Autor Wątek: Ilość Jednostek W Gminie  (Przeczytany 35827 razy)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 05, 2005, 13:09:43 »
Najmłodszy Prezesie OSP - no niestety się mylisz! Nie chodziło mi akurat o Ciebie. Są na tym forum ludzie którzy potrafią nawet załatwić, że usuwa się niewygodne dla danej osoby posty. I jak to dobrze, że istnieje coś takiego jak gg i można porozmawiać z niektórymi osobami z forum poza nim!

Pozdrawiam i zapewniam że osoba która potrafi sobie to załatwiać za niedługo się wpisze i pojedzie po mnie jak przystało na jedynego sprawiedliwego wśród narodów
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 05, 2005, 13:53:35 »
:blink: WoW a się temacik rozwinął  :)
hmm a postawcie się wszyscy w sytuacji członków tych "gorszych OSP" tych ze starym sprzętem itd. Ci "lepsi" powiedzą, żebyśmy zlikwidowali sobie jednostke bo nie ma sensu wyrzucać kasy w błoto, lepiej przecież wydać na sprzęt dla nich....iiii co byście wtedy zrobili. Ja osobiście powiedziałbym, żeby się pocałowali w D*** i dołozyłbym wszelkich starań, aby moja jednostka była naj.... np. poprzez organizowanie róznych imprez, festynów itd. zebrałbym kase i kupował sprzęt.
Na moim terenie jest parę takich jednostek, ale sobie radzą przy nich istnieją biblioteki, ośrodki kultury, lokale na zabawy itd. i dlaczego miałoby się je likwidować ?? One przecież w ten sposób pełnią niejako swoję obowiązki!!!
Zapraszam do refleksji !!!
Pozdrawiam !!!  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 05, 2005, 14:50:11 »
TAk ale piotreq88 zgodze sie z tobą ale co z tymi gdzie nawet tego im sie niechce zorganizować brak organizacji tyle co są bo są chociaż niech każda z "słabych" jednostek zrobi 1 raz w roku fantówke festyn niech działają zbierają kase po sponsorach (próbują sie rozwijać) ale jak nic nie robią .... dobra postawiłem sie w takiej sytuacji i bym sie starał żeby z tego wyjść i udowodnić na co moją osp stać tak groźba likwidacji była by sądze motywacją dla niektórych dzialacz którym sie odechciało pracy społecznej musieli by sie określić myśle to dobre rozwązanie :D  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 05, 2005, 22:02:34 »
Moim zdaniem z likwidacji niektórych OSP jak to niektórzy tutaj na forum proponują, najbardziej będą cieszyć się samorządy bo znowu im zostanie więcej pieniędzy w kasie. Jeśli ktoś myśli że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zasilą te "lepsze" OSP to niech sobie tak myśli dalej  :D  

Offline Muzykant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 08, 2005, 19:38:31 »
No paranoja to co tu czytam.
Jeżeli jest to forum ble ble ble to dobrze piszcie bzdury, ale jeżeli strażaków ochotników to co to za brednie. Jakie likwidowanie!!!!!!
Gdzie, kogo.
Jeżeli jesteś z miejscowości w której ktoś coś chce zlikwidowac to bierz sie do roboty, a nie bajdurz. Ja jestem z małej miejscowości gdzie poprzedni zarząd wyczyniał cuda ( patrz kroniki OSP). Teraz się coś dzieje bo sie ludziom chciało. Z tymi rewolucjonistami też prawda. Natomiast jest ogólna obsesja gaszenia na tym forum. A OSP to nie tylko pożary. Jak już wcześniej zauważono ważna jest również działalność kulturalna. Młodzierzy i dzieciakom trzeba zorganizować czas i to nie tylko sikawką, nie tylko orkiestrą. Działając zgodnie ze statutem można robić wiele dobrego jeżeli się to robi z OCHOTĄ, a gminy kasę na to mają i nie wiedzą gdzie ją przepuścić ( a może pielgrzymeczka dla prominentów, a może szkolenie na Cyprze, a może wycieczka śladami 5-cio gwiazdkowych hoteli po Francji).
Ludziska działajcie dla swojej miejscowości, jeżeli nie z pobudek wyższych lotów to na złość nierobom.
PS
To nie jest jedynie słuszna opinia :D
pozdro
RP

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 18, 2005, 00:55:48 »
eeeeeeeeeeeee tam !!!!!

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 18, 2005, 12:30:18 »
Ja napisałem że niepotrzebne i nieaktywne jednostki trzeba likwidować. Dziękuję za tytuł "pseudo".

Zdania nie zmieniam. Jest na terenie mojej gminy kilka jednostek które nie działają. Nie biora udziału w akcjach rat.-gaśn, nie robią żadnych spotkań kulturalnych, nie prowadzą profilaktyki. One praktycznie już nie istnieją, pozostaje tylko formalność papierkowa, za którą nikomu nie chce się brać, dlatego te zbędne jednostki istnieją. A ja jako naczelnik najmobilniejszej jednostki jeżdżę chociazby po szkołach i prowadzę pogadanki, mimo że obok szkoły znajduje się remiza jakiejś tam OSP.
Straze pijackie były i widząc wasze podejście będą. Bo to własnie wielu ludziom - OSP kojarzy się z alkoholikami a nie z ludźmi którzy mieliby się kulturą zajmować lub ratownictwem. W pierwszej kolejności to ich trzeba będzie w takim przypadku ratować i uczyć kultury.
W takiej OSP znajdzie się może jeden góra dwie osoby które chcą dla jednostki pracować. Ale to jest stanowczo za mało.
A jesli chodzi o zasłużonych druhów, ta ja nie mówię że oni mają obowiązkowo przenieśc się do jednej z innych jednostek w razie likwidacji. Zrobia jak będą chcieli, tylko że niech mają gwarancję że drzwi przed nimi stoją otworem w innej jednostce, która uszanuje ich pracę. Tak u mnie z jedną byłą jednostką zrobiono, druhowie przeszli do nas i nie narzekają, czują się tu wyśmienicie, część z nich u nas naprawdę działa, (jednej jest skarbnikiem, inny w komisji rewizyjnej) mają z kim, mają na czym.
Ktoś napisał że jednostki OSP nieaktywne sprzętu nie muszą dostawać bo mają dobry nieużywany lub prawie nieużywany. - Ja odpowiem że to jeszcze gorzej, sprzęt zamiast leżeć na wozach i służyć ratowaniu, to leży w jakiejś szopce, i czeka od zawodów do następnych zawodów (jeżeli wogóle na nie pojadą). No chyba że jakiś wg was "strażak" stwierdzi że musi sobie wode ze stawu wypompować. To jednocześnie odświeża pamięć o swoim członkostwie i jedzie do remizy po nieprzepalaną motopompę i ją "zajeżdża" przy stawie. Wiedząc że jak się zepsuje to Gmina zapłaci za naprawę. Widziałem takie sytuacje. Żeby było ciekawiej to o zepsutej motopompie przypominało im się przed zawodami i wtedy była niepotrzebna akcja naprawiania motopomp.

A ile razy była taka sytuacja że "strażacy" pożyczają za flaszkę lub co gorsza sprzedawają węże strażackie, żeby jakiś chłop podlał sobie pole kradnąc wodę z hydrantu?

Jeśli chodzi o kulturę to owszem powinna być na wsiach organizacja która by się tym zajmowała. Ale kulturę niech społeczeństwu wpajają ludzie którzy potrafią to rzeczywiście robić, a nie ludzie którzy to kulturę swoją prezentują przy stole z butelką. Są też wsie w których nie ma jednostki OSP i nie zauważam żadnych różnic aby byli oni mniej kulturalni.

Jesli jednostka OSP chce działać to niech zacznie wymagać od siebie. Bo np.  ja patrząc na to co dzieje się na pewno nie będę im się kłaniać. Natomiast wspieram druhów aktywnych.

Ja wiem że zaboli was to co napisałem ale to są fakty, z życia wzięte. I szlak mnie trafia jak nie mogę się doprosić z Urzędu np. węzy których mamy bardzo mało, i widzę że tam one są kupowane bo burmistrz musi sobie na wsi zrobić kampanię.

 

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 18, 2005, 12:40:06 »
Witam.
Dyskusja się zaognia, może rozpalę wiec ją jeszcze bardziej.
 Jak widzę, w PSP istnieje rozdział na podział i biuro a u nas na strażaków i działaczy. Chociaż można było by się uprzeć, że każdy strażak ochotnik – to działacz, sztucznie dla podtrzymania dyskusji przyjmijmy taki podział.
Strażak – to z reguły zapaleniec, który nierzadko łyknął bakcyla będąc małym dzieckiem. Nie może doczekać się 18 lat, kiedy to pierwszy raz (nierzadko w końcu oficjalnie) zajmie miejsce w bojowym wozie w przekonaniu niesienia misji, do której długo i rzetelnie się przygotowywał w MDP i na kursie szeregowych OSP. Lubi przebywać w remizie, coś tam „podłubać” przy sprzęcie, uczy się i podpatruje i przynajmniej stara się podnosić swoje kwalifikacje pożarnicze.
Działacz – bardzo często pożarniczy ignorant w strażackim mundurze (choć zdarzają się rzadkie wyjątki). Są to osoby przekonane o kulturowej misji straży przede wszystkim. Niesienie tego kaganka tak ich absorbuje, że nie zauważyli zmian jakie nastąpiły w ostatnim okresie przemian ustrojowych i gospodarczych. Są to przeważnie ludzie starszej daty, kurczowo trzymające się stołków w zarządzie jednostek, jak i gminnych władzach.
Oba te typy dzieli pogląd na temat funkcjonowania OSP. Strażacy ukierunkowani są na działalność prewencyjną i operacyjną, działacze – kulturalno  oświatową. Na Taką rozbieżność wpływa wiele czynników: ilość członków, ilość interwencji, wyszkolenie ale także zapotrzebowanie miejscowej ludności  na doznania sfery duchowej.
Optymalnym rozwiązaniem jest rozsądne zarządzanie, uwzględniające wszystkie formy statutowej działalności OSP, ale jak wiemy z tym bywa różnie. Trzeba mieć również świadomość, że gros statutów przyjęta była wiele lat temu, kiedy to tworzenie bibliotek, świetlic, zespołów artystycznych było nie tylko na topie, ale również wykładano na to kasę (i to nie małą). Czasy się zmieniły ale statut został. Czy są rozwiązania tego problemu? Są oczywiście, ale do tego potrzebne jest świadome chęci  i umiejętności dokonania zmian w statucie i dopasowanie jego ram do współczesnej rzeczywistości i lokalnych potrzeb. No, bo czy ma sens odbierania chleba Ośrodkowi Kultury, Bibliotece i innym instytucjom oświatowym w imię dobrze spełnionego statutowego obowiązku?. Owszem, możemy pomóc, ale nie „uczmy ojca dzieci robić”.
Mieszkam w gminie wiejskiej na terenie której działa 6 jednostek. Wszystkie typu S ( w tym jedna S2). Cztery jednostki ukierunkowały się na działalność prewencyjno operacyjną i moim zdaniem (jak również zdaniem kontrolujących panów z PSP) tym jednostkom nie można nic zarzucić. Piąta jednostka z bilansem jednego wyjazdu na rok, wybrała profil „kulturalny”, i obstawia uroczystości kościelne, jak i pomaga w organizacji imprez, energicznie działającego stowarzyszenia, powołanego przez mieszkańców i sympatyków wsi. Szósta jednostka, niestety, chciałaby i to i to, więc ”stojąc okrakiem” ma naprawdę ograniczoną swobodę ruchów, co wpływa na nie tylko na jakość oferowanego programu kulturalnego, ale i mało poważnego podejścia do zagadnień operacyjnych.
Reasumując. Podziały – jak najbardziej – niech każdy robi to, co mu wychodzi najlepiej, a i finansowanie działalności z gminnego budżetu  zrobi się bardziej przejrzyste.
 
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 18, 2005, 14:53:25 »
Wracam na chwilę do sytuacji w mojej gminie. Tak jek u Senseya są dwie jednostki, których już własciwie nie ma.   Nie jestem zwolennikiem likwidacji OSP ale muszą one coś od siebie dawać.  My posunęliśmy się nawet do tego,  że pojęlismy próby "uaktywnienia" tych dwóch jednostek. Wymyslaliśmy jakieś zajęcia do strażaków, próbowalismy uaktywnić działaczy żeby przynajmniej zebrania przebiegły normalnie i żeby OSP zmobilizowaly się do startów na zawodach.  Nic to nie dało. Na jednym z ze spotkań usłyszelismy coś co od czasu do czasu cytuję na spotkaniach strażackich:  "możemy istnieć, ale pod warunkiem, że nie będziemy musieli nic robić" - łaskawcy, prawda ??  Doszło do tego, że Zarząd Gminny robi za nich sprawozdania z zebrań rocznych bo nie mamy jak się z nich rozliczyć.    Jak już wspomniałem, nie jestem radykalnym zwolennikiem likwidacji OSP, ale przychodzi chwila gdy trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i coś z tym zrobić.   Druga sprawa to: gaszenie czy działalność kulturalna.  Może wyjściem byłoby poważne podejście do sprawy JOT i podobnie jak jest w Komendach powiatowych PSP (biuro i JRG) u nas też powinien być podział tj. powinna być OSP z zarządem i wewnątrz niej JOT ze swoim dowództwem.  Może da się pogodzić szeroką działalność z tzw. "etosem gaszenia" zreszt i dziś wiele jednostek to godzi bez żadnych zgrzytów.  Ale moim zdaniem zawsze pierwszeństwo powinna mieć działalność bojowa. Jestesmy strażą pożarną a nie towarzystwem kulturalnym i działalność ratownicza to podstawowy sens naszego istnienia.  Cała reszta jest też ważna (u nas w ostatnich dwóch latach znacznie rokręcilismy różne formy działalności)  ale zawsze na drugim miejscu.  

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 18, 2005, 16:49:47 »
W mojej gminie są 4 jednostki w tym jedna w KSRG ( OSP Barczewo - 213 wyjazdów w 2004 roku). Jedna z OSP jest typu M-1.  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Muzykant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 18, 2005, 19:41:06 »
No cóż nalocik na mnie.
Jeżeli chodzi o mnie to niewyobrażam sobie OSP bez angażowania sie w życie kulturalne w miejscowości w której sie miesci.
Oczywiście ppoż na pierwszym miejscu, ale jeżeli jednostke stać to powinna działac w innych sferach. Nie wynika to z mojego zboczenia muzycznego ale z wieloletniej tradycji. U nas OSP istnieje 80 lat, a orkiestra 78 ( nieprzerwanie!!!!).
Bajdurzenie, że kapelmistrz to przebieraniec pseudostrażak to też herezje.
To co, członkowie wojskowych orkiestr i jednostek reprezentacyjnych to przebierańcy i nie wolno im płacic za ich robote. To może zburzmy filcharmonie i zbudujmy tam młyn.
Kto tak myśli niech sie przejedzie na parade orkiestr dętych jeżeli mu sie nie spodoba i (jeżeli jest naczelnikiem) nie chciałby mieć czegoś podobnego u siebie to ja nie mam pytań. Mnie zwerbował Prezes i chyba wiedział co robi, a kase to sobie kombinuje sam.
No, a gdy przyjdzie dzień strażaka, poświęcenie sztandaru, wozu tu i uwdzie, święta, to sie dopiero dzieje. Ludzie patrzą i mówią: nasi strażacy. Nie nasi :przebierańcy, błazny. Co oni tu robią?? Przecież się nie pali.
Więc gramy. Moglibyśmy przyjść w ubraniach cywilnych, bo wygodnie, zwłaszcza w upalne letnie dni. Moglibyśmy nie mieć nazwy, nie być z nikim utożsamiani, bo i tak trąbki by wtedy grały. Ale ubieramy te mundury w dziwnym ciemnogranatowym kolorze. Śmieszne rogatywki. Sznury motające się w dźwignie saksofonu. I tniemy " Na Straży"," Happy Marching Band" tylko w takim razie
PO CO gramy my PSEUDOSTRAŻACY??????

SenseY
Miałem na myśli: każdy niech ratuje swoją OSP, a nie sąsiada.
RP
 

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 19, 2005, 07:52:09 »
no to sie dyskusja rozkręciła bardzoe dobrze wracając do tematu to zaproponowany podział powinien istnieć bo np. jest JOT ma swojego dowódce wchodzącego w skład zarządu np. naczelnik i coś w formie sekcji kulturalnej której dowódca wchodzi w skład zarządu np. v-ce prezes i tak mamy tą kwestie pogodzoną a prezes jak zawsze czuwa żeby wszystko było Jak Bozia Przykazała i "góre" mamy teraz członkowie niżsi rangą powinni mieć możliwość wybory gdzie chcą czy bardziej im do sfery duchowej czy do ognia albo jedno i drugie bo sądze że i tacy sie znajdą  :D  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 07, 2005, 19:27:37 »
u mnie jest tak - w gminie jest 5 jednostek OSP w tym,:
2 jednostki są typu M
2 jednostki typu S1
oraz 1 jednostka typu S2 włączona do KSRG(to moja jednostka :D )

Pozdrawiam

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 07, 2005, 21:21:42 »
u mnie w gimie jest jedna jednostka

OSP OLSZTYN-GUTKOWO

STAR 244 GBA. pozdrawiam
                               

Offline MIKE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 17, 2005, 15:29:51 »
Dawno nie nawiedzałem forum, ale widzę temat nieśmiertelny, czyli likwidacja jednostek w gminie ciągle żyje...
Smutne jest to, że zazwyczaj chcą je likwidować te osoby, które służą w jednostkach należących do KSRG i usilnie wierzą, że po zlikwidowanej jednostce powstanie dodatkowy budżet.
U mnie w gminie jest 5 jednostek, chociaż jeśli chodzi o bojowe wsparcie wystarczyłyby 3. Jednostki to stowarzyszenia - nie możemy ich rozwiązać. Natomiast możemy je wesprzeć finansowo o poziom niżej niż inne. Po co przeznaczać na jednostki które biorą statystycznie udział w akcjach 2 razy do roku taką samą sumę co do innej, która bierze ich powiedzmy 150?
Jednostak będzie działała, ludzie będą bardziej dowartościowani. Będą obstawiali uroczystości kościelne organizowali dyskoteki, a przy mniej skomplikowanych operacjach zapewnią nam wsparcie. Nie możemy ich spisać na straty.
Tu nie liczy się ilość wyjazdów.. tu liczą sie ludzie i ich umiejętności. Wyjazd możemy sobie "nabić" np. wyjazdem do usunięcia wycieku plamy, albo sprzątania ulicy (znam jednostę w moim powiecie, która tym się chełpi), ale znajdźmy wśród nich fachowców np. od ewakuacji bydła z płonącej fermy!!!!
Pamiętajmy że wszyscy chcemy coś osiągnąć... Po prostu realizujmy się i dajmy innym też tą możliwość :)  

Offline elvis998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 17, 2005, 20:44:42 »
11 OSP gminnych + 1 OSP zakładowa

3 jednostki w KSRG. Dwie w tym około 30 wyjazdów rocznie, a jedna około 250. Pozostale jednostki po kilka alarmow lub zadnego.
Na wioskach mamy 7 Żuczków i 3 Stary GBA i GBM-y.
W mieście posiadamy Star SRT, Jelcz GCBA, Star GBA, IFA SD30, Jelcz SDz 10, SLop Polonez, SLRChem Ford, Star 200 (wywrotka) + motorówka i ponton

Pozdrawiam

Offline osp.grabowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://ospgrabowiec.wirtualnie.pl/
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 04, 2005, 09:29:10 »
U mnie w gminie jest 13 jednostek a było 15 dwie rozwiązały sie same druchowie z tych jednostek doszli do wniosku ze nie ma sensu sie męczyc i dali sobie spokuj .Są dwie w KSRG  w tym moja wiodąca w gminie,ale wójt dązy do tego aby zostały tylko te z KSRG reszte jednostek olewa totalnie i powoli zaczyna zabierac sie za nas juz zaczoł sie dobierac do kasy z dotacji i kupował by ten sprzęt co gmina dostaje zalecenia a nie to co jednostce jest potrzebne, chciałby zeby kase z dotacji przelewali na konto gminy a niena nasze ,ale w przyszłym roku konczy sie jego kadencja i mam nadzieje ze go nie wybiorą bo jak zostanie na następną kadecje to wykonczy te słabsze  ale i do tego tez dolewa Kom  gminny który jest fanatykiem i biegał by tylko ze sztandarem do koscioła i natym konczy sie jego rola  

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 04, 2005, 20:34:01 »
W mojej gminie mamy 5 jednostek w tym jedna moja w KSRG:

1. OSP OSIE (KSRG)
GBA 2,5/16 StarMan
GBM 2,5/16 Star 244
SlRt Polonez
SRt Ford Transit

Wyjazdów w 2004: 125
2. OSP Brzeziny
GCBA 8,5/42 Tatra
GLM 8 Żuk

3. OSP Łążek
GBA 1,5/16 Mercedes..

4. OSP Miedzno
GLM 8

5.OSP Wierzchy
GLM 8 Nysa

Jednostki pozostałe po 5-10 wyjazdów rocznie

W planach jest zakup nowego ciężkiego samochodu do OSP Osie (Man, Mercedes) i przekazanie do OSP Miedzno obecnie stacjonującego w OSP Osie Stara 244.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2005, 20:35:08 wysłana przez osposie »

Offline Wlad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • http://
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 09, 2005, 11:39:18 »
Cytuj
daro najlepiej lozyc kase na cos co nie dziala prawdA?
wkladac kase i ja marnowac?
my tu mowimy i profesjonalnej sluzbie ratowncizej a nie imprezkach
bulonjest nie szczery, niech przyzna kto tak naprawde bieże najaktywniejszy czynny udział w akcji gaśniczej, i kto odwala najcięższą robote, kto się OSP wysługuje jak się trawy palą, albo jest nawałnica pożarów w porze roku.
Wtedy przyznajecie z ulgą że dobrze że są OSP. A co do wydawania pieniędzy na OSP, to jeśli by OSP nie dostało ty też byś z tego nie skożystał to są pieniadze z innych żródeł pozyskiwanei docelowo przeznaczane na ten cel (jesteś troche krótkowzroczny). Aby dostać pieniądze zależy to od operatywności komendanta i o jaki wizerunek zadbaliście w oczach "góry".
Pozdrawiam

Offline władeczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 09, 2005, 13:44:17 »
u nas w gminie jest 7 jednostek osp w tym 2 w ksrg

Osp Majdan Królewski (ksrg)
star 244 gba 2,5/16
star 26 gbam 2/8/8

Osp Huta Komorowska(ksrg)
star 266 gbm 2,3/8
star 25 gbm 2/8

Osp Komorów
żuk glm

Osp Krzątka
star 660 gbm 2/8

Osp Wola Rusinowska
star 25 gbm 2/8

Osp Rusinów
zuk glm

Osp Brzostowa Góra
żuk glm

Offline Wlad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • http://
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 09, 2005, 20:05:41 »
Witam!

W naszej Gminie są trzy jednostki OSP:

OSP Karczew S5 w KSRG

OSP Otwock Wielki S2 w KSRG

OSP Łukówiec S1

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 11, 2005, 20:43:32 »
WITAM..........


Nasza gmina składa sie z 7 miejscowości i w każdej jest O.S.P:
 
O.S.P. Celiny :

Ford Transit GLM.

O.S.P. Niezdara - ksrg :

Lublin II GLM , Star 244 GBA

O.S.P. Ossy :

Star 244 GBA , Żuk GLM

O.S.P. Ożarowice - ksrg :

Star Man GBA , Lublin II GLM

O.S.P. Pyrzowice :

Star 244 GBA , Ford Transit GLM


O.S.P. Tąpkowice - ksrg :

Jelcz GCBA , Ford Transit Ratownictwo drogowe

O.S.P. Zendek :

Star 244 GBA , Ford Transit GLM
 Pozdrawiam  :)
 

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 11, 2006, 16:36:31 »
pracuję w PSP i mogę stwierdzić iż w kazdej gminie jeśli beda funkcjonowac 2 ale dobrze wyposażone i wyszkolone OSP to w zupełnosci wystrczy.Oóż znam gminy gdzie jest jednostek 15,w tym 5 typu M, 2 na jakims tam poziomie typu mniej wiecej S2,S3, a reszta to S-ki ale posiadaja na wyposazeniu żuki albo Nyski ....
 

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 14, 2006, 18:42:10 »
Moja gmina posiada 5 jednostek OSP. Dwie z nich włączone są do KSRG. Kazda z tych 2 posiadaja po 2 srednie samochody gasnicze, sprzęt ratownictwa technicznego medycznego, wodnego oraz dobrze wyszkolonych ratowników. Wyjazdów w ciągu roku każda z nich ma 50-100. Pozostałe 3 do to jednostki które do roku interweniują może po 3 razy jako zabezpieczenie tych z KSRG. Uważam że w Gminie powinny pozostać tylko te z KSRG z utwożonymi JOT a jednostki pozostałe powinny zajmować się działalnością kulturalną i inną pokrewną. W naszej Gminie jest tak chora sytuacja że burmistrz pakuje kasę w OSP z swojej miejscowości która nic nie robi związanego z pożarnictwem, wyjazdów ma max 3 do roku. Rok temu moja jednostka otrzymała z zachodu samochód marki mercedes. Wszedł on jako drugi do naszego podziału bojowego. Własnymi rękami zrobiliśmy w nim masz z najaśnicami, przerobiliśmy skrytki pod nasz sprzęt a pan Burmistrz miał problem jak poszliśmy do niego z rachunkiem za elektrody i farbe na kwotę 100 zł. ale jak przyjechała delegacja z zachodu zobaczyć jak wóz się sprawuje to on pierwszy robił sobie przy nim zdjęcia. Widząc to krew nas zalewała. Jednostki OSP które zajmują się szerzeniem kultury na wsi, organizowaniem jakiś spotkań towarzyskich czy takimi innymi nie powinny dostawć z Gminy kasy z podziałki przeznaczonej na ochronę ppoż. a z podziałki na kulturę. Taki sposób finansowania rozwiązał by moim zdaniem problem.    

Offline dyzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Ilość Jednostek W Gminie
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 15, 2006, 15:02:53 »
Noris nie tylko wy macie takie problemy.U mnie w gminie jest 13 jednostek z tego 2 w ksrg(nasza już 10 lat :D )ta druga od roku albo dwóch .Teraz wyjazdy podzieliły się między te dwie jednostki. Reszta OSP zajmuje się organizowaniem zabaw,dożynek,wypożyczaniem sal na wesela itp.wyjazdów niektóre nawet jednego w roku nie mają (chyba że na zawody)a pieniążki otrzymują z puli na ochrone ppoż.Nie jestem zachłanny ale ubrania ochronne,buty,hełmy otrzymali z ug. a my nie mamy na wymiane zużytych węży.Dobrze że jest ta pula z ksrg.I tak to jest.Jak pisze kolega aspirant powinno być kilka mocnych i doświadczonych jednostek.Pomysł norisa69 bardzo mi sie bodaoba.

                                                                                      Pozdrawiam. :D