Autor Wątek: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?  (Przeczytany 122350 razy)

Mamrot

  • Gość
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 30, 2010, 20:06:26 »
 :wall: to się macie w tym Augustowie. Nie możecie się zebrać i im wytknąć? Kiedyś taczki były od tego.

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2010, 20:37:02 »
@Emilio
jak napisales o siatkówce to już wiem o jakiej komendzie mowa-Augustów-prawda? Słyszałem coś nie co o tej waszej siatkowce hehehe-ponoć zanim przystapisz do testów to komendant najpierw pilkę daję odbijać  :rofl:. Ale o reszcie to pierwszy raz słyszę.Jak znam ludzi z Augustowa to się żaden nie chwalił że tak "fajnie" macie. Nie sądziłem że aż tak jest. Ja to bym zaczął od obwodnicy a na waszej jednostce skończył  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2010, 20:41:27 wysłana przez aspiryna »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 30, 2010, 22:16:28 »
Jak tak patrzę na to wszystko z boku - wszystko, w większości komend i JRG kręci się wokół rzeczy zupełnie niezwiązanych z działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Przykre to jest, szczególnie dla ludzi rozpoczynających swoją przygodę z PSP.
Okej, tego wpisu nie było, to moje luźne przemyślenia.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Emilio

  • Gość
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 30, 2010, 22:50:19 »
Witam ponownie.
Tak trochę z nudów i z chęci podzielenia się z Wami naszą sytuacją będę po trochu dopisywał co się u nas wydarzyło.
Czy to, że strażacy przychodząc na służbe - ze służby na służbę - przychodzą coraz to bardziej przeziębieni daje komuś do myślenia. A może lepiej poprostu przynieść zwolnienie lekarskie, to może ktoś wreszcie zalapie, że trzeba byłoby włączyć ogrzewanie. W naszej komendzie jest cholernie zimno - no w sumie mieszkamy na "biegunie zimna"  :mellow:
Zgłaszaliśmy takie uwagi i w odpowiedzi co niektórzy usłyszeli, że jeszcze woda nie zamarza a komenda "piniążków nima" (wtajemniczeni będą wiedzieć dlaczego tak napisalem) :mellow:
To w takim razie następna sprawa mnie irytuje. Jeżeli komenda szuka oszczędności, to szukanie oszczędności w październiku jest chyba zbyt późne i cały rok był na to by zaplanować pieniądze również na ogrzewanie. A jeżeli pieniądze przeznaczone na ogrzewanie w sezonie letnim pokrywają koszty gości, których w ciągu roku mamy setki, gdzie trzeba zaplacić za wodę, prąd, telewizję i przyjemności związane z przejażdżką motorówką (łodzią ratowniczą) - TO BRAK SŁÓW I NIE MA O CZYM GADAĆ. Dla przykladu silnik taki jaki jest w tej łodzi zamontowany "łyknie" pewnie ponad 40 litrów Pb /na godzinę pływania w ślizgu, więc rachunek jest chyba prosty. Kilka godzin przyjemności, a ile kasy...
I jeszcze pretensje do nas mają, że za dużo prądu zużywamy, wody, ciepła - ale to już w sezonie grzewczym. Daj Boże żeby sezon grzewczy w naszej komendzie w styczniu się nie zaczął, bo w lutym się skończy.
A i jeszcze jedno - najważniejsze chyba bo nie napisałem. "Pokoje Hotelowe" w których nasz "PAN" kwateruje swoich gości, należą do Centrum Zarządzania Kryzysowego - więc bez komentarza to już pozostawię.
Do miłego!! i wkrótce napiszę następną historyjkę.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 01, 2010, 00:17:55 »
No niestety, głupota nie umarła. Napewno człowiek inteligentny tego nie wymyślił. To jakiś osioł!
Wiem, że są stosowane różne podchody i intrygi stwarzające haki. Później nadchodzi okres nagród, awansów i się odstrzela delikwenta i smaruje się swojemu garbowi.
Dla pocieszenia powiem tylko, że wrednego człowieka z czasem też ktoś boleśnie wytyknie.

kapsel101

  • Gość
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2010, 07:59:59 »
Witam.
Widzę że temat zainteresował kilka osób więc i ja coś dodam. Wyobraźcie sobie iż nasz najjaśniejszy pan (01) jak budował dom to kazał strażakom ( nawet na służbie) przebierać się i kopać doły na swojej budowie.

Offline EXON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 01, 2010, 19:29:00 »
Oj Panowie widzę że piszecie same Prawdziwe :straz: rzeczy.

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 02, 2010, 19:54:50 »
@exon
Forum jest po to żeby wyrazic swoje zdanie-i te dobre i te złe. jak narazie w tym temacie sa same negatywne wypowiedzi na ten temat. Jeżeli uważasz, że tak nie jest to jednym zdaniem ogólnikowym nie załatwiaj sprawy. Powiedz cos więcej na ten temat bo twoja wypowiedź zdaje się kpić z poprzednich...

Forum problemu nie rozwiąże. a nasze państwo nie jest "super" jak w piosence T. Love (odwołuje sie do tekstu)
Cytuj
Mamy extra rząd i super prezydenta
Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
Ufam im i wiem, że wybrałem swoją przyszłość
Za rękę poprowadzą mnie do Europy
Historia naszego kraju zna różne patologie.Jeśli prawdą jest to co tutaj opisane to i to też przejdzie do historii, ale nie samo. Niestety ktoś musi tym się zająć z załogi KP PSP i rozglośnić to, bo inaczej skończy się na forum. pozdrawiam i kibicuje ostatnim sprawiedliwym -_-   
Wszystkim zastraszonym polecam filmik  -_- http://www.youtube.com/watch?v=epeQwq-aYV0  i wsłuchanie się w tekst...( z tłumaczeniem)
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2010, 07:15:23 wysłana przez Butel »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 03, 2010, 09:08:23 »
... (01) jak budował dom to kazał strażakom ( nawet na służbie) przebierać się i kopać doły na swojej budowie.
A tyłka nie kazał sobie podcierać > każdy ma to na co pozwala.
Pozwalaliście traktować się jak szmaty i nadal nie podejmujecie działań aby ten stan zmienić. Ponarzekać każdy może ...
Przepraszam jeżeli kogoś obraziłem, nie było to moim zamiarem.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline kapral75

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 03, 2010, 15:04:55 »
Czytając wszystkie Twoje posty odnoszę wrażenie,że w jednostce nie macie ZZ.Jest jeszcze jedna hipoteza: macie,a te zamiast dbać o Wasze interesy być może dbają o innych.Chodzi mianowicie o ewentualne reprezentowanie strony Komendanta przez wspomniane wcześniej ZZ? Być może te boją się lub nie chcą "zadzierać" z przywódcą?Ale jeśli tak jest to nie tędy droga.
Nie jesteś przecież sam,takie żale nie załatwią sprawy.Zbierzcie się i zastanówcie jak wam jest wygodniej.Płakać na forum czy działać?Jeśli nie macie związku to utwórzcie,a jeśli już macie a te nic nie robią ,to też należy stworzyć ale nowy.Wiem,że zaraz skrytykujecie mnie za "kłócenie kolegów",ale innego wyjścia nie ma.Związek powinien reprezentować interesy każdego pracownika bez względu czy jest to komendant czy też zwykły strażak.
Z któregoś z postów dowiadujemy się o jakiej komendzie jest mowa.Nie jesteście w strukturach "S" na podlasiu bo sprawdziłem ,we Florianie nie znalazłem info,zostaje jeszcze jeden ale i w tym Was nie znalazłem.
Akurat jeśli chodzi o strukturę "S" w woj.podlaskim to wiem że chłopaki tam ogarniają sytuację bo mam tam sporo znajomych,może warto skontaktować się?
Pozdrawiam.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 03, 2010, 15:11:10 »
Związek powinien reprezentować interesy każdego pracownika bez względu czy jest to komendant czy też zwykły strażak

Oj @kapral75 coś z Twoim myśleniem nie tak  :szalony:, od kiedy to związek zawodowy ma reprezentować pracodawcę  :gwiazdki:

Offline kapral75

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 03, 2010, 17:28:33 »
Fireman5 czepiasz się! Może w tej Komendzie pracodawca ma prawo być nawet w Zarządzie ZZ ? :gwiazdki:
Tak na poważnie.Chodziło mi o to, że nie wiemy czy przed stanowiskiem jakie pełni obecnie czyli 01 nie był związkowcem,przecież miał do tego prawo i dlatego ma takie parcie u "swoich" związków.O ile wogóle mają?

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 03, 2010, 20:04:43 »
@kapral75 tu nie chodzi o zwiazki zawodowe. Sprawa o której piszemy nadaje sie do prokuratury a nie dla związków zawodowych.

Alejandro

  • Gość
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 03, 2010, 20:54:17 »
Zacznijcie od listu do Komendanta wojewódzkiego , Komendanta Głównego potem napiszcie wotum nieufności a wtedy(01) i (02) myślę że :tuba: zakończą karierę w waszej komendzie

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 04, 2010, 00:49:09 »
Skoro jest cos takiego jak WYTYK SŁUŻBOWY
Proponuje wprowadzić jako przeciwwagę : np. 3 minutową pochwałę wzrokową ( z wpisem do akt oczywiście )

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 04, 2010, 21:17:32 »
... (01) jak budował dom to kazał strażakom ( nawet na służbie) przebierać się i kopać doły na swojej budowie.
A tyłka nie kazał sobie podcierać > każdy ma to na co pozwala.
Pozwalaliście traktować się jak szmaty i nadal nie podejmujecie działań aby ten stan zmienić. Ponarzekać każdy może ...
Przepraszam jeżeli kogoś obraziłem, nie było to moim zamiarem.
Tia. Znam wielu takich co narzekali po kątach, ale jak doszło co do czego to się obsrali i może mu nawet później podcierali.

strazak78

  • Gość
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 11, 2010, 17:26:52 »
Łatwo pisać wszystkim o tym co się dzieje w tej komendzie. Mam kolegę z Augustowa i z nim rozmawiałem o tym co się u nich dzieje. Ktoś napisał, że to trzeba zgłosić do Komendanta Wojewódzkiego lub Głównego lub do prokuratury - macie przykład z Zielonej Góry jak to wszystko wygląda i co się z takimi sprawami dzieje wszystko idzie pod dywan lub znika.
W którymś poście kolega z Augustowa opisał co się dzieje z łodzią i jakimiś pokojami mieszkalnymi. Na ich stronie www. widać że ich Komenda jest WIELKA.
Myślę, że żaden z chłopaków nie odważy się otwarcie "donieść" na to co się u nich dzieje. Ale od czego są kontrole. Przecież to wszystko można sprawdzić w papierach i już.

Myślę, że jeśli chłopaki nie mają swoich związków to trzeba im pomóc.
Niech chłopaki napiszą do moderatorów forum z konkretnymi "przekrętami" w ich jednostce by pokazać na co organy kontrolujące mają zwrócić uwagę. Myślę, że i związki powinny pokazać się i w to zaangażować.

Chłopaki i tak mają już przechlapane i mają nagonkę za to co tu wyszło szukają winnych i wojna się toczy.
Pomóżmy im, bo sami Padną a wy koledzy pokażcie na co inni mają zwrócić uwagę, bo podrabianie dokumentacje jak się nie mylę to przestępstwo.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 13, 2010, 21:04:10 »
Często niewinna soba informująca o nieprawidłowościach zostaje bardziej pokrzywdzona niż sprawca wszystkich
korupcji, podłości itp. Dlatego tak ciężko komukolwiek cokolwiek powiedzieć. Do tej pory ludzie na świecznikach byli nie doruszenia. Na szczęście to się zmienia. Czytając wasze posty dochodzę do wniosku, że jeżeli prokuratorzy tylko będą chcieli to szybko znajdą przekręty w wielu komendach. Piszecie o pracach podwładnych w czasie służby na rzecz osób trzecich, przyjęcia do pracy i do szkół pożarniczych, o awansach z kapelusza, mobbingu, zastraszaniu itp. Normalnie włos staje dęba co tam się wyprawia.

Offline piasek01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 14, 2010, 12:19:23 »
Witam wszystkich tu piszących. Zaczynam się zastanawiać dość powszechną anegdotą z czasów podstawówki: :Uczeń bez jedynki to jak żołnierz bez karabinu" i teraz przychodzi na myśl mi nowa rzecz: "Strażak bez wytyku to jak ... ". ciekaw jestem czy wszystkie wytyki zginęły z akt osobowych, bo jeśli tak to co się stało z pieniążkami, które także zginęły z kont strażaków, a prościej na nie nie wpłynęły, bo gdzieś te pieniążki zostały ???? A tak jeszcze do tych wytyków i błędów. Każda akcja jest inna i na każdej są błędy, na tym polega nasza praca by je eliminować, ale to nie możliwe do końca, mimo licznych szkoleń, doskonaleń nie da się aplikacyjnie przewidzieć obrotu sprawy. Ważne jest to by przy tych drobnych błędach nikt nie ucierpiał a i straty były minimalne, bo radość ratownika z niesienia pomocy jest większa niż odpowiedzialność za pobitą szybę w samochodzie w czasie akcji, bądź zrobienie ortografa w informacji ze zdarzenia. Trzymajmy się razem w kupie, bo kupy nikt nie ruszy. Powodzenia dla was :stop:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 14, 2010, 13:17:34 »
dalej nie rozumiem jednej sprawy... jak coś może zginąć z akt osobowych, skoro osoba nagrodzona/ukarana dostaje decyzję. Jedna idzie do akt, jedna do strażaka, jedna do teczki (np decyzji KP) i wszędzie powinny być ślady że takie pismo wpłynęło.
Dlaczego strażacy ukarani nie dostali do ręki takich decyzji????
Tu też jest jeden wielki burdel i syf.

Z drugiej strony też nikt się nie postawił i nie odwołał się do decyzji do wyższego szczebla??

Rozumiem dyscyplinę, ale dyscyplina powinna się mieścić w zakresie prawa, regulaminu, zakresu obowiązków. A nie według "widzimisię" komendanta.

EGO = 1 / wiedza

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 14, 2010, 13:45:55 »
Ja widzę tylko jedno wytłumaczenie.
Ta Wasza "decyzja" nie zobaczyła NIGDY Waszej teczki z aktami osobowymi!
Dlaczego? Dlatego, że Wasz KP podczas jakiejkolwiek kontroli nie wytłumaczył by
NIGDY swoich decyzji!
Podstawą prawną decyzji są przepisy. Również przepisy regulują jej wydawanie.
Zaczął bym od tego, czy Pan z-ca KP ma prawo do jej wydania?  :kwit:. :gwiazdki:
Zakończył bym tym, że straszyć to można dzieci w szkole (podstawowej), a działania prowadzone w Waszej KP to ZŁAMANIE PRAWA.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 14, 2010, 14:08:41 »
Cytuj
Niech chłopaki napiszą do moderatorów forum z konkretnymi "przekrętami" w ich jednostce by pokazać na co organy kontrolujące mają zwrócić uwagę.

Czekamy niecierpliwie, na konkretne "przekręty"  :huh:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 14, 2010, 14:14:03 »
buahahaha:

Wytyk, lizelreja – ruchome drzewce przedłużające reję. Na wytykach rozwijano obok żagli rejowych dodatkowe żagle,

ze strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wytyk

To chyba nad morzem takie "jaja" są :P :rofl:

Dziennik Ustaw

  • Gość
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 14, 2010, 17:46:23 »
W prawie polskim wytyk funkcjonuje wyłącznie w wymiarze sprawiedliwości (ustawy o: ustroju sądów powszechnych i prokuraturze) i ma oparcie w konkretnych przepisach o czym poniżej.

W PSP kary są określone i wytyk nie ma umocowania, więc jest i przekroczeniem uprawnień i działaniem z rażącym naruszeniem prawa (tj. bez podstawy prawnej).


Ustawa – Prawo o ustroju sądów powszechnych wprowadza w art. 40 szczególną instytucję znaną jako wytyk. Instytucja ta ma zastosowanie zarówno w odniesieniu do sądów powszechych jak i sądów wojskowych (poprzez odesłanie z art. 70 ustawy – Prawo o ustroju sądów wojskowych). Przepis ten dosłownie brzmi tak:
    § 1. Sąd apelacyjny lub sąd okręgowy jako sąd odwoławczy, w razie stwierdzenia przy rozpoznawaniu sprawy oczywistej obrazy przepisów, niezależnie od innych uprawnień, wytyka uchybienie właściwemu sądowi. Sąd apelacyjny lub sąd okręgowy przed wytknięciem uchybienia może żądać wyjaśnień od sędziego przewodniczącego składowi sądu orzekającego w pierwszej instancji. Stwierdzenie i wytknięcie uchybienia nie wpływa na rozstrzygnięcie sprawy.
    § 2. O wytknięciu uchybienia sąd apelacyjny lub sąd okręgowy, o którym mowa w § 1, zawiadamia prezesa właściwego sądu, a w przypadkach poważniejszych uchybień – także Ministra Sprawiedliwości.
    § 3. Odpis postanowienia sądu apelacyjnego lub sądu okręgowego jako sądu odwoławczego, zawierającego wytknięcie uchybień, dołącza się do akt osobowych sędziego.
    § 4. Po upływie pięciu lat od wytknięcia uchybienia w trybie określonym w § 1, na wniosek sędziego, prezes właściwego sądu zarządza usunięcie z akt osobowych sędziego odpisu postanowienia, o którym mowa w § 3, jeżeli w tym okresie nie stwierdzono kolejnej oczywistej obrazy przepisów przy rozpoznawaniu sprawy przez sąd odwoławczy, skutkującej wytknięciem uchybienia lub nie zwrócono uwagi w trybie art. 37 § 4 (…).

Ustawa o prokuraturze: art. 8 ust. 7 Prokurator przełożony w razie stwierdzenia oczywistej obrazy prawa przy prowadzeniu sprawy wytyka, niezależnie od innych uprawnień, właściwemu prokuratorowi uchybienie, po uprzednim zażądaniu — w razie potrzeby — wyjaśnień. Stwierdzenie i wytknięcie uchybienia nie wpływa na rozstrzygnięcie sprawy. Art. 68 ust. 1 stosuje się odpowiednio.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 14, 2010, 18:07:34 »
Wracając do wątku. Proponuję opisać sytuację i wysłać- kwpsp@straz.bialystok.pl , bo takich rzeczy to nawet w "erze" nie ma.