serdecznie
Niestety w dzień czy w nocy nie zdążysz dojechać do nich a zresztą jest niebezpiecznie abyś bardzo szybko jechał do nich swoim samochodem.
U nas pierwszy zastęp wyjeżdża w godzinach pracy w około 3 min.
Ale do straży oczywiście możesz się zapisać straż nie polega tylko na wyjazdach są też inne rzeczy które możesz robić.
Czy ta pobliska OSP jeździ w twoje okolice ? , jeżeli tak to możesz wtedy do nich dołączyć.

Ze strażackim pozdrowieniem druh Łukasz
„Wiesz jak rozpoznać strażaka
w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną
stronę niż wszyscy inni…”

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2011, 09:59:53 »
Jestem pełen podziwu dla tych wyjeżdżających w ciągu 2-3 minut. Czasem tyle czasu potrzeba zanim wyjedzie zastęp PSP. Bardzo chciałbym ujrzeć jak zatem udaje się wybiec ludziom z domu, dotrzeć do remizy, ubrać się, i jeszcze wyjechać w 3 minuty...

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2011, 11:04:53 »
U mnie średnio 2-3 minuty kiedyś pobiliśmy rekord dokładnie 20 sekund do teraz PSP nie może wyjść z podziwu ale nie wiedzieli że u nas odbywało się zebranie  :rofl: dalej nie wiedzą więc ciiiiiiiii :P
to te zebranie chyba mieliście w aucie i siedzieliście poubierani w oczekiwaniu na wyjazd.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2011, 11:25:46 »
Pisząc prawdę o wyjazdach trzeba napisać ze norma dla jednostek:
KSRG 4-8 minut
spoza KSRG z selektywnym - 8-15 minut
spoza KSRG alarmowanych telefonicznie 10-20 minut

Piszę tu o wyjazdach jednego samochodu z obsadą 6 lub więcej osób, oczywiście w porze nocnej oraz w dzień w godzinach 8-15 czas wyjazdu oscyluje przy wyższej granicy, w dzień po godzinie 15 jest zazwyczaj krótszy.
Czasy te nie dotyczą wyjazdów w czasie zbiórek zebrań itp. kiedy czasy są zazwyczaj krótsze ale nie daje wiary w takich przypadkach w wyjazdy w czasie krótszym niż 1 minuta - w JRG strażacy przygotowani są do wyjazdu (jakby cały czas byli na zebraniu  ^_^) i czas wyjazdu zastępu 6-osobowego wynosi ok 1-2 minut zależnie od zdarzenia

OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline Skik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2011, 15:15:03 »
Spodziewalem sie 5-10minut, ale 2-3 to szalenstwo :D

Musialbym mieszkac z kilometr od jednostki i miec sprzet rozlozony na srodku pokoju :)

Szkoda, szkoda, ale w sumie aktualnie sprzedaje mieszkanie i chce sie przeprowadzic wiec przy kupnie innego bede bral pod uwage lokalizacje remizy.

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2011, 15:46:04 »
W 20 sekund to nawet bramy nie otworzysz i auta nie odpalisz.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2011, 16:28:38 »
Pisząc prawdę o wyjazdach trzeba napisać ze norma dla jednostek:
KSRG 4-8 minut
spoza KSRG z selektywnym - 8-15 minut
spoza KSRG alarmowanych telefonicznie 10-20 minut

Piszę tu o wyjazdach jednego samochodu z obsadą 6 lub więcej osób, oczywiście w porze nocnej oraz w dzień w godzinach 8-15 czas wyjazdu oscyluje przy wyższej granicy, w dzień po godzinie 15 jest zazwyczaj krótszy.
Czasy te nie dotyczą wyjazdów w czasie zbiórek zebrań itp. kiedy czasy są zazwyczaj krótsze ale nie daje wiary w takich przypadkach w wyjazdy w czasie krótszym niż 1 minuta - w JRG strażacy przygotowani są do wyjazdu (jakby cały czas byli na zebraniu  ^_^) i czas wyjazdu zastępu 6-osobowego wynosi ok 1-2 minut zależnie od zdarzenia

i pod tą wypowiedzią ja się również mogę podpisać

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2011, 16:32:30 »
U mnie syrena wyje 3 sygnaly po jakies 30-40 sekund..co daje około 2 minut.osobiscie mieszkam jakies 800m od straznicy.nie raz samochodem w dzien udaje mi sie dojechac i wsiasc do wozu zanim skonczy wyc 3 sygnal..W mojej jednosce jest taka norma. 2-5 minut..zalezy co sie dzieje..Pozdro
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2011, 16:35:34 »

Offline masterekk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2011, 20:10:44 »
u mnie większość mieszka blisko remizy albo po drodze u tych którzy dojeżdżają samochodem do remizy a w godzinach pracy większość pracuje w mieście także nie ma problemu pierwszy rzut wyjeżdża szybko.
Oczywiście nie mówię że zawsze są takie czasy ale zazwyczaj.
A 20s w to mi się nie chce wierzyć zanim samochód wyjedzie z garażu z otwarciem bramy garażowej mija więcej czasu.

Ze strażackim pozdrowieniem druh Łukasz
„Wiesz jak rozpoznać strażaka
w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną
stronę niż wszyscy inni…”

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2011, 20:25:49 »
U mnie wyjazd jest w 4-6 minut. jak jesteśmy w remizie to oczywiście szybciej. W nocy wyjazdy są czasowo całkiem podobnie, chociaż zdarza się że nie jedzie cała obsada tylko np. 5 ludzi. A te 20 sekund to przesada... no chyba że myślimy o siedzeniu już w aucie, w ubraniach i tylko zapalić samochód i wyjechać. wtedy nawet 20 sekund to dużo ^_^
998 C.R.E.W.

Offline Nunez

  • Płetwonurek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 13, 2011, 22:28:23 »
Co do 20 sekund to może nie do końca wytłumaczyłem. Nasz zarząd wtedy miał zebranie a reszta miała ćwiczenia więc wszyscy byli ubrani w nomexy a samochody były już na placu. Nawet nie zdążyliśmy się rozwinąć bo akurat co zaczęliśmy ćwiczenia a tu syrena zawyła :) zwykły zbieg okoliczności :)

Offline masterekk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ile czasu od alarmu do wyjazdu
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 13, 2011, 22:33:20 »
Witam serdecznie

A widzisz to musisz bardziej precyzować swoje wypowiedzi niektóre jednostki PSP w takim czasie nie wyjeżdżają.


Ze strażackim pozdrowieniem druh Łukasz
„Wiesz jak rozpoznać strażaka
w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną
stronę niż wszyscy inni…”