Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 434039 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #675 dnia: Marzec 05, 2012, 19:23:01 »
Stenogram wystąpienia poseł prof. Krystyny Łaybackiej nad informacją rządu na temat konfliktu związanego z sytuacją służb mundurowych na tle nierównego ich traktowania w zakresie podwyższania uposażeń w 2012 r.
http://www.fzz-sm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1107:wystpienie-pose-k-ybackiej-sld&catid=19:zostatniejchwili&Itemid=43

leszno

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #676 dnia: Marzec 08, 2012, 17:57:44 »
a więc minister msw potwierdzil dzis ze podwyzki od pazdziernika warunkowe i do konca roku a w 2013 zeby dalej były to musi uprosic u min finansow by je uwzglednil w budzecie na 2013 i bedzie sie staral aby tak bylo  - wiec na teraz to jak cos brdzie to tylko 3 miesiace i jak bog da oczywiscie  rewelacja naprawde

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #677 dnia: Marzec 08, 2012, 18:26:30 »
Piękne służby które nic nie dostały, ładnie poukładane,nikt o nic nie trąbi,żywioł i nie tylko robią w pocie czoła itd.Panowie do roboty bo i z podwyżek 2013 nici.TERAZ PROPONUJĘ ZAŁOŻYĆ WĄTEK ..... PODWYŻKI 2013

palę

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #678 dnia: Marzec 08, 2012, 18:33:39 »
Żenada... ja pierdzielę, nie chcę podwyżki niech tylko oddadzą coroczny procent inflacji. Brak słów.

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #679 dnia: Marzec 08, 2012, 21:16:55 »
Witam.
napiszę wprost :
Panie stary wyga 112 - to co Pan napisał  ''  o  podwyżkach tylko dla śląska "  to żenada. Chłopie jak masz pisać takie pierdoły to oby Ci się komputer popsuł itp itd. żenada, żenada .....  Ty się boisz żeby tylko " Śląsk " nie dostał - ja się bardziej boję  takich  jak TY.

Żeby było jasne - podziwiam ich, zrobili kawał dobrej roboty ( znam strażaka, który tam działał ) i jestem za tym, żeby dostali nagrody, dodatki itp.



Sprawa druga -  piszemy o proteście,  zz walczą (  jaki efekt -  to każdy widzi ) o podwyżki na 2012 a tu mądre głowy piszą o podwyżkach na rok 2013 - k............ ludzie  ( do autora ) czy Ty  masz wszystkie klepki ? Może wałczmy już o kasę na rok 2018 ?

Flagi, syreny itp. to można schować do szafy, bo to gówno da ( i jak widać - dało ). Jest impreza EURO   2012 -  jest okazja przycisnąć ich " czytaj władzę " do ściany i wywalczyć swoje. Pytanie jak ? -  blokować ulicę, chorować   itp . Oczywiście napiszecie - jak skoro ślubowaliśmy i liczy się opinia ludzi -  Powtarzam - w dupie mam opinię ludzi i  ich poważanie, bo dzięki temu mi lepiej  się nie żyje.
Wracając do  " walki  o podwyżki "  - skoro nasz 01 siedzi jak mysz pod miotła to coś tu k........   jest  nie tak.  Jak już kiedyś napisałem  - ja list do naszego 01 wysłałem  i podziękowałem za to, że nas wspiera i jest z nami w tych ciężkich czasach :mellow:. ŻAL  ŻAL  ......

 



Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #680 dnia: Marzec 09, 2012, 12:02:05 »
Witam ! Szkoda panie strazakpomorze , że w tym całym zamieszaniu zabrakło Ci dystansu ..... ŻAL,ŻAL i ŻENADA .... .

palę

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #681 dnia: Marzec 09, 2012, 12:24:03 »
Strażacy - przestańcie już sobie dorzucać. Nie wystarczy Wam że społeczeństwo nam dowala ( zaufanie społeczne, he he propaganda ). Temat podwyżki - 2012 - dawać przykłady  1. przed świętami jedno jajko może kosztować 1zł. !!!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #682 dnia: Marzec 09, 2012, 12:54:01 »
Popieram w 100% strazakapomorze a do 112 mam tylko dwa słowa żal mi cię człowieku.
Też bede obserwowany?? ^_^
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #683 dnia: Marzec 09, 2012, 13:43:34 »
Witam.
napiszę wprost :
Panie stary wyga 112 - to co Pan napisał  ''  o  podwyżkach tylko dla śląska "  to żenada. Chłopie jak masz pisać takie pierdoły to oby Ci się komputer popsuł itp itd. żenada, żenada .....  Ty się boisz żeby tylko " Śląsk " nie dostał - ja się bardziej boję  takich  jak TY.

Żeby było jasne - podziwiam ich, zrobili kawał dobrej roboty ( znam strażaka, który tam działał ) i jestem za tym, żeby dostali nagrody, dodatki itp.



Sprawa druga -  piszemy o proteście,  zz walczą (  jaki efekt -  to każdy widzi ) o podwyżki na 2012 a tu mądre głowy piszą o podwyżkach na rok 2013 - k............ ludzie  ( do autora ) czy Ty  masz wszystkie klepki ? Może wałczmy już o kasę na rok 2018 ?

Flagi, syreny itp. to można schować do szafy, bo to gówno da ( i jak widać - dało ). Jest impreza EURO   2012 -  jest okazja przycisnąć ich " czytaj władzę " do ściany i wywalczyć swoje. Pytanie jak ? -  blokować ulicę, chorować   itp . Oczywiście napiszecie - jak skoro ślubowaliśmy i liczy się opinia ludzi -  Powtarzam - w dupie mam opinię ludzi i  ich poważanie, bo dzięki temu mi lepiej  się nie żyje.
Wracając do  " walki  o podwyżki "  - skoro nasz 01 siedzi jak mysz pod miotła to coś tu k........   jest  nie tak.  Jak już kiedyś napisałem  - ja list do naszego 01 wysłałem  i podziękowałem za to, że nas wspiera i jest z nami w tych ciężkich czasach :mellow:. ŻAL  ŻAL  ......

Pisząc o podwyżkach na 2013 nie miałem na myśli aby odejść od tematu podwyżek 2012 tylko zaalarmować do naszych władz by znowu Rząd Tuska nie zrobił nas na szaro.Jak ktoś dobrze czyta wszelkie informacje to wie co mówi Cichocki  .... będziemy starali się aby, znaleźć rozwiązania które pozwolą na realizację podwyżek w 2013 roku....Ciekawi mnie bo znam takich krzykaczy, którzy nawet na pikiecie nie byli a winę znajdują w ZZ.

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #684 dnia: Marzec 09, 2012, 14:55:07 »
Panie Siusiek - może niepotrzebnie napisałem o braku klepek. Podtrzymuje jednak zdanie, że walka o kasę ma dotyczyć roku 2012. Sprawa pikiet i  ZZ - a Twoim zdaniem kto prowadzi rozmowy z rządem i decyduje o formie protestu ? -  To jest rola elit ZZ i póki co nie wywiązują się z tego. Spotkania co jakiś  czas i informowanie  przedstawicieli  "rządu", że  my  się z tym, czy z tym nie godzimy jest już  męczące i prowadzi tylko do tego, że pomija się naszą formację w planach podwyżek na ten rok. Minister Cichocki dziś jest, a jutro może być inny i znowu będzie miał  swoja wizje i swoje pomysły - rozpoczną się nowe rozmowy, negocjacje i może skończyć się to tak, że nawet w roku 2013 kasy nie będzie.  Ja z ZZ nie jestem póki co zadowolony -  bo mam wrażenie, że bardziej liczy się dla nich opinia społeczeństwa, niż  ostra forma protestu, która doprowadziła by do zmiany stanowiska strony rządzącej i uzyskania przez naszą formację kasy w tym roku ( mam tu na myśli protesty strażaków z krajów zachodnich - pewnie widzieliście filmy w necie ).

Napiszę jeszcze tak: gdybym ja "był po stronie rządu " i widział jak protestują  strażacy, jak ich ZZ walczą, i jak mocno dążą do osiągnięcia celu - to bym nie obawiał się niczego złego. Moim zdaniem strona rządząca traktuje nas jak "małe dzieci " bo widzi,  że nie mamy jaj, że nie stać na nic więcej niż flagi i syreny.


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #685 dnia: Marzec 09, 2012, 15:09:13 »
Spokojnie.Co do roboty związków ośmielę się napisać ,iż żaden na szczeblu krajowym nie wywiązuje się tak jak trzeba.Należy zaznaczyć iż tylko Florian ogłosił swoje postulaty, dwa pozostałe nie zrobiły w tym kierunku nic do tej pory.Tutaj trzeba teraz być ostrożnym w sytuacji kiedy to na terenie jednej komendy , jednostki , działają dwa związki.Może to być bardzo przykre dla samych strażaków  o ile nie zostaną ogłoszone wspólne działania - i to na piśmie.Komendanci aż tylko czekają na błędy.Masz rację iż przy takiej formie protestu(miało nie być odbiorów terminowych przez prewencję, forma strajku włoskiego w jednostkach itp.) nikt się nie liczy ze związkami.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #686 dnia: Marzec 09, 2012, 15:13:22 »
Witam ! Widzę , że jednak muszę wyjaśnić części braci strażackiej , która zrozumiała mnie źle . Ten post dotyczący podwyżek tylko dla śląskich strażaków to raczej kamyczek do ogródka rządu - ale być może zbyt skomplikowane jest to zdanie - dla niektórych ?

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #687 dnia: Marzec 09, 2012, 17:17:59 »
Panie 112- wracając do Twojego wpisu z 4 marca br. - każdy z kolegów z pracy, który to przeczytał i z którym rozmawiałem odbiera to w sposób taki :  Ty się martwisz ( czytaj zazdrość  przez Ciebie przemawia ), żeby strażacy ze śląska,  na  cierpieniu ludzi nie dostali, nie zyskali jako jedyni w kraju podwyżki. Żeby było jasne- koledzy to kumaci faceci.
 Walnąłeś niezłego   " babola "  i wyszło jak wyszło. Dodam jeszcze, że skoro Ty oczekujesz podwyżek tylko dlatego, że koledzy strażacy dobrze się spisali to w roku powinny być  ze 4 podwyżki w straży.
Chyba, że to nowy pomysł na podział kasy  Twojego autorstwa - podwyżki uzależnione od liczby akcji "medialnych" i od liczby posłów na miejscu akcji.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #688 dnia: Marzec 09, 2012, 17:46:30 »
Stary co Ty ? Instalacja Ci pie....ła . Cokolwiek Ty i Twoi koledzy myślą ja dalej będę uważał , że po tym rządzie można wszytkiego się spodziewać , nawet podwyżek tylko dla blondynów . I przekaż to swoim kolegom albo zaproś do samodzielnego czytania forum .

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #689 dnia: Marzec 09, 2012, 19:42:03 »
Panie 112- wracając do Twojego wpisu z 4 marca br. - każdy z kolegów z pracy, który to przeczytał i z którym rozmawiałem odbiera to w sposób taki :  Ty się martwisz ( czytaj zazdrość  przez Ciebie przemawia ), żeby strażacy ze śląska,  na  cierpieniu ludzi nie dostali, nie zyskali jako jedyni w kraju podwyżki. Żeby było jasne- koledzy to kumaci faceci.
 Walnąłeś niezłego   " babola "  i wyszło jak wyszło. Dodam jeszcze, że skoro Ty oczekujesz podwyżek tylko dlatego, że koledzy strażacy dobrze się spisali to w roku powinny być  ze 4 podwyżki w straży.
Chyba, że to nowy pomysł na podział kasy  Twojego autorstwa - podwyżki uzależnione od liczby akcji "medialnych" i od liczby posłów na miejscu akcji.

   Kolego strazakpomorze widzę, że jesteś nowym człowiekiem i mało doświadczonym na tym forum i dorwałeś się do tematu jak szczerbaty do sucharów( ja też trochę się wstydzę swoich początków na forum).
Przaczytaj jeszcze raz to co napisał 112, przemyśl i może zrozumiesz o co autorowi chodziło.


    Co do tematu wątku, to nie bronił bym ZZ Florian za postulaty, bo poza ogłoszeniem, nic więcej nie zrobili.
Znam przypadek, że strażacy chcieli zrezygnować z ćwiczeń i zrobił się dym, a władze wojewódzkie ZZ Florian szybciutko wycofały się z tej formy protestu.
Pytam ponownie, czy gdzieś w Polsce protest wykracza poza oflagowanie?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #690 dnia: Marzec 09, 2012, 21:51:32 »
Co do tematu wątku, to nie bronił bym ZZ Florian za postulaty, bo poza ogłoszeniem, nic więcej nie zrobili.
Znam przypadek, że strażacy chcieli zrezygnować z ćwiczeń i zrobił się dym, a władze wojewódzkie ZZ Florian szybciutko wycofały się z tej formy protestu.
Pytam ponownie, czy gdzieś w Polsce protest wykracza poza oflagowanie?
[/quote]
I tu chłopie byś się zdziwił .... pisząc takie głupoty nie jesteś rozeznany w sytuacji w kraju.Ja tam u siebie jetsem zadowolony z przebiegu akcji.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #691 dnia: Marzec 09, 2012, 22:14:47 »
A moje zdanie jest takie, odpuscic podwyzki 2012 co nam dadza te podwyzki przez 3m-ce 2012 roku, Przezylismy 4 lata to i przezyjemy jeszcze 9m-cy. Jak dostaniemy podwyzki w pazdzierniku to nastepnych juz dlugo nie zabaczymy przynajmniej do 2015r. Wiec bedzie to wygladalo tak ze przez 8 lat dostaniemy 300zł podwyzki. Musimy walczyc tak jak zwiazki zawodowe pracownikow budzetowki ktore to domagaja sie wyrownania o procent inflacji przez te 4 lata czyli około 16% jak to dostaniemy to dopiero mozna walczyc o prawdziwa podwyzke....JAK CHCECIE ZEBY WAM MORDY UTARLI 300 złotymi to prosze bardzo.!!!!!! :wall: :wall: :wall:

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #692 dnia: Marzec 09, 2012, 22:44:41 »

Cytuj
I tu chłopie byś się zdziwił .... pisząc takie głupoty nie jesteś rozeznany w sytuacji w kraju.Ja tam u siebie jetsem zadowolony z przebiegu akcji.


 No to chłopie oświeć mnie głupola bo w mojej Małopolsce jest tylko oflagowanie, ale to przecież nie Polska.
Rozumie, że nie sprzątasz i nie ćwiczysz i to cię zadawala, ale może jakieś inne korzyści byś podał.


Offline ssttrraażżaakk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #694 dnia: Marzec 11, 2012, 10:27:34 »

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #695 dnia: Marzec 12, 2012, 08:56:57 »
Pieniądze na fundusze klęsk żywiołowych powinny być przeznaczone na ten cel a nie dowolny inny. Jeżeli nawet nie ma powodzi to przecież można wykorzystać np na modernizację wałów lub budowę nowych albo na inne sposoby związane z przeciwdziałaniem klęską żywiołowym.
Obiecywanie formacji ratowniczej podwyżki jeżeli "nie będą musieli ratować", bo do tego to się sprowadza, jest CHORE. Zastanawia mnie kto to ze strony naszej służby kupił i jeszcze się cieszy że będą (może) podwyżki??? A jak będą zdarzenia których rozmiar przekroczy przeznaczone na to fundusze, to co? Zabiorą nam z pensji? Logicznie myśląc na to wychodzi...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #696 dnia: Marzec 12, 2012, 11:57:11 »
Przekazane w piątek przez wojewodę opolskiego ministerialne promesy to trzecia transza rządowej pomocy na usuwanie skutków powodzi z 2010 r. w infrastrukturze komunalnej. W 2011 roku 11 opolskich samorządów dostało ponad 6,7 mln zł. Łączna pomoc rządu udzielona Opolszczyźnie na odbudowę infrastruktury komunalnej w latach 2010-2012 to ponad 29 mln zł.

Te pieniążki były oszacowane już w 2010 roku i o te pieniądze została zwiększona kwota rezerwy celowej na kolejne lata 2011-2012 w skali kraju tam gdzie lokalne podtopienia, powodzie itp.Tu należy się modlić aby w ty roku nie było.Ja już się modlę.

Online wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #698 dnia: Marzec 13, 2012, 15:08:20 »
Należy im się jak najbardziej, bo robili to w czynie społecznym a Ty za to pobierasz wynagrodzenie więc za co ma być ta nagroda ??? za spełnianie obowiązków służbowych ???

Online wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #699 dnia: Marzec 13, 2012, 15:28:50 »
napisałem że im sie należy , a nam faktycznie szkodliwego na flachę z tego się uzbiera to w tym roku wystarczy -_-
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)