Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 433711 razy)

Offline strazak39

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:25:57 »
Strajk włoski - nic innego nam nie pozostało i to już teraz aż do mistrzostw. Może rząd nas zauważy bo do tej pory z nami się utożsamia gdy chodzi o dobry wizerunek

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:35:38 »
Ludziska co wy z tym Euro2012,jakby było coś tam od nas zależne.Owa impreza i tak się odbędzie z nami czy bez nas.Są ochotnicy,policjanci i żołnieżom tez posłodzili,tak więc jestesmy w kaczej d...pie.Protesty też nic nie zdziałają ,oflagowanie, L4 patrząc jaki wyścig szczurów trwa w naszej formacji to się nie uda.Zawsze się wyłamią nadgorliwi przekrecając kota ogonem i odwrócą się plecami,a reszta zostanie samotna z ręką w nocniku na środku pola walki. :wall:

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:42:21 »
strażaki to fajne chłopaki -_- - a dziękuje i top 1 w zaufaniu społecznym mamy już pełne kieszenie, tylko że za to rodziny nie wyżywię, porażka... tylko to jedne słowo ciśnie mi się na usta!!! I tak według policji i wojska nasze pobory wyglądają cienko, teraz tylko się to pogłębi...dno!!!
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)

Offline mikeme

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 12, 2011, 19:18:07 »
A ja uważam, iż najwyższa pora na strajk, taki konkretny z l4 włącznie. Żadna ze służb nie ma na sowich barkach tyle co my!!! Działania ratowniczo-gaśnicze, pomoc humanitarna, prewencja, do tego za frajer szkolimy członków OSP i samych siebie w większości!! Jesteśmy drogą służbą w utrzymaniu, ale zakres obowiązków jaki nam postawiono jest bardzo obszerny!!! I jak domniemam, chyba nie ma już u nas ciemnoty!! Może pora walnąć ręką w stół!!!!??? Zobaczymy, jak sobie druhowie z wojskiem poradzą w zabezpieczaniu EURO!!!!

zdenerwowany

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 12, 2011, 19:20:11 »
Powiem tak- jak Oni mają mnie w d....ie to ja też i na całe to OJRO ide na zwolnienie bo już czuje że mnie coś w plecach zaczyna łupać...

Offline strzalka78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 12, 2011, 19:51:37 »
Kogut co ty opowiadasz! my jesteśmy potrzebni żeby obstawiać mecze. Jak był mecz we wrocku z włochami to na opolszczyźnie wezwali kompanie gaśniczą która stacjonowała w brzegu. Tak też będzie na euro 2012.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 21:57:55 wysłana przez robn »

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 12, 2011, 19:52:52 »
mnie właśnie też w kolanach coś rwie ,nie ma co L4 :

st.Ogniowy

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:44:56 »
a ja się pytam gdzie się podział nasz sz.p.Robek znów nabrał wody w usta? Na dzisiejszym posiedzeniu nie było go byli zastępcy tylko.A to jedne z ważniejszych rozmów wiec powinien sobie ułożyć plany tak aby byc na takich rozmowach.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:25:07 »
Kogut co ty opowiadasz! my jesteśmy potrzebni żeby obstawiać mecze.Jak był mecz we wrocku z włochami to na opolszczyźnie wezwali kompanie gaśniczą  która stacjonowała w brzegu.Tak terz będzie na euro 2012.
Chciałbym żebyś miał racje. Popatrz co się dzieje z np obstawami rajdów, coraz więcej ochotników je zabezpiecza, wykluczając państwówkę (pomijając fakt, że nam się nie chce), a jakby nie patrząc to też impreza masowa. Na pewno nie zrezygnują z naszych usług, ale będziemy traktowani marginalnie ponieważ jesteśmy formacją pod tym względem do zastąpienia nie mającego żadnego asa w rękawie. A władze ochotników zachowują się jak "ormo" pożarnicze włażące w d..pę władzy "jak PSP postawi rogi to my jesteśmy do usług"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 21:59:03 wysłana przez robn »

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:38:41 »
nie dość, że na tle wojska i policji nasze płace wypadają marnie to teraz jeszcze bardziej zostaniemy w tyle, brak mi słów...

system emerytalny zmienia się wszystkim funkcjonariuszom, jednak podwyżki tylko dla wybranych - jak to jest ...

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:57:59 »
Szukam i nie widzę gdzie teraz jest fireman5 tak broniący rządu w sprawie naszych podwyżek.
Myślę, że nasza rola w EURO będzie dość wielka i te mistrzostwa są jedynym wyjściem żeby coś wyciągnąć od naszych decydentów. Będziemy obstawiać sporo meczy, miejsc grupowania się kibiców, kompanie gaśnicze będą stacjonowały na obrzeżach miast, niespieczenia medyczne kwatermistrzowskie, chemiczne i mnóstwo innych zadań jest dla nas przygotowanych. Nie nadaremno komendanci delikatnie "proponują" odejść na emeryturę po euro. Nie wypowiadajcie się proszę, ze jesteśmy mało ważni w tej imprezie bo nic ważnego jeśli chodzi o bezpieczeństwo i imprezy masowe nie dzieje się bez strazakow PSP.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 22:47:16 wysłana przez robn »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #261 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:14:34 »
też byłem przekonany, że mówienie o policji i wojsku w kontekście podwyżek było skrótem myślowym, tak jak juz wielokrotnie wcześniej; uzasadnienie projektu ustawy budżetowej mnie wyprowadziło z błędu...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #262 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:28:20 »
Po cholerę jaśnistą tzw "obstawianie" ? Czy, ktoś, kto w służbie jest już jakiś czas i ma OGÓLNY pogląd na funkcjonowanie (ZADANIA) Państwowej Straży pożarnej może mi to wytłumaczyć ? Może mi wskazać zasadność tego typu spojrzenia, bo ręce mi już opadają
My z organizacją EURO 2012 mamy tyle wspólnego, co Pan Jezus z piekarnią - chleb mnożył (nie dzielił), a piekarni na oczy nie widział.
My się sami pchamy i wkręcamy w tę wieeelką imprezę masową, która pożre (bezzasadnie) olbrzymie pieniądze, które są POTRZEBNE Naszej formacji na działalność, która musimy wykonywać codziennie!
Zagrożenia są ? Penie, że są, ale mamy zamiar (jako społeczeństwo) budować elektrownie "atomowe" i co, będziemy każdego dnia wysyłać pod bramę SGRChem, bo jest zagrożenie ? Zresztą Nasze SGRChem są tak przygotowane na tę okoliczność jak TVN 24 :).

Jeszcze raz subiektywnie.
My, jako Państwowa Straż Pożarna nie mamy zadań większych. Daliśmy się wkręcić, ba, sami się wkręciliśmy, bo jak "zagrożenia, a PSP nie będzie ?
Plusy EURO  oczywiście dla PSP są..... np w końcu zaczęto patrzyć trzeźwo i szeroko w sferze CBRN'u, ale to nie wynika WPROST z organizowania tego cyrku, tylko  ten cyrk to "przyspieszył".

Ps:
@lang
Kolego, a ja byłem JEDYNY ( z grona wieeelu oglądających), który oglądając to (tfuuu) wystąpienie powiedział, że " ...oto rząd pokazuje jak nas kopie w zadek..."

CDN, bo bateria pada :D:D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 22:31:27 wysłana przez jogurtOLO »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #263 dnia: Grudzień 12, 2011, 23:08:25 »
Ps:
@lang
Kolego, a ja byłem JEDYNY ( z grona wieeelu oglądających), który oglądając to (tfuuu) wystąpienie powiedział, że " ...oto rząd pokazuje jak nas kopie w zadek..."


Nie byłeś jedyny. Dla mnie też mówienie o w expose o Policji i Wojsku było bardzo konkretne i dodatkowo poparte kolejnymi konkretnymi powodami... niestety!

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #264 dnia: Grudzień 12, 2011, 23:19:38 »
@deejayslonio
Miałem na myśli forum, które było ze mną :D
Masz rację, że jeżeli mówi się o "policji i wojsku", to ma się na myśli właśnie te formacje.
Jeżeli, Pan Premier chciał powiedzieć o służbach mundurowych, to by powiedział " dla służb mundurowych". Krócej w wypowiedzi i przekaz bardziej czytelny, ale co tam przekaz musiał być taki jaki miał być, a i krótko, żeby nie wzruszyć za szybko ****** :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 23:37:39 wysłana przez jogurtOLO »

SZTABOWY

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #265 dnia: Grudzień 13, 2011, 04:08:21 »
taki jest efekt jak w PSP ma się trzy związki zawodowe i jeszcze dzieli się ludzi na BIURO I PODZIAŁ . PSL i jego lider stojący na czele OSP wbili nam nóż w plecy, lecz tak to jest jak sobie sami szkolimy konkurencję (OSP)

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #266 dnia: Grudzień 13, 2011, 06:54:07 »
Szukam i nie widzę gdzie teraz jest fireman5 tak broniący rządu w sprawie naszych podwyżek

@emmil jestem, jestem i wcale nie broniłem rządu tylko wyrażałem swoje zdanie. Dawanie podwyżki jednej grupie zawodowej pomijając drugą w jednym resorcie jest idiotyzmem. Dlaczego? myślę, że rząd się o tym niedługo przekona.

 :szalony:

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #267 dnia: Grudzień 13, 2011, 08:28:23 »
Przypomnę tylko, że organizator imprezy masowej, aby uzyskać zezwoenie na jej przeprowadzenie musi (zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych) być w posiadaniu opinii m. in. komendatna powiatowego/miejskiego o ilosci sił iśrodków niezbędnych do jej zabezpieczenia. Fakt, że stadiony są odebrane równiez przez PSP (za wyjątkiem jak do tej pory NArodowego), ale to komendaci decydują jakie jednostki, sprzęt, ludzie będą zabezpieczać mecze w trakcie EURO. Ponadto organizator występując o opinię przedłożyć musi szereg wymaganych z mocy ustawy dokumentów np. Instrukcję postępowania w czasie pozaru lub innego MZ..., co znów oceniają komendaci powiatowi!!! Może tu jest nasz mały as w rękawie???  :gwiazdki:

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #268 dnia: Grudzień 13, 2011, 08:54:12 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 17:05:45 wysłana przez strazak1982 »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #269 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:40:53 »
wczoraj miało być jakies spotkanie związkowców z przedstawicielami rządu.. I co? Cisza?
widzę, że nawet do dyskusji w tym temacie przestali się włączać stronnicy i tuby propoagandowe ZZ.
Nie mają szans w starciu z Tuskiem i kryzysem. Dobrze o tym wiedzą. Straż musi robić swoje i nic nie gadać. Policja i wojsko zajmie się opanowaniem sytuacji niebiezbiecznych w razie ich wystąpienia. Nie możemy strajkować, masowe zwolnienia lekarskie nic nam nie pomogą bo Pawlak na euro wyśle swoją armię OSP. Podwyżek nie będzie bo niby skąd mają wziąć kasę?
Jak słyszę opowieści Tuska i Rostowskiego oraz reszty "pi-arowych" ministrów to mi sie scyzoryk otwiera w kieszeni. Jakbym słyszał konferencję prasową Urbana z lat 80. Mówią i obiecują to samo. Zapewniają, że jest dobrze. Że żyjemy na zielonej wyspie. Że kryzys nam nie grozi. Dokładają sie do pomocy Grecji, Hiszpanii, Włoch... Oni chyba żyją w innym świecie tak mi sie czasami wydaje... Krytykowali Leppera, Palikota... Za populizm i opowiadanie bajek... A teraz to co sami wyprawiają, to już porażka porażki...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił


Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #271 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:53:57 »
Cytuj
Ale rząd znalazł się pod presją innych służb, którym podwyżki nie obiecano. – Pominięcie strażaków, strażników granicznych i przedstawicieli innych formacji jest próbą podzielenia naszego środowiska. Walczymy o podwyżki dla wszystkich – komentuje Szary.
zapomnijcie o podwyżkach... Notabene Policjant upoomina sie o podwyżki dla Straży... A gdzie są nasi chłopcy?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 12:25:49 wysłana przez Butel »
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline nikifor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #272 dnia: Grudzień 13, 2011, 10:15:25 »
Nie często zabieram głos na forum. Niemniej obecne wydarzenia są na tyle ważne, a przede wszystkim zagrażają żywotnym interesom funkcjonariuszy, że pozwoliłem sobie wyrazić swoją opinnie.
Zagrożenie jest dla nas, a głównie dotknie nasze rodziny, za które czujemy się odpowiedziałni.
Obserwuje znaczne przyspieszenie działań rządu w zakresie niekorzystnych zmian przepisów emerytalnych dla funkcjonariuszy. Ktoś może powie, to nie ten wątek?
Świadomie wypowiadam się, w tym wątku (podwyżki 2012), gdyz expoze premiera i wczorajsza wypowiedź ministra MSW, w sprawie podwyżek w resorcie na 2012 ma na celu "poróżnienie" różnych formacji MSW, w celu dokonannia niekorzystnych zmian w systemie emerytalnym w efekcie dla wszystkich.
Niektórzy koledzy na forum widze też to zauważyli.
Sposób działania jest już stosowany przez rządzących na polu walki politycznej (partyjnej) z dobrym skutkiem.
Wywołać konflikt na prawicy (Kacczyński, Ziobro) nie dopuścić do połączenia lewicy (SLD, Palikot) obiecując poparcie różnych interesów i można być u władzy.
Podobna metoda została zastosowana, w tym przypadku.
Pytanie na dziś jest jedno: czy policja dla tych 300zł brutto poświęci jedność wszystkich służb w zakresie podwyżek, a przede wszystkim w zakresie zmian emerytalnych-niekorzystnych.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 13, 2011, 10:27:29 »
Bardzo dobre pytanie... Na wojsko nie mamy co liczyć. Oni mają swój świat. Ale Policja... Nasz resort... Pomagamy im w miarę możliwości "na ulicy". Poza tym w jedności siła. Dzisiaj naprewdę mnie wkurzyli z tymi podwyżkami. A najbardziej Ci co negocjują z rządem. Od expose minął ponad miesiąc a oni dopiero wczoraj dowiedzieli się, że lipcowa podwyżka nie obejmie PSP. Byli odcięci od świata przez ten czas? Nie wierzę aby Komenda Główna nie wiedziała, że nie będzie podwyżek. Więc zachodzi pytanie co robili przez ten miesiąc? Kolejne negocjacje już w nowym roku... Czas mija. Ale nas dymają... Ale nic nie możemy zrobić. Obiektywnie patrząc jesteśmy bezsilni...To trochę boli... Ryzykujemy codziennie życie. Pomagamy i ratujemy. Armia prawdziwych facetów. Nie możemy sobie jednak poradzić z armią gryzipiórków na ciepłych posadkach...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #274 dnia: Grudzień 13, 2011, 10:35:08 »
Moze KG wiedziala... a moze nie..
W dobie "kryzysu" u nas na dole, gdzie nie placi sie za nadgodziny wypracowane przed II polowa 2010 roku,moze tak naprawde nikomu z tych na gorze nie chcialo sie walczyc o te 300 zl, bo jezeli jest sie wysoko postawionym oficerem to te 300 zl nie sa warte narazania sie. Dla mnie te 300 zl to bardzo wiele, bo sami Panowie wiemy ile stazysta zarabia w PSP..
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..