Autor Wątek: Powiększenie stanów osobowych.  (Przeczytany 9749 razy)

Z małej JRG

  • Gość
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2011, 15:07:27 »
A co powiecie na to?
W naszej JRG są 3 zmiany, 31 etatów,
Od nowego roku na służbie po 7 osób, do tego mamy 3 osoby na podoficerkach, jednego na aspirantce.
Mamy średnio już po 500-600 nadgodzin i teraz wyjdzie max 1 wolna służba w miesiącu.
Na mojej zmianie nikt nie może wziąć urlopu, bo nie będzie stanu osobowego, nie mówiąc, że jeśli ktoś weźmie chorobowe to cały grafik się posypie...
Studiuje też 4 chłopaków i nawet będzie problem, żeby do szkoły jechać...
Żeby było ok musieliby nam dać najmniej 5 nowych etatów.
Kasa, którą wpłacili na cały rok na nadgodziny wystarczy na II półrocze 2010 i I kwartał 2011 - więcej nie dostaniemy...
Spokojnie na koniec roku moglibyśmy iść do sądu i musieliby nam oddać nadgodziny(już sie dowiadywaliśmy) w formie wolnych służb - kto by wtedy pracował nie wiem...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2011, 16:01:59 »
... Stany w powiatach zatwierdza KW
Stan w województwie i szkołach KG
Taka jest koempetancja (właściwosc funkcjonalna) w tej sprawie. ...
Decyzje podejmuje właściwy przełożony zgodnie z kompetencjami  i odwracając kota ogonem > gdzie jest zapis zabraniający przed podjęciem decyzji "skonsultowania" sprawy z przełożonym szczebla wyższego?  :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2011, 16:13:35 »
Oj Piotrze... organy administracji publicznej działają w granicach prawach; jest to zasada legalizmu, która sprowadza się do tego, że wolno im czynić tylko to na co im zezwalaja ustawy, dlatego kota nie warto odwracać w tym przypadku, gdyż może to byc poczytane, jako przekroczenie uprawnień...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2011, 09:46:11 »
żebyśmy się dobrze rozumieli, Piotrowi zapewne chodziło o to by w razie wątpliwości skorzystać z pomocy (konsultacji) jednostki nadrzędnej, bo w końcu powinny one służyć wszelką pomocą, ale całkiem inaczej sprawa wygląda gdy jednostka nadrzędna wymaga od podległych komend takich "konsultacji" i wtedy to może być przekroczeniem uprawnień.

do: Z małej JRG, wydaje mi się, że tylko zwiększenie ilości etatów by pomogło, ale o to powinien się starać KP, gdyż zapewne zna sytuację, o której piszesz.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 05, 2011, 11:24:47 »
Witam ! " Z małej JRG " - jak to o czy piszesz , ma się do ustawy , w której jest napisane , że w PSP tydzień pracy strazaka można przedłużyć do max. 48 godz. Chociaż nie wiem czy te zmiany juz obowiazują ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 05, 2011, 11:37:49 »
Witam ! " Z małej JRG " - jak to o czy piszesz , ma się do ustawy , w której jest napisane , że w PSP tydzień pracy strazaka można przedłużyć do max. 48 godz. Chociaż nie wiem czy te zmiany juz obowiazują ?

Ustawa o PSP

Cytuj
Art. 35.
1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w
przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.

Nowelizacja ustawy o PSP obowiązująca od 1 stycznia 2011 r.

d) ust. 9 otrzymuje brzmienie:

Cytuj
"9. Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami służby. W takim przypadku strażakowi przyznaje się czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo rekompensatę pieniężną.",

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2010,nr,239/poz,1589,ustawa-o-zmianie-ustawy-o-panstwowej-strazy-pozarnej.html




Offline strazak01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:30:19 »
A co powiecie na to?
W naszej JRG są 3 zmiany, 31 etatów,
Od nowego roku na służbie po 7 osób, do tego mamy 3 osoby na podoficerkach, jednego na aspirantce.
Mamy średnio już po 500-600 nadgodzin i teraz wyjdzie max 1 wolna służba w miesiącu.
Na mojej zmianie nikt nie może wziąć urlopu, bo nie będzie stanu osobowego, nie mówiąc, że jeśli ktoś weźmie chorobowe to cały grafik się posypie...
Studiuje też 4 chłopaków i nawet będzie problem, żeby do szkoły jechać...
Żeby było ok musieliby nam dać najmniej 5 nowych etatów.
Kasa, którą wpłacili na cały rok na nadgodziny wystarczy na II półrocze 2010 i I kwartał 2011 - więcej nie dostaniemy...
Spokojnie na koniec roku moglibyśmy iść do sądu i musieliby nam oddać nadgodziny(już sie dowiadywaliśmy) w formie wolnych służb - kto by wtedy pracował nie wiem...

Witaj kolego opisana przez ciebie sytuacja bardzo przypomina mi sytuację w mojej jrg .U mnie jest dokładnie tak jak opisałeś. Coś mi się wydaje że myślimy o tej samej jrg.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.931
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:56:21 »
A co powiecie na to?
W naszej JRG są 3 zmiany, 31 etatów,
Od nowego roku na służbie po 7 osób, do tego mamy 3 osoby na podoficerkach, jednego na aspirantce.
Mamy średnio już po 500-600 nadgodzin i teraz wyjdzie max 1 wolna służba w miesiącu.
Na mojej zmianie nikt nie może wziąć urlopu, bo nie będzie stanu osobowego, nie mówiąc, że jeśli ktoś weźmie chorobowe to cały grafik się posypie...
Studiuje też 4 chłopaków i nawet będzie problem, żeby do szkoły jechać...
Żeby było ok musieliby nam dać najmniej 5 nowych etatów.
Kasa, którą wpłacili na cały rok na nadgodziny wystarczy na II półrocze 2010 i I kwartał 2011 - więcej nie dostaniemy...
Spokojnie na koniec roku moglibyśmy iść do sądu i musieliby nam oddać nadgodziny(już sie dowiadywaliśmy) w formie wolnych służb - kto by wtedy pracował nie wiem...

Witaj kolego opisana przez ciebie sytuacja bardzo przypomina mi sytuację w mojej jrg .U mnie jest dokładnie tak jak opisałeś. Coś mi się wydaje że myślimy o tej samej jrg.
Trochę mylne rozumowanie bo tak naprawdę to od nowego roku w takich jrg ma być i już jest po 7 na zmianie, po drugie to ... dlaczego nie pilnujecie wakatów, skoro komendanci dążą do nienagromadzania nadgodzin bo sami nie wiedzą jakimi pieniążkami będą dysponowali, po trzecie nikt WAM nie wypłaci za te 500-600 nadgodzin , tylko max 192. A tu nasi 01 są tak przezorni iż w wielu komendach startuje się od 0,00 do max 100.Reszta to przyszłość w prokuraturach,TK, Trybunale w Sztrasburgu.Soro policjanci mają taki wyrok w sprawie ich nadgodzin to czemu nie pozwać kogoś i upomnieć się o NASZE.

Offline sas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 06, 2011, 10:24:44 »
SIUSIEK skoro twierdzisz "Trochę mylne rozumowanie bo tak naprawdę to od nowego roku w takich jrg ma być i już jest po 7 na zmianie "to podaj podstawę prawną tego twierdzenia bo osobiście znam JRG w sąsiednim województwie ( podkarpackie ) gdzie JRG z 33 etatami dalej ma  6 na zmianie a w km jest 2 JRG i co z tego że komenda dostała 2 dodatkowe limity  to trafiły do większej JRG a jak pytałem ich dowództwo to mówią że KW tak ustaliła i koniec w temacie- aja pytam gdzie przstrzeganie procedur i BHP?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.931
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 06, 2011, 15:16:31 »
O jakich limitach piszesz skoro to rozporzadzenie wydali w całej Polsce Komendanci Wojewódzcy - zobligowani byli co do decyzji KG który mówił na koniec roku o podniesieniu stanów osobowych.Prawdą jest iż jak do tej pory żadna jednostka nie otrzymała dodatkowych limitów zwiększających stany jednostek.O tym mówiło się już w połowie roku że o 10 % mają być zwiększone etaty we wszystkich jrg.U mnie komendant w skali powiatu też wahał się czy wprowadzić wyższe stany w jednostkach ale to 01 ma w województwie władzę.

Offline sas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 06, 2011, 21:12:53 »
Nie etaty tylko minimalne stany na zmianie służbowej - o etatach to mozemy tylko pofantazjować bo nikogo z decydentów to nie rusza ze jest Nas za mało i zadne kataklizmy (gigantyczna powódż w tym roku) chyba żeby były i powodzie i pożary jednocześnie a do tego  wszystkie możliwe wybory to może by coś drgneło. Nikogo nie obchodzimy a już na pewno nie naszych komendancików bo Komendantami nie są tylko bo nie zasłużyli na to miano!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 06, 2011, 22:58:49 »
Jak prewencja pójdzie pod Nadzór Budowlany to nowe obsadzone etaty na JRG się znajdą  :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Powiększenie stanów osobowych.
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 06, 2011, 23:10:32 »
Panowie:
sas
przeciez w projekcie ustawy o nadgodzinach bylo jednoznacznie napisane, ze dlatego jest "aż" 100 mln PLN bo poza utrzymaniem dotychczasowego stanu dziennego KG (rzad?) chce wygenerowac dodatkowe 400-500 osób przy pomocy nadgodzin BO TO JEST TAŃSZE!!! niż zatrudnienie dodatkowych ratowników.
A Sejm uznał, że zmuszenie wszytkich strazaków do nadgodzin na maxa jest ok.
apap000
widziałem pismo z ubiegłego roku z KG do kW w którym było polecenie uzgadniania każdego pojedyńczego powiatu. I wiem ze z takimi uzgodnieniemi w grudniu wszystkie KW były w KG
zero-11
prewencja w 2005 oodała połowę etatów w rerganizacji
teraz w całej prewencji jest może z 800 osób, ale pewnie mniej. to dziennie daje Ci max 160 osób dzinnie. Nadal brakuje  :rofl:
A poważnie pamiętaj, że 92 % wszytkich strazaków to podział, operacyjna i prewencja. Rezerwy kadrowe (sztaby, akcje długotwałe, dyżury kierownictwa itp) mamy bardzo małe.