Autor Wątek: Urlopy  (Przeczytany 15412 razy)

Offline benny998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Urlopy
« dnia: Sierpień 27, 2005, 13:19:53 »
Panowie chcialbym dowiedziec sie jak wyglada sprawa urlopow po wprowadzeniu nowej ustawy. Szczegonie interesuje mnie pokrywanie urlopem sobot, niedziel i swiat?
Czy w Waszych jednostkach tez nie oddaja wolnych godzin za te dni?

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Urlopy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2005, 17:04:20 »
poczytaj na forum już ten temat był poruszany !!
poczytaj pismo KG i projekty Rozporządzeń a także porozumienia ZZ, każda Komenda liczy po swojemu a nie to co w ustawie obowiązującej od 1 lipca 2005 r.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Urlopy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2005, 11:44:49 »
Witam!
U mnie w komendzie jest tak:
system zmianowy ma liczone soboty i niedziele do urlopu, natomiast system codzienny nie .I gdzie tu sprawiedliwość oraz hasła ,że my strazacy to jedna    "rodzina"

Offline edek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Urlopy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2005, 12:38:32 »
Cześć. Czarno na białym jest to wyjaśnione w KP w art. 154, a u nas w art. 71e nowej ustawy. Jak ktoś nie umie czytać, niech poprosi o to swoją kadrową. Panowie, średnie wykształcenie do czegoś zobowiązuje. Bez urazy.  

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Urlopy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2005, 15:00:39 »
Do Edka!
To powiedz mi jedno :dwóch strażaków bieże urlop wypoczynkowy 20 dni. od 1 dnia miesiąca.
Ośmiogodzinny wraca do pracy 29 ,a zmianowy 21. związku z tym jakie trzeba mieć wykształcenie by to zrozumieć !

Offline daMian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Urlopy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2005, 15:38:17 »
Panowie. Wiem jak wygląda sprawa urlopow w energetyce praca w systemie cztero -brygadowym i jednozmianowym.W energetyce są okresy rozliczeniowe i w danym okresie  pracowink cztero-brygadówki ma tyle samo godzin  do przepacowania co jedno-zmianowy.Na początku roku dostaje grafik pracy i pacuje wg. niego. Bez podmian w okresie urlopowym sie nie obędzie. Energetyka ćwiczy to od kilku lat.
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Urlopy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2005, 21:40:23 »
Cytuj
:dwóch strażaków bieże urlop wypoczynkowy 20 dni. od 1 dnia miesiąca.
Ośmiogodzinny wraca do pracy 29 ,a zmianowy 21. związku z tym jakie trzeba mieć wykształcenie by to zrozumieć !

Jednemu i drugiemu pozostało do wykorzystania po 20 dni urlopu. Od 1 lipca 2005r. po przeliczeniu mają do wykorzystania po 144 godzin. Ośmio godzinny idąc na urlop 1 sierpnia wróci do pracy 25 sierpnia. Zmianowy idąc na urlop 1 (jego służba) wróci 22 sierpnia i zostaniu mu jeszcze 4 godziny do odebrania.
Z grubsza to jakos tak wyglada.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2005, 18:23:22 wysłana przez wodnik »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Urlopy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2005, 21:17:19 »
Jak ty to obliczyłeś Wodnik że wyszło Ci 144 godzin, i pamiętaj , że strażak zminnowy pracuje 48 godz. tygodniwo, ale tylko do końca roku!!!!!!!!  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Urlopy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2005, 21:55:05 »
To jest magia karem998, która jest stosowana od 1.07.2005r. do 31.12.2005r. do przeliczania pozostałego wymiaru urlopu. Wynika ona z procentowego przeliczenia pozostałego urlopu w stosunku do wcześniej obowiązującego 30 dni wypoczynkowego a obecnie 26. Ja tylko nie rozumiem dlaczego nie pozostawiono do końca roku starych zasad byłoby mniej zamieszania.


 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Urlopy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2005, 11:50:38 »
Cytuj
Witam!
U mnie w komendzie jest tak:
system zmianowy ma liczone soboty i niedziele do urlopu, natomiast system codzienny nie .I gdzie tu sprawiedliwość oraz hasła ,że my strazacy to jedna    "rodzina"
Art. 71e ustawy o psp wyjasnia chyba wszystko w Twojej watpliwosci??
Dzien urlopu to dzien pelnienia sluzby.  

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Urlopy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2005, 07:44:35 »
Ja zacznę podtemat w tym temacie ( a jeśli trzeba będzie to nowiutki ).
Jak jest panowie rozwiązana sprawa ściągania z urlopów :angry:  w waszych komendach bez wprowadzania stanów wyższej koniecznści.
Czy na każde widzimisie przełożonych  :ph34r: można ściągnąć funkcjonariusza przed końcem urlopu.
P. ROBERCIE może gdzieś poruszony był ten temat w projektach rozporządzeń, prosiłbym o odpowiedź !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Urlopy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2005, 19:08:14 »
U mnie w KM urlopy po staremu do końca roku .

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Urlopy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2005, 11:55:31 »
To prawda urlop od 1 lipca liczy się godzinowo i procentowo .Z czym tak do końca ciężko się mi zgodzić  ale tak postanowiono  i kropka . PS. I sam jestem ciekaw jak to jest po nowemu ze ściąganiem z urlopu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2005, 11:57:16 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Urlopy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2005, 09:01:08 »
p. Robercie przynajmniej tutaj na forum odezwijcie się bo wasza stronka aktualizowana jest cienko aż głowa boli - zawsze coś jest, coś się dzieje w Polsce aby nanieść to w aktualnościach !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Urlopy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2006, 13:00:43 »
Cytuj
W związku urlopów licznymi informacjami o różnych formach rozliczania urlopów Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” stoi na stanowisku, że rozliczanie urlopów dla strażaków oparte jest o w art.71. a-e ustawy o Państwowej Straży Pożarnej
i jest równoznaczny z zapisem w polskim Kodeksie pracy zawartym w dziale „Urlopy”

W myśl obydwu zapisów rozliczenie urlopu oparte jest o normatyw 40-sto godzinnego tygodnia służby. Oznacza to, że urlop rozlicza się według planowanych służb, które są czasem normatywnym w danym okresie.

Czyli jak?

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Urlopy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2006, 13:56:21 »
Czas urlopu dla ośmiogodzinnych jak i dla zmianowych jest taki sam,i powinien być naliczany tak samo dla obydwu systemów pracy,mówiąc najprostszym językiem ośmiogodzinny przepracowuje w ciągu trzech dni 24g a ty chodzisz co trzydni do pracy na 24g.Więc nie można zastosować innego przelicznika jak 8g dziennie,wychodzi przecież na to samo.Pozdrawiam.Jak ośmiogodzinny zaczyna urlop 1go i wraca 15go,to zmianowi mają tak samo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2006, 13:58:00 wysłana przez Maślak »

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Urlopy
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2006, 14:18:45 »
W takim razie czy w systemie zmianowym liczy się urlop jeżeli przypada służba w niedzielę i święto ? W systemie 8 -godz. biorąc urlop od 1-16 stycznia wychodzi 80 godz. urlopu, a w systemie zmianowym 120 godz.urlopu - czy tak jest?

Offline zbych.ognat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Urlopy
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2006, 14:52:51 »
[/QUOTE]W takim razie czy w systemie zmianowym liczy się urlop jeżeli przypada służba w niedzielę i święto ? W systemie 8 -godz. biorąc urlop od 1-16 stycznia wychodzi 80 godz. urlopu, a w systemie zmianowym 120 godz.urlopu - czy tak jest?


Nie można tak podchodzić do tematu, przecież ustawa określa to wyraźnie:
"Urlopów udziela się w dni, które są dla strażaka dniami służby"
tak więc jak w grafiku półrocznym macie służbę w niedzielę to nie można tego inaczej liczyć.

Ośmiogodzinny ma służbę od poniedziałku do piątku i tylko w te dni liczy mu się urlop.

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Urlopy
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2006, 15:24:16 »
No chyba macie rację przeanalizuję jeszcze temat raz.Bo z tego co piszecie to ci na osiem godzin będą mieć więcej urlopu........Ale biorąc pod uwagę dni pracy to trzeba by może uwzględnić w drugą stronę że dla zmianowych dniami pracy są tylko niektóre dni z tygodnia,w zależności która zmiana ????i w tedy troszkę dni by nam przybyło w urlopie?Co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2006, 15:31:55 wysłana przez Maślak »

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Urlopy
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2006, 20:50:31 »
Należy to rozwiązać tak:
1.Urlopu można udzielić tylko w godzinach pracy.
2.Od 01.01.2006 pracujemy 40 godz tyg. czyli tylko tyle godzin urlopu można udzielić
3.Np. I zmiana
dni służby 2,5,8,11,14.
1 tydzień 1-7 2-giego planujemy 16i8
                    5-tego tylko 16 pozostałe 8 godz.to naturalne wolne
Czyli 1 tydzień 40godz urlopu
8-ego cała służba naturalne wolne
11-tego 16i8godz urlop
14-ego 16godz urlop 8 godz.naturalne wolne
Czyli 2 tydzień 40godz urlopu
Ogólnie wykorzystałem 80godz czyli 10 dni urlopu ak samo jak strażak 8-godzinny.
Wiem że odbywa sie to kosztem naturalnych wolnych które można by wykorzystać winnej części miesiąca.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Urlopy
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2006, 20:55:39 »
Przepraszam zapomniałem jeszcze dodać że na słuzbę idę 17-ego.
Strażak 8-godzinny już 16-ego. :rolleyes:  
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Urlopy
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2006, 21:22:46 »
Cieszcie się głośno az w końcu ktos zauważy że pracodawca płaci w 40 godzinach za spanie!!!!!!!!!!! i 8 godzinni beda sypiać np. w środy powołując sie na super system zmianowy!!!!! zabawa trwa a posty ludzie DORNA czytaja. no NIBY  nic wychwalajcie sie, a widze że I  cwaniaków nie brakuje jak zmaksymalizować wolne - idea słuzby POSZŁA W LAS ????  
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Urlopy
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2006, 21:30:16 »
Niech patrzą może coś zobaczą w końcu mamy demokrację i urlop wszystkim należy się taki sam i tak samo powinien być liczony !! :D
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Urlopy
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2006, 21:43:07 »
delete - Czegoś Tu kuźwa nie rozumiem :P
Z jednej strony ganisz cwaniaczków, a z drugiej sam piszesz "donosy" <_<
Cytuj
u mnie prewentyści jeżdżą LEKSUSAMI...a idąc do PSP mieszkali wiele lat na terenie komendy w pokojach służbowych - zakaz pracy śmieszne !! Każdy zakaz Polak obejdzie. Ja nie mam zgody kolega ma, a jeszcze są koledzy na emeryturze, albo żona zrobi kurs referentów i droga wolna....żaden zakaz nie będzie w pełni skuteczny. BBBBBBBBa rzeczoznawcy tzw. pasożyty w PSP mają swoje spółdzielnie pracy...

No więc....? Zdecyduj się może -  :ph34r:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Urlopy
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2006, 21:45:52 »
Drogi Delete
Nie chodzi mi oto żeby idea służby poszła w las.
Nie jestem cwaniaczkiem który szuka dodatkowych wolnych godzin.
Zrobiłem wyliczenie zgodne z przepisami i zdrowy m rozsądkiem odpowiadajac na post Zbych.ognat i Maślak.
Muszę Ci powiedzieć ze ja nie pamiętam nocy którą przespałem całą na słuzbie a już niedługo będę miał 2 z przodu w służbie.
Ty myślisz jak moja ciotka u której corocznie jestem na imieninach i zadaje mi zawsze to samo pytanie Ale wy w nocy to normalnie śpicie?
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.