Autor Wątek: Urlopy  (Przeczytany 15411 razy)

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Urlopy
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 10, 2006, 09:04:16 »
Witam!
Ja mam pytanie? Co się dzieje z wolnymi służbami,które przypadają wg grafiku w ciągu trwania urlopu.Z moich obserwacji w tym temacie także panuje swoista strażacka samowolka.

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Urlopy
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 10, 2006, 11:46:15 »
Witam!
Ja mam pytanie? Co się dzieje z wolnymi służbami,które przypadają wg grafiku w ciągu trwania urlopu.Z moich obserwacji w tym temacie także panuje swoista strażacka samowolka.
Odpowiem pytaniem na pytanie? Myslisz ze powinno sie ich nie uwzgledniac czy chcialbys zeby je oddawac w pozniejszym terminie?

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Urlopy
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 10, 2006, 11:59:48 »
Jeżeli te wolne służby przepadną to przecież czas pracy zwiększy się ponad te 40 godz.normatywu.Urlop nie ma nic wspólnego z normatywem.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Urlopy
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 10, 2006, 12:39:02 »

Przeczytaj jeszcze raz ten kodeks pracy bo herezje tworzysz


Po prostu chciałem to uprościć maksymalnie...

1  2  3  4  5  6   7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 22  23  24  25 26 27 28 29 30
16 8    16 N      N N       16 8           16 N        16  8          16 N        16 8          16  N     16 8 
w w     w n      n  n       w w            w  n        w  w          w  n         w  w         w   n   ww   
Misiaczek
Rozplanowałem to tak aby zgodnie z przepisami nie przekraczać 40 godz.tygodniowo.
Pozdr.     

Dzięki @kz69

A teraz dokładniej... bo wczoraj było już późno...

Zmianowy
 1 2  3   4 5 6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
24        24      N N N 24         24          N   N  N  24          24         N   N  N  24           
 w w w  www            w w w    w w w                 w w  w  w w  w                w w w
 
= 168h - 21 dni urlopu

Nie bawiłem się w rozpisywanie 16-8 bo byłoby mało czytelne. wiedząc, ze urlop liczy się godzinowo - 8 godzin na dzień - czyli za służbę wypada 3 dni urlopu...

Wcześniej trzymałem się zasady godzin normatywnych, których w tym przypadku było 168... nie trzymałem się 40 godzinnego tygodnia pracy... ponieważ w przypadku pracy na zmianach jest to praktycznie niemożliwe.... ale żeby od razu heretykiem ;) ... dobra nieważne....

Jak widzimy teraz postarałem się mniej więcej utrzymać te 40h tygodniowo... i tak powinien mniej więcej wyglądać harmonogram.
Służba przypada 1-ego więc zaznaczyłem urlop "w" na 3 dni - 3x 8h (wiem, ze powinno być „Uw” dla nie czytających ze zrozumieniem ;)) Druga służba miała być 4-tego więc następne 3 x w.
Puste pola po służbie (2 dni) to oczywiście system 24/48. Nie zaznaczałem tego "N" bo to zaległość do urlopu po służbie.

"N" to po prostu dzień, w którym nie pracujemy - nie wypada nam służba.

Niestety musimy się odzwyczaić, że służba wypada nam co trzeci dzień i nauczyć się robić harmonogramy.
Na których wyraźnie pracujemy tylko godziny normatywne!! No może „+-„  8 -16 h Czyli 6-7 służb w miesiącu.

==================================================================================

Inna sprawa tyczy się rozpisywania tego przez dowódców i kadry. Gdzie robi się podstawowy błąd przy wyzerowywaniu godzin normatywnych. Jeżeli np. urlop (służba) wypada w sobotę lub w niedzielę.
I o to chyba cała kłótnia.

Ponieważ tam już jest ZERO więc wypełniający nie zerują innych ÓSEMEK w dniu powszednim.

Wtedy mimo, że urlop jest wykorzystany godziny normatywne nie zmniejszają się i powstają godziny do odpracowania!!

Nie jest to problem jak chcemy wziąć cały miesiąc urlopu (żeby nas nie było cały miesiąc w pracy), ale zaczyna się jak chcemy wziąć go mniej.

Po prostu udostępnione nam wykresy są jeszcze niedopracowane, ale można temu zaradzić zmieniając tok myślenia i wypisywać wszystko w logiczny sposób. Czyli jak służba wypada nam w sobotę (w tym przypadku zaciągamy niedzielę i poniedziałek) zostają nam dwie dodatkowe 8-ki (za sobotę i niedzielę) do z zerowania w dni powszednie. Poniedziałek ma już swoją ósemkę.
To chyba tyle, miejmy nadzieję, że się przyda.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2006, 13:52:18 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Urlopy
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 10, 2006, 13:36:32 »
Witam!
Ja mam pytanie? Co się dzieje z wolnymi służbami,które przypadają wg grafiku w ciągu trwania urlopu.Z moich obserwacji w tym temacie także panuje swoista strażacka samowolka.
Nie ma już WOLNYCH SŁUŻB, sa to po prostu dni, w których nie pracujemy :)
Jak spojrzysz na grafik to te literki "w" (Uw) to jest własnie zaznaczony urlop, a reszta to po prostu dni, w których nie pracujesz.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2006, 13:38:45 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Urlopy
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 10, 2006, 13:44:59 »
To w takim razie jak rozliczane mają urlopy koledzy, którzy pracują 24/72. Czyżby jedna służba to 32 godziny urlopu (4 dni) ??? Prosimy o info.
Nie, są to trzy ósemki (24:8=3), czyli 3 dni (w tym dzień służby)... Czwarty dzień jest po prostu dniem, w którym nie pracujesz. Jest to chyba najlepszy system (24/72) bo praktycznie nie wystepują w nim nadgodziny, ani godziny do odpracowania. szkoda, że nie jest on w prowadzony w całej Polsce :(
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2006, 13:48:16 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Urlopy
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 12, 2006, 01:10:24 »
Może tak by utworzyć FAQ lub inne podforum.... dotyczące powtarzających się pytań.... oraz wkleić najlepsze rozwiązania?! Nie chodzi o moje wypowiedzi... ale było kilka ciekawych... jednak zagineły w tłumie.... a pytania wracają...
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Urlopy
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 11, 2006, 22:31:35 »
Witam! Mam prośbę do forumowiczów. Mianowicie czy możecie podać przykłady JRG, w których  rozliczenie urlopu oparte jest o normatyw 40-sto godzinnego tygodnia służby.

Offline Venom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Urlopy
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 13, 2012, 15:51:32 »
Witam. U mnie w jednosce dowództwo robi mianowicie: strażak ma iśc na urlop np 4 służby to dostaje 2 służby urlop 1 służba wolna i znowu 2 służby urlop, mój wniosek jest prosty jeżeli strażak się na to nie godzi to wychodzi na to że urlop został przerwany i powinni oddać w innym terminie a wniosek dowództwa to taki że tak mogą robić bo po prostu mogą i tyle. Co wy na to? pzdr.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Urlopy
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 14, 2012, 20:57:09 »
Kolego, ale jak strażak się może na to nie godzić skoro tak jest skonstruowany harmonogram. Wychodzi to z tego względu, że w dniu zaplanowanej wolnej służby (WS)/(DW) nie może on brać urlopu, czyli nie ma tutaj moim zdaniem żadnego przerywania urlopu!! Nie wiem jak w innych KP/M, ale w u mnie w KP wypisując wniosek urlopowy wpisuje się czas nieobecności od-do i dodatkowo wpisuje na jakie służby przypada urlop.
Przykład:
16 8 16 8 _ _ 16 8 16 8
 u  u  u  u _ _  u  u  u  u
Strażak wnioskuje o urlop w wymiarze 12 dni w okresie od 1 kwietnia do 15 kwietnia ( za służby 01.04, 04.04, 10.04, 13.04). Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę ;)