Autor Wątek: Czy Jest Szansa ?  (Przeczytany 13711 razy)

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Czy Jest Szansa ?
« dnia: Wrzesień 08, 2005, 20:59:45 »
Szkołę mam z maturą nawet ;P Wojsko też mam. Testy sprawnościowe mnie nie przerażają , bo jestem fizol i pół mojego 23 letniego życia przetrenowałem [ nie myślcie sobie żem jakiś koks , czy ABS bo trenuję bez dopalaczy i głównie ogólnorozwojowo-wytrzymałościowe są moje treningi ] Strażakiem od małego chciałem być. Pożary od małego gasiłem ;P głównie pożary trawy o małej powierzchni ;PP Więc mam do tego smykałkę ;) Niestety nie można mieć wszystkiego. Jestem humanistą :( Gdyby egzaminy do SAPSP były z historii bądź z j.polskiego to życie było by piękniejsze ;P I tu wyłania się mój problem. Z fizyką to jeszcze , jeszcze jakoś będzie. Dość dobrze mi szła , mimo tego że , wcale nie powinna. Nie obawiam się fizyki tak bardzo jak chemii. Z chemii i matmy w szkole średniej to ja byłem za przeproszeniem DUPA. I to jest ten ból.
Czy ja mam jakąkolwiek szansę by się tam dostać ? Nie mówcie że, nie mam ;P zresztą nawet jak powiecie to i tak nie zrezygnuje i będe próbował ;P
Postaram się podgonić materiał , powkuwać chemię i może coś z tego będzie. Będe korzystał z książek ze szkoły średniej. Znam jednak siebie i wiem że ,mimo tego może być cienko , bo to po prostu jest dla mnie czymś ciężko przyswajalnym [ dlaczego Bóg mnie nie pokarał ścisłym umysłem ? ;P ]

Tu i teraz zostanie zadane najważniejsze pytanie tego tematu , a mianowicie : Pomimo tego że , powiedzmy test sprawnościowy zdam bardzo dobrze , będe miał punkty preferencyjne za maturę oraz wojo , to jednak i tak najbardziej liczą się punkty z testów z fizy i chemii tak ? I raczej jeśli nie otrzymam tych 13 punktów z tego i z tego to dostać się nie dostanę tak ?

Esh...
Nie idę do tej szkoły bo po niej ma się stopień i się zarabia kokosy [ przesadzam z tymi kokosami , ale wiecie o co chodzi ;P ]. Idę tam bo chcę zostać strażakiem i ratować ludzi. Robićto do czego mnie od małego ciągnie , ale nie dla kasy czy wysokiego stopnia. Po prostu dla samej istoty robienia tego.

Jeśli na drodze do wykonywania tego upragnionego zawodu ma mi stanąć mój nie ścisły umysł , to ja chyba mam prawo czuć się sfrustrowany nie ? ;P

Pozdrawiam.

 
....

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2005, 21:16:19 »
Rozumiem cie... . Ale krotko i na temat:

1. Jak ci na kasie, ani na stopniu nie zalezy to zloz paiery do PSP i poczekaj czy cie przyjma (juz jest taki temat na tym forum , bodajze "nowa praca")

2. Jak ci az tak na szkole zalezy to zalatw sobie korki u jakiegos chemika i powiedz ze ma cie tak przetyrac, ze jak skonczy to bedziesz umial chemie lepiej od niego.

3. Egzaminy w kazdej szkole trzeba zdac zeby sie dostac, a odnosnie progow punktowych tez juz ktos sie wypowiadal, poszukaj na forum.

powodzenia :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2005, 21:18:31 wysłana przez zefirek »

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2005, 21:50:13 »
...

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:24:45 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2005, 23:11:05 »
Dzięki chłopy za odpowiedź ;P

[CYKLO] Pimpek :
Cytuj
jeśli w tym roku masz 23 lata, to za rok będziesz miał 24, czyli nie będziesz juz mógł startowac do aspirantki

Ty mnie nie strasz ;PP

Cytuj
wiek do 23 lat dla osoby, która nie była w wojsku i do 25 lat, gdy jest zaliczona służba wojskowa.

To cytat z warunków przyjęcia ze strony Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.
Wynika z niego że , jeszcze mogę startować mimo , że już młody nie jestem :P bo służbę wojskową odbyłem.
Przepis ten nie uległ zmianie , mam nadzieję. Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

[CYKLO] Pimpek :
Cytuj
mógłbym jeszcze napisac troche o nauce chemii i fizy bo sam byłem cienki z tych przedmiotów ale niewiem czy będziesz jeszcze zainteresowany...


Jestem zainteresowany , zawsze i żywo , więc jeśli możesz to napisz. Z góry dzięki.

zefirek :
Cytuj
1. Jak ci na kasie, ani na stopniu nie zalezy to zloz paiery do PSP i poczekaj czy cie przyjma (juz jest taki temat na tym forum , bodajze "nowa praca")

Wiem o tym temacie , nawet się tam wypowiedziałem.
Papiery do PSP złożyłem. Dokładnie do KMPSP w  Elblągu. Chodzi o to że , dzwoniąc tam dowiedziałem się że , preferowane są osoby z dobrym stanem zdrowia , odbytą służbą wojskową [ to akurat mam ] oraz prawem jazdy kat.C lub C+E,byli lub obecni sportsmeni,ratownicy medyczni,płetwonurkowie,ludzie z papierami na obsługę podnośników hydraulicznych etc.etc. [ tego niestety nie mam ] Dość długa była ta lista. A chęć szczera nie wystarczy. Nie wsytarczy nawet to , że nie chcę iść do PSP dla kasy i to że , czuje powołanie. Mimo tego wysłałem papiery.
Próbowałem się dowiadywać u siebie w mieście ale tam powiedziano mi że , osoby nie posiadające parawa jazdy kat. C są zazwyczaj z miejsca odrzucane.
Ale i tak złoże tam papiery :P

Żeby się tak "z ulicy" dostać do PSP to trzeba byćdzieckiem szczęścia.
I wiem , że naprawdę trudno uwierzyć w to że , nie chcę iść do PSP dla kasy. Ciężki przypadek jestem ;)

zefirek:
Cytuj
powodzenia :)

Dzięki wielkie , przyda się napewno ;)  
....

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2005, 09:25:49 »
nio PIMPEk moglbys napisac o tej nauce ja tez bardzo sie staram dostac w przyszlym roku do tej szkoly wiec chcialbym wiedziec jak najwiecej aby byc przygotowany.Fizyke i Chemie zaczynam juz powtarzac wiec jakbys mogl to napisz cos wiecej.Dzieki z gory

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2005, 14:24:12 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:25:12 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2005, 15:29:01 »
a ty Pimpek ile masz lat?tzn ze byles zapisany do szkoly ale nie chodziles??bo by cie wzieli do woja :)to po maturze nie poszedles na zadne studia ??na studium jakies czy co??

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2005, 15:44:28 »
a jeszcze mam pytanie powtarzales wszystkie dzialy z chemi i fizyki czy jakos na podstawie egzaminow??masz moze testy z poprzednich lat?moglbys przeslac?dziekiz  gory

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2005, 16:58:10 »
Dzięki Pimpek ;) ;P

Mam swoje lata racja ;P , ale to nie znaczy że zgrzybiałem już do końca ;P
Będe się starał i tak łatwo napewno się nie poddam , więc jeśli mnie coś nie zabije to pewne jest to że , będe startował do aspirantki. Tyle że, poznańskiej , bo do Poznania mam bliżej ;P

Pimpek :
Cytuj
ps. a z tym przepisem ze ludzie po woju to do 25 to ci sie upiekło : D

Ano w rzeczy samej :P Upiekło mi się ;) I niech ktoś mi powie że, ja się na strażaka nie nadaję... non stop mi się upieka ;PP

Pozdrawiam ;)
....

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2005, 19:12:49 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:25:30 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2005, 09:22:53 »
a istnieje jeszcze ten kurs przygotowawczy w Czestochowie?co fireman byl na nim?a 800zl??bo nie moge sie doczytac na stronie

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2005, 11:34:45 »
jest ale wiecej osiagniesz wydajac kase na korki niz bedac tam,10x wiecej

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2005, 12:15:01 »
no ale to tez korki i chyba bardziej Cie przygotowuja juz pod te testy,a wiesz gdzie to na stronie szkoly jest??

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 11, 2005, 12:35:13 »
Z tego co się orientuję to na jednym kursie jest wielu młodych ludzi. Natomiast korki możesz mieć indywidualnie, według mnie jest to lepsza opcja.  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2005, 15:21:53 »
zadzwon do szkoly to ci podaja kiedy jest ale okolo maja lub czerwca,i jesli naprawde masz zaduzo kasy to idz na to i porownasz co by cie lepiej przygotowalo,ja wybralbym korki ale decyzja nalezy do ciebie,i czy tam cie przygotuja bezposrednio pod testy to zebys sie zbytnio nieprzeliczyl,  B)  

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2005, 15:37:56 »
Cytuj
zadzwon do szkoly to ci podaja kiedy jest ale okolo maja lub czerwca,i jesli naprawde masz zaduzo kasy to idz na to i porownasz co by cie lepiej przygotowalo,ja wybralbym korki ale decyzja nalezy do ciebie,i czy tam cie przygotuja bezposrednio pod testy to zebys sie zbytnio nieprzeliczyl,  B)
Masz racje vlad88! Kursy przygotowawcze do egzaminow opieraja sie na powtorce juz przyswojonego materialu i na opanowaniu technik rozwiazywania tesu. Tam sie wiele nie nauczysz, a jedynie powtorzysz czesc materialu, ktory juz dawno powinienes umiec. Ponadto opanowac tak szeroki material przez 2 miesiace?? Musialbys byc baaardzo sciaslym umyslem :P

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2005, 08:10:31 »
Ja wiem.Ja nie tylko chcialem pojsc na ten kurs,tylko miec teraz caly czas korki a potem pojsc na kurs na takie podsumowanie.

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 12, 2005, 08:31:52 »
powtorke to w domu zrobisz sobie lepsza niz tam!!! a kase co masz wydac na kurs to idz do szpitala MSWiA i zrob wszystkie badania takei jak przechodza kandydaci do szkoly pozarnej (dokladnie) zeby pozniej jak zdasz wszystko i bedziesz na liscie nieokazalo sie ze masz cos ze zdrowiem i cie usuna  :lol:  

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2005, 16:36:54 »
a na testach pisemnych dostajemy jakies kartki ze wzorami np. i tabele pierwiastkow czy nie??na maturze ladnie sie dostaje kartke,bo tych wzorow jest kilkadziesiat.A jak nie dostawaliscie to jak sobie z tym radziliscie?sciagi czy all umieliscie??

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2005, 12:02:47 »
nic sie niedostaje B)
co umiesz przelewaszna karte odpowiedzi

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2005, 15:02:20 »
a zadnych sciag ze wzorami nie miales?

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2005, 16:56:05 »
Cytuj
   a zadnych sciag ze wzorami nie miales?

jak cie zlapia to wylatujesz z egzaminu  i po imprezie

pozdrawiam

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2005, 19:19:08 »
no rozumiem jak na kazdym egzaminie:)ale chcialem sie dowiedziec jak wam to przychodzilo?umieliscie all wzory bo tego wbrud jest :/

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2005, 20:00:40 »
...
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:23:18 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline pilo112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
    • http://
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2005, 21:57:49 »
Heniek jak Ci bardzo zalezy na dostaniu sie to juz dzisiaj sie ucz a nie mysl o sciagach