Autor Wątek: prosze o pomoc w podjeciu pracy jako strazak  (Przeczytany 1082 razy)

Offline katalończyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
prosze o pomoc w podjeciu pracy jako strazak
« dnia: Wrzesień 23, 2010, 15:00:34 »
Witam forumowiczów...
Na wstępie trochę o sobie. Mam 20lat, w tym roku skończyłem technikum, niestety oblałem maturę z matematyki  :-\. Pisze do was ponieważ chciałbym służyć w straży.
 Czytałem że wystarczy średnie wykształcenie, a później usłyszałem, że jeśli się nie ma się matury to trzeba zaliczyć jakieś egzaminy z chemii czy fizyki?
drugie pytanie czy jest jakiś określony termin poborów do straży, czy np w tym roku gdyby wszystko dobrze poszło mógłbym zacząć?

Wiem że cholernie ciężko zostać strażakiem tym bardziej jeśli nie mam matury,nikogo znajomego w straży, żadnych szkoleń,kursów itp. Chyba jedyny plus u mnie to że jestem akurat wysportowany , duuużo biegam, na drążku nie wiem czy nachwytem?i ile razy? ale myślę że 20 razy spokojnie powinno wystarczyć.

także zgłaszam się do was z pytaniami i czy w ogóle warto startować w tym roku z takimi wynikami? Bardzo mi zależy na tym, obecnie nie mam pracy a z pieniędzmi krucho w domu i pewnie najlepiej teraz byłoby znaleźć co innego a swoją drogą starać się o to stanowisko..
proszę o pomoc
 

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: prosze o pomoc w podjeciu pracy jako strazak
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2010, 18:10:49 »
sam jestem w podobnym przypadku. gdzie kolwiek chciałbyś się dostać trzeba mieć znajomości. radziłbym zrobić prawko C później E i jakieś inne kursy może uda się gdzieś załapać.

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: prosze o pomoc w podjeciu pracy jako strazak
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2010, 18:46:02 »
Ja Ci proponuję startować do CSPSP bądź SAPSP w 2011 roku :)

Wymagane jest wykształcenie średnie bez matury, egzamin wstępny składa się z testu z fizyki i chemii oraz testu sprawnościowego (50m, 1000m, podciąganie), potem trzeba przejść psychologa i badania lekarskie.