Autor Wątek: Zastępstwo  (Przeczytany 1572 razy)

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Zastępstwo
« dnia: Sierpień 05, 2005, 18:33:23 »
Mam pytanko odnoście funkcji dowódca zmiany.
Kto może zastępować dowódcę zmiany?
Specjalista, mł.specjalista, dowódca sekcji, dowódca zastępu!?

A dowódca zastępu???
W ustawie o KSRG napisane jest że zastęp to "pdoddział liczący od trzech do sześciu ratowników, w tym dowódca, wyposażony w pojazd przystosowany do realizacji zadania ratowniczego."
Jeśli więc przyjmiemy że zmiana liczy 6 lub więcej osób, to dowódca zastępu nie może pełnić (zastępować) dowódcy zmiany. Czy mam rację? Czy dowódca zastępu wogóle może zastępować dowódcę zmiany (np. gdy ten jest na urlopie) na służbie?

A dowódca sekcji?
to dowódca do  12 ratowników, w tym on.
Czy on może pełnić funkcję dow. zmiany jeśli zmiana liczy ponad np 13 osób na zmianie?

Co o tym sądzicie?
Jak jest faktycznie, prawidłowo?
Jak powinno być?

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Zastępstwo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2005, 19:22:32 »
Czy są może jakieś zarządzenia bądz może wytyczne KG PSP odnośnie zastępstw, kto może zastępować dowódcę zmiany?

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Zastępstwo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2005, 23:14:50 »
Może zastępować ten, który ma wpisane w zakres czynności zastępowanie przełożonego podczas jego nieobecności.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Zastępstwo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2005, 09:42:27 »
Nie wiem jak to regulują przepisy, ale dopuszczone jest np. u nas że D-ca Sekcji zastępuje D-cę Zmiany, mimo że zmiana wynosi 26 osób w słuzbie 20. Przecież Szef zmiany też musi iść kiedyś na wolne, a nie ma stanowiska Zastępca Szefa Zmiany... :rolleyes:  
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Zastępstwo
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2005, 12:55:21 »
Jak pracuję zawsze, wszędzie tak było i jest nadal obecnie u mnie, że d-cę zmiany podczas wszelkich nieobecności zastępował wyznaczony przez d-cę JRG jeden z d-ców sekcji lub ostatecznie d-ców zastępu. Naprawdę bardzo nieliczne i sporadyczne były sytuacje, gdy na podział na ten czas przechodził jako d-ca ktoś z biura. Zreszta i wówczas był tylko formalnym d-cą na papierze, a faktycznie dowodził z prawdziwego zdarzenia d-ca sekcji lub zastępu. Całe szczęście, że obecnie już się tego narazie nie praktykuje :) . Nieraz stosowano też okresowe roszady pomiedzy poszczególnymi zmianami, ale to dotyczy u mnie głównie kierowców.
Gorzej jest na Stanowisku Kierowania. Są tam niby wyznaczone rozkazem K-ta osoby w zastępstwie /dublerzy/, którzy są upoważnieni do pełnienia tam służby. Z doświadczenia jednak wiem, że niemal za każdym razem na podziale jest to w pewnym sensie łapanka /d-cy sekcji, zastępu/, a wsród prac. biura owszem, ale tylko od pn.-piąt. i to też nie wszyscy. Są również tacy którzy nigdy TU służby nie pełnili - niestety podejmują obecnie ważne decyzje w tym zakresie <_<
W biurze problemy z zastępstwem u mnie nie istnieją. K-dta zastępuje Z-ca lub ostatecznie D-ca JRG.  Pracownika po prostu nie ma i koniec... ;)
To tak po krótce w temacie.
Pozdr.
 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.