Autor Wątek: Identyfikatory  (Przeczytany 34240 razy)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 31, 2009, 01:10:13 »
co slychac w sprawie nowych legitymacji zmienia sie cos??

Tak całkiem już na poważnie to znalazłem takie coś: www.bip.mswia.gov.pl/download.php?s=4&id=4640 oraz www.bip.mswia.gov.pl/download.php?s=4&id=4644
Si vis pacem, para bellum

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 01, 2009, 16:54:09 »
Gość w poniżej zmaieszczonym tekście pochodzącym z linku
www.bip.mswia.gov.pl/download.php?s=4&id=4644

Chcę coś przy działaniach zrobić i ktoś do mnie mówi abym mu się wylegitymował. Dowód osobisty nie jest do przedstawienia się w pracy, jego dane sa chronione i na pewno do tego nie służą.
Czynności kontrolno rozpoznawcze - upoważnienie do kontroli dla..... ważne z legitymacja służbową.
Jak trwałe są nasze legitymacje każdy wie, podczas pełnienia służby każdy powinien ją miec przy sobie. To, że często nosimy je w woreczkach, kopie zalaminowane to tylko zamienniki wymyślone przez strażaków.
W XXI wieku ponoć profesjonalna formacja posługuje się farsą a nie legitymacjami służbowymi. No ale pismo p. Boniego jednak twierdzi inaczej.

W ramach oszczędności może walną nam tatuaże z numerami służbowe.

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Identyfikator w straży.
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 10, 2012, 20:04:09 »
Witam. Widziałem na allegro identyfikatory z numerem funkcjonariusza. Jak się to ma do przepisów co do noszenia tego. Czy ktoś w swojej jednostce coś takiego ma?

Podrzuć link do tego identyfikatora, pozdr
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2012, 22:09:55 wysłana przez robn »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 22, 2012, 20:42:14 »
przeczytaj rozporządzenie mundurowe to się dowiesz... :)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 23, 2012, 10:50:22 »
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 24, 2012, 17:25:31 »
a powinieneś tam mieć numer służbowy (Twoja sekretarka w KP go zna, Ty też powinieneś) i nosić to na guziku kieszeni munduru...


  (Dz. U. z dnia 10 stycznia 2006 r.)                                                                                               "...§ 8. 1. Na ubiorze wyjściowym i służbowym, odzieży specjalnej i środkach ochrony indywidualnej strażak nosi:(...)
3)   znaki identyfikacyjne w miejscach określonych wzorcami tych przedmiotów:
a)  emblemat Państwowej Straży Pożarnej, szkoły Państwowej Straży Pożarnej, grupy specjalistycznej,

b)  identyfikator kadry dowódczo-sztabowej,

c)  identyfikator miejscowości,
d)  identyfikator osobisty,"                                                                                                                                                                                                           
Identyfikator osobisty nosi się na wysokości lewej górnej kieszeni munduru wyjściowego, służbowego oraz ubrania koszarowego;
                                 
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 17:33:28 wysłana przez kamaras »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 25, 2012, 11:54:35 »
kamaras czy identyfikator osobisty to nie czasami "tabliczka z imieniem i nazwiskiem umieszczona nad klapa lewej kieszeni. Pierwsze się spotykam z taka "blachą". Poza tym jeden z generałów (stara gwardia) zwrócił mi uwagę, że nie powinno się nosić odznak na jakichkolwiek paskach- tak miałem uczepioną absolwentkę. Faktycznie nigdzie w rozporządzeniu nie widnieje zxapis o tym aby "odznaki, absolwentki itp. czepiane miały byc do guzików na paskach.
Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 25, 2012, 12:04:37 »
kamaras czy identyfikator osobisty to nie czasami "tabliczka z imieniem i nazwiskiem umieszczona nad klapa lewej kieszeni. Pierwsze się spotykam z taka "blachą". Poza tym jeden z generałów (stara gwardia) zwrócił mi uwagę, że nie powinno się nosić odznak na jakichkolwiek paskach- tak miałem uczepioną absolwentkę. Faktycznie nigdzie w rozporządzeniu nie widnieje zxapis o tym aby "odznaki, absolwentki itp. czepiane miały byc do guzików na paskach.
Pozdrawiam

Ile lat pracujesz w straży, pytam z ciekawości?

http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-z-dnia-30-listopada-2005-r-w-sprawie-umundurowania-strazakow-panstwowej-strazy-pozarnej/zal12/

http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-z-dnia-30-listopada-2005-r-w-sprawie-umundurowania-strazakow-panstwowej-strazy-pozarnej/

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 25, 2012, 12:19:38 »
officer - identyfikator osobisty to identyfikator osobisty a identyfikator imienny to identyfikator imienny...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 27, 2012, 13:50:10 »
grzela niezbyt się interesuję rozporządzeniem w sprawie umundurowania- nie dostaję od 10 lat awansu ani żadnego odznaczenia- tak że sporadycznie zakładam mundur. Pracuję ponad 20 lat i nie widziałem aby takie blachy były noszone- tym bardziej na koszarówce. No ale jak ktoś lubi ubierać się jak choinka i zakłada wszystko co ma dostępne to w tej chwili wiem że coś takiego można założyć.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 27, 2012, 14:17:36 »
grzela niezbyt się interesuję rozporządzeniem w sprawie umundurowania- nie dostaję od 10 lat awansu ani żadnego odznaczenia- tak że sporadycznie zakładam mundur. Pracuję ponad 20 lat i nie widziałem aby takie blachy były noszone- tym bardziej na koszarówce. No ale jak ktoś lubi ubierać się jak choinka i zakłada wszystko co ma dostępne to w tej chwili wiem że coś takiego można założyć.

Rzadkością jest, aby ktoś (przynajmniej u nas) nosił blachę na mundurze jakimkolwiek.
Praktycznie dowódcy poszczególnych szczebli, dowódcy JRG, osoby z grup operacyjnych i kontrolno-rozpoznawcza posiada takowe. Ważność za okazaniem legitymacji służbowej.

Mi osobiście przydaje się tylko w bliskich spotkaniach trzeciego stopnia z p.... :zamknij: :rofl:   

Offline Minister

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 29, 2012, 08:05:49 »
"Identyfikator osobisty nosi się na wysokości lewej górnej kieszeni munduru wyjściowego, służbowego oraz ubrania koszarowego" gdzie występuje ten zapis??? Bo w najnowszym rozporządzeniu nie mogę go znaleźć?? (w starym był ale już nie obowiązuje). Obecnie nasze przepisy nie mówią jak go nosić. Ja kojarzą pewne ustalenia jedynie, że identyfikator osobisty powinien być noszony na lewej górnej kieszeni munduru służbowego (bluza olimpijka) oraz koszuli letniej służbowej oraz kurtka 3/4 (pod klapką górnej kieszeni powinien być guzik do mocowanie identyfikatora). Analogia do blach policyjnych. Oczywiście razem z identyfikatorem imiennym (choć już widziałem takich co chodzą z samą blachą).     
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 08:57:46 wysłana przez Minister »

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 29, 2012, 09:46:45 »
Mi się wydaje, że identyfikator powinien być w miejscu tam gdzie jest teraz rzepa na stopień i mogło by to być w podobnej formie. Na kawałku wytrzymałego materiału powinien być zamieszczony graficzny znak stopnia jak jest obecnie pod spodem imię i nazwisko np. asp. Jan Kowalski, a pod spodem numer legitymacji służbowej, bo nazwiska i imiona w jednostkach mogą się powtarzać. I takie rozwiązanie zarówno na ubraniu koszarowym jak i bojowym jest zupełnie wystarczające w momencie, gdy ktoś będzie nas chciał wylegitymować, czy to podczas działań, czy wizyty wujków z KW czy KG. No i koszt taki jest mniejszy niż goła blach jednak 

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 29, 2012, 13:13:21 »
kolego łun masz rację tylko że zabrałbyś w ten sposób atut naszych wujków kontrolujących. Przecież dla nich jeden z najważniejszych punktów podczas kontroli, który dokładnie przestrzegają to CZY MASZ PRZY SOBIE LEGITYMACJĘ SŁUŻBOWĄ

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 02, 2012, 10:11:27 »
kolego łun masz rację tylko że zabrałbyś w ten sposób atut naszych wujków kontrolujących. Przecież dla nich jeden z najważniejszych punktów podczas kontroli, który dokładnie przestrzegają to CZY MASZ PRZY SOBIE LEGITYMACJĘ SŁUŻBOWĄ

nie no jest jeszcze magiczne urządzenie zwane alkomatem, które traktują ja k relikwię świętego Wojciecha na kontrolach.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 02, 2012, 11:38:50 »
łun, nie spotkałem się... widocznie wyrobiliście sobie opinię :P <zart>

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 02, 2012, 14:31:30 »
łun u nas z tego zrezygnowali ponieważ mój 01 pochwalił się w KW że dysponuje takim urządzeniem i jest stosowane niemalże codziennie- oczywiście tylko podział ^_^

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 02, 2012, 14:51:12 »
łun, nie spotkałem się... widocznie wyrobiliście sobie opinię :P <zart>

u siebie w jednostce się nie spotkałem, ale wiem o małych komendach, że to dosyć spotykane zjawisko i tym sposobem rozpoczęło się polowanie na pijaków. Najczęściej jeździli  z KW wieczorami jak kogoś złapali to  łykał na służbie i dla takich nie powinno być pobłażliwości bo psują nam tacy opinie.