Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

Dezynfekcja sprzętu medycznego

<< < (2/4) > >>

wowek:
Sprzęt jednorazowego użycia jak sama nazwa wskazuje nie powinien być poddawany ponownej sterylizacji. A to czy się z tym zgadzasz lub nie to jest odrębna kwestia.

Nie znam kosztów sterylizacji ale zakładając że koszt 1 rurki UG to ok 2 zł, maski z rezerwuarem 5-7 zł nie wiem czy impreza taka ma uzasadnienie ekonomiczne.

Duży sprzęt wystarczy że będzie dezynfekowany powszechnie dostępnymi środkami.

daiman998:
Drodzy druhowie. Wczoraj moja jednostka została wezwana do NZK na ulicy. Pacjent silnie zwracał przez co używaliśmy ssaka ręcznego moje pytanie brzmi. Czy rurkę końcową do ssaka sami dorabiacie, czy gdzieś kupujecie? Dodatkowo słyszałem, że ambu powinno być odkażone poprzez enklawę, a co z maską, czy ona też? Jeśli maska jest jednorazowa to gdzie taką kupić? Jakiś link konkretny.
Czy dezynfekcji takiego sprzętu dokonują w szpitalach, nawet odpłatnie czy trzeba do specjalnej firmy dać?

Fistach:

--- Cytat: daiman998 w Luty 19, 2012, 11:47:49 ---Drodzy druhowie. Wczoraj moja jednostka została wezwana do NZK na ulicy. Pacjent silnie zwracał przez co używaliśmy ssaka ręcznego moje pytanie brzmi. Czy rurkę końcową do ssaka sami dorabiacie, czy gdzieś kupujecie? Dodatkowo słyszałem, że ambu powinno być odkażone poprzez enklawę, a co z maską, czy ona też? Jeśli maska jest jednorazowa to gdzie taką kupić? Jakiś link konkretny.
Czy dezynfekcji takiego sprzętu dokonują w szpitalach, nawet odpłatnie czy trzeba do specjalnej firmy dać?

--- Koniec cytatu ---
Rurkę się kupuje wraz z nowym pojemnikiem i resztą (chyba, że weźmiesz od pogotowia, bo zużyty pojemnik przekazujesz z poszkodowanym). Maski możesz kupić w sklepie ze sprzętem ratowniczym - wpisz po prostu Maski do resuscytatora w google i znajdziesz.

bulon:
maski do worka sa jednorazowe i wielorazowe. rurki do ssaka rescvac pasuja te ktorych uzywa pogotowie wiec mozna im podkradac bo kolezensku

daiman998:
Co do rurki to mam jeszcze jedną, jak zużyje to będę próbował załatwić  z pogotowia.
Maski już zamówiłem. Co do Ambu to też załatwiłem, że nam za free zdezynfekują.

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej