Autor Wątek: Wybory  (Przeczytany 17600 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Wybory
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 21, 2005, 09:10:20 »
Cytuj
Sondaż ten świadczy niezbicie o jednym, że coraz większe jest przyzwolenie społeczne z definitywnym rozliczeniem się postkomunizmem.

Szeregi braci strażackich na wyżynnych układach w końcu runą, runą (... ) .
I miejmy nadzieję że w KG komunę rozpędzą na 4-ry wiatry....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Wybory
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 21, 2005, 09:59:20 »
...I przyjdzie jeden taki rozmodlony. Zaczną się pielgrzymki, msze, święcenia i budowa kaplic na jogurtach. Już to raz przerabiałem w wojsku.
Co jednak do układów - natura nie lubi pustki - jedne zastąpią drugimi. Niestety taka nasza mentalność.
Ja w każdym bądź razie chciałbym zwrócić uwagę w przededniu wyborów na sondaż TNS-OBOP opublikowany w Gazecie Wyborczej a dotyczacej zaufania do służb ratowniczych.

Pytanie: czy polskie służby ratownicze są przygotowane do walki ze skutkami

pożarów:  tak 57%   nie37%    trudno powiedzieć 6%

wichrów, huraganów     tak 40%    nie 53%    trudno powiedzieć 7%

epidemii      tak 20%    nie 69%    trudno powiedzieć 11%

ataków terrorystycznych     tak 19%    nie 71%   trudno powiedzieć 10%

TNS_OBOP, 25-29 sierpnia, próba reprezyntatywna 1005 osób

Mam cichą nadzieję, że nowa, przyszła władza czytała ten numer GW i wyciągnie z tej ankiety daleko idące wnioski.
 
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Wybory
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 21, 2005, 11:19:19 »
Do firetom za to i inne wszystko zostałem posądzony o znieważenie jestem złym i niedobrym. Od kilku lat uczulam wszystkich i kogo mogę by, choć latarki były sprawne stacje sprawne by na wozie bojowym podstawowe narzędzia i osprzęt były sprawne i w odpowiednich ilościach, zostałem tylko wrogiem. Wiem, że ludzie sobie poradzą w JRG-4, ale na pewno by sobie poradzili lepiej gdyby mieli wszystko w należytym stanie i ilości. Zaniedbania są wielkie. Ale jaki wypas w samochodach tylko zazdrościć nam. Jest nadzieja, że młody zastępca D-cy   JRG-4 sobie poradzi. Zrobił tyle, że tylko się cieszyć i nie przeszkadzać. Jest otwarty na wszystkie bolączki. W GW napisano świętą prawdę. Za to między innymi dostaję po nosie. Bo ja mam opinię człowieka z problemami. Przykład. Nie tak dawno na koniec roku czy świąt całej zmianie uroczyście życzono wszystkiego najlepszego powiedziano nam kilka marzeń, co będzie i co może być dla Straży Warszawskiej. Ja też powiedziałem swoje marzenie, „chciałbym by wszyscy mieli swoje maski do aparatów” efekt był taki, ogólny śmiech i żarty typu spójrz się do lusterka itd. itd. A było to spotkanie w obecności bardzo ważnych gości i to wysoko postawionych w PSP. Jak tu nie wierzyć sondażom GW jak sami sobie nieszczęście gotujemy. Nie jestem pewny na której to było zmianie ponieważ niedawno przeszedłem z trzeciej na pierwszą moje marzenie zostało tylko marzeniem oraz lusterko.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2005, 11:27:14 wysłana przez donhihotpsp »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Wybory
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 21, 2005, 13:08:24 »
Cytuj
Do firetom za to i inne wszystko zostałem posądzony o znieważenie jestem złym i niedobrym. Od kilku lat uczulam wszystkich i kogo mogę by, choć latarki były sprawne stacje sprawne by na wozie bojowym podstawowe narzędzia i osprzęt były sprawne i w odpowiednich ilościach, zostałem tylko wrogiem. Wiem, że ludzie sobie poradzą w JRG-4, ale na pewno by sobie poradzili lepiej gdyby mieli wszystko w należytym stanie i ilości. Zaniedbania są wielkie. Ale jaki wypas w samochodach tylko zazdrościć nam. Jest nadzieja, że młody zastępca D-cy   JRG-4 sobie poradzi. Zrobił tyle, że tylko się cieszyć i nie przeszkadzać. Jest otwarty na wszystkie bolączki. W GW napisano świętą prawdę. Za to między innymi dostaję po nosie. Bo ja mam opinię człowieka z problemami. Przykład. Nie tak dawno na koniec roku czy świąt całej zmianie uroczyście życzono wszystkiego najlepszego powiedziano nam kilka marzeń, co będzie i co może być dla Straży Warszawskiej. Ja też powiedziałem swoje marzenie, „chciałbym by wszyscy mieli swoje maski do aparatów” efekt był taki, ogólny śmiech i żarty typu spójrz się do lusterka itd. itd. A było to spotkanie w obecności bardzo ważnych gości i to wysoko postawionych w PSP. Jak tu nie wierzyć sondażom GW jak sami sobie nieszczęście gotujemy. Nie jestem pewny na której to było zmianie ponieważ niedawno przeszedłem z trzeciej na pierwszą moje marzenie zostało tylko marzeniem oraz lusterko.
Zgadzam się z Tobą w tej kwesti...
Najśmieszniejsze, a zarazem tragiczne jest to że jak coś z samochodu wyjdzie, zużyje się to sporząda się nowy spis wyposażenia ze zdjętymi pozycjami , których brakuje i jest wszystko OK...Potem przy akcjach okazuje się że cos było ale juz nie ma...albo jest zupełnie w innym miejscu, na innym samochodzie...to wtedy jeszcze nie ma biedy...gorzej jak tego w ogóle nie ma...
Opinia czasami jest smieszna...cyt.,, a tam było 10 lat raz sie przydało, zepsuło się to już nie jest potrzebne....albo ze za drogie..."- no coment's.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Wybory
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 21, 2005, 21:27:54 »
cytat z forum policji :Fragment czata z J.Kaczyńskim:
benia0123: Co z pracownikami byłych służb specjalnych PRL, którzy piastują wysokie stanowiska w MSWiA. Czy nadal będą rządzić? Czy też najwyższy czas, aby odeszli? Jeśli tak, czy odejdą z pełnymi przywilejami nabytymi podczas służby w organach PRL?

Jarosław_Kaczynski: Najwyższy czas, żeby odeszli, a sprawa przywilejów dla tego rodzaju osób musi być przedmiotem odrębnego uregulowania o charakterze redukcyjnym. Natomiast jasno mówimy, że jesteśmy przeciw mechanicznemu zmniejszeniu emerytur dla funkcjonariuszy policji i wojska, bo to jest ciężkie uderzenie w te służby, i co za tym idzie ciężkie uderzenie w państwo. Ale oczywiście UBeków to nie dotyczy.

Ja w tej kwestii z Kaczyńskim się zgadzam.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Wybory
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 22, 2005, 10:28:13 »
Wybory, wybory ile to już razy zawsze dużo obiecują mniej realizują ani lewica ani prawica nie wywiązuje się z obietnic przedwyborczych :angry:  !!
Martwi mnie PO bo to prponują to zamach na ludzi biednych   :huh: ( a więc nas strażaków na dole drabinki płac i niech mi nikt tu nie wyskakuje że innym jest jeszcze gorzej ale piszemy tu na nasz temat ), podatki i projekty planu gospodarczego są do d... wyborcom mydlą oczy liczbami (procentami ) i ludzie na to łapią się jak rybki w dobry dzień nad wodą pełnych ryb, toć to już Kaczor lepiej z wyborcami rozmawia i nie labidzi a pan po części diabeł po części chłop i kobita
to przechodzi sam siebie o będzie niedobrze jak zostanie premierem !!!
O Endriu to już nie wspomnę a lewica cieniutka jak nigdy.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Wybory
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 22, 2005, 16:43:24 »
Panowie czemu Wy się tak podniecacie tym co powiedział pan Antczak. Facet nie do końca dobrze sformułował swoją myśl a zagrożone partjie doskonale to wykorzystały. Troche trzezwości!
Zupełnie nie potrafie zrozumiec tej zmiennosci poglądów polskiego społeczeństwa. Nie do konca nalezy wierzyc w te sensacyjne nowinki wyciagane przes oszołomów, którzy nie potrafia pogodzić się z tym, ze juz nie bedą grzac stołków.
Ja osobiscie zadnego zagrożenia dla siebie nie widze po obiecju władzy przez PO. A są ugrupowania, których bać sie powinniśmy.
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Wybory
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 22, 2005, 18:12:15 »
Czy Antczak powiedział świadomie, czy nie tego pewnie nie rozstrzygniemy. Na ile i jaki miałoby to mieć skutek dla nas tego też nie wiemy. Ale zastanawia mnie także zapowiedź odchudzenia administracji. Czy w tym względzie powinniśmy się obawiać?
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Wybory
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 22, 2005, 19:05:11 »
Zastanawiamy się czy nam zmniejszą emerytury , a gdzie obietnica sprzed 4-lat przywrócenia waloryzacji rent i emerytur służb mundurowych na poprzednich zasadach .?

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Wybory
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 22, 2005, 19:16:20 »
Dostałem odpowiedż od Platformy Obywatelskiej . Ciekawe czy można "im " wierzyć ?        Odpowiedź na pytanie do eksperta wpisane na stronie WWW.

Data zapisania pytania: 2005-09-19 18:45
Pytanie zadał: piter r.
Pytanie:
Pytanie dotyczy przyszłych zmian emerytur służb mundurowych . Czy zmiany te obejmą emerytury straży pożarnej , jeżeli tak to w jakim stopniu . pozdrowienia piter r.

Odpowiedź:
Szanowny Panie ...
zmiany jakie przewiduje Platforma Obywtelska w zakresie emerytur służb mundurowych dotyczyć będą jedynie emerytur funkcjonariuszy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa, czyli pracowników SB i UB.
Dziękuję za zainteresowanie i proszę o poparcie.
Z poważaniem.
Piotr Targiński.
Biuro Krajowe PO.

Z poważaniem
Tomek

Powyższa informacja została wysłana przez www.platforma.org  
 

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Wybory
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 22, 2005, 20:46:52 »
Ale zastanawia mnie także zapowiedź odchudzenia administracji. Czy w tym względzie powinniśmy się obawiać?
Wodniku jezeli pracujesz na podziale to jak sobie wyobrazasz dalsze odchudzenie zmiany? U mnie stan zmiany 13 a faktyczny 7. Czy mozna jeszcze bardziej odchudzic stan zmiany???

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Wybory
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 22, 2005, 21:03:28 »
Jeśli pracujesz STRAZAG na podziale to po co martwisz się odchudzeniem administracji ???
A co do zmian to można bardziej odchudzić są JRG gdzie na zmianie jest po 5 czasami 6 strażaków !!!
Po nowym roku PO przyjmie do straży naście tys. nowych strażaków HURA !!!! ( ale fajnie byłoby no nie ?)
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Wybory
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 22, 2005, 21:23:11 »
Mamy planowany deficyt budżetowy na 2006 r. ok. 32 mld zł, PO chce go zmiejszyś do 20 mld, co jeszcze ciekawsze, chce obnizyć podatki. Zrobią to kosztem wszystkich prócz Państwowej Straży Pożarnej. Doda nam etatów, podniesie płace i przywileje. Głosujcie na PO !!!

Offline jasio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Wybory
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 22, 2005, 22:59:09 »
Witam
Właśnie w TVP1 skończyła się transmisja z przedwyborczej debaty. PO reprezentował nasz były, a może i przyszły szefunio Marek Biernacki. Powiedział jasno i wyraźnie, w odniesieniu do emerytur policyjnych - nie będzie żadnego grzebania w emeryturach. Policja potrzebuje stabilizacji. Wspominał też o wzroście płac policjantów, rozbudowie systemu motywacyjnego w płacach. Na głos Ryszarda Kalisza, który stwierdził, że "eksperci PO mówią zupełnie co innego" odpowiedział, że to on odpowiada za program bezpieczeństwa w PO a nie kto inny.
No i zagwozdka - kto mówi prawdę ... Antczak czy Biernacki? Oby ten drugi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2005, 23:04:00 wysłana przez jasio »

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Wybory
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 22, 2005, 23:54:52 »
Napisałem jednego posta dosyć długiego i go wcięło jakś znak?

Zastanówmy się na ile istotne jest dla nas kto wygra?
Po wyborach powstanie mix partii i skąd wiemy jaki program przejdzie i jakie będą nasze umocowania.
Ponadto Donald jest ostatnio troszkę znerwicowany, dlaczego?
Ludzie na mieści emówią, że co niektórzy z nich zaangażowali się negatywnie w sprawę strażaków gdańskich oddziałując na postępowanie tzw. organów ścigania.
Dzisiaj nie wiem na kogo głosować, a Wy wiecie?
Jak był Cimoszewicz to wierdziałem.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Wybory
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 23, 2005, 11:58:59 »
Ma ktoś link do programu wyborczego  PO? Nie chodzi mi o program, na stronie premiera z Krakowa. Jak dla mnie jest zbyt ogólny, a -jak to mówią - diabeł tkwi w szczegółach. :D  

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Wybory
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 23, 2005, 21:04:11 »
Jestem za stwierdzeniem, że państwo polskie to mafia,
         jestem za wprowadzeniem kary śmierci,
                    jestem za zniesieniem podatku dochodowego.


A zaczym WY jesteście ?  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Wybory
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 24, 2005, 06:52:14 »
Nie jestem za wchodzeniem do ciemnego tunelu i oczekiwaniem, z której strony dostanę w głowę.  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Wybory
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 24, 2005, 20:29:16 »
wybory to my powinniśmy dokonywać ale swoich komendantów już na najniższym szczeblu---tego ja sobie życzę i jestem za tym

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Wybory
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 25, 2005, 21:13:21 »
Sądzę, iż PO poczuła ile znaczą mundurowi w tym kraju. Mam nadzieję, że PiS to zauważył.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Wybory
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 26, 2005, 22:49:28 »
No tak azotox - ale czy, aby napewno zauwaźył ;) ? Teraz kolej na Prezydenta - może wówczas?
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Wybory
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 27, 2005, 13:53:55 »
Cytuj
Sądzę, iż PO poczuła ile znaczą mundurowi w tym kraju. Mam nadzieję, że PiS to zauważył.
Ja myślę że zauważył , teraz trzeba to potwierdzić w wyborach prezydenckich ?.

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Wybory
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 27, 2005, 15:16:24 »
Słyszeliście o tym że CIA opracowała przewidywania co będzie w 2015 roku na świecie???
Ja też opracowałem swoje przewidywania co będzie w polsce za władzy PO PiS. Zacznie  się niszczenie wszystkiego i wszystkich mających cokolwiek wspólnego z komuną, dzięki czemu złodziejstwo, nędza i klerykalizacja osiągną swój szczyt. Aby zapobiec masowej emigracji ludu na zachód w poszukiwaniu normalności wprowadzona zostanie stalowa kurtyna. Odtąd ucieczki będą udawać się praktycznie tylko żołnierzom wojsk ochrony pogranicza 4 rzeczpospolitej katolickiej. Później będzie jeszcze gorzej.
Czy się to sprawdzi? Oby nie.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Wybory
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 27, 2005, 16:40:13 »
Kto wg ciebie miałby wygrać wybory? Samoobrona? LPR? SLD?
 Ja uważam, że jest to najlepsza układanka jaka mogła powstać, łącznie z tym, że jest PiSPO a nie POPiS.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Wybory
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 27, 2005, 17:33:15 »
Miros nie tragizuj.
Ten układ (PiS-PO) nie jest zły. Jest nadzieja, że wyprowadzą nasz kraj na prostą. Pomyśł co by było gdyby doszła do wałdzy inna opcja i wprowadziła bardzo ważne ustawy np. zakazujące stosowania prezerwatyw lub innych środków antykoncepcyjnych, bądź z innej dziedziny np. obowiązkowe solarium 2 razy w tygodniu. :D  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.