Autor Wątek: Powiększenie stanów osobowych.  (Przeczytany 9751 razy)

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Powiększenie stanów osobowych.
« dnia: Grudzień 31, 2010, 15:08:35 »
 :mellow: Panowie mam pytanie? Gdzie oprócz woj. pomorskiego podniesiono stany osobowe w JRG od nowego roku. Jak wasze dowództwo ma zamiar rozwiązać problem zaległych nadgodzin z 2,5 roku wstecz?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:23:52 »
:mellow: Panowie mam pytanie? Gdzie oprócz woj. pomorskiego podniesiono stany osobowe w JRG od nowego roku. Jak wasze dowództwo ma zamiar rozwiązać problem zaległych nadgodzin z 2,5 roku wstecz?

W całej Polsce. O jednego strażaka lub  dwóch na zmianie służbowej w zależności od limitu etatowego w JRG.
Za II półrocze 2010 r. zapłacą do końca kwartału 2011 r.
Z poprzednich lat 'ku chwale ojczyzny".

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:28:04 »
grzela a ja uważam, że nam guzik zapłacą - czytaj w innym temacie powód tego.
W 100% jestem przekonany, że skorzystają na tym najbardziej 01, 02, d-cy JRG i ich zastępcy oraz w mniejszym stopniu operacyjniak i pozostali biurowcy mogący nas zastąpić na podziale lub też uczęstniczyć w szeregu zebrań, uroczystości OSP itp.

Offline Common

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:34:13 »
Ile trzeba mieć nadgodzin żeby jeszcze ich nie wykorzystać z tak odległego okresu ( 2,5 roku)? Chyba, że dziwni je rozpisujecie? U mnie nikt nie ma nadgodzin za I półrocze 2010!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.931
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2010, 16:31:07 »
U mnie ciekawe że dowódcy JRG jakiś czas temu wykazywali iż nie mają nadgodzin a tu bęc.Koniec roku i są.. i to nawet kilkadziesiąt.Co do stanów osobowych to przyniesie taki rezultat iż już w styczniu np. II zmiana w szale urlopowym( dopłaty) o ile strażak dostanie tylko dwie wolne to już ma 48 nadgodzin na koniec stycznia.

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2010, 17:05:01 »
A wracając do tematu, to jak to jest że na mojej JRG nic nie wiadomo?? Dowódcy po staremu robią grafik. Słyszałem tylko plotki że mają zwiększyć stany. Niestety zwiększenia etatów nie przewidziano...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2010, 17:43:32 »
U mnie ciekawe że dowódcy JRG jakiś czas temu wykazywali iż nie mają nadgodzin a tu bęc.Koniec roku i są.. i to nawet kilkadziesiąt.Co do stanów osobowych to przyniesie taki rezultat iż już w styczniu np. II zmiana w szale urlopowym( dopłaty) o ile strażak dostanie tylko dwie wolne to już ma 48 nadgodzin na koniec stycznia.

Możesz mieć tyle, a nawet i więcej.
Tylko, że licząc prostolinijnie i przyjmując, że rok ma 52 tygodnie możesz uzbierać 416 nadgodzin w roku lub 208 w półroczu, za które będą mogli Ci zapłacić rekompensatę. Za pozostałe nadgodziny będziesz mógł sobie odebrać wolne po uzgodnieniu z kierownikiem jednostki organizacyjnej.

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2010, 17:45:59 »
 :straz: ale mając podstawę prawną do wypłaty pieniędzy za nadgodziny powinna ruszyć lawina pozwów przeciw 01. Swoją drogą do niedawna byłem przkonany ze stany zjadą na maksa w dół  :gwiazdki:

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2011, 10:13:29 »
W lutym Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że policjanci odchodzący ze służby mają prawo do ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i nieodebrane godziny nadliczbowe za cały okres służby, a nie, jak zapisano to w ustawie o Policji, tylko za 3 lata wstecz (wyrok TK z 23 lutego 2010 r. sygn. akt K 1/08, Dz.U. nr 34, poz. 190). Ograniczenie praw policjantów uznał bowiem za niekonstytucyjne.
Dzięki związkom zawodowym, które złożyły w tej sprawie wniosek do TK, od 8 marca tego roku (dzień publikacji wspomnianego orzeczenia) policjanci mogą liczyć już na pełną rekompensatę za pełnioną przez siebie służbę. Ale funkcjonariusze Straży Granicznej już nie, choć w ich ustawie znajduje się identyczny z zakwestionowanym przepis (art.118 ustawy z 12 października 1990 r. o Straży Granicznej). Na co zresztą zwrócił uwagę sam TK w uzasadnieniu do swojego orzeczenia. Związany jednak granicami wniosku nie mógł zdecydować o utracie mocy obowiązującej tego przepisu.
Tak więc nadgodziny liczy się za cały okres służby nie jakieś tam do trzech lat wstecz! Informacja sprawdzona jest podstawa do tego aby troszke postraszyć.Tak jak pisze kolega sebekosp lawina pozwów powinna ruszyć , ale znając brać strażacką będą czekać na pierwszego , który postawi się i powie dość lekceważenia. Panowie zbierzmy się wszyscy razem nie czekajmy - POZWY ZBIOROWE!!!! Ciągle o tym myślimy

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2011, 11:36:47 »
Cytuj
A wracając do tematu, to jak to jest że na mojej JRG nic nie wiadomo?? Dowódcy po staremu robią grafik. Słyszałem tylko plotki że mają zwiększyć stany. Niestety zwiększenia etatów nie przewidziano...
To jest nasz piękny kraj. Każdy sobie rzepkę skrobie. U mnnie już grafiki na styczeń z podniesionym o jedną osobę stanem.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2011, 17:48:00 »
U mnie od dziś +1 (z 12 na 13) PSK bez zmian 12/24//12/48

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2011, 19:10:19 »
U mnie z 7 na 9 więc róznica wielka -_- w końcu może przesaniemy po 3 wyjeżdzac :wall:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2011, 19:29:19 »
U mnie z 7 na 9 więc róznica wielka -_- w końcu może przesaniemy po 3 wyjeżdzac :wall:
I z 3 wolnych w miesiącu zostanie "dziesiąta"  :rofl:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2011, 23:30:01 »
Mnie bardziej interesuej inny problem.
Jaka jest średnia ilosc godzin nadgodzin na strażaka tygodniowo w Waszych jednostkach przy podniesionych stanach. Inaczej mówiąc jaka rezerwa pozostaje KP w razie nagłych niespodziwanych sytuacji?? (oczywiście bez stosowania art 35 ust 10??).

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2011, 10:24:01 »
No nowy rok nastał i nowe grafiki - oczywiście jedna osoba więcej do stanu minimalnego - przez co średnia ilość służb wzrosła  do 8-9 służb na osobę w miesiącu styczniu- do tej pory wypadało ciut mniej bo 7 a 8 sporadycznie w analogicznym okresie roku 2010 .Łatwo policzyć ,że spowoduje to już u większości co najmniej 48 nadgodzin w miesiącu styczniu. Pewnie będzie gorzej jak nastnie pierwszy "okres" urlopowy w okresie ferii zimowych w miesiącu lutym. To dopiero się okaże kiedy wrócą do jednostek zatwierdzone już  plany urlopów.Wtedy będzie można dokładnie rozplanować kolejne miesiące tego półrocza.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:41:55 »
 :mellow: Panowie myślę że to kolos na glinianych nogach do pierwszego okresu rozliczeniowego. Zabrakło mi w tytule jeszcze jednego pytania? A co u was w jednostkach zrobiono z dyżurem domowym? Bo u nas wciąż 2 na dyżurze domowym 8 w podziale a stan wszystkich to 12  :gwiazdki:

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:37:44 »
U nas jednak 30 grudnia zrobili nowe grafiki :mellow: 7 osób ma przychodzić do służby, z czego na zmianie mamy 10 etatów, 4 ratowników na zmianie i wszyscy mają przychodzić do pracy. Do tej pory mieliśmy średnio po 4 wolne służby w miesiącu, w  styczniu wolnych służb nie przewidziano  :szalony:

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:12:52 »
Póki co wychodzi zamiast 7 służb 8 więc nie najgorzej póki nie dojdą zwolnienia i kursy oczywiście. Dyżur domowy raz w miesiącu przy stanie 9 na służbie, ale nie przypominam sobie żeby kogoś ściągali z dyżuru somowego :mellow:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:20:55 »
Tylko na jakiej podstawie KG zatwierdza KW stany w poszczególnych komendach powiatowych nadal się nie mogę doszukac w przepisach  :rofl:.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:23:56 »
Może było wydane jakieś polecenie służbowe?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:36:53 »
BYło, było sam widziałem pismo KG w sprawie tyle tylko, że to - polecenie słuzbowe, które zmienia treśc rozporządzenia w sprawie słuzby strażaków?  :rofl:
Stany w powiatach zatwierdza KW
Stan w województwie i szkołach KG
Taka jest koempetancja (właściwosc funkcjonalna) w tej sprawie.
Nie ma juz w Polsce tzw "prawa powielaczowego".
A stosowanie się przez komendantów do poleceń, które nie mają podstawy prawnej (lub naruszają przepisy prawa) obciąża również wykonujących te polecenia (info dla komendantów liczących na linię obrony - tylko wykonywałem rozkazy ;)
Dotyczy to również innych strażaków, dlatego zawsze trzeba miec glowę na karku wiedzę i ja..a żeby powiedzieć że się nie da (jak się nie da) .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 10:40:43 wysłana przez radca »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:46:25 »
Tylko na jakiej podstawie KG zatwierdza KW stany w poszczególnych komendach powiatowych nadal się nie mogę doszukac w przepisach  :rofl:.

Na podstawie §6 ust.4 Rozporządzenia MSWiA z dnia 29.12.2005r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków PSP (Dz.U. Nr 266, poz. 2247) oraz zgodnie z uzgodnieniami z komendantem Głównym PSP.
KW wyraża zgodę na ustalanie minimalnej obsady osobowej w danej KP
Każda KP otrzymała zgodę na poziom X strażaków ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:52:57 »
no tak, sprawa jasna, zresztą i tak nie wyobrażam sobie by KW, a tym bardziej KP/M postawił się swojemu przełożonemu!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:57:59 »
Ale a par 6 ust 4 w odniesieniu do KP PSP nie ma "uzgodnienia z Komsndantem Głownym PSP"  i to własnie jest dzialanie poza prawem. Organy administracji nie mają domniemanych kompetencji. Każda kompetemcja musi wynikać wprost z przepisu prawa - zasada legalizmu.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 04, 2011, 11:08:34 »
a komendy wojewódzkie ustalały każdy powiat z KG, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Bo jeżeli tak było to RADCO! - zwracam honor!