Autor Wątek: Zapytanie o dodatki po studiach  (Przeczytany 8003 razy)

Tomasz

  • Gość
Zapytanie o dodatki po studiach
« dnia: Listopad 25, 2010, 19:21:37 »
Dlaczego nie dostajemy dodatków za dyplom uczelni wyższej , jeżeli czy to policja czy to zakład karny dostaje i to nie małe pieniążki ?
 :tuba:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2010, 20:24:27 »
A czy jest taki przepis w ustawie o PSP bądź w rozporządzeniu płacowym? Jeżeli nie ma, to nie licz na kokosy z tego tytułu. Wszystko, to dobra wola przełożonych - nie tylko w szeroko pojętej "mundurówce".
Si vis pacem, para bellum

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2010, 22:09:05 »
Ja zapytam z innej beczki,czym się zasłużyłeś po otrzymaniu dyplomu że chcesz więcęj.Moim zdaniem jak zapracujesz i się nadajesz to owszem ale w innym wypadku po prostu wypad i to jest zdrowe :wacko:.W ogóle nie rozumiem ludzi którzy nic nie zrobili a już żądają kasy,najpierw na szmatę i pokaż co potrafisz.Przepraszam że tak ostro pojechałem...

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2010, 22:34:08 »
Cytuj
Przepraszam że tak ostro pojechałem...
To żadna nowość, każdy twój post nacechowany jest nienawiścią do innych a może i do całego świata?
Ty po prostu inaczej nie umiesz! Jesteś jak zawsze wszechwiedzący a do tego bardzo zarozumiały!

Chłopak zadał normalne pytanie i oczekiwał chyba czegoś innego niż od razu bombardowanie.

Ja już sie powtarzam ale napisze jeszcze raz należy przede wszystkim pamiętać, że osoba po drugiej stronie jest człowiekiem jak ty i tak samo należy jej się szacunek.
Ja nikogo nie obrażam tylko naświetlam pewne sprawy,ale skoro uważasz ze jest inaczej to twoje prawo,ja nadal twierdzę że najpierw wyniki w pracy z ludżmi w terenie a pożniej kokosy,a nie jak tu kolega naświetlił po szkole zero doświadczenia i kasa się należy...
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 22:39:23 wysłana przez Fanatyk »

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2010, 22:38:02 »
fanatyk- Ty po prostu nie potrafisz zrozumieć, że np. DYPLOM uczelni wyższej to właśnie jeden z elementów "nadawania się" oraz "zapracowania"  :gwiazdki:. Problem w tym, że Ty nie masz o tym zielonego pojęcia, bo dla Ciebie (wnioskuje po Twoich postach) liczy się szmata. Przykro mi tylko, że ten element służby tak bardzo utkwił Ci w pamięci. Może "wystarczyło" się kształcić i doskonalić, a owa "szmata" nie prześladowała by Cię jeszcze na emeryturze! Mam ochotę postawić tezę, w której udowodnię, że należysz do kategorii " niespełnionych, słabo wykształconych, narcystycznych, nastawionych na szukanie lub stwarzanie problemów w miejscu i czasie , w którym występowanie jest anormalne. Zapomnij może w końcu o pożarnictwie- dziedzinie, w której się nie sprawdziłeś- poszukaj niszy w życiu, a może na "starość" uda C się odkryć na nowo siebie. Naucz się łowić ryby!!!!. Dam Ci radę. Zacznij od wędkowania pod lodem- na czasie!
Zdaję sobie sprawę, że powyższego tekstu możesz nie zrozumieć dlatego napisze WPROST. Usuń konto dla samego siebie- będzie mniej okazji do żartów dla przyszłych adeptów sztuki pożarniczej. Przynajmniej sie nie wypowiadaj.
Pozdrawiam

Na temat.
Kolego, Wejdz do KM/KP swojego i zapytaj chłopa wprost, czy podnoszenie kwalifikacji (w tej formie) jest premiowane w komendzie.
Skoro się wykształciłeś to powinienieś wiedzieć jak postąpić.
Pozdrawiam oraz życzę "nagrody"  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 22:44:06 wysłana przez jogurtOLO »

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2010, 22:56:11 »
fanatyk- Ty po prostu nie potrafisz zrozumieć, że np. DYPLOM uczelni wyższej to właśnie jeden z elementów "nadawania się" oraz "zapracowania"  :gwiazdki:. Problem w tym, że Ty nie masz o tym zielonego pojęcia, bo dla Ciebie (wnioskuje po Twoich postach) liczy się szmata. Przykro mi tylko, że ten element służby tak bardzo utkwił Ci w pamięci. Może "wystarczyło" się kształcić i doskonalić, a owa "szmata" nie prześladowała by Cię jeszcze na emeryturze! Mam ochotę postawić tezę, w której udowodnię, że należysz do kategorii " niespełnionych, słabo wykształconych, narcystycznych, nastawionych na szukanie lub stwarzanie problemów w miejscu i czasie , w którym występowanie jest anormalne. Zapomnij może w końcu o pożarnictwie- dziedzinie, w której się nie sprawdziłeś- poszukaj niszy w życiu, a może na "starość" uda C się odkryć na nowo siebie. Naucz się łowić ryby!!!!. Dam Ci radę. Zacznij od wędkowania pod lodem- na czasie!
Zdaję sobie sprawę, że powyższego tekstu możesz nie zrozumieć dlatego napisze WPROST. Usuń konto dla samego siebie- będzie mniej okazji do żartów dla przyszłych adeptów sztuki pożarniczej. Przynajmniej sie nie wypowiadaj.
Pozdrawiam

Na temat.
Kolego, Wejdz do KM/KP swojego i zapytaj chłopa wprost, czy podnoszenie kwalifikacji (w tej formie) jest premiowane w komendzie.
Skoro się wykształciłeś to powinienieś wiedzieć jak postąpić.
Pozdrawiam oraz życzę "nagrody"  :mellow:

A co ci z teorii praktyka się liczy,do dalszej twojej wypowiedzi nie będę się wypowiadał bo jest płytka i nie zasługuje na komentarz,ci młodzi teraz to takie wilki żeby wygryżć coś a nie dać się zaskoczyć i co to oni nie są.Bez komentarza...

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2010, 23:06:59 »
Masz takie prawo i ja ci tego nie bronię,ale jeżeli gościu pyta o kasę bo mu się należy po studiach to ja powiem że gościowi po podoficerce też się należy i ma do tego też prawo i niejednokrotnie większy staż i doświadczenie...

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2010, 23:23:57 »
Coś mi tu śmierdzi z twoich wypowiedzi,ale ja nikogo nie obrażam wypowiadam tylko swoje zdania jakie mam na temat służby.Jak ci coś ni pasuje to zapraszam na priv.bo nie na forum nam się kłucić.Pozdrawiam.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2010, 23:32:09 »
Fanatyk.
Zastanawiam się , co cię tak mobilizuje, żeby się kompromitować. Przyzwyczajenie z "niedogodności" w służbie?
Ciężko mi było wyłowić sens zdania o młodych itp. Postarałem się dla Ciebie i myślę, że jak Ty zaczynałeś służbę, to każdy przyjęty miał 25 lat stażu !
Wiesz, już dla mojego zdrowia nie będę komentował Twoich postów. Uważam, że każda próba zmierzająca do ukształtowania Twojego wizerunku na elementarne podstawy współżycia w pewnego rodzaju (jak ja to nazywam) subkulturze jest z góry skazana na niepowodzenie.
Na marginesie... Jeżeli przez najbliższy czas (zakładam, że się zmusisz) nie będziesz mógł znaleźć związku między teorią i praktyką , to spróbuj od "analizy" dwóch znaczków wiszących na drzwiach toalety. Tak! To te znaczki. Jeden to kółko a drugi trójkąt! Wtedy pomyśl (czasami boli jak wszystko inne, które wymaga wysiłku większego niżeli organizm pozwala), czy teoria w zapłodnieniu człowieka jest czymś ważnym ?  Prostszego przykładu poszukam (jak chcesz) jutro u moich dzieciaków w podręcznikach. Pewnie coś o "mydle" i "wodzie"- to bajka z dziedziny transportu :d ....na PW oczywiście!

Nie podejmuję dalszej rozmowy z Tobą, bo musiał bym zniżyć się do poziomy, który reprezentujesz, a mój kręgosłup, choć bardzo mocny, przy tak wielkim wysiłku z pewnością by się złamał :fiuu:.


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, Szczęśliwego Nowego Roku oraz Wesołego "aleluja" i spokojnych wakacji.
Pozdrawiam
OLO

W myśl... baby do garów, młodzi na szmatę, krzyż do kościoła, a nam niech podniosą emerytury- buahahaha- wybaczcie :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 23:37:37 wysłana przez jogurtOLO »

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2010, 23:41:17 »
Odpowiem twardo,ostatnie odpowiedzi dotyczyly i wyłącznie mnie ale ja nie odpowiem na te marne insynuacje bo jak twierdzę bez mydła do dupy nie wejdziesz i na takim poziomie oceniam te wypowiedzi...Mam takie prawo na forum,strażakiem trzeba być a nie szkoły skończyć i myśleć że się jest lepszym bo gra się na instrumencie i komendantowi na uroczystościach się grało,lub chce się coś zrobić nie znając nut....
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 23:48:52 wysłana przez Fanatyk »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2010, 23:49:43 »
No tu w swej wypowiedzi przegiąłeś pałę. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że idealnym funkcjonariuszem PSP jest ten, który ledwo średnie zrobił i nie zna przepisów, w związku z czym nie może o swoje walczyć. Wystarczy, że na szmacie będzie jeździł? Pomyliło Ci się coś z zasadniczą służbą wojskową - byłbyś idealnym "trepem" (przepraszam w tym miejscu wszystkich normalnych żołnierzy zawodowych).
Si vis pacem, para bellum

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2010, 23:50:04 »
Chyba wszyscy troche się zagalopowaliście... Nie wnikam w relacje między Wami, ale w wypowiedzi Fanatyka jest jakiś sens..
 Fakt posiadania dyplomu ukonczenia uczelni może by jedynie spełnieniem wymogu, lub dodatkowym plusem podczas ubiegania się o dane stanowisko.  Ktoś kto ma lepsze wykształcenie może bez wątpienia szybciej awansowac. 
Nie widzę sensu ustanawiania jakiegokolwiek dodatku za sam fakt posiadania takowego dyplomu.
 Fanatyk ma więc pewną rację - zdobądz doświadczenie,pokaż co potrafisz , a z pewnościa bedziesz miał łatwiejsza drogę po szczebelkach kariery posiadając takowy dyplom ... a przysłowiową "szmatę " można róznie rozumiec ... bo przeciez na tym forum nie raz czyta sie wypowiedzi o tych co nigdy nie wąchali dymu, więc nie rozumieją  kłopotów szarych strażaków....

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2010, 23:50:22 »
Kolejny raz muszę ingerować, myślicie że nie mam nic innego do roboty?
Cytuj
Mam takie prawo na forum
Oczywiście że możesz wypowiadać się na forum zachowując i przestrzegając jednak regulamin. (dot. również innych wypowiadających się w tym wątku).

Apeluję do Wszystkich o powrót do tematu, niezastosowanie się będzie skutkowało stosowaniem pkt.16 regulaminu.


Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 26, 2010, 00:23:18 »
Wydaje mi się, a jestem o tym przekonany wręcz, że autor postu pisząc o "dodatek" miał gratyfikację pieniężną. Jeżeli się mylę, to mam nadzieję, że mnie poprawi.
Uważam, że skoro "podniósł kwalifikacje" - uzyskanie wyższego wykształcenia bankowo się zamyka w tym zagadnieniu- to oczekuje- i słusznie- "nagrody".
Nie napisał NIGDZIE, że oczekuje zwiększenia uposażenia, awansu w stopniu lub stanowisku. Nie oczekuje uznania, że jest diametralnie lepszym niżeli jego koledzy z wykształceniem średnim np..
Pyta Nas wszystkich, czy podniesienie kwalifikacji - ukończenie studiów wyższych- powinno wiązać się z nagrodą.
TAK, powinno się wiązać z uznaniem KP/KM. W jakiej formie? To zależy od kierownika jednostki organizacyjnej.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 26, 2010, 00:46:34 »
Cytuj
Pyta Nas wszystkich, czy podniesienie kwalifikacji - ukończenie studiów wyższych- powinno wiązać się z nagrodą.
TAK, powinno się wiązać z uznaniem KP/KM. W jakiej formie? To zależy od kierownika jednostki organizacyjnej.

Oczywiście zgadzam się z tym słowem,tylko nie można tu powiedzieć że skończył coś tam i mu się należy,tylko trzeba popatrzeć na jego pracę i wyniki albo i przydatność do służby bo nie każdy takową posiada i wtedy wynagradzać,a to ze różną to ma drogę to już trzeba rozpatrywać w innych kategoriach,np.kolesiostwa,itp...
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 00:47:47 wysłana przez Butel »

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 26, 2010, 12:06:14 »
Możesz otrzymać od KP/M dodatek motywacyjny jeżeli spełniasz warunki wytłuszczone poniżej:
§ 6. 1. Strażakowi może być przyznany na czas określony, ustalany kwotowo, dodatek motywacyjny w wysokości do 30 % najniższego uposażenia określonego w § 1 ust. 2.
2. Dodatek motywacyjny może być przyznany za:
  1)   wykonywanie zadań służbowych wykraczających poza zakres obowiązków na zajmowanym stanowisku;
  2)   szczególną dbałość o powierzone mienie;
  3)   posiadanie wykształcenia ogólnego lub specjalistycznego, kwalifikacji pożarniczych lub przeszkolenia specjalistycznego wykraczającego poza wymagania określone w odrębnych przepisach dla zajmowanego stanowiska służbowego w jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, w której strażak pełni służbę, szczególnie jeśli to wykształcenie, kwalifikacje lub przeszkolenie przyczyniają się do skuteczniejszego wykonywania obowiązków służbowych;

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 27 lutego 2008 r.
w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 26, 2010, 13:52:33 »
Ja bym również zadał pytanie jakie studia skończył autor tematu i gdzie obecnie pracuje. Bo są studia i są studia oczywiście. SGSP raczej nie skończył bo to skutkuje dostaniem mł. kapitana z urzędu z tego co mi wiadomo. A studia typu marketing i zarządzanie czy jakaś tam politologia nijak ma się do pożarnictwa. Więc nie widzę też sensu nagradzania za to. Ale cóż... Wszystko zależy od Komendanta. U mnie też jest paru oficerów w dolnośląskim co pokończyli śmieszne studia. Ale powyżej mł.kpt nie podskoczą...

Offline primo128

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 26, 2010, 19:13:08 »
babcia wytłumacz co to znaczy "śmieszne studia" może chodziło Ci o nieprzydatne w PSP ???, bo chyba "śmieszne" to raczej nie są żadne (jedne łatwiej skończyć innym trzeba poświęcić więcej nauki)

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2010, 14:48:41 »
babcia wytłumacz co to znaczy "śmieszne studia" może chodziło Ci o nieprzydatne w PSP ???, bo chyba "śmieszne" to raczej nie są żadne (jedne łatwiej skończyć innym trzeba poświęcić więcej nauki)

Obecny system edukacji w naszym kraju, dzięki setkom prywatnych uczelni wygląda tak jak wygląda. Chyba każdy widzi co się teraz dzieje. Są tysiące ludzi, którzy po otrzymaniu swojego dyplomu siadają za kasę w supermarkecie, bo nie ma dla nich pracy... Tak jak napisałem są studia i są studia, niektórzy kończą konkretne kierunki na uczelniach państwowych i mają po tym konkretne przygotowanie do zawodu, a niektórzy robią studia tylko po to żeby mieć wyższe, a potem oczekują od świata nie wiadomo czego.

Odnośnie przydatności danych studiów w PSP też należało by zadać pytanie gdzie? Bo inżynier budownictwa znajdzie dla siebie zajęcie w komendzie, ale już na podziale co najwyżej wezmą go żeby pomieszczenia pomalował...

Offline nevada998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 28, 2010, 17:26:46 »
Witam.Ile to osób pracuje w straży w stopniu oficerskim po ukończeniu studiów całkowicie nie przydatnych w służbie?Sam znam kilka osób,którym nadano stopień kapitana po ukończeniu tzw."wikliniarstwa"(z całym szacunkiem dla osób zajmujących się tą profesją).Miło by było gdyba osoba podejmująca temat opisala go dokładnie.Np.jaki kierunek ukonczyłeś,jaki staż,podział czy biuro,specjalizacja jednostki(jak taka jest)itd.To wszystko ma wpływ na późniejszą dyskusję i odpowiedzi.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 28, 2010, 21:42:56 »
Mylisz się babcia.
Właśnie inżynier się na podziale się przyda bo podpowie Ci jak może się zachować konstrukcja budynku, da ci w miarę obraz czy jest bezpiecznie czy lepiej się nie "pchać", rozebrać po akcji czy zostawić.
Pozdrawiam

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 28, 2010, 21:56:13 »
Taaa.... To już prędzej geodeta z teodolitem będzie potrzebny. Każda (mam taką nadzieję) komenda ma podpisane porozumienia ze specjalistami CYWILNYMI z danej dziedziny, których można podczas akcji wykorzystać (np. specjaliści od statyki budynków i budowli, konstrukcji budowlanych itp.). Poza tym w razie pożaru w jakimś zakładzie produkcyjnym nieoceniona jest pomoc głównego technologa, czy jak się on tam w zależności od zakładu nazywa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 22:18:54 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 28, 2010, 23:33:44 »
tak technologa będę miał przy zabudowie miejsko - wiejskiej? Pomyśl tylko że straż nie tylko wyjeżdża do dużych zakładów. Chyba sam  nie wierzysz w to co piszesz- zewnętrzni specjaliści czasami pomogą przy długotrwałych zdarzeniach ale generalnie ich pomoc jest żadna bo pech chciał że jest 3 nad ranem lub jest u cioci na imieninach, być może to funkcjonuje w dużych miastach - być może masz rację.
Idąc dalej tym tropem to może nie kształćmy kadry oficerskiej bo mamy cywilnych specjalistów wszelakiego rodzaju budowlańca, chemika, geologa, hydrologa itp.
Pozdrawiam

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 29, 2010, 13:40:06 »
Ktoś na forum kiedyś napisał, że najlepszym wyższym wykształceniem dla strażaka jest SGSP. Nawet biorąc pod uwagę jej wszystkie wady i niedomagania nie sposób się z tym nie zgodzić. Po pierwsze traktuje ona przekrojowo bogatą tematycznie dziedzinę pożarnictwa. Po drugie żaden jej absolwent nie musi martwić się o uznanie swojego wykształcenia za przydatne. I w tym miejscu dochodzimy do kierunków studiów cywilnych uważanych za przydatne. Naturalnym jest, że specjalizacja w jakiejkolwiek z dziedzin wymaga dalszego kształcenia. U nas umożliwiają to jedynie studia cywilne.

Z jednej strony rozumiem powszechne oburzenie wypowiedziami Fanatyka, gdyż traktują sprawę bardzo dosadnie ale nie sposób się nie zgodzić z pewnym faktem, a mianowicie:

1) Jeżeli chcesz studiować cywilnie bez SGSP to musisz dokładnie wiedzieć jakie korzyści przez to uzyskasz i czy Twój przełożony to poprze. W innym przypadku studiujesz dla siebie i po to żeby dzieci kiedyś nie mówiły, że tata nie ma wyższego więc i ja też nie muszę. Nikt za rączkę strażaka prowadził nie będzie w drodze do kariery zawodowej (przypadek czysto teoretyczny i wręcz laboratoryjny ;) )

2) Jeżeli już się zdecydowałeś na taką niepewną drogę to znając realia służby powinieneś najpierw dokładnie zapoznać się z wątkiem o sposobach awansowania w PSP http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,14002.0.html, a następnie zgodnie ze słowami Dantego "Porzućcie wszelką nadzieję wy, którzy tu wstępujecie" ...za wiele nie oczekiwać.

Oczywiście są oficerowie po studiach cywilnych, których wiedza i doświadczenie są powszechnie szanowane, ...nawet przez strażaków tak zdegustowanych jak Fanatyk.

Pozdrawiam
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

ur.4goMaja

  • Gość
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 03, 2010, 09:44:49 »
Witam!
chciałem tylko doinformować przedmówcę, że ukończenie studiów w SGSP nie jest równoznaczne z otrzymaniem stopnia oficerskiego. sam jestem absolwentem tej uczelni. inżynierkę skończyłem jako cywil(inż. bezpieczeństwa pożarowego). potem już jako funkcjonariusz ukończyłem mgr(teraz jestem mgr. inż. pożarnictwa).i co...i NIC!! mam starszego sekcyjnego i stanowiska ratownika!!
nie chcę już mi si się wnikać dlaczego tak jest.
grunt to doceniać zaangażowanie i chęć rozwijania się.
PS.dodam tylko, że ze strony firmy nie otrzymałem żadnej pomocy a na zjazdy jeździłem na Ws-ach.
PS.2. Wesołych Świąt!!!