Autor Wątek: wolna służba a zwolnienie lekarskie  (Przeczytany 12957 razy)

Offline ronin311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
wolna służba a zwolnienie lekarskie
« dnia: Kwiecień 26, 2011, 15:12:56 »
Witam was serdecznie!!

Mam oto takie pytanie....(jeśli już gdzieś było to przepraszam ale nie mogłem się doszukać) .


Jak wiadomo mamy już na nie szczęście ustalane grafiki w których są CW ... jak powinno się rozliczyć godziny jeśli podczas jenego z CW  wypadło zwolnienie chorobowe.......czy liczymy CW jako zwolnienie czy jako CW?


POzdrawiam

Offline yankes23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2011, 19:49:51 »
Co to jest CW. Domyślam się że jest to wolna służba. Wpisując zwolnienie lekarskie, program policzy ci tylko zwolnienie wtedy kiedy byłeś planowany do służby, jeśli miałeś planowaną wolną służbę i byłeś na zwolnieniu to program nie policzy ci zwolnienia tylko potraktuje tak jak byś był na wolnym. Mam nadzieję że o to ci chodziło.

Offline ronin311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2011, 20:34:19 »
hmm....no właśnie.....tylko czy to jest zgodne z przepisami i prawem...bo mam wrażenie że jest to niezupełnie legalne.....np. jeśli jesteśmy na urlopie a wypadnie nam choroba to dni urlopu są zwracane.

Wydaje mi się że program został stworzony żeby nas oskubać z nadgodzin....bo jak można być jednocześnie na zwolnieniu lekarskim i odbiorze godzin?

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:18:31 »
jest to jak najbardziej zgodne z przepisami i jak najbardziej logiczne ponadto

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:29:10 »
Nie no to już jest szczyt wszystkiego. Chciałbyś żeby ci nawaliło nadgodzin jak nie mas w planie służby. To tak samo jakby ośmiogodzinny chciał dodatkowe wolne za sobotę i niedzielę (czy za godziny pomiędzy 16 a 8.00) jak mu wtedy zwolnienie wypada. Niektórym to się już w..... poprzewracało.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:36:32 »
debil kretyna pogania idiotą - taki obraz kreujecie
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Common

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2011, 22:12:56 »
W programie liczącym nadgodziny, który został opracowany przez KG wypełniałem nadgodziny za kwiecień wpisując w górnej rubryce służby i wolne zgodnie z harmonogramem, a w dolnej stan rzeczywisty. Jeden z kolegów był cały kwiecień na zwolnieniu co zapisałem w dolnej rubryce, a w górnej zgodnie z harmonogramem miał zaplanowane 3 wolne służby, wynik po przeliczeniu 0! A co z tymi trzema zaplanowanymi służbami, które zostały pokryte chorobowym? Podobna sytuacja ma się do urlopu, a dokładnie biorąc gdy urlopu nie wybieramy w zaplanowanym terminie lecz w terminie gdy były zaplanowane wolne służby. 

prawomocny

  • Gość
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2011, 11:27:53 »
chorobowe ma nie tworzyć nadgodzin jak i czasu niedopracowanego jezeli  chorujesz miesiac a w tym czasie masz tylko 5 służb planowane  a reszt to przykładowo WS  to mam czas nie  dopracowany tak mam rozumieć???? a na WS mam dyżury domowe więc ??????/  jak bym nie miał chorobowego i odezwał sie telefon czy wtedy muszę przyjść, jestem chyba  chory na wolnym !!!  :gwiazdki:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2011, 14:08:56 »
To jest na prawdę niesamowite... tyle lat funkcjonuje ecs i do tej pory wielu nie ma pojęcia o rozliczaniu czasu służby.
Nie dziwię się więc że powstało nowe rozporządzenie z dziwnymi zapisami... ktoś pomyślał, że trzeba pewne zachowania i naliczania ukrócić z nadmiarem!

Offline ronin311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:23:31 »
nie do końca się rozumiemy..

przykład jaki miał miejsce..

miałem zaplanowaną WS .....lecz jak wiadomo zaczynają się urlopy ...więc wcześniej rozpisano mnie że muszę się pojawić w pracy. Niestety wypadła choroba i nie udało mi się przyjść.

No i wynika z tego że gdybym nie był chory to musiał bym przyjść do pracy, a jak jestem chory to się obraca sprawę i wpisuje się WS.

Więc jet to chyba troszkę nie tak...pracodawca lawiruje sobie jak mu wygodnie....i wali nas na godziny....jak ma w tym interes to grafik nie musi być sztywny......a jak nie ma interesu to musi być jak w grafiku.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2011, 21:32:09 »
jak się przełożonemu nie robi wbrew (w brew;) ), to przełożony pójdzie na rękę, a jak na każdym kroku robi sie mu w brew, to on podwładnemu narobi na rękę - takie życie
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ronin311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2011, 09:30:30 »
jak się przełożonemu nie robi wbrew (w brew;) ), to przełożony pójdzie na rękę, a jak na każdym kroku robi sie mu w brew, to on podwładnemu narobi na rękę - takie życie

a co to ma do tego co napisałem


ale po w/w debacie już wiem dlaczego nam wszystko zabierają.....bo generalnie w związkach są ludzie którzy dbają tylko o swoje posady, awanse,siedzą na stanowiskach bojąc się wychylić i etc.
Ugrają pierdołe a oddają 3 razy tyle.
No jeśli tak dalej pójdzie to zostaniemy w samych skarpetkach.

koleszka

  • Gość
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2011, 14:00:45 »
Hej. Skoro miałeś zaplanowane WS (zaplanowany cały miesiąc zgodnie z normatywem), to po przyjściu do służby dochodzi Ci 24 h nadgodzin. Ponieważ byłeś na chorobowym to nie dopisuje się nic. Pozdrawiam

Offline bolo28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2011, 15:30:19 »
nie do końca się rozumiemy..

przykład jaki miał miejsce..

miałem zaplanowaną WS .....lecz jak wiadomo zaczynają się urlopy ...więc wcześniej rozpisano mnie że muszę się pojawić w pracy. Niestety wypadła choroba i nie udało mi się przyjść.

No i wynika z tego że gdybym nie był chory to musiał bym przyjść do pracy, a jak jestem chory to się obraca sprawę i wpisuje się WS.

Więc jet to chyba troszkę nie tak...pracodawca lawiruje sobie jak mu wygodnie....i wali nas na godziny....jak ma w tym interes to grafik nie musi być sztywny......a jak nie ma interesu to musi być jak w grafiku.
Kolego ronin, załóżmy, że pracuję w biurze na 8 godzin. Na polecenie kierownika jednostki organizacyjnej mam pełnić 24h służbę w sobotę, która nie jest moim dniem służby wynikającym z harmonogramu. Będę więc "produkował" tzw. nadgodziny. Niestety w piątek złamałem nogę i mam L-4. Zgodnie z twoim rozumowaniem będąc na zwolnieniu lekarskim w sobotę powinienem mieć naliczone nadgodziny? To jest sytuacja analogiczna do systemu zmianowego, gdzie dni wolne wynikające z półroczego harmonogramu służby są takimi samymi dniami wolnymi jak sobota czy niedziela dla systemu codziennego. Służba w taki dzień jest przedłużeniem czasu służby. Jeżeli jesteś w takim dniu na L-4, nie ma żadnego przedłużenia czasu służby, gdyż nie jest to twój dzień pracy i w związku z tym nie naliczane są nadgodziny.
Pozdrawiam

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2011, 16:04:47 »
Bolo nie masz pojęcia o czym piszesz!
Harmonogram masz zaplanowany na cały okres rozliczeniowy (pół roku). Harmonogram ten nie uwzględnia Twoich służb 24 godzinnych. Jeżeli masz zwolnienie w okresie o jakim mówisz to żadne nadgodziny się Tobie nie należą bo i za co? Służbę którą miałbyś w sobotę wpisałbyś w dolną rubrykę ewidencji a w górnej masz pusto bo twój harmonogram zakłada wolne dni w soboty i niedziele. Jedynie w przypadku gdy taka planowana służba 24 godzinna wypadła by np w styczniu i układający harmonogram wiedziałby o niej mógłby od razu (a właściwie powinien) zaplanować ją w harmonogramie. Wtedy gdybyś miał takie zwolnienie to w weekend powinno naliczyć tobie godziny nadliczbowe. Niestety nowe wytyczne namieszały również w tym i zgodzę się z Twoimi pewnymi stwierdzeniami, że zabrać chcą nam strasznie wiele nie bardzo mając pojęcie o co w tym chodzi.

czech

  • Gość
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2011, 16:30:17 »
Witam.a taka sytuacja-początkiem marca zgłaszam że od 15 marca będę na zwolnieniu L-4 (planowany zabieg-niezdolność ok 5 tygodni) ws zaplanowana na 6 i 12 marca.D-ca zmienia mi ws na 27 i 30 marca czyli jak już będe na L-4. Z góry szybka zmiana i wpisanie ws na zwolnieniu

Offline ronin311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 01, 2011, 20:21:29 »
 no właśnie jak widać.......robią nas w d...e jak chcą i to jeszcze za przyzwoleniem związków.
Wywalczyli żeby nam płacili za nadgodziny.....tylko że teraz to już ich nie będzie bo kombinując wszystkie nam zabiorą (i na dodatek nawet nie jest w nich uwzględnione jaka grupa, stopień itp).

I co warto było?

Gdyby nie Związki Policyjne to z naszymi związkowcami już dawno byśmy nie mieli już żadnych przywilejów!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 20:30:57 wysłana przez ronin311 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2011, 19:50:54 »
Ronin311 masz niewiele postów...
I niech tak pozostanie serdecznie doradzam... posty wiszą na stronie, ludzie to czytają a później wstyd na cały kraj ...
Związki to, związki tamto rozumiem (i podejrzewam) że strona słuzbowa bardziej Ci sie podoba i jest Ci bliższa...
I uaktywniłeś się czasie kiedy zaczęły sie problemy na linii Rząd -ZZ...  strasznie podejżliwy sie robię na stare lata ...
Co do faktów
Wszytkie związki zgłosiły uwagi do rozporządzenia w sprawie słuzby strażaków... ale strona słuzbowa wiedziała lepiej...
Co do oceny pracy ZZ poczytaj formu policjantów ... zobaczysz komu oni zazdroszczą związków zawodowych  :rofl:

Co do rozliczania chorobowego.
W chorobowym harmonogramem, na który sie nanosi chorobowe jest 6 miesieczny 40 godzinny harmonogram ten równomierny z maksymalną przerwą 120 h (czyli jedna służba). Na chorobowym nie traci się ani nie zyskuje. inaczej mowiąc gdyby okres rozliczeniowy trwał 2 miesiće 1 maja -30 czerwca, to
normatywny czas słuzby (336 godzin czyli 21+21 dni robocze - moge sie mylic ale chodzi o zasadę że bez wzgledu na system czas słuzby musi być taki sam).
Oznacza to (gdybys zaczynał służbe 1 maja rano), że w harmonogramie masz planowych okienek 7 (120 godzinnych) (czas sluzby 328 czyli 8 niedogodzin z uwagi na system słuzby).
Dopiero na to nakładasz urlop (urlop jest od 40 godzinnego tygodnia słuzby liczony) , albo odbiór nadgodzin zaleglych z poprzednich okresów.
Natomiast na harmonogram miesięczny nakładasz "planowane" nadgodziny.
 
I teraz jeśli zachorujesz, to chorobowe wpisuje się na ten pierwotny harmonogram (328 h).
Dlaczego, bo jednoczesnie nie możesz byc nieobecny z dwóch tytułów.  Nie mozna udzielić czasu wolnego w czasei chorobowego. Poza tym w przepisach o urlopach jest jednoznacznie wskazane, że jak jestes chory to urlop (czas wolny nie biegnie)
 
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2011, 19:57:44 wysłana przez radca »

lasek

  • Gość
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2011, 17:06:26 »
Witam. Poproszę o wyjaśnienie co właściwie teraz należy wpisać w dolne rubryki ecs przy dwutygodniowym L4 ( góra planowane dwie wolne akurat) bo zaczynam się gubić. Krótko, "c" po całości czy inne kombinacje. Dzięki i pozdrawiam.

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2011, 07:42:00 »
U góry wpisujesz dane z harmonogramu półrocznego, a na dole "c" przez cały okres zwolnienia lekarskiego, a program zaliczy chorobowe tylko w godzinach planowanej służby.

Offline matjack66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2011, 20:06:42 »
Witam.Pozycję wyżej radca wyjaśniał wpisywanie chorobowego-myślałem że jaśniej nie można, a orange znowu wprowadza zamęt.Chorobowe podobnie jak urlop wpisujemy tylko pod godziny normatywne.

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2011, 21:43:46 »
Wpisy chorobowego na dole w jednym ciągu nic nie zmieniają w ilości godzin, jeżeli ich nie ma u góry przeniesionych z harmonogramu. Podobnie będzie np. z godzinami służby w czasie kursów.

Offline bolo28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 09, 2011, 10:08:13 »
Bolo nie masz pojęcia o czym piszesz!
Harmonogram masz zaplanowany na cały okres rozliczeniowy (pół roku). Harmonogram ten nie uwzględnia Twoich służb 24 godzinnych. Jeżeli masz zwolnienie w okresie o jakim mówisz to żadne nadgodziny się Tobie nie należą bo i za co? Służbę którą miałbyś w sobotę wpisałbyś w dolną rubrykę ewidencji a w górnej masz pusto bo twój harmonogram zakłada wolne dni w soboty i niedziele. Jedynie w przypadku gdy taka planowana służba 24 godzinna wypadła by np w styczniu i układający harmonogram wiedziałby o niej mógłby od razu (a właściwie powinien) zaplanować ją w harmonogramie. Wtedy gdybyś miał takie zwolnienie to w weekend powinno naliczyć tobie godziny nadliczbowe. Niestety nowe wytyczne namieszały również w tym i zgodzę się z Twoimi pewnymi stwierdzeniami, że zabrać chcą nam strasznie wiele nie bardzo mając pojęcie o co w tym chodzi.
Deejayslonio nie masz pojęcia o czym piszę. Staraj się czytać ze zrozumieniem.
Pozdrawiam

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 09, 2011, 17:21:39 »
Radca dzięki za piękne wyjaśnienie. :straz:

Proszę podaj tylko podstawę prawną, żebym mógł się odwołać od wpisywania WS w C wtedy kiedy nie mam ich w harmonogramie.

Dzięki :straz:

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: wolna służba a zwolnienie lekarskie
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 15, 2012, 18:43:41 »
Witam. Minął prawie rok a tu ciągle to samo.

Harmonogram służb został ustalony na koniec grudnia 2011r.
Na styczeń zaplanowano mi 4 służby wolne, niestety 2 stycznia złamałem rękę i miałem miesiąc zwolnienia.
Wpisano mi w zwolnienie 4 WS ze stycznia i jedną z lutego. ( wróciłem do służby 6 lutego).
W kwietniu żona urodziła dziecko, miała cesarkę i lekarz dał mi 2 tyg zwolnienia. też wpisano mi ( zgodnie z tym półrocznym 3 WS.
Teraz jeżdzę do SGSP co 2 tygodnie i w harmonogramie rocznym miałem zaplanowane WS w piątki soboty lub niedziele.
Dziś okazuje się że nie wyrobię wymaganych godzin służby!!!!!

Co teraz?????  Mam dosłużyć???
Harmonogram półroczny tego się nie da pojąć. :rofl: