Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 434055 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #575 dnia: Luty 14, 2012, 15:19:45 »
Czyli zgodnie z powyższym komunikatem Pan Minister znowu nic ciekawego nie oznajmił a jego wypowiedzi od chwili powołania przez Najwyższego są takie same.Tylko skąd taka pewność Cichockiego w sprawie podwyżek skoro jeszcze może nam pomóc w zmianie zapisu senat.A potem albo wóz albo przewóz.....

Offline ophat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #576 dnia: Luty 15, 2012, 09:27:29 »
Z linka powyżej 28 strona - Oj chyba za mało jesteśmy przekonywujący


Podsekretarz stanu w MSW Michał Deskur:

Jeśli chodzi o zagrożenie, czy w trakcie turnieju jakakolwiek służba może strajkować,
to chcę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby funkcjonariusz Policji,
Służby Granicznej czy też Straży Pożarnej nie wykonywał swoich obowiązków w czasie
Mistrzostw. Jestem przekonany, że funkcjonariusze są osobami odpowiedzialnymi i nie
ma możliwości organizacyjnej ani prawnej, żeby sabotowali oni przebieg turnieju.
Dziękuję bardzo

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #577 dnia: Luty 15, 2012, 09:37:53 »
Z linka powyżej 28 strona - Oj chyba za mało jesteśmy przekonywujący


Podsekretarz stanu w MSW Michał Deskur:

Jeśli chodzi o zagrożenie, czy w trakcie turnieju jakakolwiek służba może strajkować,
to chcę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby funkcjonariusz Policji,
Służby Granicznej czy też Straży Pożarnej nie wykonywał swoich obowiązków w czasie
Mistrzostw. Jestem przekonany, że funkcjonariusze są osobami odpowiedzialnymi i nie
ma możliwości organizacyjnej ani prawnej, żeby sabotowali oni przebieg turnieju.
Dziękuję bardzo

takkk....może i funkcjonariusze są odpowiedzialni ale czy rząd jest odpowiedzialny to już jest duży znak zapytania...... :wall:


Offline gregor382

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #579 dnia: Luty 15, 2012, 13:35:17 »
Czyli wychodzi na to, że senat przyjął dwie poprawki, z których jedna zakłada podwyżkę od lipca a druga od października. I rozumiem, że teraz sejm w głosowaniu zdecyduje kiedy otrzymamy te podwyżki tak?
Czy dobrze to wszystko interpretuje?

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #580 dnia: Luty 15, 2012, 13:46:46 »
Komisja senacja przyjeła poprawkę to się zgadza. Tylko wydaje mi się ze teraz musi ja jeszcze przyjąc Senat i jako poprawka senatu trafia do Sejmu. Tak mi sie wydaje

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #581 dnia: Luty 15, 2012, 15:16:22 »
W obradach senatu na dzień 15.02 przyjęto punkt nad głosowaniem na przyjęciem poprawek.Jedna poprawka gdzie mozna wyczytać we wcześniejszych postach to wyrzucenie części zapisu a druga poprawka to zapis mówiący o tym iż podwyżka przewidziana jest od 01.07.A dalej to już sejm, który może odrzucić lub przyjąć projekt.
A to dzisiejsze posiedzenie ... może nie w całości bo trwa opracowywanie dalszej części...:
http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,15,1.html
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2012, 15:21:09 wysłana przez SIUSIEK »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #582 dnia: Luty 15, 2012, 19:47:58 »
Komisja senacja przyjeła poprawkę to się zgadza. Tylko wydaje mi się ze teraz musi ja jeszcze przyjąc Senat i jako poprawka senatu trafia do Sejmu. Tak mi sie wydaje

Senat: debata nad ustawą budżetową

Cytuj
Zgodnie z harmonogramem prac nad budżetem izba wyższa powinna podjąć decyzję ws. ewentualnych poprawek do 21 lutego. Będą one poddane pod głosowanie na posiedzeniu plenarnym Sejmu 29 lutego – 2 marca 2012 r., a 6 marca 2012 r. ustawa zostanie przekazana prezydentowi do podpisu.

Cytuj
"To budżet, który zasługuje na wiele krytyki. W jakimś sensie jest też budżetem humorystycznym - to ponury żart ze służb mundurowych, który zakłada, że dostaną podwyżkę, jeśli będzie dobra pogoda w 2012 r." – stwierdził senator Grzegorz Bierecki wiceprzewodniczący senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1692:senat-debata-nad-ustaw-budetow&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Cytuj
Będzie sucho, będą podwyżki
To kuriozalne podejście. Rządowi zupełnie brak wyczucia i chyba chce skłócić służby i wywołać protesty – mówi "Rz" Andrzej Szary, wiceszef NSZZ Policjantów. – Nie wierzę, że z rezerwy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych nie można wykroić 70 mln zł – dodaje.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1691:bdzie-sucho-bd-podwyki&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://www.rp.pl/artykul/17,812405-Bedzie-sucho--beda-podwyzki.html

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #583 dnia: Luty 15, 2012, 20:39:24 »
czyli kogel mogel
nie wiem dlaczego ZZ siedza cicho do tej pory i czekaja na Bóg wie co!
Mam propozycję :
niech wszystkie województwa przedstawią swoich przewodniczących i ich stanowiska, wtedy będziemy wiedzieć na czym stoimy.
Mam nadzieję że to nie wchodzi w us. o ochr. danych, funkcja jest przeciez publiczna.
Co Wy na to?

Offline junior44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #584 dnia: Luty 15, 2012, 21:41:16 »

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #585 dnia: Luty 15, 2012, 21:49:55 »
Podwyżki będą, ale pod pewnym warunkiem


http://praca.wp.pl/title,Podwyzki-beda-ale-pod-pewnym-warunkiem,wid,14253912,wiadomosc.html

Rewelacja NEWS roku!

To już wiadomo od kilku miesięcy.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #586 dnia: Luty 16, 2012, 09:36:05 »
I co dalej czekamy  a oni bawią się z nami w ciciubabkę , dla mnie to sygnał aby federacja twardo powiedziała na euro protesty i koniec albo traktuje się nas poważnie albo nie . A jeżeli nie to znaczy że że możemy protestować na EURO bo jesteśmy służbą komediancką według rządu .Popieram apel kolegi o wystosowanie stanowisk poszczególnych województw,niech każdy określi się czy jest za czy też udaje rokowania a w praktyce jest mu na rękę lawiranctwo.Mi się wydaje że nasze pseudo związki już dawno   zgodziły się na deszcz i niepogodę i odtrąbiły sukces .Gówno nie sukces wolę nie mieć podwyżki niż jałmużnę rudego Tuska . Hańba że dajemy tak manipulować  sobą .A propo Policji to wydaje mi się że ich niby poparcie jest udawane aby tylko oni dostali podwyżkę. Myślę że SG i my też możemy pokazać swoją silę bez pseudo opieki fałszywych policjantów na czele z panem Dudą , on według mnie gra na dwa fronty od dawna i naszych związkowców wodzi za nos , trzeba było zaraz po Expo se Kaszuba pytać o konkrety a nie tak jak ZZ Florian rozgłosić że podwyżki dla wszystkich, Solidaruchy to w ogóle spały , a teraz to Panie Boże miej w opiece strażaków z podziału bo biurowcy to sobie podwyższa dodatki kosztem nas i podwyżki mieć będą.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #587 dnia: Luty 16, 2012, 09:39:58 »
Kilka zdań z prac senatu:
Senator Robert Dowhan:
W budżecie na rok 2012 zapisane są podwyżki dla służb mundurowych. Środowiska, szczególnie straży pożarnej, podnosiły sprawę wielokrotnie, była też dyskusja na ten temat, a chodzi o to, że służby te dostaną podwyżkę, ale tylko w takiej sytuacji, kiedy nie będzie żadnej klęski. Służby podnoszą tu jednak argument, że jeżeli wystąpi taka klęska żywiołowa, to one właśnie wtedy będą mieć bardzo dużo pracy, będą musiały pracować ponadnormatywnie, w soboty, w niedziele, w weekendy. Ale okazuje się, że to właśnie wtedy ta podwyżka by im się nie należała. Czy można to jakoś uzasadnić?

Senator Kazimierz Kleina:
Podwyżki dla służb mundurowych. Ta sprawa była dyskutowana na posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Mówiłem o tym w sprawozdaniu oraz odnosząc się do wniosków mniejszości. Komisja uznała, że zapisy w ustawie budżetowej są właściwe, dobre i że powinna być podwyżka dla służb mundurowych, szczególnie dla straży pożarnej, pochodząca z oszczędności, a więc ze środków niewydanych na klęski żywiołowe. Wydaje się, że to jest słuszne. My uznaliśmy, że to jest słuszne rozwiązanie, bo jeżeli byłyby klęski żywiołowe czy inne, to tym bardziej nie należałoby wydatkować środków, tym bardziej trzeba byłoby oszczędzać, więc to jest naturalne. Jak jest problem, klęska itd., to wówczas wszyscy oszczędzają, także strażacy, to jest absolutnie rozsądne.

Senator Sprawozdawca Henryk Cioch:
Jeżeli chodzi o uposażenie funkcjonariuszy pracujących w służbach mundurowych, to mieliśmy spotkanie z ich przedstawicielami, którzy tłumaczyli nam pewne rzeczy oczywiste, jednak oczywiste nie dla wszystkich. Funkcjonariusze zarabiają bardzo niewiele, szczególnie ci początkujący. Wynagrodzenie zasadnicze funkcjonariuszy mundurowych, którzy podejmują po raz pierwszy służbę, niewiele odbiega od wynagrodzenia minimalnego. Wiele tysięcy funkcjonariuszy odchodzi ze służby przed osiągnięciem nawet tego obniżonego wieku emerytalnego. Rozwiązanie zaś, jakie proponuje się w budżecie, jest dość humorystyczne: oni otrzymają podwyżkę, ale pod warunkiem, że w tym roku z rezerwy budżetowej pana premiera nie zostaną przeznaczone środki na klęski żywiołowe; prawdopodobnie na powodzie, ale nie tylko. Tak więc jest to warunek przyszły, niepewny, możemy nawet powiedzieć, że jest to warunek niejako zawieszający tę podwyżkę.


Senator Wiesław Dobkowski:

Popieram także poprawkę, która dotyczy podniesienia o 300 zł od 1 lipca 2012 r. płac pracowników straży pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej, bo funkcjonariusze ci nie powinni być gorzej traktowani od funkcjonariuszy Policji i wojska.

Popieram także poprawkę zgłoszoną przez pana senatora Przemysława Błaszczyka, która ma na celu wyrównanie środków dla wojewódzkiej straży pożarnej w województwie łódzkim. Straż pożarna w tym województwie nie powinna być dyskryminowana. Powoduje to braki w obsadzie, co odbija się na zmniejszeniu naszego bezpieczeństwa. Spotkałem się wczoraj z protestującymi i z szefostwem wojewódzkiej straży pożarnej, a oni przedstawili mi szczegóły. Rzeczywiście jest taka sytuacja, że na przykład do pożaru jedzie jedna straż, która nie jest w pełni obsadzona, a potem druga. Ale takie dwa wozy, które nie są w pełni obsadzone, po prostu nie są w stanie w pełni działać, więc potem się sprowadza jeszcze jedną straż, czwartą, piątą… I w sumie jest tak, że jak się sprowadza więcej samochodów z niepełnymi obsadami, to wychodzą większe koszty niż wówczas, gdyby ogień był od razu w zarodku ugaszony poprzez jedną w pełni obsadzoną straż czy dwie takie straże. Tak że oszczędność jest iluzoryczna. I dlatego ta poprawka jest zasadna.


Senatorowie zakładają, że nie powinno się uzależniać podwyżek płacy służb mundurowych od sytuacji związanej z klęskami żywiołowymi i że powinniśmy te środki zaplanować, powiedziałbym, twardo w ustawie budżetowej.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #588 dnia: Luty 16, 2012, 10:22:12 »
Dzisiaj przedstawiciele rządu tłumaczą się w Sejmie z konfliktu w sprawie podwyżek w służbach mundurowych - taka informacja pokazała się na pasku w TVN24.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #589 dnia: Luty 16, 2012, 11:51:42 »
Dzisiaj przedstawiciele rządu tłumaczą się w Sejmie z konfliktu w sprawie podwyżek w służbach mundurowych - taka informacja pokazała się na pasku w TVN24.

Rząd nie przedstawi dzisiaj informacji w Sejmie!

Cytuj
Sejm nie zapozna się dzisiaj z informacją rządu na temat konfliktu wokół podwyżek dla służb mundurowych w 2012 roku. Decyzją marszałek Sejmu Ewy Kopacz, punkt ten został przeniesiony na następne posiedzenie Sejmu. Komunikat tej treści wygłosił przed chwilą prowadzący obrady Sejmu wicemarszałek Jerzy Wenderlich.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1694:rzd-nie-przedstawi-dzisiaj-informacji-w-sejmie-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30


Służby będą się modlić o dobrą pogodę

Cytuj
15 lutego 2012 r. rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Senatu. Prezentujemy wybrane wypowiedzi senatorów dotyczące poprawki zakładającej podwyżki dla służb mundurowych

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1693:suby-bd-si-modli-o-dobr-pogod&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #590 dnia: Luty 16, 2012, 17:01:29 »
O tym powinieneś napisać w temacie akcja protestacyjna ..tutaj o podwyżkach.
A jeśli o podwyżkach ....  Śnieg sparaliżował północne Czechy. Ogłoszono stan klęski żywiołowej.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/snieg-sparalizowal-polnocne-czechy-ogloszono-stan-,1,5028484,wiadomosc.html

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #591 dnia: Luty 16, 2012, 20:56:32 »
Poczytajcie sobie jak w MSW wzrosły pensje w ciągu roku o 800
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/379383,tak-wzrastaja-pensje-urzednikow.html
Panowie powiem brzydko - dymają nas bez mydła  :fiuu:

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #592 dnia: Luty 17, 2012, 10:24:48 »
Senat odrzuca podwyżki dla służb!
źródło :   http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1699:senat-odrzuca-podwyki-dla-sub&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Cytuj
I tylko te uzgodnione z ministrem finansów  - w sumie 11. poprawek Senat przyjął.Senatorowie głosowali w czwartek nad ustawą budżetową. W sumie głosowano 191 poprawek. Senat odrzucił obie poprawki dotyczące podwyżek dla służb mundurowych, zarówno tę od 1 października 2012', jak i tę od 1 lipca 2012'.

Niestety poprawka czwarta powodująca obligatoryjną podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy od 1 października 2012 r.została odrzucona.
Na 94 senatorów 29 głosowało za, 65 – przeciw. (Głosowanie nr 5)
Również poprawka dwudziesta czwarta rozszerzająca zakres rezerwy na podwyżki uposażeń funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Służby Więziennej oraz zwiększa kwotę przeznaczoną na ten cel o 153 miliony 500 tysięcy zł kosztem rezerwy celowej na współfinansowanie projektów realizowanych z udziałem środków europejskich została odrzucona. Na 95 senatorów 30 głosowało za, 65 – przeciw. (Głosowanie nr 25)

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #593 dnia: Luty 17, 2012, 10:41:00 »
i co teraz?

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #594 dnia: Luty 17, 2012, 11:09:57 »
i co teraz?

jak to co? należy utworzyć nowy etat w komendach - kapelana, który na każdej zmianie służby będzie intonował modlitwę o brak opadów, łagodne wiatry, tylko dodatnie temperatury i niski stan rzek, jedyny plus z tego że w razie powodzi już się dONALD ze strażakami nie sfotografuje...  :karabin:

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #595 dnia: Luty 17, 2012, 11:43:43 »
po ostatnich śniegu przynajmniej w naszym województwie to możemy pomażyć o 3 stówach przyjdzie odwilż a my woreczki będziemy układać. Rezerwa się zmniejszy a my będziemy mogli się w dupę pocałować bo nie mogliśmy jakoś się dogadać miedzy sobą "co by tu zrobić żeby na koncie pojawiły si te 3 stówki".

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #596 dnia: Luty 17, 2012, 12:59:56 »
no i wyjaśniło się wszystko, widać za co rząd i PO ma strażaków i inne służby mundurowe. Najwyższy czas  uderzyć pięścią w stół. Teraz nie ma już nic do stracenia bo co zabiorą nam 3 stówki których tak czy inaczej nikt z nas nie zobaczy. Panowie trzeba chwycić się za jaja i stanowczo zapowiedzieć PROTEST w czasie EURO 2012. Wystosować pisemko do premiera z oficjalną zapowiedział protestów. Nie chodzi już o to czy straż jest potrzebna przy Euro czy nie jest... chodzi o to, że oczy całej europy będą patrzeć wtedy na nas... i co zobaczą między innymi PROTEST MUNDUROWYCH
Pozdr 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #597 dnia: Luty 17, 2012, 14:36:14 »
A ja myślę tak: skoro teraz te pieniążki "wirtualne" są od października, to rolą związków zawodowych najwyższego szczebla krajowego powinno się zacząć rozmawiać od 01 na temat podwyższenia od miesiąca lipca każdemu strażakowi pensji w dodatku motywacyjnym o 300 zł brutto.I nie jest to wcale takie trudne skoro mamy Euro 2012 i nie będzie problemu Z napisaniem wniosków przez d- ców JRG.
Tylko w ten sposób mogą nam coś zrekompensować a jeśli dojdzie do tego iż wystąpią braki w budżetach komend to już rola państwa aby te braki uzupełnić z rezerwy celowej na funkcjonowanie PSP.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #598 dnia: Luty 18, 2012, 12:27:34 »
Cytuj
I tylko te uzgodnione z ministrem finansów  - w sumie 11. poprawek Senat przyjął.Senatorowie głosowali w czwartek nad ustawą budżetową. W sumie głosowano 191 poprawek. Senat odrzucił obie poprawki dotyczące podwyżek dla służb mundurowych, zarówno tę od 1 października 2012', jak i tę od 1 lipca 2012'.

Niestety poprawka czwarta powodująca obligatoryjną podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy od 1 października 2012 r.została odrzucona.
Na 94 senatorów 29 głosowało za, 65 – przeciw. (Głosowanie nr 5)
Również poprawka dwudziesta czwarta rozszerzająca zakres rezerwy na podwyżki uposażeń funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Służby Więziennej oraz zwiększa kwotę przeznaczoną na ten cel o 153 miliony 500 tysięcy zł kosztem rezerwy celowej na współfinansowanie projektów realizowanych z udziałem środków europejskich została odrzucona. Na 95 senatorów 30 głosowało za, 65 – przeciw. (Głosowanie nr 25)
[/quote]

Swoja drogą ciekaw jestem......
jak nasz były komendant główny
z PO

Zbigniew generał Meres jestem,

który to na bilbordach wyborczych w pięknym mundurze strażackim się prezentował
a na ulotkach wyborczych w rubryce zawód wpisał: parlamentarzysta
głosował

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #599 dnia: Luty 18, 2012, 13:41:57 »
Cytuj
I tylko te uzgodnione z ministrem finansów  - w sumie 11. poprawek Senat przyjął.Senatorowie głosowali w czwartek nad ustawą budżetową. W sumie głosowano 191 poprawek. Senat odrzucił obie poprawki dotyczące podwyżek dla służb mundurowych, zarówno tę od 1 października 2012', jak i tę od 1 lipca 2012'.

Niestety poprawka czwarta powodująca obligatoryjną podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy od 1 października 2012 r.została odrzucona.
Na 94 senatorów 29 głosowało za, 65 – przeciw. (Głosowanie nr 5)
Również poprawka dwudziesta czwarta rozszerzająca zakres rezerwy na podwyżki uposażeń funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Służby Więziennej oraz zwiększa kwotę przeznaczoną na ten cel o 153 miliony 500 tysięcy zł kosztem rezerwy celowej na współfinansowanie projektów realizowanych z udziałem środków europejskich została odrzucona. Na 95 senatorów 30 głosowało za, 65 – przeciw. (Głosowanie nr 25)

Swoja drogą ciekaw jestem......
jak nasz były komendant główny
z PO

Zbigniew generał Meres jestem,

który to na bilbordach wyborczych w pięknym mundurze strażackim się prezentował
a na ulotkach wyborczych w rubryce zawód wpisał: parlamentarzysta
głosował
[/quote]
 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: i nic dodać nic ująć....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...