Autor Wątek: Zapytanie o dodatki po studiach  (Przeczytany 8002 razy)

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 06, 2010, 13:39:27 »
Bo skończyłeś studia Cywilne więc gdzie tu widzisz coś dziwnego?? Ja byłem na kursie podstawowym z absolwentami takich właśnie szkół. Stopień oczywiście str. mieli. Z tego co wiem to z takimi studiami stopień oficerski dostaje się dopiero po aspirantce.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 06, 2010, 13:52:07 »
Z tego co wiem to z takimi studiami stopień oficerski dostaje się dopiero po aspirantce.
To źle wiesz.
opcja "szukaj" i dowiesz się więcej

Offline stluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 06, 2010, 19:55:08 »
może trochę odbiegam od tematu ale ur.4 maja nie tylko ty masz taki problem powiem szczerze  że w każdej magisterce trafiają się takie przypadki jak ty i to nawet sporo i z tego co wiem żadna z tych osób nie dostała automatycznie ** po obronie mgr. Było to już wiele razy poruszane nie tylko tu na forum ale także w SGSP ale nie znam nikogo kto by to jakoś sensownie wyjaśnił. Obecnie taki absolwent żeby dostać ** musi skończyć jeszcze aspirantkę i tutaj babcia miała racje.
A co do dodatków po studiach sami wiecie jak jest jeśli komendant chce to da jeśli nie to nie. W Rozp. nie ma przymusu dawania dodatków poprzez słowo " może" decyzja ta została przekazana komendantowi.
Bo najlepsze w życiu są--------- pomarańcze :)

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 06, 2010, 21:00:08 »
Obecnie taki absolwent żeby dostać ** musi skończyć jeszcze aspirantkę i tutaj babcia miała racje.

Jeżeli funkcjonariusz w stopniu np. st.sekc. z tytułem inż. zostanie skierowany na studia II stopnia SGSP. To po ich ukończeniu posiada tytuł mgr inż. pożarnictwa i zgodnie z Ust.PSP jest uprawniony do pierwszego stopnia oficerskiego. To żadna filozofia ale dla niektórych nie do przyjęcia.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 07, 2010, 14:10:24 »
Liberty- poprzyj to proszę podstawą prawną  :kwit:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 07, 2010, 14:13:36 »
Obecnie taki absolwent żeby dostać ** musi skończyć jeszcze aspirantkę i tutaj babcia miała racje.

Jeżeli funkcjonariusz w stopniu np. st.sekc. z tytułem inż. zostanie skierowany na studia II stopnia SGSP. To po ich ukończeniu posiada tytuł mgr inż. pożarnictwa i zgodnie z Ust.PSP jest uprawniony do pierwszego stopnia oficerskiego. To żadna filozofia ale dla niektórych nie do przyjęcia.

bardzo odważna interpretacja
mylisz się, bo magisterium (studia II stopnia) na SGSP nie uprawniają do otrzymania pierwszego stopnia oficerskiego
teoretycznie nawet w przypadku posiadania wykształcenia średniego pożarniczego (SA PSP) po ukończeniu cywilnej wyższej i magisterki na SGSP możesz nie zostać oficerem
pzdr
mario

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 07, 2010, 14:19:57 »
to postaram się Was pogodzić :D.
Liberty- przykro mi ale nie masz racji ponieważ wymagane w tym przypadku jest:
a. technikum (SA)
b. przeszkolenia oficerskie
Mario- ty również nie do końca masz rację, bo "...  Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który:
1) uzyskał tytuł zawodowy technika pożarnictwa w szkole Państwowej Straży
Pożarnej i nie będąc skierowanym do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa..."
mgr inż pożarnictwa to również inżynier pożarnictwa :szalony:

Jest i inny przypadek, bo Nasza PSP jest bogata w paradoksy.  :fiuu:
Inżynier kończący Bezpieczeństwo Pożarowe w SGSP po czym studia II stopnia (magisterskie) również na wydziale Bezpieczeństwa Pożarowego uzyskując tytul zawodowy mgr inż. pożarnictwa (wg naszych przepisów) powinien się uwstecznić do SA PSP lub też uwstecznić do przeszkolenia oficerskiego w SGGSP  :fiuu:
Paradoks goni paradoks.
Podsumowując, lekarz chcąc objąć stanowisko ordynatora powinien ukończyć pielęgniarstwo :szalony:(wysilcie się zrozumcie sarkazm)   :sympatia:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2010, 14:25:58 wysłana przez jogurtOLO »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 07, 2010, 14:24:58 »
Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który:
1) uzyskał tytuł zawodowy technika pożarnictwa w szkole Państwowej Straży
Pożarnej i nie będąc skierowanym do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa..."
mgr inż pożarnictwa to również inżynier pożarnictwa :szalony:
słowo "może" znaczy nie musi, nie obliguje, nie na pewno, itp....
czyli zależy od wielu czynników....
EGO = 1 / wiedza

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 07, 2010, 14:26:47 »
Robn- rozpatrujemy czy ma możliwość  :rofl:
W w/w przypadkach brak możliwości ogranicza nadanie stopnia.
Dyskutuje się juz o ty w wielu miejscach i na wielu płaszczyznach. W KG, SGSP, KW i KM/KP wszyscy widzą problem tylko nikt prostego rozwiązania. Prostego,a zarazem skutecznego. Może warto takim ludziom dać właśnie MOŻLIWOŚĆ. Możliwość bez gwarancji. Może wystarczy (uważam, że w 100 % spełni swoje zadanie) dopisać do-
Art.. 53
2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który:

3) uzyskał. tytuł inżyniera na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej  po czym uzyskał tytuł magistra inżyniera na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej

Proste rozwiązanie odwiecznego problemu! ( w moim rozumieniu)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2010, 14:38:38 wysłana przez jogurtOLO »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 07, 2010, 14:30:58 »
no i własnie mi o to chodziło o czym pisze @robn - że pomimo spełnienia warunków które umożliwiają mu nadanie I-go stopnia oficerskiego wcale NIE MUSI on go otrzymać  :rofl:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 07, 2010, 14:31:31 »
tylko najczęściej to się odbywa że:
jak jest możliwość to ten niedobry *&%&^^%^$ 01 z KM nie daje mi a przecież mi się należy.....
słowo może nie równa się musi a jest to niestety ciężkie do przeskoczenia  w mentalności dla niektórych
pzodr
EGO = 1 / wiedza

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zapytanie o dodatki po studiach
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 07, 2010, 14:38:10 »
dobra nie ciągnę tematu ... Panowie. Problemem jest to, że takiemu "delikwentowi" NIE MOŻNA nadać stopnia! Nie jest problemem, czy KM/KP chce, czy nie chce! NIE MOŻE. Tu tkwi sedno problemu.

Wystarczy wyjść z inicjatywą i określić jasno problem Państwu z KG. Jestem przekonany, że to właśnie kierownictwu powinno zależeć na wykorzystaniu wykształcenia oraz doświadczenia swoich podwładnych.
Może wystarczy napisać projekt zmian w ustawie ? Może po prostu wszyscy "płaczą", a nikt nie ma odwagi zabrać się za to ? Tylko nie odpowiadajcie, że nie można, że nic nie da itp. Skoro nikt się nie wziął za ten problem to nie wie czy się da czy nie. Problem niewątpliwie jest i to wcale nie marginalny.   

Myślę, że dobrze by było dyskutować w oparciu o ten wątek. http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,16044.0.html

Jesteśmy jedyną służbą mundurową, która ma tak "pokręcone" przepisy dotyczące służby.
Chętnie bym pomógł, gdyby tylko stworzona taka możliwość.
Uważam, że jest wiele niespójnych i wzajemnie się wykluczających przepisów w naszej "firmie" Mało tego, śmiem twierdzić, że wcale nie wielkim zaangażowaniem można to zmienić. Wystarczy wyszukać problemy i mieć chęć.

Na marginesie.
To właśnie władzą SGSP powinno zależeć na wprowadzeniu w/w zmian! Dlaczego? Dlatego, że to oni kształcą tych specjalistów, a skoro ich kształcą to chyba po to, aby wykorzystywali wiedzę i umiejętności dla PSP. To KG powinno zależeć na tym samym. Dlaczego? Dlatego, że dostają "za darmo" funkcjonariusza wykształconego. Wykształconego najlepiej jak jest to możliwe w strukturze kształcenie specjalistów ochrony przeciwpożarowej Naszego kraju.   

Ciągnąc ten wątek jeszcze przez chwile, zastanawia mnie, co na to TK ? Czy nadawanie pierwszego stopnia oficerskiego nie łamie zasady "równości wobec prawa".... hmmmm ciekawe ciekawe- trzeba się temu przyjrzeć.


Zastanawia mnie jeszcze jedna "możliwość".
W ustawie jest zapis, który mówi o "...uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu inżyniera pożarnictwa
w toku postępowania o uznanie, nabytych w państwach członkowskich
Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia
o Wolnym Handlu (EFTA) – stronach umowy o Europejskim Obszarze
Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej, kwalifikacji do wykonywania
zawodu regulowanego inżyniera pożarnictwa.
Gdyby tak, oczywiście czysto teoretycznie, uzyskać kwalifikacje "oficerskie" w jednym z krajów członkowskich, po czym złożyć dokumenty w macierzystej KM/KP. ?... Wydaje mi się, że to dopiero wyczyn na miarę absurdu ! hehehehe Już widzę reklamę w strefie "Euro". Zapraszamy polskich magistrów  inżynierów pożarnictwa w celu UZNANIA WYKSZTAŁCENIA
 I KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH W UE.
Zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie. :szalony:
Po czym składamy dokumenty o uznanie w Naszym kraju.
Jestem ciekaw, czy ktoś ma ochotę prześledzić możliwości :D:D:D:D:D::D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2010, 16:39:31 wysłana przez jogurtOLO »