Autor Wątek: Zawody "wieżowiec"  (Przeczytany 8430 razy)

Offline kasica

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Zawody "wieżowiec"
« dnia: Październik 08, 2005, 13:39:38 »
Witam, czy ktoś z Was albo Waszych znajomych brał może udział w zawodach "Wieżowiec 2005" (albo 2004, 2003)? Tak się pytam, interesuje mnie ostatnio ten temat... Jakie sa wrażenia i odczucia z takich zawodów? Jest to rzeczywiście tak ciężkie jak się wydaje? Mogą startować ochotnicy?

Offline SebekFireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • http://
Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2005, 18:57:24 »
Ja miałem okazję brać udział w tych zawodach w tym roku. Odbyły się one w Warszawie na budynku Pałacu Kultury i Nauki i trzeba było wchodzić w pełnym osprzęcie na 30 piętro.
Bardzo fajne zawody, tylko szkoda że liczone są czasy tylko drużynowo. Ciekawiej by było jakby także liczono czas indywidualnie i nie było potrzeby zachowania tego minimalnego odstępu, a na czas drużyny wchodziłaby suma czasów trzech zawodników.
Co do ciężkości to jest to cholernie ciężka sprawa, ale jak ktoś ma dobrą wydolność organizmu to wejdzie i nie padnie.
Ochotnicy w tym roku chyba mogli startować - wystarczyło przesłać zgłoszenie. W tym roku o ile pamiętam to startowały 2 drużyny z OSP.
 
www.fireman.prv.pl - wszystko o STRAŻY POŻARNEJ :)[/color][/size][/font]

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2005, 21:02:05 »
Cytuj
Ochotnicy w tym roku chyba mogli startować - wystarczyło przesłać zgłoszenie. W tym roku o ile pamiętam to startowały 2 drużyny z OSP.

olala kiedy będą odbywać się następne zawody i gdzie można przeyłać zgłoszenia OSP ??
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2005, 18:01:56 »
www.warszawa-straz.pl Zdjęcia i wyniki ,,Wieżowca 2005'' :)

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2006, 23:00:56 »
Czy to prawda że w tej dyscyplinie królują chłopaki z pomorza?
 
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2006, 17:18:41 »
Kiedy będą te zawody w 2006 roku  

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2006, 19:56:33 »
Ja brałem udział w takich zawodach już dwukrotnie ale na szczeblu województwa. Każde JRG z województwa wystawiło 3 osobową drużynę. I do pokonania nie było 30 pieteter ale 16 a to ze względu na warunki jakie były w danym mieście. Kolejną róznicą było to, że czasy były liczone indywidualnie.
Niby tylko 16 pięter ale naprawde w kość daje, niektórzy rezygnowali.
Ja osobiśćie miło wspominam i mam nadzieję, że w tym roku też się tak pościgamy.

Offline gribu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2006, 14:01:00 »
Wejście na 30 pietro powinno być wyzwaniem dla każdego strażaka. Dlatego tez chodziaz nie jestem na podziale pokusiłem sie o zafundowanie sobie doznań zwiazanych z wchodzeniem w aparacie na 30 pietro. Po drodze kłebi sie mnóstwo mysli po głowie, (nie wytrzymam, co ja tu robie, zaraz padne) ale na górze jest ekstra, samozadowolenia i satysfakcja że sie udało. Nawet bez specjalnego wyternowania można pokusic sie o taki spacer spacer .
Sukces to zdolność przechodzenia od jednej porażki do drugiej bez utraty entuzjazmu...

Winston Churchill

wierzowiec

  • Gość
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2009, 09:28:24 »
witam jestem z Osp Brzeszcze nasza jednostka bierze udział w Wierzowcu od 2006 roku.w 2006 roku ja równierz startowałem i wrazenia sa masakryczne na dole jest strach jak to bedzie i wogule a na górze pełen luz i radosc!!!mam nadzieje ze równierz w tym roku wystartujemy poniewarz w tamtym roku nasza jednostka zajeła 7 miejsce!pozdrawiam

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2009, 13:11:33 »
panowie a ile kosztuje start w tych zawodach? i czy zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat czy jak na zawodach mogą być od 16??

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2009, 11:01:08 »
500zl wpisowego, musisz byc pełnoletni
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Młodzik

  • Gość
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2009, 22:58:03 »
za drużyne, ale słyszałem że w tym roku wpisowe ma już wynosić 1000zł...

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2009, 10:30:40 »
Witam:) No cuz wcale sie nie dziwie ze podniesli cene wpisowage, w koncu pelne zakwaterownie kosztuje, zwlaszcza w takich warunkach jak ma to miejsce:) Wiele druzyn sie dziwilo ze cena mala w porownaniu do warunków:)
Czy ktos ma juz jakies info na temat terminu zawodów?? Bo jak narazie cisza na ten temat na stronie km. 
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2009, 11:42:15 »
Informacji nie ma na stronie bo nie ma też takiej o tym czy w ogóle zawody się odbędą... Gdy przygotowania ruszą pojawi się też informacja na stronie.

Offline mjk

  • specjalista ds. zbędnych
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Semper Fi.
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2009, 21:31:05 »
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2009, 10:37:00 »
Witam. Dla wszystkich zainteresowanych mam informacje że niestety zawody w tym roku nie odbędą się...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2009, 10:54:16 »
3. TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:

            Zawody odbędą się 20.06.2009 r. w Pałacu Kultury i Nauki przy pl. Defilad.

-       oficjalne przywitanie zawodników 19.06.2009 r. o godz. 20.00 (Centrum Konferencyjne Falenty)

-       losowanie numerów startowych i otwarcie zawodów 20.06.2009 r. (PKiN)

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2009, 18:27:55 »
Informacja taka podał mi sekretariat zawodów. Zgłosiło sie niecałe 10 drużyn + brak sponsorów. Drużyny które się zgłosiły, w ciągu 14 dni dostana zwrot wpłaconych pieniędzy. pozdrawiam:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2009, 20:53:33 »
I tak kryzys dotknął strażackie zawody :)

Osobiście uważam, że jesienny termin zawodów był bardziej interesujacy i mniej kolidujący.
W okresie kwiecień-czerwiec w PSP występuje dość spore nasycenie imprezami sportowymi, ćwiczeniami i manewrami i obchodami dnia strażaka.

Na uwagę zasługuje chociażby VII edycja międzynarodowej Wystawy EDURA-2009, która odbędzie się
w dniach 17 - 19 czerwca 2009 r. która kończy się w dniu planowanego przyjęcia uczestników zawodów Wieżowiec.

Również w czerwcu odbędą się zapewne Ogólnopolskie Zawody w Sporcie Pożarniczym w Częstochowie.

Ale nic złego się nie stało.

Ostatnio słyszałem ciekawe podsumowanie tych "bezsensowanych" zawodów,a mianowice jaki sens ma przeganianie po schodach na 30. piętro strażaków, którzy na górze nic ratowniczego nie robią, a jedynie wpadają w objęcia lekarza i częstowani są tlenem. Żeby to miało jakiś sens należałoby przygotować dla nich na górze jakieś ratownicze zadanie.

Ponoć w NYC strażacy dla upamiętnienia ofiar WTC przebiegli maraton w AODO.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2009, 22:22:57 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2009, 21:05:17 »
Zawody mają sens. Jaki? Choćby i treningowy. Przystosowują do AODO, nie poprzez sam udział, ale treningi. Nie uciekajmy się do zła koniecznego. Nie wszystko musi mieć dosłowny sens. Liczą się chęci. 

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2009, 22:19:43 »
Równie dobrze można by powiedzieć, że jakiekolwiek sportowe konkurencje nie mają sensu. To sport, cholernie mocno sprawdzający wytrzymałość, urozmaicony o typowo strażacki akcent. Jestem jak najbardziej za. Łukaszu, pobiegaj kilkaset metrów (po prostym terenie) w AODO  - wtedy pogadamy ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2009, 22:37:34 »
Faktycznie, zawody nie mają wiele wspólnego z działaniami ratowniczymi. Po wbiegnięciu na górę człowiek pada na r... Sam brałem udział w pierwszym wierzowcu więc wiem jak jest.
Jednak to są tylko zawody i z takiego punktu należy na to patrzeć. Jaki sens jest rozgrywać zawody np. w hakówce - to pytanie do p. Telusa.

Co do maratonu w AODO... nie wydaje mi się realne, no chyba, że to była sztafeta - każdy z uczestników biegł np. kilkaset metrów i kolejny i kolejny......

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2009, 23:22:23 »
I tak kryzys dotknął strażackie zawody :)

Osobiście uważam, że jesienny termin zawodów był bardziej interesujacy i mniej kolidujący.
W okresie kwiecień-czerwiec w PSP występuje dość spore nasycenie imprezami sportowymi, ćwiczeniami i manewrami i obchodami dnia strażaka.

Na uwagę zasługuje chociażby VII edycja międzynarodowej Wystawy EDURA-2009, która odbędzie się
w dniach 17 - 19 czerwca 2009 r. która kończy się w dniu planowanego przyjęcia uczestników zawodów Wieżowiec.

Również w czerwcu odbędą się zapewne Ogólnopolskie Zawody w Sporcie Pożarniczym w Częstochowie.

Ale nic złego się nie stało.

Ostatnio słyszałem ciekawe podsumowanie tych "bezsensowanych" zawodów,a mianowice jaki sens ma przeganianie po schodach na 30. piętro strażaków, którzy na górze nic ratowniczego nie robią, a jedynie wpadają w objęcia lekarza i częstowani są tlenem. Żeby to miało jakiś sens należałoby przygotować dla nich na górze jakieś ratownicze zadanie.

Ponoć w NYC strażacy dla upamiętnienia ofiar WTC przebiegli maraton w AODO.

tak to jest jak ktoś o sporcie wie tyle, ile zobaczył w tv albo gdzieś na zdjęciu...
Maraton w aparacie - znam jedną osobę która warszawski maraton biega tak już lat kilka...
Bezsensowne zawody? Siatkówka, piłka nożna, koszykówka czy lekka atletyka... które wg Ciebie są sensowne?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2009, 23:31:39 »
Równie dobrze można by powiedzieć, że jakiekolwiek sportowe konkurencje nie mają sensu. To sport, cholernie mocno sprawdzający wytrzymałość, urozmaicony o typowo strażacki akcent. Jestem jak najbardziej za. Łukaszu, pobiegaj kilkaset metrów (po prostym terenie) w AODO  - wtedy pogadamy ;-)

Faktycznie, zawody nie mają wiele wspólnego z działaniami ratowniczymi. Po wbiegnięciu na górę człowiek pada na r... Sam brałem udział w pierwszym wierzowcu więc wiem jak jest.
Jednak to są tylko zawody i z takiego punktu należy na to patrzeć. Jaki sens jest rozgrywać zawody np. w hakówce - to pytanie do p. Telusa.

Co do maratonu w AODO... nie wydaje mi się realne, no chyba, że to była sztafeta - każdy z uczestników biegł np. kilkaset metrów i kolejny i kolejny......

I tak kryzys dotknął strażackie zawody :)

Osobiście uważam, że jesienny termin zawodów był bardziej interesujacy i mniej kolidujący.
W okresie kwiecień-czerwiec w PSP występuje dość spore nasycenie imprezami sportowymi, ćwiczeniami i manewrami i obchodami dnia strażaka.

Na uwagę zasługuje chociażby VII edycja międzynarodowej Wystawy EDURA-2009, która odbędzie się
w dniach 17 - 19 czerwca 2009 r. która kończy się w dniu planowanego przyjęcia uczestników zawodów Wieżowiec.

Również w czerwcu odbędą się zapewne Ogólnopolskie Zawody w Sporcie Pożarniczym w Częstochowie.

Ale nic złego się nie stało.

Ostatnio słyszałem ciekawe podsumowanie tych "bezsensowanych" zawodów,a mianowice jaki sens ma przeganianie po schodach na 30. piętro strażaków, którzy na górze nic ratowniczego nie robią, a jedynie wpadają w objęcia lekarza i częstowani są tlenem. Żeby to miało jakiś sens należałoby przygotować dla nich na górze jakieś ratownicze zadanie.

Ponoć w NYC strażacy dla upamiętnienia ofiar WTC przebiegli maraton w AODO.

tak to jest jak ktoś o sporcie wie tyle, ile zobaczył w tv albo gdzieś na zdjęciu...
Maraton w aparacie - znam jedną osobę która warszawski maraton biega tak już lat kilka...
Bezsensowne zawody? Siatkówka, piłka nożna, koszykówka czy lekka atletyka... które wg Ciebie są sensowne?


Czytajcie ze zrozumieniem. Zacytowałęm wam to co ostatnio usłyszałem podczas pewnej rozmowy wysokiego funcjonariusza PSP. Nie mniej może i faktycznie jest w tym trochę racji.
Widziałem w 2007 roku jak wyglądają strażacy po pokonaniu 30 pięter i tak się zastanawiam co by było, gdyby podczas tego ekstremalnego wysiłku, któremuś z uczestników coś się stało.

Maraton w AODO to również cytat z tej rozmowy. Probówalem to potwierdzić narazie bezskutecznie.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 06, 2009, 10:14:58 »
Jeśli ktos pada na ten przysłowiowy r... na 30 piętrze to swiadczy tylko o słabym przygotowaniu fizucznym tegoż delikwenta:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."