Autor Wątek: Ilość Jednostek W Gminie  (Przeczytany 35828 razy)

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ilość Jednostek W Gminie
« dnia: Sierpień 01, 2005, 15:23:17 »
Jak sądzicie czy taka ilość jednostek która jest w waszej gminie jest odopowiednia czy nie i dlaczego???  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2005, 12:24:25 »
U mnie są dwie z czego jedna w KSRG oddalone są od siebie o jakieś 2 Km ta pierwsza jeździ 50 razy na rok a ta druga 3 do 5 nie widzę w tym nic złego że istnieją do nas mieli by daleko, tam chłopaki się spoykają ćwiczą do zawodów przynajmniej im się nie nudzi.Skupiają wokół siebie młodzież a to ważne by Ta miała zajęcie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2005, 12:25:48 wysłana przez MAXIMUS »
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2005, 13:21:08 »
U nas sytuacja jest taka:  w gminie jest 5 OSP.  Jedna w KSRG z ilością wyjazdów 50 - 70  rocznie.  Cztery poza KSRG. Pierwsza z GBA z sprawną i dobrą załogą 3 - 6 wyjazdów rocznie.   OSP osiąga dobre wyniki w zawodach i jest ogólnie operatywna. Myślę, że pozyskali sobie zaufanie KP PSP i z roku na rok będą jeździć więcej. Jedna z GLM w zasadzie bez wyjazdów ale osiagająca bardzo dobre wyniki w zawodach (bywa, że wygrywają szczebel powiatowy). Dwie pozostałe OSP to M-ki. Bez wyjazdów, nie uczestniczą również w zawodach ani nie przejawiają jakiejkolwiek chęci do dalszego istnienia.  Moja gmina jest mała więc moim zdaniem optymalna ilość to 3 OSP.  Jedna w centrum, jedna na zachodzie i jedna na wschodzie gminy.  Tylko zamiast GLM przydałby się GBA.  

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2005, 14:14:39 »
no to panowie widze że u was nie jest źle z tym u mnie jest 14 OSP w tym 2 w KSRG na zawodachdominujemy od 9 lat w woj. w roku ubieglym byliśmy 5 całkiem dobrze (myśle) jednostki z poza KSRG w większości nie przejawiają większej chęci organizacyjnej choć powoli wszystko zaczyna sie ruszać na zawodach nareszcie zaczsynają nas gonić ale jeszcze jest zapas ok 4- 5 sek. POZDRO DZIĘKI ZA OPINIE I GŁOSY SONDY :D  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2005, 14:45:01 »
nono u mnie jest 13 jednostek i tez 2 w KSRG i nie jest źle tylko w niektórych jednostkach sa problemy ze sprzętem  :(  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

arek KWK

  • Gość
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2005, 15:04:22 »
GMINA PAWŁOWICE  -Jednostki OSP W Gminie
1) OSP PAWŁOWICE
  -Gbart 2,5/16 STAR 244 . SLRTD
2) OSP GOLASOWICE
-Star 244 gbam
3) OSP WARSZOWICE
-Jelcz gcba 6/32
-Polonez truck slrd
4) OSP PIELGRZYMOWICE
-Star 266 gbam 2,3/16+8
-Żuk a 15m glm-8
5)OSP JARZĄBKOWICE
-Star 10-185 gbart
-Żuk a 15 c glm-8
6)OSP KRZYŻOWICE
-Star 266 gbm 3/8
-Żuk glm-8
7) PA ZZSP KWK -PNIÓWEK -Zakładowa JRG
-Star 266 Gbam 2,5/16 + 8
-Polonez truck SLKW
 

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2005, 16:48:39 »
u mnie w gminie jest 8 szt.
2 M - (jedna w likwidacji)
5 S - 2 GLM, 1 GLBA, 2 GBA
1 S3, należy do KSRG - GCBA,SLRt,SLOp (jestem jej członkiem)
Szczerze mówiąc nie narzekam, że mniejsze jednostki się likwidują mimo że znam kilku druhów z tej likwidowanej jednostki isa to całkiem sympatyczni ludzie. Wg mnie 1 OSP z KSRG i jedna lub dwie OSP do pomocy powinno na terenie gminy zupełnie wystarczyć. Reszcie podziękować, ewentualnie jakiś zasłużonych druhów poprzenosic do innych OSP.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2005, 17:10:51 »
a moim zdaniem kazda jednostka OSP ktora jest dysponowana do zdarzen winna byc w ksrg
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2005, 18:09:20 »
W mojej gminie jest 7 jednostek w tym 2 w KSRG. I według mnie to przynajmniej 3 to juz dawno powinny byc zlikwidowane. Nigdzie nie jezdza, nic nie robia tylko czasem potrafia upominac sie o pieniadze z biednego budzetu na straze. No i jakos dziwnym trafem tylko one sa okradane. Wiec jaki jest sens ich istnienia?
Pozdrawiam.

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2005, 21:00:53 »
w mojej gminie 4 OSP w tym jedna należy do KSRG i jest przyzwoicie wyposazona, reszta to jednostki wiejskie, które rzadko wyjeżdżają ( jedbna z tych wiejskich nie ma auta!) i są co najwyżej ważnym miejscem spotkań i imprez wiejskich

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2005, 21:29:43 »
U nas sprawa jest prosta bo jesteśmy gminą jednowioskową wiec mamy tylko jedną OSP w naszej miejscowosci.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 21:57:41 wysłana przez toma »

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2005, 22:48:41 »
witam

w mojej gminie jest 6 jednostek z czego 2 ksrg

osp 1 - GLM , ładna remiza , zaplecze socjalne , 0 wyjazdów ,dobra w zawodach od kilku lat .

osp 2 - GBA , ładna remiza ( nowa ) , zaplecze socjalne , 2 wyjazdy ( z tego 1 do bociana bo skrzydło złamał i trzebabyło go złapać ).

osp 3 - GLM , ładna remiza ( świezo po remoncie) , zaplecze socjalne , 0 wyjazdów.

osp 4 - GCBA , SLRT (w trakcje uzbrajania ) , ładna remiza , zaplecze socjalne , 3 wyjazdy.

OSP 5 KSRG - GBA , GLM , TWORZĄ WŁAŚNIE RATOWNICTWO WODNE .17 WYJ
OSP 6 KSRG - moja jednostka 2x GBA , brak własnej remizy i zaplecza socjalnego, 27 wyj

ogólnie rzeczbiorąc - wszystkie jednostki mają dobre wyposażenie tylko ilość wyjazdów nie jest brana pod uwagę przy podziale budzetu ( a szkoda).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2005, 22:53:57 wysłana przez ogniomistrz1 »

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 03, 2005, 09:02:56 »
Witam
U nas w gminie jest 6 jednostek, jedna w KSRG. Jedna z jednostek ma wszystko, bo tam jest siedziba gminy i im sie należy, chociaż nic nie robią. Moja niestety nie, mamy tylko GLM, od lat nie możemy się doprosić czegokolwiek lepszego. Remiza nasza to podwójny garaż, żadne ciężarowe auto by tam nie weszło. Dopiero w tym roku od gminy otrzymaliśmy do dyspozycji stodołę!! do adaptecji na remize, za tym nie poszły żadne środki, remontujemy za własne składkowo-zdobyte pieniądze, niedługo zresztą się skończą. Mimo wszystko jednak jest nas niezmiennie kilkanaście osób, mamy najwięcej wyszkolonych ze wszystkich jednostek w gminie, nasi ludzie potrafią obsługiwać różnoraki sprzęt -koparki, dźwigi, spychy i inne takie, co już wiele razy na pogorzeliskach było przydatne. Jeśli chodzi o ilość wyjazdów, z tym jest też coraz gorzej, dyspozytorzy nigdy nas nie wzywają -GLM, a kiedy sami się zgłaszamy, nawet na terenie własnej miejscowości, mamy problem z otrzymaniem pozwolenia wyjazdu. Moze ten post nie całkiem na temat, ale w części dotyczy poprzednich Waszych wypowiedzi - dlaczego po ilości wyjazdów oceniacie mobilność, skoro to zależy od dyspozytora w SK, i dlaczego chcecie podziękować takim zapaleńcom jak my?  

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2005, 09:12:16 »
<_< NIE SĄDZE ŻEBY REZYGNOWAĆ OD RAZU Z JEDNOSTEK NIE ZAWSZE DYSPONOWANYCH PRZEZ SK ale jeśli faktycznie wam zależy to bardzo dobrze starajcie sie!!! tylko uważam że trzeba zrezygnowac z jednostek w których nic sie nie dzieje dzialacze nic nie robią żeby poprawić sytuacje obecną a u was z tego co napisałeś (TIGER) wynika że sie staracie i dobrze!!!  :D  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2005, 12:30:25 »
Zawrzało we mnie dzisiaj po raz drugi!!
Macie rację - najpierw polikwidować te słabsze, potem polikwidować średnie, a tym najsilniejszym przykręcić budżet!!

Wstydzcie się - siła naszej organizacji polega przede wszystkim na tym że mamy bardzo rozbudowaną sieć. I każda likwidacja jednostki powinna kojażyć się z takimi samym protestem - bez wyjątku

Oni tylko na to czekają - a tym co są w straży tylko po to żeby pisać na forum nieprzemyślane pierdoły przypominam że pożarnictwo to nie tylko pożary wypadki i inne zdarzenia - to także parę lat historii, wypracowanych kontaktów, imprez towarzyskich, tysiące świetlic na terenie poszczególnych miejscowości i siła która drzemie w większości z nas.

Aha!! Tym co piszą że powinni likwidować to życzę żeby zaczeli od ich jednostek (bo sprzęt zawsze można przenieść do tych słabszych - mniej wyposażonych, ale za to chcących działać)
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2005, 12:51:23 »
daro najlepiej lozyc kase na cos co nie dziala prawdA?
wkladac kase i ja marnowac?
my tu mowimy i profesjonalnej sluzbie ratowncizej a nie imprezkach
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2005, 14:41:40 »
Cytuj
my tu mówimy i profesjonalnej służbie ratowniczej a nie imprezach

Bulon!
przeczytaj uważnie statut OSP, jest tam też napisane że OSP ma rozwijać kulturę, szkolenie, zespoły świetlicowe, biblioteki, orkiestry ... itd. Nie będę cytował całego statutu, a od profesjonalnej służby ratowniczej jest PSP, powołana ustawą o Państwowej Straży Pożarnej.

Cytuj
Reszcie podziękować, ewentualnie jakiś zasłużonych druhów poprzenosić do innych OSP.
SenseY!
a jak ty ich chcesz poprzenosić do innych OSP, OSP to stowarzyszenia i przynależność do nich jest dobrowolna i nie Tobie decydować kogo przenieść i do jakiej OSP.

Daro.

W pełni popieram Twoją wypowiedź, wynika z niej , że jesteś PRAWDZIWYM STRAZAKIEM, z krwi i kości.
Inni pseudo strażacy powinni brać z Ciebie przykład, bowiem oślepli i zapomnieli, że wstąpili do stowarzyszenia, które ma na celu nie tylko gaszenie pożarów, ale również podtrzymywanie tradycji oraz rozwijanie kultury, rozwijanie kultury potrzebne jest szczególnie w małych miejscowościach, o których nasi rządzący i posłowie – „osłowie”,  już zapomnieli i polikwidowali wszelkie świetlice wiejskie.

A wspomniani pseudo strażacy jeżeli chcą tylko gasić pożary, niech zainwestują w siebie, wstąpią do szkół pożarniczych , a następnie do PSP, będzie to ich chleb powszedni i nie będą wypominać, że ktoś im zabiera pieniądze.
Te zabrane pieniądze w celu zorganizowania zabawy, festynu, czy pokazu, dla ogromnej rzeszy ludzi, przynoszą ogromna radość w szarych realiach życia.

Jeżeli ktoś się poczuł urażony to przepraszam, moim zamiarem nie jest urażanie nikogo, ale sprowokowanie dyskusji, do czego potrzebna jest OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA.
 

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2005, 14:46:38 »
Pamiętajcie, ,że wiejskie OSP są ważnym elementem kultury i szerzą OSP szacunek i zaufanie społeczne  ;)

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2005, 17:06:23 »
hehe straszak prawie dalem sie nabrac hahah
dobre dobre bardzo realistyczne:)
zarcik ci sie udal:)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 05, 2005, 08:03:12 »
Faktycznie że w statucie tak jest napisane i to prawda ale tylko niektóre jednostki osp prowadzą działalność kulturowa rozwijają poczucie patriotyzmu w młodzieży itd. ale OBUDŹCIE SIE LUDZIE JEST MASE JEDNOSTEK W KTÓRYCH NIC SIE NIE DZIEJE NAPRAWDE MASE DZIALACZY NIC NIE ROBIĄCYCH I SZERZĄCYCH ZŁE IMIE NASZEMU STOWAŻYSZENIU =>OCHOTNICZA STRAŻ PIJACKA przecież tu na forum pisaliście o tym ale i z tym sie spotkałem jeden gość nazwał nas pijakami (nie moja jednostke ale NAS WSZYSTKICH) to przykre ale w niektórych jednostkach dba sie o tradycje pijackie a szkoda i pokazuje sie ile można wypić => TO KĄPLETNA GŁUPOTA MAMY INNE ZADANIA STATUTOWE I MI BYNAJMNIEJ CHODZIŁO O LIKWIDACJE TAKICH JEDNOSTEK - bo mam wrażenie że zostałem żle zrozumiany ale i nie sprecyzowałem więc przepraszam. U mnie jest aż 14 osp i stwierdzam że za dużo bo 4 - no może 5 to naprawde dno nic nie robiących jednostek i patrzących gdzie tu impreza tam poza medalami o nic sie nie dba o młodzież którą sie rozpija tak tak rozpija. teraz jestem na stażu w gminie i OSOBA KTÓRA JEST OD SPRAW OSP SAMA POWIEDZIAŁA ŻE JAKBY SIE TYLKO UDAŁO TO ZREDUKOWAŁ BY ILOŚĆ JEDNOSTEK DO OK 10 TYCH KTÓRE STARAJĄ SIE O ŚRODKI NA SWÓJ ROZWÓJ I W KTÓRYCH "ŻYCIE KWITNIE" POZDRAWIAM!!!
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 05, 2005, 09:37:47 »
Mam wątpliwości co do likwidowania jednostek, które nic nie robią Przecież jeśli nie działają, to kasy też nie ciągną, bo na jakiej podstawie? Nie można działać pochopnie.  Sądząc po niektórych wypowiedziach, wielu z was to młodzi druhowie. Ja jestem w OSP od 17 lat, wiele już widziałem w tym czasie i niejedną pseudo rewolucję przeżyłem. Kiedyś młodzi u nas zrobili pospolite ruszenie, wywalili wszystkich starych i sami utworzyli zarząd, mnie wybrali naczelnikiem, chociaż nie było mnie na tym zebraniu. Przez pół roku było OK, a potem zaczęło się - jedni stwierdzili, że muszą robić karierę, inni musieli się żenić itp. Po roku zostałem właściwie sam, w tej chwili mamy prawie całkowicie nowy skład - starzy obrażeni do straży już nie wrócili rewolucjoniści już ze strażą nie mają nic wspólnego. A dlaczego o tym piszę - w tym samym czasie po sąsiedzku była jednostka, którą też chciano kilkakrotnie likwidować, niewiele się tam działo. Znaleźli się jednak ludzie, pociągnęli za sobą całą wioskę i dziś mają 2 GCBA, super odstawioną remizę, do tego stopnia, że Urząd Marszałkowski kieruje do nich delegacje z całej Polski, jako najlepszy przykład programu Odnowy Wsi.
   A BTW - może napiszcie, obok ilości jednostek, ile środków w budżecie gminy jest u Was przeznaczanych na  ochronę ppoż.
 

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 05, 2005, 09:57:48 »
Jest stara zasada w tym wszystkim, jak będziemy oszczędzać i zmniejszać wydatki to poobcinają nam budżety.Remizy muszą istnieć, nie wyobrażam sobie również podziału na OSP przeznaczone tylko do akcji a inne do działalności kulturalno-oświatowej to nie tak ma być.Cieszy mnie fakt że ktoś w końcu zaóważył nasz statut a przecież każdy z nas mógł wnieść do ZG ZOSP wniosek o poprawienie go!
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 05, 2005, 11:31:02 »
podzial o ktorym żeś napisal (MAXIMUS) jest sądze nierealny to była by największa głupota w tym juz i tak dziwnym kraju
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 05, 2005, 12:17:50 »
Widze że co poniektórzy na tym forum zarezerwowali sobie prawo do wypowiadania własnych i jedynie słusznych zdań, a pozostałe posty to tylko spam czy jak to nazwać. Dyskutować można długo w tym temacie i zdania zawsze będą podzielone, ale czasami zanim cokolwiek napiszecie jeszcze na tym forum stańcie przed lustrem, popatrzcie na siebie i się zastanówcie kim naprawdę jesteści. Bo w strażaku ochotniku - a to nas wyróżnia pośród pseudozawodowców (czyli tych którzy robią w PSP ale tak na prawdę mają to w d....), że my dajemy w to wszystko siebie, własną duszę wpychamy w realizowanie zadań statutowych - a dla świrów którzy by wszystko polikwidowali proponuję pod nickiem dopisać pseudostrażak.

p.s. skoro się tak wszyscy upieracie to proponuję zlikwidować wszystkie OSP łącznie ze Związkiem, a gminy tą kasę którą teraz wydają na OSP niech przeznaczą na PSP - będą nowe etaty, paru kolesi dostanie pracę po znajomości, komendanci powiatowi i miejscy będą mogli spokojnie kupować nikomu niepotrzebny sprzęt, a mieszkańcy małych miejscowości (jak i zresztą tych większych) niech siedzą w domu i nic niech nie robią. Wtedy będzie i wilk syty i owca cała

p.s. nr 2 - do wszystkich pseudo - obudzcie się i popatrzcie w lustro
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 05, 2005, 12:50:19 »
mam głupie wrażenie że chodzi ci DARO o mnie ale sie mylisz!!!!!!  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...