Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

Dezynfekcja sprzętu medycznego

(1/4) > >>

orange:
Czy możecie podzielić się swoimi uwagami w zakresie dezynfecji sprzętu medycznego używanego podczas udzielania kpp (kołnierze, deski, zestawy do tlenoterapii, szyny itd.), jak u was to wygląda, jakie przyjęliście rozwiązania oraz z jakimi spotykacie się problemami.
 

sheldon:
Podstawowa sprawa to to, żeby sprzęt jednorazowy faktycznie był tym jednorazowym.
Mycie masek tlenowych, rurek ustno-gardłowych itp. jest niedopuszczalne

firefighter83:
Jeżeli macie torbę PSP R1 to zawsze dają instrukcję co zawiera zestaw i jak poszczególne jego części dezynfekować.

daro:
szczegłowe procedury dezynfekcji zawierają również wytyczne do organizacji ratownictwa medycznego w KSRG i można również z nich korzystać.

http://www.straz.krakow.pl/stronawosz/materialy/wytratmed1_381.pdf   od strony 78 - 90

U nas się przyjeło że ubrania pakujemy w duże worki na śmieci i zawozimy na dezynfekcję do szpitala. Pozostały większy sprzęt (deska, ssaki, ambu) również. Drobne "zabawki" staramy się robić we własnym zakresie lub wymieniamy na nowe. Nie mam pojęcia jak to wygląda od strony formalno - prawnej (spisana umowa, dogadane na gębę, przysługa) ale robimy już tak kilka lat i się to sprawdza.

sernik4:
U mnie jest podobnie jak u przedmówcy. Z małym wyjątkiem. Po każdych działania związanych kpp i użycia sprzętu w jednostce jest przeprowadzana wstępna dezynfekcja specjalnym płynem (jest tego trochę na rynku). odbywa to się w oddzielnym do tego przeznaczonym miejscu. Następnie wszystko jest suszone i wysyłane do miejscowego szpitala w celu przeprowadzenia sterylizacji. Po tym wszystkim cały sprzęt wraca do nas ładnie hermetycznie zapakowany. Oczywiście mówię tu o drobnym wyposażeniu.

--- Cytat: sheldon w Luty 03, 2011, 08:29:03 ---Podstawowa sprawa to to, żeby sprzęt jednorazowy faktycznie był tym jednorazowym.
Mycie masek tlenowych, rurek ustno-gardłowych itp. jest niedopuszczalne

--- Koniec cytatu ---
 
Z tym się nie zgodzę. Sprzęt wysterylizowany można ponownie użyć.

--- Cytat: daro w Luty 03, 2011, 10:42:17 --- Drobne "zabawki" staramy się robić we własnym zakresie lub wymieniamy na nowe. Nie mam pojęcia jak to wygląda od strony formalno - prawnej (spisana umowa, dogadane na gębę, przysługa) ale robimy już tak kilka lat i się to sprawdza.

--- Koniec cytatu ---
Jest to odpłatne i to wcale nie małe pieniądze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej