Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 224745 razy)

Offline nurek04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 08, 2012, 14:07:42 »
Apel do Panów związkowców którzy piszą pewnie teraz swoje mowy na protest.

Wszyscy skupiacie się w swoich wystąpieniach i wywiadach tylko na kwestiach płacowych.
Niestety na nikogo to nie działa.
Myślę że że należałoby podnieś kwestię bezpieczeństwa obywateli.
Ci biedni ludzie myślą że są bezpieczni.
Przyjeżdżając do akcji, widzą piękne duże czerwone wozy i nikt z nich się nie zastanawia ilu strażaków z nich wysiadło i skąd te samochody przyjechały.
Dlaczego nikt im tego nie powie głośno i wyraźnie:
*że obsady są okrojone- pierwszy wyjazd zamiast 6 jest 5,  drugi 4 jest3,  ciężki sam kierowca itd.

*że strażacy przesiadają się z samochodu na samochód -zdarzało mi się nie raz, że oficer dyż. zabierał mnie z miejsca akcji,  żebym jechał do innej akcji np.nurkowej, albo sam jechał po środek pianotwórczy na remizę bo na niej został tylko dyspozytor.

*że pożar mieszkania dawniej załatwiało się siłami jednego oddziału, obecnie dwóch, przy czym trzeba sobie zdać sprawę że ten drugi zostaje już tylko z obsadą jednego wozu

*że w komendach powiatowych jest jeszcze gorzej, gdzie zmiana służbowa to często 7 strażaków- przykład tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim

* że gdyby nie stawanie na głowie i żebranie w różnych miejscach komendantów,dowódców i samych strażaków nie było by czym i na czym(paliwo)jeździć.

Myślę że o tym wszystkim wiecie, tylko dziwię się dlaczego nikt o tym nie mówi w mediach.
Dlatego pomyślcie o tym przed protestami w czterech miastach.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 08, 2012, 19:46:34 »
Właśnie Panowie - zgadzam się z NURKIEM :
Pokażmy że jesteśmy potrzebni Państwu i społeczeństwu - do czego powołany jest strażak i jakie ma obowiązki. Na powodzi wszyscy Nas klepią i nam dziękują:

Państwo dziękuje

Strażacy, policjanci, pogotowie ratunkowe, służby weterynaryjne, harcerze - to tylko część grup, które za prace przy powodzi odznaczyć chce Komorowski. - Wystąpiłem do Rady Ministrów z prośbą dotyczącą wszystkich służb biorących udział w akcji przeciwpowodziowej - mówił marszałek Sejmu. - Jak największa liczba ludzi musi mieć świadomość, że państwo polskie chce im podziękować - dodał.
- 2010 rok



Komorowski poinformował, że chce, aby "ludzie, którzy przez wiele dni, czasem tygodni, niemalże nieustannie walczyli o bezpieczeństwo obywateli i ich mienia, mogli być nagrodzeni" także finansowo.


Wydaje mi się, że w obliczu tak poważnego zagrożenia i tak wielkiej skali walki z powodzią powinniśmy wszyscy razem wykonać poważny gest, dokonać poważnego wysiłku także finansowego na rzecz wyróżnienia tych osób, które w tej walce się sprawdziły i wyróżniły

Wtórował mu premier Donald Tusk. - Chciałem podziękować wszystkim, którzy potrafią pomagać sobie i innym w tej ciężkiej pracy - powiedział szef rządu. Poinformował też, że ministrowie bezzwłocznie zajmą się uhonorowaniem wszystkich służb. - Melduję panie marszałku, że sprawą zajmiemy się natychmiast - zaznaczył Tusk

Na powodzi byliśmy BOHATERAMI -TERAZ JESTEŚMY 0 - przypomnijmy im te czasy


PANIE PREMIERZE I PANIE PREZYDENCIE

CAŁY CZAS CZUWAMY I CZEKAMY - JAK TRZEBA TO WALCZYMY !!!

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:39:22 »
Witam chciałbym zapytac o ktorej sie spotykamy we wrocławiu??  co mamy przygotowac  moze jakies pomysly macie odemnie jada 2 zmiany prawie 100procent skladu//..

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:23:55 »
Apel do Panów związkowców którzy piszą pewnie teraz swoje mowy na protest.

Wszyscy skupiacie się w swoich wystąpieniach i wywiadach tylko na kwestiach płacowych.
Niestety na nikogo to nie działa.
Myślę że że należałoby podnieś kwestię bezpieczeństwa obywateli.
Ci biedni ludzie myślą że są bezpieczni.
Przyjeżdżając do akcji, widzą piękne duże czerwone wozy i nikt z nich się nie zastanawia ilu strażaków z nich wysiadło i skąd te samochody przyjechały.
Dlaczego nikt im tego nie powie głośno i wyraźnie:
*że obsady są okrojone- pierwszy wyjazd zamiast 6 jest 5,  drugi 4 jest3,  ciężki sam kierowca itd.

*że strażacy przesiadają się z samochodu na samochód -zdarzało mi się nie raz, że oficer dyż. zabierał mnie z miejsca akcji,  żebym jechał do innej akcji np.nurkowej, albo sam jechał po środek pianotwórczy na remizę bo na niej został tylko dyspozytor.

*że pożar mieszkania dawniej załatwiało się siłami jednego oddziału, obecnie dwóch, przy czym trzeba sobie zdać sprawę że ten drugi zostaje już tylko z obsadą jednego wozu

*że w komendach powiatowych jest jeszcze gorzej, gdzie zmiana służbowa to często 7 strażaków- przykład tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim

* że gdyby nie stawanie na głowie i żebranie w różnych miejscach komendantów,dowódców i samych strażaków nie było by czym i na czym(paliwo)jeździć.

Myślę że o tym wszystkim wiecie, tylko dziwię się dlaczego nikt o tym nie mówi w mediach.
Dlatego pomyślcie o tym przed protestami w czterech miastach.

DOKŁADNIE pisałem o tym wcześniej na tym forum ale ECHO....a to jest sedno sprawy, wszyscy tylko o podwyżce a w Straży Pożarnej jest patologia i łamanie przepisów BHP skoro zastępy wyjeżdżają w niepełnych obsadach. Apel do związkowców nie mówmy tylko o podwyżkach jest akcja protestacyjna wykorzystajmy to i poruszmy inne bolączki w naszej formacji

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 09, 2012, 07:29:49 »

DOKŁADNIE pisałem o tym wcześniej na tym forum ale ECHO....a to jest sedno sprawy, wszyscy tylko o podwyżce a w Straży Pożarnej jest patologia i łamanie przepisów BHP skoro zastępy wyjeżdżają w niepełnych obsadach. Apel do związkowców nie mówmy tylko o podwyżkach jest akcja protestacyjna wykorzystajmy to i poruszmy inne bolączki w naszej formacji
Podstawowym postulatem właśnie powinno być zwiększenie liczby strażaków - bo to rozwiąże problem nadgodzin, obsad itd. Jak pamiętam szacunkowo w 2009 roku brakowało około 5000 ludzi. Króko mówiąc potrzebna jest gruntowna reforma PSP, z względnieniem między innymi obsad etatowych na stanowiskach biurowych. Skoro praktycznie cała odpowiedzialność zepchnięta jest na JRG i powiaty to po cholerę np. w Warszawie jest sztab ludzi w miejskiej, wojewódzkiej ....
Zgadzam się , że w małych powiatach jest ich mało i stanowiska się łączy, ale w aglomeracjach to lekkie przegięcie.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #330 dnia: Styczeń 09, 2012, 09:45:51 »
Witam

Jest tu ktoś z Poznania?
Gdzie się zaczyna akcja?
O której się spotykamy?

Proszę o informację :straz:

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 09, 2012, 09:51:20 »
1.Parking  dla pojazdów będzie na ul. Chwaliszewo (najlepszy dojazd przez Garbary).
2.Zbiórka planowana na godzinę 11.30 – 12.00
3.Wymarsz ze Starego Rynku o godz. 12.00
4.Trasa przemarszu: - w kierunku KW PSP (Masztalarska) złożenie petycji dla naszych   przełożonych na ręce Wielkopolskiego Komendanta następnie przez plac KM PSP na ul. Solec
Petycje złoży Służba Więzienna u swoich przełożonych, później Al. Niepodległości pod Urząd Wojewódzki, petycja dla Wojewody (około godziny 13.00). Wystąpienia przedstawicieli poszczególnych służb! Na zakończenie odśpiewanie hymnu państwowego.
5.Przemarsz na Plac Trzech Krzyży i złożenie kwiatów .
6.Zakończenie pikiety.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 09, 2012, 11:38:48 »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:00:36 »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 12:08:07 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Rupert

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:10:21 »
Wojsko - bo afganistan,
Policja - bo euro,
Im można wstrzymać zamrażanie płac, a przy okazji powodzi i innych klęsk nam się nie dało i nie da...

No właśnie. Śniegu mało, tzw. susza zimowa, więc ryzyko wystąpienia powodzi nikłe. I rząd ma zaplanowane i myśli, że nie będzie przyczynku do dania podwyżki.

Zaczekamy na wiosnę. Co jak będzie nadzwyczaj dużo pożarów traw, łąk i lasów?

Wojsko pójdzie ze szpadlami, w końcu podwyżkę dostali. ;-)

Offline binor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:22:03 »
W Krakowie chłopaki się nie zapisują bo ,,podobno manifestacja we Wrocławiu dostała zezwolenie na 1000 osób i na pewno z Krakowa nie będzie wyjazdu" pytam się skąd macie takie informacje - tak ktoś mówił... na listę z mojej JRG wpisało się 5 osób  :rolleyes:  :rolleyes: Czy ktoś może to potwierdzić??
;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:56:40 »
W Krakowie chłopaki się nie zapisują bo ,,podobno manifestacja we Wrocławiu dostała zezwolenie na 1000 osób i na pewno z Krakowa nie będzie wyjazdu" pytam się skąd macie takie informacje - tak ktoś mówił... na listę z mojej JRG wpisało się 5 osób  :rolleyes:  :rolleyes: Czy ktoś może to potwierdzić??

jakie zezwolenie? organ gminy może zakazać zgromadzenia, ale nie sa wydawane żadne zezwolenia; organizator zgłasza zgromadzenie, najwcześniej 30 dni przed planowanym terminem, najpóźniej 3 dni i brak odpowiedzi ze strony organu jest równoznaczny z pozwoleniem; owszem, w zawiadomieniu należy podać PRZEWIDYWANĄ ilość uczestników, ale pomyłka w tym zakresie nie jest obłożona jakąkolwiek sankcją; miejmy trochę świadomości w zakresie naszych praw obywatelskich...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 09, 2012, 13:27:57 »
A co z Warszawą nie ma żadnej informacji co do pikiety.
bolo75

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline gemin25

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 09, 2012, 16:07:38 »

"Nie pomaga nam to w pracy, na pewno utrudnia życie obywatelom i osobiście czuję się trochę rozczarowany tym, że ludzie, którzy pracują i prezentują swoją pracę jako służbę, mogą podejmować działania, które będą dotkliwe dla polskich obywateli" - powiedział Cichocki.

Pan Minister chyba kpi sobie z Nas , dlaczego mówi " mogą podejmować działania, które będą dotkliwe dla polskich obywateli " a nie powie "muszą podejmować działania...." to wstyd ,że My Strażacy ,którzy w tej chwili zajmujemy się już wszystkim musimy się w taki sposób prosić o podwyżkę - 300 zł brutto (śmiech na sali ostatnia nasza podwyżka była w 2009 r ,czyli 3 lata temu ). A jeśli myślą że zarabiamy krocie to nic prostszego jak wpisać w google ( uposażenie strażaków PSP ) , sami zauważycie że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać !!!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:06:06 »
W poniedziałek rybacy w Gdyni zapowiedzieli zaostrzenie protestu ws. przydziału indywidualnych kwot połowowych na 2012 r. Planują blokady dróg..... Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke zapewnił, że jest gotów do rozmów z rybakami.
Cichocki robi sobie jaja z nas a rybacy już siadają do stołu .. po 5 dniach od pierwszej pikiety.

Offline PlanetaX

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Forum SG
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #341 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:06:20 »
"Na 18 stycznia minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki zaprosił związki zawodowe Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej na rozmowy w sprawie ewentualnych podwyżek uposażeń – poinformowało MSW."

http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/cichocki-spotka-sie-z-mundurowymi-ws-podyzek/6151660

Offline patito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #342 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:16:05 »
A może protest w stylu .

Wszyscy wysyłajmy ile się da na kontakt24 ze jest źle , ktoś mądry na forum napisał by info i każdy ze zmiany codziennie wysyłał by tam maile , może jak media dostaną setki maili to się zainteresują nami

trzeba by tylko :

Ustalić mail na jaki wysyłamy (może maile) i treść , - każdy na służbie znajdzie minute by wysłać mail  !!!

co wy na to ?

pozdr

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #343 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:49:38 »
Panowie.
Media nigdy nie będa za nami bo im się to nie opłaci. Im potrzebna jest sensacja, a nie jakieś pseudo flagi na budynkach i samochodach.Każdy rzecznik czy to KM/KP czy KW to jest kolega dziennikarza piszącego o m.in. PSP.
Nie tędy droga. Tylko zdecydowane działania doprowadzą NAS do celu.
Mam nadzieję ,że znowu nie zostanę wykasowany:(
I tu ponawiam propozycję L-4, bo tylko tak NAS zauważą

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #344 dnia: Styczeń 09, 2012, 20:08:40 »
a jednak da sie................


http://demotywatory.pl/3636156/Da-sie-Da

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 09, 2012, 20:22:14 »
znacie takie łacińskie zdanie: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam? po naszemu oznacza to: A poza tym uważam, że Kartaginę nalezy zniszczyć; w okresie wojen punickich bardzo popularne zawołanie w Rzymie; zgodnie z legendą częściowo zgodną z prawdą Kato Starszy każdą swą mowę w Senacie kończył tym zdaniem; wśród patrycjuszy, legionistów, pretorian i prostego ludu również bardzo popularne było kończenie każdej wypowiedzi tym zdaniem, choćby rozmowa wcale nie dotyczyła Kartaginy, czy nawet polityki;

gdybyśmy tak zwyczaj ten przenieśli na nasz grunt? gdyby tak każda wypowiedź medialna kończyłaby się zdaniem: "A poza tym, uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń"? gdybyśmy tak wzorem staryżytnych obywateli Imperium w rozmowach codziennych, pismach urzędowych i prywatnych każdą wypowiedź kończylibyśmy takim zdaniem? łapiecie o co mi chodzi? przykładów można wiele wymienić; a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń;
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 20:28:40 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #346 dnia: Styczeń 09, 2012, 20:32:52 »
@Lang
wierz mi , media też nie są przeciw, tylko to dla nich nie jest NEWS!!!
Oni chcą coś konkretnego. Dlaczego mówią o lekarzach........ bo to uderza w Nas wszystkich
a dlaczego nie mówią o NAS .....
bo i tak wiedzą że na NAS podkreślam NA    NNAASSSSSS!!!!!!!! można zawsze !! polegać
powtarzam !!!!!!
ZAWSZE!!!!!!!!

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 09, 2012, 20:43:59 »
Gdy władza robi z nas kułaków i mundurową stonkę...

...WYKAŻ ODWAGĘ CYWILNĄ
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #348 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:00:15 »
@lang, Twój pomysł bardzo mi się spodobał. Godny zimnego piwka. ;)
Chociaż ciężko byłoby przekonać osoby podpisujące pisma np. do MSW (a tam warto byłoby zamieszczać), do dopisywania takiego zdania.

A gdyby Premier każdą swoją wypowiedź tak kończył....oj popłynąłem.  :gwiazdki:
A poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń.

Pozdrawiam,
Garrity

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #349 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:29:30 »
Nie szerzyć plotek. Z Krakowa do WROCŁAWIA jadą dwa autobusy 100 osób... Pozdrawiam i do zobaczenia w stolicy DOLNEGOŚLĄSKA