Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

Dezynfekcja sprzętu medycznego

<< < (3/4) > >>

Korba112:
Oczywiście nie mogę się wypowiadać za wszystkich ale myślę, że możecie zwrócić się o pomoc do "swojego" pogotowia. Oczywiście nieoficjalnie bez żadnych pism :-) - po prostu podjechać i poprosić o wymianę, dezynfekcję czy uzupełnienie drobnego sprzętu. Trochę rękawiczek i masek do tlenoterapii już strażakom sprezentowałem :-)

Fistach:

--- Cytat: Korba112 w Luty 20, 2012, 22:17:09 ---Oczywiście nie mogę się wypowiadać za wszystkich ale myślę, że możecie zwrócić się o pomoc do "swojego" pogotowia. Oczywiście nieoficjalnie bez żadnych pism :-) - po prostu podjechać i poprosić o wymianę, dezynfekcję czy uzupełnienie drobnego sprzętu. Trochę rękawiczek i masek do tlenoterapii już strażakom sprezentowałem :-)

--- Koniec cytatu ---
Dokładnie. Ja tak robię i nie ma nigdy problemu. Oczywiście dotyczy to jakiejś drobnicy ale zawsze:)

BM:
W mojej okolicy obowiązują dwie procedury odkażania sprzętu:
1. zaawansowana - przetarcie szmatą i włożenie z powrotem na samochód
2. podstawowa - nie przetarcie szmatą i włożenie z powrotem na samochód

i to tyle w tym temacie:)
Pozdrawiam ze Stolicy
Ps.
Ostatnio od pogotowia dostaliśmy na podmianę kołnierz z fragmentem ludzkiej tkanki i włosów. Widocznie tak można....

kamiljan87:
W naszej jednostce sprzęt wielokrotnego użytku, po działaniach pakowany jest do szczelnej torby.
Następnie w wyznaczonym miejscu zostaje poddany myciu i dezynfekcji (specjalnymi środkami o spektrum zgodnym z załącznikiem nr 6 Zasady Organizacji Ratownictwa Medycznego w KSRG, Medicarine i AHD 1000), następnie suszony i pakowany, na końcu dokonywany jest wpis do książki dezynfekcji (co było dez.., kiedy, jakimi środkami i kto to robił).

A co u was się robi ze sprzętem medycznym po działaniach?

piotr92strazak:

--- Cytat: kamiljan87 w Maj 12, 2018, 14:11:10 ---W naszej jednostce sprzęt wielokrotnego użytku, po działaniach pakowany jest do szczelnej torby.
Następnie w wyznaczonym miejscu zostaje poddany myciu i dezynfekcji (specjalnymi środkami o spektrum zgodnym z załącznikiem nr 6 Zasady Organizacji Ratownictwa Medycznego w KSRG, Medicarine i AHD 1000), następnie suszony i pakowany, na końcu dokonywany jest wpis do książki dezynfekcji (co było dez.., kiedy, jakimi środkami i kto to robił).

A co u was się robi ze sprzętem medycznym po działaniach?

--- Koniec cytatu ---
Tą książkę u was ktoś sprawdza?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej