Autor Wątek: Zawody "wieżowiec"  (Przeczytany 8432 razy)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 06, 2009, 11:54:47 »
Jeśli ktos pada na ten przysłowiowy r... na 30 piętrze to swiadczy tylko o słabym przygotowaniu fizucznym tegoż delikwenta:)

No chłopie, spróbuj więc swoich sił.
A na marginesie, kilka razy oglądałem biegi narciarskie na 50-km (olimpiada, puchar świata..) i często zwycięzca padał właśnie na r.... No cóż, trzeba powiedzieć - cholernie słabe przygotowanie fizyczne, prawda???

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 06, 2009, 14:03:28 »
Te dwa przykłady nijak sie mają do siebie...wiec nie próbuj porównywac wieżowca do maratonów itp. Nie martw sie na wieżowcu startowalem, i jakos morderczego zmeczenia nie odczułem. zreszta wiele ekip juz tam na górze, potrafiło o wlasnych siłach się rozebrac ze sprzętu i normalnie funkcjonowac, co swiadczy o tym ze jesli jestes dobrze przygotowany fizycznie to mozesz prowadzic działania ratownicze po pokonaniu takiego dystansu. Tylko o czym my wogóle dyskutujemy, skoro bywają na wieżwocu druzyny ktore tydzien przed zawodami gdzies tam 2,3 razy pobiegają i jadą sie sprobowac, i pozniej powstaja wlasnie tego typu posty ze po wbiegnięciu pada sie odrazu i podłaczają cie do tlenu.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 06, 2009, 14:20:42 »
ojj znów się nie zgodzę...
Sport to takie coś, że jak się jest dobrze przygotowanym to można paść na ryj po zakończeniu zawodów. Powód? - zawody są dla wyniku, daje się z siebie 101% tego co może organizm... meta powoduje wyrzucenie z siebie resztek sił.
Żeby czuć się bardzo dobrze po takich 30 piętrach musi być spełniony co najmniej jeden z poniższych:
1) tempo za słabe,
2) koledzy pomogli,
3) koledzy nie wytrzymali więc tempo za słabe
4) idziemy na luzie i pokażemy że na górze ładnie wyglądamy
5) kiepski dzień i idzie się powoli (bo szybciej się nie da) a na górze tego zmęczenia jakby nie czuć mimo iż na schodach walka była
6) coś jeszcze da się tu dopisać ale czy jest sens?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 06, 2009, 18:31:20 »
Nie martw sie na wieżowcu startowalem, i jakos morderczego zmeczenia nie odczułem. zreszta wiele ekip juz tam na górze, potrafiło o wlasnych siłach się rozebrac ze sprzętu i normalnie funkcjonowac, co swiadczy o tym ze jesli jestes dobrze przygotowany fizycznie to mozesz prowadzic działania ratownicze po pokonaniu takiego dystansu. Tylko o czym my wogóle dyskutujemy, skoro bywają na wieżwocu druzyny ktore tydzien przed zawodami gdzies tam 2,3 razy pobiegają i jadą sie sprobowac, i pozniej powstaja wlasnie tego typu posty ze po wbiegnięciu pada sie odrazu i podłaczają cie do tlenu.

Widocznie nie dałeś z siebie wszystkiego. Może pochwalisz się swoim miejscem? Niech zgadnę, nie byliście nr 1?? A jeśli dalibyście z siebie więcej i na mecie padli na r.. to czy wasz wynik nie byłby lepszy?
Właśnie o to chodzi w sporcie, dać jak najwięcej, zmęczyć się do końca.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Sadzik222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 06, 2009, 19:14:36 »
Ja startowałem w podobnych zawodach w moim mieście , nie są one tak wymagające jak w Warszawie .  Nasza drużyna OSP była pierwsza bieg trwał niecałą minutę dobiegłem ostatni z drużyny zamykając czas jak się okazało zwycięski .   Czy jest zmęczenie ?  jest i to bardzo bo jak ktoś chce wygrać to daje z siebie wszystko . a   przygotowanie w tych zawodach przekłada się na czas a nie na zmęczenie .   
Wojna polega na wprowadzaniu w błąd. Jeśli możesz udawaj, że nie możesz; jeśli dasz znać, ze chcesz wykonać jakiś ruch, nie wykonuj go; jeśli jesteś blisko, udawaj, żeś daleko; jeśli wróg jest łasy na małe korzyści, zwabiaj go.

Offline mjk

  • specjalista ds. zbędnych
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Semper Fi.
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 10, 2009, 21:26:11 »
VI MIĘDZYNARODOWE ZAWODY „WIEŻOWIEC 2009” ZOSTAŁY ODWOŁANE



Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy  poinformować, że VI Międzynarodowe Zawody „Wieżowiec 2009” które miały się odbyć 20 czerwca br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zostały odwołane z powodu trudnej sytuacji finansowej, która spowodowała ograniczenie środków budżetowych Komend Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, a tym samym niewystarczającą liczbę chętnych do wzięcia udziału w zawodach.
 Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach w roku przyszłym.
.
                     
Organizatorzy Międzynarodowych
Zawodów Wieżowiec
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Zawody "wieżowiec"
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 10, 2009, 21:34:25 »
Wypadałoby jeszcze zakładce INFO napisać, że zawody się nie odbędą, bo są dwie sprzeczne informacje.

Ponadto news o odwołaniu na głównej jest mało czytelny. Czarne litery na ciemnoczerwonym tle.