Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 433999 razy)

leszno

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 04, 2012, 19:18:24 »
powiem tak jest jak mówiłem wcześniej a inni niw wieżyli zeby zatkać nam pyski przed euro dobry minister znajdzie w budzetach sluzb cosna podwyzke czytaj ochlapy  żuca po 100 średnio brutto na etat i dostaniemy po 50 jak bóg da od lipca - ja dziękuje za taką podwyżke wolę nic nie dostać niż tyle za 4 lata trzeba bylo policji i wojsku nie dac po 300 ale np. 200 i reszcie też   - jeśli nasze kochane zwiazki sie na to zgodzą to sie wypisuje następnego dnia a jestem we florianie od 16 lat

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:02:44 »
Premier uważa, że jak zapłacił za nadgodziny ( tylko stażystom wychodzi po 100% za godz.) to już na podwyżki strażak może sobie poczekać. Bo i tak budżet na tym stracił, że coś dał.
Panie premierze dobierzemy ci się do tego fotela przy najbliższej okazji. Jeszce euro nie zabezpieczone, puki my żyjemy.
 L-4  i oglądać mecze w domowym zaciszu.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:21:35 »
maniek777 L4 to jest to tylko u mnie połowa ma połowki w ochronach ppoz myslisz ze oni pojda na L4 watpie a jak ja pójde to będa pier...lić jak ja ściemniam ale ja mam to w dup..ie i zgadzam sie tylko zmasowane chodzenie na L4 i zobaczymy co będą wymyslać panowie z msw.(cywilne barany)

Offline Marcin Wesołowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:33:07 »
maniek777 L4 to jest to tylko u mnie połowa ma połowki w ochronach ppoz myslisz ze oni pojda na L4 watpie a jak ja pójde to będa pier...lić jak ja ściemniam ale ja mam to w dup..ie i zgadzam sie tylko zmasowane chodzenie na L4 i zobaczymy co będą wymyslać panowie z msw.(cywilne barany)

Dzięki za zgodę :)

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:52:29 »
maniek777 L4 to jest to tylko u mnie połowa ma połowki w ochronach ppoz myslisz ze oni pojda na L4 watpie a jak ja pójde to będa pier...lić jak ja ściemniam ale ja mam to w dup..ie i zgadzam sie tylko zmasowane chodzenie na L4 i zobaczymy co będą wymyslać panowie z msw.(cywilne barany)

Osobiście nie mogę tego przeboleć jak służbami mundurowymi maja zarządzać cywile. Taki np były minister Obrony Narodowej - polski lekarz, historyk sztuki, polityk, politolog, specjalista stosunków międzynarodowych, śmiech na sali.
Albo obecny nasz szef polski socjolog i politolog :gwiazdki: Odwołali gline a powołali prezesa biura księgowego :gwiazdki:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 05, 2012, 13:42:35 »
Cytuj
W środę szef MSW Jacek Cichocki powiedział, że wątpi, by udało się znaleźć pieniądze na podwyżki dla strażników granicznych i strażaków w takiej wysokości, jaką otrzymają policjanci. Zapewnił jednak, że resort szuka środków na ten cel. - Zapowiedziałem, że w połowie stycznia będę gotowy do rozmowy na ten temat ze związkami zawodowymi obu struktur i mam nadzieję, że do tego czasu jakieś rozwiązanie będzie możliwe - powiedział Cichocki.

materiał video

http://fakty.interia.pl/polska/news/protest-sluzb-mundurowych-chca-podwyzek,1742912

Wzrost wskaźnika o 0,22 od lipca 2012' dla policjantów i żołnierzy!!!

Cytuj
W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów na I kwartał 2012 znalazł się projekt rozporządzenia RM w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie policjantów.

W związku z zakładanym podwyższeniem - od 1 lipca 2012 r. - policjantom miesięcznego uposażenia o 300,-zł, zachodzi potrzeba wydanie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie
wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie policjantów stosownie do art. 99 ust.4 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz.U. z 2007 r. Nr 43 poz. 277, ze zmianami).
W projekcie rozporządzenia RM zostanie określona nowa wielkość wskaźnika wielokrotności kwoty bazowej stanowiąca przeciętne uposażenie policjantów umożliwiająca realizację podwyżki w wysokości 300 zł od 1 lipca 2012 r.. Wielkość wzrostu aktualnego wskaźnika dla policjantów zostanie ustalona na poziomie analogicznym, jak dla żołnierzy zawodowych.
Aktualnie rozważany jest wariant wzrostu wskaźnika od 1 lipca 2012 r. dla policjantów i żołnierzy o 0,22 (dla policjantów nowy wskaźnik wynosiłby 2,87) z dokonaniem zastrzeżenia w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia, że zwiększenie środków na nagrody roczne dla policjantów nastąpiłoby w budżecie 2013 r.
Analogiczny zapis - w odniesieniu do żołnierzy - zawierałoby rozporządzenie Prezydenta RP.


http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1528:wzrost-wskanika-o-022-od-lipca-2012&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 18:52:55 wysłana przez grzela »

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #381 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:11:04 »
Coś mi sie wydaje po wypowiedzi naszego Pana ministra że zostaniemy wydymani:(
Nie zdziwie sie że na spotkaniu ze zwiazkami padnie propozycja - po 100 zl bo na wiecej nie mamy i ciekawe co wtedy??

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:13:26 »
Cytuj
padnie propozycja - po 100 zl

może po 200zł, bo już wszyscy o tym trąbią ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:24:37 »
Cytuj
padnie propozycja - po 100 zl

może po 200zł, bo już wszyscy o tym trąbią ;)

Jak sie związki ugna to bedzie jakies nie porozumienie....powinnismy walczyc o 600zł, 300zł to tylko rekompensata i to nie pełna za te lata co ani grosza nie widzieliśmy. Przy tej okazji powinniśmy walczyć i zagwarantować sobie podwyżki na następne lata bo inaczej bez grosza zostaniemy przez następne lata....

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:41:14 »
witam czyli zwykly podoficer dostanie moze z 80zl  ?? to sobie moga w buty włozyc ,,,,,,,,,,!!! daja po to aby nas uciszyc..........

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 09, 2012, 14:11:16 »
Cytuj
Spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych
Zgodnie z zapowiedziami Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych w połowie stycznia br. spotka się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych ze związkami zawodowymi Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej w sprawie ewentualnych podwyżek.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych szuka środków na ewentualne podwyżki dla funkcjonariuszy Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

Już 12 grudnia 2011 r. po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych m.in. policjantów, strażaków, strażników granicznych Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych zapowiedział, iż resort przeanalizuje budżety Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej na 2012 r. pod kątem ewentualnych podwyżek dla pozostałych funkcjonariuszy służb podległych MSW.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami minister Jacek Cichocki spotka się z przedstawicielami związków zawodowych Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej i przedstawi wyniki przeprowadzonej analizy.

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/9567/Spotkanie_z_przedstawicielami_zwiazkow_zawodowych.html

Offline gemin25

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 09, 2012, 16:17:04 »
"Nie pomaga nam to w pracy, na pewno utrudnia życie obywatelom i osobiście czuję się trochę rozczarowany tym, że ludzie, którzy pracują i prezentują swoją pracę jako służbę, mogą podejmować działania, które będą dotkliwe dla polskich obywateli" - powiedział Cichocki.

Pan Minister chyba kpi sobie z Nas , dlaczego mówi " mogą podejmować działania, które będą dotkliwe dla polskich obywateli " a nie powie "muszą podejmować działania...." to wstyd ,że My Strażacy ,którzy w tej chwili zajmujemy się już wszystkim musimy się w taki sposób prosić o podwyżkę - 300 zł brutto (śmiech na sali ostatnia nasza podwyżka była w 2009 r ,czyli 3 lata temu ). A jeśli myślą że zarabiamy krocie to nic prostszego jak wpisać w google ( uposażenie strażaków PSP ) , sami wiecie, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać !!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 18:43:18 wysłana przez gemin25 »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 09, 2012, 17:17:48 »
Co za bezczelny @$$^#%#%#%^# (typ)! :karabin:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:02:17 »
Nie powiem o Panu ministrze złego słowa bo mi k.... zabrakło słów.Tutaj mógłbym napisać co powiedziało o nim moje dziecko.

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:15:53 »
Zwykłe napuszczanie na nas obywateli.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 09, 2012, 20:33:46 »

"Nie pomaga nam to w pracy, na pewno utrudnia życie obywatelom i osobiście czuję się trochę rozczarowany tym, że ludzie, którzy pracują i prezentują swoją pracę jako służbę, mogą podejmować działania, które będą dotkliwe dla polskich obywateli" - powiedział Cichocki.

Pan Minister chyba kpi sobie z Nas , dlaczego mówi " mogą podejmować działania, które będą dotkliwe dla polskich obywateli " a nie powie "muszą podejmować działania...." to wstyd ,że My Strażacy ,którzy w tej chwili zajmujemy się już wszystkim musimy się w taki sposób prosić o podwyżkę - 300 zł brutto (śmiech na sali ostatnia nasza podwyżka była w 2009 r ,czyli 3 lata temu ). A jeśli myślą że zarabiamy krocie to nic prostszego jak wpisać w google ( uposażenie strażaków PSP ) , sami zauważycie że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać !!!

Minister mówiąc prosto jaja sobie robi "...którzy pracują i prezentują swoją pracę jako służbę..." jako służbę czyli co w związku z tym, mamy pracować jak wolontariusze i niczego się nie domagać i zgodzić się na zamrożenie płac od 2009 do 2015 roku jak sobie rząd zaplanował gdzie inflacja zje w tym czasie 1/4 pensji BRAWO
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 20:50:03 wysłana przez adam998 »

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 10, 2012, 09:24:11 »
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 10, 2012, 10:16:22 »
Zaproszenie na spotkanie Ministra Spraw Wewnętrznych z przedstawicielami organizacji związkowych służb mundurowych, które poświęcone będzie sprawom dotyczącym uposażenia funkcjonariuszy służb podległych MSW. Spotkanie odbędzie się w dniu 18 stycznia 2012 roku o godz. 11.00

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 10, 2012, 21:41:33 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:51:32 wysłana przez strazak1982 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 12, 2012, 07:51:31 »
Cytuj
Zdaniem ministra Jacka Cichockiego Wnioski z analizy budżetów służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych pod kątem ewentualnych podwyżek "nie są bardzo obiecujące" - informuje Gazeta Wyborcza.

W listopadzie 2011 r. premier Donald Tusk zapowiedział w exposé podwyżki uposażeń tylko dla żołnierzy i policjantów - po ok. 300 zł brutto od 1 lipca 2012 r. Wzbudziło to protesty pozostałych formacji, m.in. strażników granicznych i strażaków.
Miesiąc później Cichocki poinformował, że MSW przeprowadzi analizę budżetów podległych mu służb i spróbuje poszukać pieniędzy na ewentualne podwyżki dla pograniczników i strażaków.
Spotkanie w tej sprawie ze związkowcami służb mundurowych zaplanowane jest na 18 stycznia. -To spotkanie to też efekt wcześniejszych ustaleń. Zapowiedziałem, że do połowy stycznia przeprowadzimy analizę możliwości szukania jakichkolwiek podwyżek dla funkcjonariuszy Straży Granicznej i straży pożarnej i o tym będę chciał rozmawiać za tydzień ze stroną związkową - powiedział w środę Cichocki.

-Wnioski z tej analizy nie są - od razu to powiem - bardzo obiecujące, natomiast uważam, że służby mają służyć. Ich podstawowym obowiązkiem jest wypełnienie obowiązków wobec społeczeństwa - dodał.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1558:cichocki-suby-maj-suy&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10948453,Minister_Cichocki_o_podwyzkach_dla_mundurowek__Analizy.html


Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 12, 2012, 08:31:17 »
Czyli morda w kubeł i cisza, komu się nie podoba to wypad. Rządy twardej ręki.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 12, 2012, 09:56:51 »
...ale mnie ten cichocki wkur... :angry: jak koleś dostaje kilkanaście tysi miesięcznie to ma gdzies czyjeś zarobki. Służba służbą, ale co do gara włożyć?! ...taa policjant dostanie, wojskowy dostanie, a strażak musi służyć bo to obowiązek. ...ale kraj! co za syf!

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:17:02 »
Wypowiedź ministra już po protestach, jeśli się służby dogadają między sobą to możliwe jest podzielenie puli która jest przewidziana na podwyżki czyli 202mln zł na wszystkie służby wyjdzie wtedy po 180zł brutto oczywiście  :gwiazdki:

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #398 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:43:13 »
czyli tak jak pisałem wczesniej podoficer na podziale moze 80zł dostanie..
to sobie moga w d...   wsadzic....

Offline nevada998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #399 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:18:16 »
Choć raz niech będzie sprawiedliwie np, po 180pln, ale wszyscy bez względu na staż, stopień, funkcję,znajomości itd.  I tak te 180 to taka  jałmużna no,ale cóż jak to mówią hu...owo,ale jednakowo.