Autor Wątek: Koncepcja Kategoryzacji Jednostek Osp  (Przeczytany 2256 razy)

Offline macieko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Koncepcja Kategoryzacji Jednostek Osp
« dnia: Sierpień 11, 2005, 10:06:34 »
Witam.
Czy dostaliscie już nową koncepcję kategoryzacji jednostek OSP w KSRG.
Może podzielicie sie swoimi opiniami.Myśle że każdy powiat powinnien tworzyć kategoryzację pod własnym katem zagrożeń wystepujacych, a także ilości sił i środków mogących działać na zasadzie pomocy wzajemnej na terenie powiatu jak i z osciennymi powiatami.
Piszcie swoje propozycje
Maciek  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Koncepcja Kategoryzacji Jednostek Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:10:04 »
Dlaczego ten temat nie jest w forum ochotnkow??? :blink:  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline macieko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Koncepcja Kategoryzacji Jednostek Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2005, 15:07:08 »
Bo ja to dostałem do przeanalizowania jako operacyjno - szkoleniowa
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Koncepcja Kategoryzacji Jednostek Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2005, 21:25:53 »
Nie odpowiem na pytanie, nie znam zagadnienia, a także czegoś nie rozumiem.
Jakieś kategoryzacje, jakieś plany co do OSP. Przecież to są jednostki samorządowe. Mam wrażenie, że bawimy się w układanie klocków, które nie są naszą własnością. To tak na marginesie.
 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline macieko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Koncepcja Kategoryzacji Jednostek Osp
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2005, 08:36:04 »
Zgadzam się z tym, ale niestety jakbym w swoim powiecie zostawił decyzje władzą gmin a szczególnie pracownikom odpowiedzialnym za funkcjonowanie OSP w powiecie to tak sobie myśle że po roku nie było by co zbierać, a PSP jak narazie jest służbą mundurową i tu obowiązuje nadal jakaś dyscyplina, pisma wysyłane do gmin w 99% zostają bez odpowiadzi.
Czy u was też tak jest??
 

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Koncepcja Kategoryzacji Jednostek Osp
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2005, 09:31:35 »
do kogo te pisma miały trafić odnośnie kategoryzacji??do naczelników osp?? i jak to sobie niby wyobrażancie?? jedna osp ma tylko ratownictwo drogowe a inna tylko gasi to by było popaprane dopiero :blink:  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Koncepcja Kategoryzacji Jednostek Osp
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2005, 09:55:18 »
Szanowny  najmłodszy_Prezesie, kategoryzacja JOT polega na czymś zupełnie innym niż Ty tu przedzsawiłeś.Zapraszam Cię do lektury "Regulamin JOT" który znajduje się na stronie ZG ZOSP a potem jeszcze serdeczniej zapraszam do dyskusji.Pozdrawiam
 
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Koncepcja Kategoryzacji Jednostek Osp
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2005, 10:50:32 »
Proponowałbym pokserowanie tych regulaminów , rozdanie ich naczelnikom OSP do przemyślenia, a następnie zwołanie zebrania naczelników i wypracowanie wspólnego zdania. Bo dla mnie ma to sens tylko wtedy gdy same OSP będą tworzyły takie regulaminy - wszystko co narzucone przez ZG ZOSP i PSP jest do niczego, bo albo wymagania są przesadzone (np. wymóg 4 samochodów jak w moim powiecie tylko jedna jednostka ma 3, dwie jednostki po 2 auta, a pozostałe 30 ma po jednym samochodzie), albo przepisy i inne zarządzenia wprowadzane są tylko na papierze - bo kto mi karze kupić pompę szlamową nie dając mi na nią pieniędzy,  czy naszywki z numerem kategorii jak nie mam na paliwo do Stara??

p.s. dobrze jest że sprawami OSP zajmuje się PSP ale niech to robi w uzgodnieniu z ochotnikami.

A teksty że jesteśmy jednostkami samorządowymi? Więc kto to ma uzgadniać - może burmistrz mi napisze regulamin, który ma dotyczyć wyposarzenia, wyszkolenia, posiadania odpowiednich kwalifikacji - to przecież PSP wie najlepiej jakie jednostki w danym powiecie się przydadzą i w którym kierunku się nastawiać
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Koncepcja Kategoryzacji Jednostek Osp
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2005, 12:17:15 »
Więcej razy nie będe się zapoznawał z regulaminem JOT na stronie zosprp bo on po prostu wg mnie jest niepraktyczny i pogmatwany regulamin który u mnie obowiązuje jest zamieszczony tu.
Co do kategoryzacji to nadal nie wiem po co ona jest. Bo jesli chodzi o kasę to i tak gminy je utrzymują, i wątpię żeby powoływali się dzieląc kasę na kategoryzacje. Jesli chodzi o dysponowanie jednostek, to też nie widzę możliwości żeby miało się coś zmienić. Chyba że Związek będzie dawał większe dotacje dla jednostek lepiej wyposazonych - wg mnie to byłaby bzdura, bo strażacy zaczęli by sprzęt wozić tylko na samochodzi i nie używać bo jak się zepsuje to stracą kategorię.