Autor Wątek: Czy Jest Szansa ?  (Przeczytany 13710 razy)

Offline daMian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2005, 21:59:51 »
Testy z fizyki i chemii są dość trudne. Jest tam dużo "hakow". Trzeba być naprawdę dobrym aby je wyłapać a czasu na egzaminie nie ma za dużo i do tego stres. Poziom materiału wykracza często poza wiadomości ze szkoly średniej. Wszak musi być odsiew. Tego roku
tylko kilku osobom udało się zdobyć wymagane minimum z fizyki i chemii. Przjęto ludzi z największą ilością punktów.Tylko systematyczna praca - korepetycje i sprawność fizyczna bliska max. normy zapewni sukces.Do egzaminu trzeba przygotować się profesionalnie rękawice na drążek , kolce do biegania. Dobrze też mieć lokum w pobliżu stadionu aby się zrelaksować odpocząć coś zjeść - test spawnościowy trwa cały dzień. Pogoda może być rożna.

Offline pilo112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
    • http://
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2005, 22:23:51 »
masz racje daMian testy sa trudne i wykraczaja ponad poziom szkoly sredniej ale pytania sie powtarzaja i niektore idzie zapamietac.A co do rekawic to nie zawsze one pomagaja (zalezy komu), ale kolce jak najbardziej moga pomoc.

 

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2005, 23:44:34 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:23:43 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 14, 2005, 16:32:55 »
5. Podciąganie się na drążku (drążek na wysokości doskocznej).


Podczas wykonywania ćwiczenia dozwolona jest praca nóg i tułowia.

To znaczy ze mozna sobie pomagac nogami??podczas podciagania sie gdy unosisz nogi(wiadomo nie bez przesady) to jest to dozwolone?? czy musi byc kompletny zwis nogi skrzyzowane u dolu? bo napewno pomagajac sobie nogami zrobisz wiecej.thx za odpowiedz.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 14, 2005, 16:41:22 »
Cytuj
   5. Podciąganie się na drążku (drążek na wysokości doskocznej).


Podczas wykonywania ćwiczenia dozwolona jest praca nóg i tułowia.

To znaczy ze mozna sobie pomagac nogami??podczas podciagania sie gdy unosisz nogi(wiadomo nie bez przesady) to jest to dozwolone?? czy musi byc kompletny zwis nogi skrzyzowane u dolu? bo napewno pomagajac sobie nogami zrobisz wiecej.thx za odpowiedz.

dokładnie tak jak jest napisane  :rolleyes:  z nogami mozesz robic co tylko ci sie podoba mozesz nimi machac na wszystkie strony..ale uwazaj zeby nie kopnac kolesia ktory liczy podciagniecia  :D  
generalnie chodzi o to zeby byly proste lokcie na zwisie i broda ponad drazkiem na podciagnieciu ale to tez zalezy jak lezy bo widzialem ze liczyli nawet jak koles nie mial prostych lokci i brody ponad drazkiem zalezy na jakiego kolesia trafisz

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2005, 16:42:05 wysłana przez zeusss »

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 19, 2005, 18:30:31 »
Ok sikawkowi i starsi sikawkowi ;P

Chodzi mi o materiał z fizyki i chemii.
Wiadomo , że te dwa przedmioty mają różne działy. Chyba raczej nie trzeba wkuwać wszystkich działów hmm ? Jeśli trzeba to niech ktoś mnie z błędu wyprowadzi ;P
A jeśli nie , to niech ktoś mi napisze jakie działy trzeba w szczególności "obrobić".

Wydaje mi się że, z pożarnictwem związane są tylko niektóre działy tak chemii jak i fizyki - oczywiście zawsze mogę się mylić ;P , no ale dział taki jak "Ładunki elektryczne w ruchu" chyba się mi nie przyda. Wiecie , żeby nie marnować czasu na coś co wogóle mi się nie przyda.

Hilfe ;)
....

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 19, 2005, 19:42:58 »
no napewno z fizyki nie bedzie astronomi tak mi sie wydaje zreszta tez chetnie bym sie dowiedzial na jakie dzialy klada nacisk !!

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 19, 2005, 20:59:13 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:24:09 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 22, 2005, 15:38:50 »
Chyba kazdy bedzie musial. Ja tez musze wiele rzeczy zrobic, bo tak szczerze mowiac nastepne egzaminy tuz tuz :) Jak narazie skonczylem w szkole głównej służby pożarniczej, na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Hmm, ale strażakiem po tym nie będę, dlatego za rok znów się zmierzę z losem :) Tym razem postaram się by lepiej przygotowany.

Ps. dzieki pimipek ze wypisales materialy, duze poświecenie, mi by się nie chcialo:) A na pewno sie przyda to co napisaleś, mi i innym użytkownikom tego forum

Offline pilo112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
    • http://
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 22, 2005, 15:49:00 »
najlepiej z chemii powtorzyc wszystkie dzialy:chemia ogolna,nieorganiczna i organiczna i oczywiscie dodatkowe rzeczy.
A co do tego pytania z polimeryzacji to pytalem sie profesorow i oni nie wiedzieli wiec............ ale jest jeszcze pare pytan na ktore nie znali odpowiedz.
polecam tez ta ksiazke Michal M.Poźniczek i Zofia Kluz

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 24, 2005, 15:13:06 »
Cytuj
najlepiej z chemii powtorzyc wszystkie dzialy:chemia ogolna,nieorganiczna i organiczna i oczywiscie dodatkowe rzeczy.
A co do tego pytania z polimeryzacji to pytalem sie profesorow i oni nie wiedzieli wiec............ ale jest jeszcze pare pytan na ktore nie znali odpowiedz.
polecam tez ta ksiazke Michal M.Poźniczek i Zofia Kluz
cóż za szczęści ja własnie sięz tej książki uczę, myślicie że to wystarczy?? nie orientujecie sie moze kto układa tak skomplikowane pytania??? :> pozdr

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 24, 2005, 23:08:20 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:50:01 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline pilo112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
    • http://
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 25, 2005, 22:30:54 »
Krzyhens w tej ksiazce masz podstawy a oczywiscie korzystaj z innych ksiazek bo musisz wiedziec duzo wiecej niz jest to w tej ksiazce.
A czy ktos moze napisac cos na temet ksiazek z fizyki?? np.z czego sie uczycie!!

Offline winter festival

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 16, 2005, 13:02:14 »
czesc wam. juz mowie jak to jest z tym kursem przygotowawczym. bylem tam w zeszlym roku - w weglowicach, mala wiocha niedaleko czestochowy - i tak szczerze to nie polecam. zaraz obok osrodka byla knajpa i raczej wiele osob wieczorami wracalo z niej pijanych. no i jak sie nie wyspisz to sie rano nie chce uczyc. a sniadanie jest juz chyba cos o 8, a po nim od razyu zajecia. powiem, ze chemia byla dla mnie zawsze ciezka, ale cos mi tam daly te lekcje.. gorzej, ze pod koniec kursu (nie pamietam chyba 10 dni) juz totalnie nie chce ci sie chodzic na zajecia. jesli chodzi o fizyke - to jak sie juz zaczalem uczyc okazala sie duzo latwiejsza nic myslalem. na kursie raczej sama powtorka. dobrze to ktos powiedzial, zeby nie traktowac kursu jako jedyna droga nauczenia sie chemii i fizyki. jak pojedziesz tam zielony to wracasz zielony no i po co wydawac 850 pln ? w tym roku poswiecam ta kase na korki. wydaje mi sie to lepsze.

jedno co mi dalo to to, ze zobaczylem jacy ludzie tak naprawde chca isc do strazy. bylo tak kilku gosci co wogole nie wiedzieli, ze trzeba sie podciagnac minimum 10 razy i nie podciagali sie. albo tacy co liczyli troche na farta, ze adrenalina na egzaminie pomoze im przebiec 1000 (w tym ja :P). wiec nie bac sie.. wieksza czesc odpada na sprawnosci

wogole jesli chodzi o osrodek to sie zawiodlem. myslalem, ze to bedzie w cspsp jak w poprzednich latach a teraz bylismy w jakiejsc podstawowce w wiosce 30 km od czestochowy i mieszkalismy w beznadziejnych domkach. szkoda nawet gadac. nie bylo tam nawet miejsca do biegania, zadbej biezni nic.. dali nam jednego dnia metr w tasmie i powiedzieli, zebysmy sobie odmierzyli kilometr na drodze.

obiady czasami beznadziejne :/

jak ktos tam chce jechac to niech lepiej jedzie nad morze

kurde ale narzekam.. to po co ja tam jechalem ?! pewnie dlatego, ze nie wiedzialem, a to co pisal fireman mnie zachecilo

jednym slowem mi osobiscie wydaje sie, ze lepiej jednak uczyc sie na korkach.. tylko naprawde ostro. no to tyle

ej ktos wczesniej wspomnial, zeby sobie zrobic badania takie jak robi mswia. a nie wiecie jakie to sa badania bo kurcze zrobilbym sobie

koniec :)
without philosophy, action has no meaning

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 16, 2005, 13:59:08 »
Cytuj
ej ktos wczesniej wspomnial, zeby sobie zrobic badania takie jak robi mswia. a nie wiecie jakie to sa badania bo kurcze zrobilbym sobie

Przechodziłem kiedyś badania na Agenta Ochrony i wtedy w obroty wzięli mnie : otolaryngolog , okulista , psychiatra , psycholog [ do zrobienia miałem masę testów i tylko jedna nazwa wryła mi się w pamięć - " Test matryc Ravena" ] , neurolog i ogólny który jednocześnie był szefem , no ale mniejsza z tym,kto miał jakie funkcje -
Więc wyobraź sobie teraz ile badań musisz zrobić na strażaka ;P
No i badania kosztują , lecz przyznam się szczerze , że nie wiem ile.
....

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 17, 2005, 13:01:58 »

Ja mam obecnie 18 lat i sam się obawiam niewiem czy sie wyrobie ze szkołą ,wojskiem,no i jakies uprawnienia by sie przydały jeszcze startując do SA.szkołe srednia koncze w wieku 21 lat ,chciałbym zrobic 2 letnia skołe ratowników medycznych, wojsko 9 miechów. Mysle że sie wyrobie przed 23 rokiem zycia.Oby się udało. Startując do SA bez żadnych uprawnien to niewiem cy tak łatwo
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 17, 2005, 17:42:47 »
Łatwo nie jest - to pewnik :P
Czy się wyrobisz ? Nie wiadomo , ale raczej nie ;P Szkołę średnią skończysz w wieku lat 21. Potem RM czyli 2 lata , to już masz 23 , potem wojsko... Jakby nie patrzył SA jest jak wojsko - system skoszarowany itp. więc nie wiem czy Cię wezmą do wojska jak do niej pójdziesz - raczej nie. Pozatym do SA nie jest wymaganyuregulowany stosunek do służby wojskowej , chyba że masz powyżej 23 roku życia. Jak chcesz iść do PSP z ulicy to wtedy musisz mieć wbitą rezerwę no i kategorię A. Grunt to się nie przejmować i nie poddawać ;) Ja już drugi raz będe próbował dostać się do PSP , z tą tylko różnicą , że ja  próbuje z ulicy. Obliczyłem , że ukończenie kursów które dałoby mi jakieś punkty preferencyjne podczas procesu kwalifikacyjnego do PSP zejęło by mi spory kawałek czasu. Skończył bym w wieku 26 , prawie 27 lat <_< masakraa...
A co mają powiedzieć ludzie którzy chcą pracować w PSP , a nie mają kasy na to by zrobić sobie chociażby to prawo jazdy.

Ja próbuje - co z tego będzie - nie wiem [pewnie wielkie G] :P
Ale co mi tam , najwyżej wrócę do cieciowania 240 h w miesiącu za 800 zł ;PP
....

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 17, 2005, 19:46:32 »
No tak Mrozu masz rację.Łatwo nie jest, ale uważam ze pracę pózniej jest łatwiej dostać wtedy gdy jestes po aspirantce niż tak wiesz "z ulicy". No i czasami plecy. Właśnie to jest lipa ktoś chce bardzo robic w życiu to na co ma ochote i to czego naprawde pragnie a tu nie tak łatwo. Z tym stosunkiem uregulowanym do służby woskowej to ok że nie trzeba miec gdy startujesz do SA. Ale dobrze miec dodatkowe punkty preferencyjne -większa szansa na dostanie się.Zobaczymy, bedę sie starał a czy mi sie uda? nie mam pojecia pozdro Mrozu
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 18, 2005, 12:32:55 »
chcesz isc na 9miesiecy do wojska po to zeby miec 5glupich pkt. wiecej??juz ja wole potrenowac cos i punktow wiecej nabiegac,albo jak ma sie pieniadze zrobic kurs nurka i luz,dla mnie glupota z tym wojem pewnie i tak gowno biora to pod uwage

Offline winter festival

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 18, 2005, 14:41:33 »
jesli chodzi o kurs nurka to moze on sie przydac gdybys chcial startowac do strazy tak poprostu z ulicy.. bo wtedy patrza (nie liczac wojska bo to podstawa) wlasnie na nurkow albo ratownikow.. ale ... warto robic kurs ktory niewiadomo ile kosztuje, zeby pozniej nurkowac w polskich gownianych rzekach i po omacku szukac topielcow ? mnie to nie przekonuje

a z tymi punktami referencyjnymi to juz sam nie wiem czy sie oplaca
without philosophy, action has no meaning

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 18, 2005, 15:41:45 »
Skoro tak myślicie to ok z tym wojskiem.Lepiej wezme się za dobry trening już teraz,chociaż będe startował do SA dopiero za 3 lata gdy skończę szkołę srednią.Myśle że tym wcześniej tym lepiej. pozdro:):)
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Heniek

  • Gość
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 19, 2005, 21:35:41 »
ja nurka sobie zrobie z powodu tych punktow trzeba korzystac i miec to co tam mozna miec, ale wojsko to za duzo 9miechow straconych to lipa.Do nurkow w strazy niechce ale moze spodoba mi sie i bede nurkowal dla sportu gdzies na adriatyku :)
 

Offline zapasnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 26, 2005, 19:13:55 »
Witam wszystkich forumowiczów. W tym roku mam maturke. Mam zamiar startowac do Poznania. Nie wiecie panowie jak to jest z okularkami ;)?? Innych rzeczysie nie boje az tak ale o to moje akularki proszę o odpowiedz dziękuje :)  

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 27, 2005, 16:38:21 »
Jest może ktoś z Was tutaj obecnie kadetem w krakowskiej aspirantce? Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda przykładowo jeden dzien z życia w tej szkole Pozdro !  
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline zapasnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Czy Jest Szansa ?
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 27, 2005, 21:38:20 »
Bardzo prosze o odpowiedz na moja prośbe. Bede Bardzo wdzięczny pozdrawiam:)